Минахме средата вече и през МАЙ ще гушнем мъничко човече

  • 25 284
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 173
Ani, и аз понякога я усещам по-ниско и после пак по-високо- въртят се малки, поне аз така смятам, още имат повечко място и са на повече места Simple Smile
Аз днес имах мн изнервящо пътуване в автобус до работа- една баба направо ме смачка , за да слезе и много се ядосах.Винаги правя място, не държа да седна или нещо такова.Ама тя направо ме прегази, не ми даде възможност дори да и направя път  #Cussing out
Анум- радвам се, че си по-добре вече.
Стефи- аз заради теб ще взема да си направя фейсбук, че ми липсваш много

# 76
  • Мнения: 179
Аз искам да попитам вече раждалите мами и по-специално със секцио, как е протекло възстановяването след това, кога са се раздвижили и най-вече кога са започнали да кърмят и кога кърмата е тръгнала. Много държа да си кърмя децата и да не се хранят с АМ, но незнам дали ще може.


аз родих секцио и мога да ти кажа че веднага се раздвижих и нямах такива болки дето да ми причиняват дискомфорт,всички ми се чудеха,кърмех малкия с кръстосани крака даже  Grinning,но при всеки е различно,момичето в стаята ми успяла да стане на 3-я ден,питаше ме как може да се движа все едно не са ме оперирали.За кърменето си беше проблем и аз държах да кърмя детето си,но така и не ми тръгна добра кърма с която да се насити малкия.Докато всички охкаха че гърдите им се надули и ги болят аз нямах никаква промяна,едвам излизаше нещо.Нашите ми казваха че понеже съм родила със секцио и затова нямам кърма а факт е че момичето в стаята ми не можеше да спи,цяла нощ се цедеше и изхвърляше с чаши мляко а аз успявах да изпомпя само 5 мл от гърда,значи 10 мл от двете което въобще не е достатъчно да се нахрани бебето.Горкото ми ревеше истерично,че нищо не му излиза а аз плачех с него защото бях безсилна и накрая нямаше как отгледах го с АМ.Но съм свидетел на много майки със секцио които кърмят децата си,така че не се притеснявай не всеки е като мен,дано да имаш щастието да кърмиш своите дечица.

# 77
  • Мнения: 18
Ани, и аз ги усещам понякога толкова ниско, че имам чувството че ще им се подаде я крак, я ръка отдолу, но това е само понякога.
Иначе сега се върнах от ЖК и доки каза че шийката е наред, само малко мека била и ми увеличи магнерота на 3 по 2. И сме пораснали много около 900 гр е всяко вече и чак доки се изуми, явно ще сме дебели, само дето незнам на кой ще приличат, защото и двмата сме слаби.  Joy
Нанина, ти внимавай с автобусите, че такива олигофрени ги има просто са за  #Sniper И шофьорите както карат си е направо въпрос на оцеляване.

# 78
  • Мнения: 18
schani, благодаря ти за инфото,  Hug Hug дано този път да не се случи така при теб и да можеш да си кърмиш детенцето, че теч АМ хич не ми харесват.

# 79
  • Мнения: 43
anni2002 и аз съм с такива усещания тия дни и по точно откакто съм 27 г.с, преди сякащ бебо беше по- нагоре
schani много полезно инфо, тъй като и аз ще съм секцио май-май, и на мен ми се иска да кърмя, но каквото стане впоследствие все ще се справим, важно е бебоците да са живи и здрави   Simple Smile

# 80
  • Мнения: 120
Добро утро, момичета Simple Smile
Някоя има ли представа какво се случва със slantce2013? Много я мисля тези дни, дано всичко е наред  Praynig

# 81
  • Мнения: 0
и аз сутринта се замислих, че не е писала скоро..... дано всичко е наред при нея и скоро да ни зарадва с добри новини  Praynig Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро,

И моя бебок подритва или ниско долу, или се разполага хоризонтално Joy
Относно секциото: и аз много лесно се раздвижих. Синът ми се роди в 22, а в 7 станах до ходя то WC (изибщо не включих, че съм с катетър ooooh!). Вторият ден, обаче, болката беше значително по-силна.
Що се отнася до кърменето: много трудно ми тръгна кърмата (мое би на 3-4 ден), защото се оказа, че съм с тесни канали. То не бяха едни горещи компреси, не беше помпане...абе трудно стана, но ако мога да си позволя да дам един съвет - не се отказвайте. Не се мъчете с помпи (те само помагат допълнително, с помпа ако изкарате 5 мл., с бебето може да се окаже, че имате 30 мл.), ако искате да тръгне кърмата просто слагайте бебето непрекъснат и постепенно нещата ще станат - имайте търпение и вяра  Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 1 350
добро утро Simple Smile
и аз непрекъснато се сещам за Слънце и се надявам скоро да пише, че са добре с бебо. нямам връзка с нея, за съжаление, вярвам, че са в добри ръце с бебо и ще се справят  Hug

anni, и аз имам такива усещания ниско, че и под бикинското ниво даже Wink дори на ФМ бебо като беше разположен главично, усещаха се побутвания с ръчичките долу, а съм със задна плацента мисля. понякога ме ръчка в пикочния мехур и е доста некомфортно.
не мисля, че е от ниска плацента това, не се притеснявай!

секцио или не, док ми казваше преди раждането на малката на ЖК, щото му казвах, че искам да кърмя - колкото се може по-рано да поискам бебо или да отида при него и да го сложа на гърдата, нямало по-добро от това! така е  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 5 260

Добро утро, момичета  Hug

Дидолиния, лелеее и двамата ли са по 900 грама, ма наистина много големички сте... пу-пу   Heart Eyes

anni2002 и при мен се случва.. за час- два ниско долу, после се вдига.. явно си се врътка  Crazy

Evanitha и аз това щях да попитам.. последно е влизала на 28ми   Tired Дано всичко е наред  Praynig
Иначе проверих, не виждам да е част от фейсбуук групата  Tired

Иначе като добри новини- честит рожден ден на 4ere6ka, да ни е жива и здрава и да има безпроблемна бременност и раждане   bouquet  bouquet  bouquet

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И моята двеойка блъскаше около пъпа, че и доста под него, снощи точно и аз си мислех защо е толкова ниско, преди беше по-нагоре ритането.
Аз съм с ниска плацента, но не мисля, че това е определящото в случая.
Преди 2 дни бях на преглед и освен за ниската плацента, друго не ми казаха, предполагам, че бебоците просто растат и затова  така става  newsm78 Не знам всъщност. Писна ми всеки ден за ново нещо да се притеснявам, смятам малко по-спокойно да я карам вече, каквото такова - ще се оправим и толкова. Mr. Green

При мен кърмата си тръгна с помпата на Авент и бебето добре се справяше, но без помпата едва ли щяха да се получат нещата... като има желание и не се отказва човек, стават работите. Адско е бебето да суче от зърна, целите в рагади, но и това се преживява. не го мислете отсега. Всяко нещо по реда си.  Wink

# 86
  • Мнения: 173
didoliniq, много сте големи пу пу, да са живи и здрави сладурите  Hug Hug Hug Hug

# 87
  • Мнения: 38
благодаря ви,малко ме успокоихте,4е ве4е се 4удя за какво да се притеснявам  ooooh!
и аз сякаш си мсиля 4е е нормално,те си се въртят още  Peace преди не се сещам дали така съм усещала дъщеря ми.. newsm78 И при мен не е постоянно,преди малко усещах ритници по-нагоре,както обикновенно,току-що пак по-надолу ,в ниската 4аст на корема ,4е и надолу още ... Crazy дано да се завърти някакси 4е да е по-нагоре,по-спокойно ще ми е сякаш  Hug
и аз си мисля за слънце тези дни... Praynig дано вси4ко да е овладяно  и да е в болница примерно,за това да не пише  Praynig
нанина,ужасно пътуване си имала наистина..някои хора са изклю4ително несъобразителни.. #Cussing out
дидолиния,браво на твоите бебоци-само така да си растат Hug

# 88
  • Мнения: 173
Ани, беше изнервящо наистина, ама майната му Simple Smile още малко и после няма да се ходи на работа (само че още не знам и аз колко малко )
И аз си мисля за слънце, ама да се надявам, че просто няма как да пише и затова, но всичко да е наред Praynig Praynig

# 89
  • Мнения: 120
didoliniq, това се казава бебета!! Поздравления!  Simple Smile   bouquet  Heart Eyes
rainy, аз също я търсих в ФБ групата вчера, но не намерих... Дано пише скоро. Иначе на денят на отворените врати в Токуда в сряда, д-р Кръстанова каза, че изтичането на слузестата запушалка не означава започнало раждане. Слушах внимателно тази част, точно защото се сетих за slantce2013

Общи условия

Активация на акаунт