Времето как само си минава, а на бебчо все по-тясно в коремчето му става!МАРТ-11

  • 28 643
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Леле, какви сте бързаци Simple Smile Връщам се да чета назад, само исках да постна една статия за ПЛАЦЕНТАТА, тъй като и на мен не ми е ясно какво значи степен на зрялост и т.н. Simple Smile))

http://www.moetodete.bg/bremennost/placenta.html?sid=96abbeb595c … 6e325050c87f394b6

 Heart Eyes

Честито ни и второ бебче в темата - браво на малкия мъж , с много добри мерки е в 35-та седмица Simple Smile

Галето, на мен в понеделник ще ми взимат секрет за микробиология, направление за кръв и урина, както и за спин, васерман и хепатит Б, тъй като последните са с валидност 6 месеца, а моите изтичат и в болницата искат нови.

За болницата трябват обменна карта, направление за хоспитализация, талончето с кръвна група и резус фактор, резултат от микробиологията и резултати от спин, васерман и хепатит Б.

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 10:33 от ROSAURA

# 76
  • Мнения: 858
Вчера обещах да напиша за направлението за хоспитализация-личната ми лекарка ми го издаде,дори не спомена за препращане при АГ,направлението е с едномесечен срок и в него не пише никакво здравно заведение:)
 Peace  

Тази Арника ,как се пие ?

Аз ,няма да се повтарям за упойките,защото писах много.Смятам разбрано.Ако някой иска да ми прочете старите постове.
Само отново ще кажа,че няма лоша упойка.Има зле поставена и неправилно изчислена такава.Както и непредвидени алергии/каквито и при мен се оказаха/
Теста става за нула време.На 2те ви ръце надраскват лентички с химикал.Ползваните упойки са около 22.Аз си правих за всички.Капват по една капка с капкомер срещу всяка чертичка.изчаква се 20 мин и се отчита размера на червеното петънце и се попълва документ,които си носите с вас.

Клизмата дали сте яли или не сте яли,предпочитат да я направят,защото така или иначе тялото си преработва вещества и отрови и в червата си има съдържимо.При упойка всички мускули се отпускат напълно неволево и едва ли на някоя от 2те страни ще му е приятно от онова,което ще последва.

Крису,стискам палци много силно.Спокойно и си слушай лекаря  Peace  Praynig  Hug Сега си в по-особено физическо състояние и не опитвай да сваляш кръвно с различни народни медицини.

Росаура хубава статийка.Когато старее плацентата ,тя се калцира и вече не изпълнява функциите си толкова добре,както през останалото време.Затова се следи и с доплер и с ехографа.

Честито ни и тук 2ро бебе в темичката   bouquet

Наистина последното изследване е секрета и кръвна картина + урина.После вече са само тоновете.Останалите неща,би следвало да ги имате и да са ви направени на различни етапи от бремеността.Ако са изтекли 6 месеца ,както при Росаура,може да ви ги поискат отново.

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 10:40 от dennis

# 77
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
krissu, по принцип чесънът сваля кръвното, но най-добре да си говориш с лекарите, защото това не е обикновено високо кръвно. Неприятно е това състояние, но може да се овладее - лекарите си имат методите, понякога се налага хоспитализация. Важното е, че се знае за състоянието ти и ще вземат всички необходими мерки. Никак не е задължително да се наложи спешно изваждане на бебето, тъй като има медикаменти, които да помогнат бебето да започне да се храни по-добре, вътре в теб. А това е най-добрата среда за него в момента.

Pepsilight, Арниката по принцип е при травми от всякакъв род. Води се от хомеопатичните за спешни случаи - при порязване, при натъртване, при удар, при изкълчване и т.н. Така че става и за секцио. Но най-добре да се говори с хомеопат, който да предпише за теб специално схема, защото знам че може да се започне приема и преди това. Същото важи както за секцио, така и за нормално раждане. До колкото съм запозната, може да има много благотворен ефект. Аз ще говоря с нашия хомеопат преди раждането.

Добре дошъл на Тимучин!

# 78
  • Мнения: 129
Хайде, честити бебенца, живи и здрави и чакаме още!

Един ден не четох и после един ден не смогвам да изчета.... Оставете всички шубета, толкова е хубаво да си гушнеш малката душичка. Simple Smile

Малко ни остана, и аз се замислям, че трябва да се поприготвя, въпреки че уж мислим секцио за началото на Март. Днес следобед заминаваме за три дни за Банско, любимият за последно тази зима да се поспуска по-сериозно, а ние с малчо да поплуваме и после ще се стягам и аз, че нито дрехи съм прала, трябва да понапазарувам и да приготвя багажа. И да ви кажа и аз толкова нямам търпение за пролетни разходки с количка вече...

# 79
  • Мнения: 22 523
Добро утро и от мен. )

Не знам как е при вас, но мен вече си ме наболява кръста и при спане на една страна. Малко и по-трудно ставам....кофти работа.

Mime-to, а ти била ли си с пълна упойка някога?
На мен до сега 2пъти са ми поставяли такава, и не е имало никакви проблеми с излизането от упойката.
При секциото се събудих още докато ме изкарваха от операционната. При серклажа се събудих вече в леглото.
Странични ефекти - никакви.
За сметка на това и на мъжа ми и на сестра му преди година и нещо поставяха спинална упойка за операция. Ами няма такава гадост, 2дни зверско повръщане, треперене, потене, буквално бяха като парцал.

А и изказванията от сорта на това, че било архаично....да не мислиш, че като те приемат по спешност както мен предния път, те питат каква упойка искаш и т.н.?
Ако не си плащаш (а тогава официален път за плащане нямаше) също няма да те питат какво точно искаш.

# 80
  • Мнения: 242
Честито ново бебче, да е живо и здраво!   bouquet
Деси, страхотна тема!   bouquet
Хайде да я напълним с прекрасни новини за здрави бебчета!

# 81
  • Мнения: 0
Деси,мерси за темата отново и отново:)И аз пожелавам само добри новини,здрави бебета и мами да има:)))

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2034  това е темата на д-р Михайлов за АРНИКАТА Simple Smile има доста полезни неща.
Арника са малки бели топченца които се смучат като бонбонки:)Важно е малко преди и след приема им да не се пие кафе или други силни храни,цигари,защото пречат на усвояването..ама това си важи за повечето хомеопатични:)Казват след 36-а седмица да се започва с нея,както и с чая от малинови листа:)
Krissu,и аз знам,че ако хапваш чесън и намалиш течностите,пада кръвното.Направиха ли ти всички изследвания на кръвта за доказване на тази диагноза?И на мен няколко пъти ми беше такова кръвното,но аз много се вълнувам като отида на преглед..вкъщи като го меря си е супер..Всичко ще бъде нАред,само бъди спокойна и не мисли глупости.Сигурна съм че лекарите ще действат адекватно.

# 82
  • Мнения: X
Здравейте, момичета. Аз имам питане към ЛЛЛ. Имам вдлъбнати зърна, наистина са вдлъбнати, пробвала съм различните методи за издърпване. Моля за съвет как да процедирам с кърменето и подготовката на гърдите. Вчера пробвах издърпването със. спринцовка, разбрах от мимсат, че след това се налага студен компрес, за да се задържи изпъкналото. Някакви други хватки, които да са ми от полза, а сигурно има и други, които се интересуват.

# 83
  • София
  • Мнения: 56
6 страници  ooooh! Записвам се и се връщам да чета...

П.С. Честито за 2-те бебчета! Да са живи и здрави и много да радват родителите си!

# 84
  • Мнения: 14
Момичета, обявявам ви за рекордьорки. Новата тема е снощи и имаме вече изписани 6 страници. Явно бебевалежът няма да е от този тема, а от следващата  Grinning
По този повод - честито бебче на мама Deni_Ze, да й е живо и здраво ylinfant

krissu - стискам палци, сигурна съм, че всичко ще е наред, разкажи после.

V.A.V.A. - благодаря за списъка. Малко ми е тенденциозно да е посочено изрично козметиката да е на една марка, но щом остава в отделението, явно предпочитат да им е еднакво всичко.
/Опааа, сега видях, че е за Варна, нищо, пак е добър ориентир /

Desitkad - мнооого вярно име на темичката. Отесня им бебоците, вече не играят на футбол  Laughing

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 13:22 от crazy_v

# 85
  • Мнения: 2
6 страници  newsm09 Голямо писане!
За Арниката съм чувала много добри отзиви и ще пия със сигурност. Във всяка аптека я има!
Коремчето ми така се мести наляво надясно и страшно много ме радва Simple Smile Аз пък как се хваля,сякаш при вас не е същото Simple Smile
Нямам контракции все още  newsm78 Само при мен ли е така? Нали уж подготвителни трябвало да има...  
Много ми е трудно от няколко нощи да спя... Просто не мога. Все едно съм пила 10 кафета през деня.
В понеделник съм на преглед и ще пиша как е минало. Нямам търпение вече Simple Smile
Ако и при мен се получи така както при Рамзие, да родя вместо момиче - момче...Лелеее не ми се мисли...Всичко ми е розово-лилаво  Rolling Eyes   В крайна сметка, да е живо и здраво!
Хубав ден!  bouquet

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 11:35 от Ivelina_ValentinovA

# 86
  • Мнения: 15
Нощна птица, попадала ли си на тези:
http://www.amazon.co.uk/Medela-008-0229-Nipple-Formers/dp/B000WH … 710867&sr=8-1

Точно за такива зърна са, но не знам до колко са ефективни.

# 87
  • Мнения: 0
Честито за малките бебоци да са живи и здрави .
За мамите които не са си купили колички сега е момента в Baby-Life-Malechko е месец на количката и всички колички в магазина са намелени с 20 % което е супер.
За мамите които ще раждат в селена при кои доктори сте?
Аз ще съм при Троянчев,ти при кой мислиш да си?

# 88
  • Мнения: 2
Честито на мама Deni_Ze за бебчето, да са живи и здрави и двамата и бързо възстановяване      baloni    Леле, дано и при нас да няма изненади, че почти  половината ни неща са розови.

Кrissu не се притеснявай, всичко ще е наред.

Моята плацента на предишния преглед беше между 1-ва и 2-ра степен на зрялост, май и ние няма да дочакаме термина.

Това със подреждането на шкафовете е страхотна идея, като изпера дрешките на беба, ще пробвам   да ги подредя така.

# 89
  • Мнения: 3
Все отлагам да напиша, пък то се събраха теми, затова предварително се извинявам за дългия пост:

1. Да са здрави и честити двете бебчета! Да са здрави и родителите им, че за малчовците това е от съществено значение.

2. Вече си имаме легло-люлка на Бертони, ваничка с поставка, хавлия и.... гумени играчки за ваничката. Те май са по-скоро за таткото, който с невероятен ентусиазъм се готви за къпане на бебата и за игра с играчките.  Grinning Много е сладък!

3. Аз излизам в 45-дневен от неделя, но ще ми го дадат в понеделник, когато ще гледаме бебата (от ноември не съм я виждала) и ще ми пускат последните изследвания.

4. Смятам следващата седмица да ида в Тина Киркова и вече да се поинтересувам от анестезиолози, алерголози и т.н. луксове.

5. По отношение на кръвното и измерването на различни стойности на ЖК и вкъщи - и аз съм така.  Вкъщи съм 110/70 или 110/80, а на ЖК веднъж до 150/80 го бях докарала, та си изкарахме акъла. Оказа се, че толкова се напрягам на тия пусти прегледи, че вдигам кръвно. Като замерихме това кръвно (някъде в 4-5 месец) докторката ме накара да си го меря вкъщи през половин час и да записвам. Е, познайте! Беше си перфектно кръвното. Толкова много повече никога не ми е мерено, но всеки път съм около 120/80. Аз не мисля, че трябва да пия нещо за това кръвно. Чувствам се добре.

6. Да ви попитам нещо. От 1 седмица се чувствам СУПЕР тежка и изморена. Ама ми е едно такова дискомфортнооооооо.... Не ми е удобно да седя, не ми е удобно да стоя права... ако може само да си лежа ще ми е най-добре. Това очевидно, няма как да се случи, защото в работата е Ад и трябва да предавам... надявам се докъм 20.02 вече да съм свободна.

7. Да ви кажа, че миналата седмица изкарах някакъв вирус със страшно повръщане, а по-късно и разстройство. В четвъртък бях убедена, че ще умра, но в петък - размислих и се въздържах.  Grinning До сряда, включително, не съм ходила на работа, защото не ми беше добре. Вече съм МНОГО по-добре - не ми се гади, работата на червата се нормализира, но не мога да си почина. Постоянно съм изморена. Нощем не ставам изобщо - лягам и умирам.

Това е от мен. Предупредих ви, че ще е дълго.

Хубав ден!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт