CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №28

  • 43 920
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 446

Да,много популярна професия. Даже скоро имах разговори с една американска компания, която предлага такава услуга--вместо да си наемаш такъв специалист, което е доста добре платено там, те го правят за доста по-малко пари на година. В БГ, обаче това се поверява като задача на ПР ако компанията има такъв, а напоследък по някои по-големи организации комуникациите са част от ХР-а, но когато са повече от един в отдела.
При нас, например, си имаме човек, който се занимава с това, освен с останалите ни комуникации, присъствие по мероприятия и прочие.
Много готина професия, но доколкото съм чела, има мнооооооого тънкости. Аз като минавах обучение за това как да се наема през социалните мрежи, научих за неподозирани скрити опции дори на безплатния акаунт. Тук по-скоро си мисля,че човека, за да е успешен, трябва да разбира и от оптимизация на уеб и прочие...

# 706
  • Мнения: 11
 На мен тези статии в кариери, които бяха показани досега са ми много бля бля бля.  smile3502 Като онази статия за някаква жена от агенция за подбор на персонал или нещо такова, където описва как вижда перфектния кандидат.  ooooh! Оказа се, че мечтае за мъж с дънки и риза.  ooooh!
На мен ми хареса следната статия:
Как да се справят домакинствата при ниски или никакви доходи, не … и текущи разходи?

# 707
  • Мнения: 418
Мнението ми за подбора на персонал е изключително различно от статиите ...
Говоря от личен опит.
Всичко е до късмет и до взаимно харесване  Joy Joy Joy
Може да си перфектния професионалист, но ако не се харесаш на шефа и персонала можеш да забравиш за работното място на първо четене.
Ако се харесаш на един от двамата, то вероятността да те вземат е голяма, но трябва в кратък срок да докажеш, че действително ставаш иначе няма да ти "цепят Басмата" и бързо ще ти кажат ЧАО!!!

Я ми кажете практика ли е вече от 2 дни до 2 седмици да работиш за да те видят ставаш ли или не ставаш?!?
Защото доста често ми се случва да го чувам този вариант   newsm78


Аз минах теста, но по скоро за останалите питам  Peace

# 708
  • Мнения: 1 446
Палмичка, и останалите--тези рубрики за перфектния кандидат са неформални  Peace

Не знам дали е практика,но е НЕЛЕГАЛНО. Нали знаете,че не може без договор?

# 709
  • Мнения: 716
А ако си "на обучение"/ проба и им извършваш реална работа през това време, пак ли е незаконно?

# 710
  • София
  • Мнения: 38
Поствам тук една статия, която ми допадна, може пък някой да успее да приложи идеите:

http://mixmedia.bg/post/92-5-stapki-da-si-namerim-rabota-za-po-m … ko-ot-sedmitsa/21

# 711
  • Мнения: 1 446
А ако си "на обучение"/ проба и им извършваш реална работа през това време, пак ли е незаконно?

Tрябва да си с договор,дори и стажант да си....няма начин без договор да се работи.

http://mixmedia.bg/post/92-5-stapki-da-si-namerim-rabota-za-po-m … ko-ot-sedmitsa/21

Хубава статия, още си спомням един колега,който ми се обади и каза,че съм му казала,че на едни дни на кариерата съм му казала да дойде и да кара стаж при нас. Хвана ме извън офиса,преди отпуска. Казах му да дойде в понеделник без да имам ясна представа кой е точно от многото. Е,още е при нас.  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 716
Благодаря ти, Red  bouquet
Е, значи дотук на поне 3 пъти са газили закона при мен. В единия дори искаха изпитателният срок да продължи две седмици, но аз си тръгнах доста по-рано! #2gunfire Stop

# 713
  • Мнения: 1 446
Без договор ли си била?

# 714
  • Мнения: 716
Абсолютно.
Даже без летяща хартийка за помагач на "обучителката"... която м/у другото не си даваше много зор да обяснява. Доста работа им отметнах през тия няколко дни, тъй като работата с клиенти си е супер наситена. Нов - ready or not - те пускат на тръстиката. Явно страх от инспектори тях не ги лови ooooh!

# 715
  • Мнения: 1 446
Хм,ние дори като имаме стажант, който е по програма,подписваме договор (имаме с уни-тата,но сега ще има някакви промени,май няма да може да има и такива) за обучение.

# 716
  • Мнения: 30
Здравейте. Моля за помощ. Става въпрос конкурс за оперативен счетоводител - ще има тест /най-вероятно по счетоводство/ и задачи на Ексел. Някой може ли да помогне с примери за задачи и въпроси за теста. Фирмата е компютърна.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 6 979
А ако си "на обучение"/ проба и им извършваш реална работа през това време, пак ли е незаконно?

Tрябва да си с договор,дори и стажант да си....няма начин без договор да се работи.

http://mixmedia.bg/post/92-5-stapki-da-si-namerim-rabota-za-po-m … ko-ot-sedmitsa/21

Хубава статия, още си спомням един колега,който ми се обади и каза,че съм му казала,че на едни дни на кариерата съм му казала да дойде и да кара стаж при нас. Хвана ме извън офиса,преди отпуска. Казах му да дойде в понеделник без да имам ясна представа кой е точно от многото. Е,още е при нас.  Mr. Green

Т.е. може и изобщо да не си срещала този човек на дните на кариерата?

# 718
  • Мнения: 1 446
Не, не, бяхме се виждали тогава  Mr. Green После му видях сиви-то, просто не свързвах името с точния човек, имах спомени все пак за името му, и за срещата ни. Само не знаех кой от многото е. А той доста настоятелно си уреди първо интервю.

# 719
  • София
  • Мнения: 537
В тази криза само това и чакат да им кажеш,че ще работиш за без пари през изпитателния срок: ))

Общи условия

Активация на акаунт