Фиброаденом- да се оперираме ли? 2-ра тема

  • 146 774
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 117
Уф,ми незнам...аз си имам и Хашимото,възможно е и от него да се чуствам така Tired
А за фамилната обремененост,да действително винаги питат,но това било по-скоро,за да водят някаква статистика...незнам,дали е така,то човек никога незнае от къде ще му дойде Confused
Пожелавам здраве на всички Hug
Besty,гуш!

Много вероятно е да е от Хашимото, горе-долу съм запозната с това заболяване, тъй като и майка ми има проблеми с щитовидната жлеза. Тя специално имаше страхотен проблем с нервите докато се откри, че има хиперфункция на жлезата. Но като се започна лечение, всичко се оправи. Вярвам, че и при теб е така. А и притесненията покрай гърдите със сигурност са си оказали влияние. Wink Сега се успокой и всичко ще се оправи Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 17
здравейте ,при мен след среща с доктора жсе оказа че ще има операция средата на другия месец другата седмица ще оточним кога точно .
Искам да попитам операциите заплащат ли се ?
Аз отидойх с направление при доктора ,но но той днес нищо не каза .пък и аз не попитах

Здравей   mimenceto123, тази операция се поема от здравната каса.Единственото,което трябва да платиш след нея е престоят в болницата (зависи колко дни те задържат там).Друг е въпросът вече ако се уговаряш за избор на екип, тогава се плаща.
 Моята история,....отглеждах си го повече от 5 год.Когато забременях , се оплаших ,тогава ЧАК се поинтересувах за проблема.Казаха ми, че трябва да родя и тогава да се заема с лекуването. Кърмих 6 месеца и после на доктор. Много съм доволна от лекарският екип,извадиха 1см фиброаденом ,бях с пълна упойка.Операцията продължи 30 - 40 мин и след две денонощия и наблюдение в къщи.Сега 5 год. по късно нямам оплаквания ,ходя на прегледи и всичко е наред. Ако те интересува нещо конкретно  насреща съм .  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 117
valka83n при кой си се подложила на операция, винаги е хубаво човек, който е преживял тази операция и е доволен от екипа да каже за кого става въпрос Rolling Eyes Радвам се, че всичко е наред при теб.

Аз утре ще звъня да си запиша час за д-р Василев да мина на преглед другата седмица да видя как са при мен нещата. Дано да няма промяна Praynig, че ми е много притеснено, особено като усетя някаква болка и веднага ми нахлуват глупостите в главата. Sad

# 48
  • Мнения: 17
 besty Аз се оперирах в Стара Загора преди 5 години при Д-р Петър Т. Петров .Моят фиброаденом беше в близост до Ареола  и имах толкова мн притеснения за това как ще се получи операцията.Какъв ще е разреза, мн ,мн въпроси с големи  ???? Все пак сме жени и сме чували за какви ли не касапи и некадърници във всички сфери Embarassed Много съм доволна ,разреза е точно по края на Ареола и не се личи белег (незнам как е при другите момичета ). Ако не  знаеш и не търсиш ,няма да разбереш къде е точно. Много късмет дано няма поводи за притеснения besty Peace

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 22:18 от valka83n

# 49
  • Мнения: 117
valka83n радвам се, че има такива кадърни доктори. Simple Smile Аз обаче съм от София и тук ходя при д-р Василев. Записах си час за понеделник сутринта. Стискайте палци всичко да е наред! Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 1 902
Естествено,че ще е наред:)
пиши после!

# 51
  • Мнения: 117
Да се отчета и аз. Днес бях на преглед при д-р Василев. Всичко е наред при мен. Фиброаденома е без промяна и продължаваме да го следим.

Аз разпитах доктора дали противозачатъчните имат отношение към образуването му, но той каза, че по последни данни се твърди, че противозачатъчните дори помагали да не се образува. Къде е истината никой не знае, но той каза, че е по-скоро генетично заложено.
Относно бременност и фиброаденом - каза, че няма проблем да се забременява. Може да нарасне по време на бременността, тъй като и гърдите нарастват, но след това си връщал размерите. И така.

Д-р Василев, както и Гемеджиев и предполагам още лекари имат и друг кабинет. Адреса е следният: бул. Тодор Каблешков 55, вх.А, ет. 6, офис 11 - МЦ "Свето София - Санте";
Телефон за записване и информация: 0888 706 000, Работно време: 13,30 - 18,00 ч.

Успех на всички, на които им предстоят прегледи. Hug

# 52
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
По-отношение на противозачатъчните в листовките им добре са описани странични ефекти - увеличен риск от рак на гърдата,в резултат от противозачатъчни могат да се образуват и други промени в гърдите,увеличен риск от рак на маточната шийка и куп други са сред описаните там.Наблюденията показват,че приема на противозачатъчни има отношение към проблемите с гърдите - как да си обясним факта,че момичета които са здрави и не са имали проблеми правят фиброаденоми  и други промени в гърдите си,като  следствие на приема,как да си обясним и много други неща тогава.Мнението на много лекари е,че противозачатъчните имат отношения към тези неща.Освен това причините за фиброаденомите  все още не са напълно изучени - сред тях са хормонални нарушения и др.Така,че ако не е нужно да се пият хормонални препарати по-добре да не се пият.Много лекари биха казали тези неща на пациентките си които съм констатирал по-горе.Нали не очакваш,че всички лекари които предписват противозачатъчни ще ти кажат,че имат странични ефекти и какво правят,защото все пак знаеш,че някой от тях печелят от различни компании занимаващи се с тези неща,а други ще ти кажат как стоят нещата,защото за тях е важно здравето на пациентите им.Относно бременност и фиброаденом е описано,че дори има описани случаи на изчезнал такъв в резултат на бременността,фиброаденоми които са намалили размерите си,но по време на бременност обаче той може и да нарастне - зависи от много неща.Ако е нужно лечение се лекува,ако е нужно проследване се следи.

Хубав ви месец март и дано в този женски месец да има повече положителни емоции!Честита ви и баба Марта!!!  bouquet

# 53
  • Мнения: 20 163
Мамолога при който ходя ми казва всеки път- никакви хормонални препарати, аборти и травми!

# 54
  • Мнения: 6 902
Аз не знам дали противозачатъчните може да са причина, но все пак са хормони, оказват някакво влияние за жалост. Аз никога не съм пила противозачатъчни и си имам фиброаденом Mr. Green Не знам, може би се получи заради хормоналните промени след раждането и кърменето.

# 55
  • Мнения: 117
docsi очаквах да предизвикам коментари след това, което написах, но просто написах какво ми е казано. Аз лично съм пила такива хапчета преди много години и си мисля, че имат общо с фиброаденома ми. В никакъв случай не мога да кажа, че лекаря ми го е казал, защото има някакъв интерес. Тъй като аз нито пия в момента, нито имам нужда от такива. Просто исках да чуя коментара му и той не беше меркантилен със сигурност. Peace Подчертавам, че каза, че по нови изследвания и коментари се твърди, че дори помагали. Той лично не се ангажира с мнение кое е вярното. Wink
Факт е, че фиброаденоми получават и хора, които никога не са ги приемали както каза и Бухтичка. За съжаление мога да кажа, че познавам и мъж, опериран от доброкачествен тумор на гърдата, което тотално изключва такива таблетки да са повлияли.

Lemy малко крайно ми се струва това мнение. Както всяко едно лекарство и тези си имат ползи, но и недостатъци. Аз лично съм се спасила от две операции за кисти с такива хапчета. И да ви кажа честно преди да родя нямах никакви проблеми нито гинекологични, нито мамологични. Оттогава много неща се промениха. Wink

# 56
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
docsi очаквах да предизвикам коментари след това, което написах, но просто написах какво ми е казано. Аз лично съм пила такива хапчета преди много години и си мисля, че имат общо с фиброаденома ми. В никакъв случай не мога да кажа, че лекаря ми го е казал, защото има някакъв интерес. Тъй като аз нито пия в момента, нито имам нужда от такива. Просто исках да чуя коментара му и той не беше меркантилен със сигурност. Peace Подчертавам, че каза, че по нови изследвания и коментари се твърди, че дори помагали. Той лично не се ангажира с мнение кое е вярното. Wink
Факт е, че фиброаденоми получават и хора, които никога не са ги приемали както каза и Бухтичка. За съжаление мога да кажа, че познавам и мъж, опериран от доброкачествен тумор на гърдата, което тотално изключва такива таблетки да са повлияли.

Lemy малко крайно ми се струва това мнение. Както всяко едно лекарство и тези си имат ползи, но и недостатъци. Аз лично съм се спасила от две операции за кисти с такива хапчета. И да ви кажа честно преди да родя нямах никакви проблеми нито гинекологични, нито мамологични. Оттогава много неща се промениха. Wink

В това,че си предизвикала коментари няма нищо лошо.Но нали знаеш,че не е задължително всяка жена която приема контрацептиви да има проблеми с гърдите - при едни ще се получи при други не.Страничните ефекти на тези лекарства са описани в листовките им,при едни може да стане проблем,при други не.Но е факт,че тези медикаменти се свързват с повишен риск от заболявания описани по-горе и проблеми с гърдите - вкл фиброаденоми и др.Значи нали знаеш,че и при мъжете има както доброкачествени образувания на гърдата така и рак на гърдата.Само,че рака на гърдата при мъж  е много по агресивен отколкото при жена.И не е необходимо човек да приема хормонални препарати без те да са му необходими - т.е е напълно здрава жената в случая.Ако жената приема такива медикаменти поради лечение на проблеми,значи в случая има необходимост от прием на такива.Но все пак страничните ефекти си ги има и те не са малко.
Споделям мнението на Бухтичка!
Но фиброаденоми и други проблеми с гърдите се появяват и при жени които не приемат и не са приемали контрацептиви,ами да появявават се  - просто причините за проблемите са най-различни и са много наброй.
Нали знаете рецептата за здрав бюст - редовен секс,бременност,раждане и продължително кърмене Simple Smile и както е казала природата поне 2 раждания Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 мар 2013, 17:36 от docsi

# 57
  • Мнения: 17
Добра вечер на всички Ви .Да се включа отново и аз . При мен се появи без да съм взимала дори и едно хапченце противозачатъчно.на 30 години съм имам едно дете за момента ,никога не съм приемала никакви хормонални таблетки,нито противозачатъчни,.Кърмих детето си 6 месеца и след това се оперирах (фиброаденома ) . Не ми е пречил да кърмя (за което се притеснявах)  и не си е променял големината.Може да съм от малкото случаи ,но е факт.

# 58
  • Мнения: X
Леле каква дискусия се е заформила  Mr. Green
И Стоименов ми каза да избягвам противозачатъчни, а не съм и пила никога, де. За мое много голямо съжаление обаче, още октомври ми откриха кисти на единия яйчник. На контролния януари дори ми пуснаха туморни маркери (няма да описвам на как се бях отправила емоционално към отвъдното като чух т.м.) и слава на Бога не е рак, поне маркерите и риска не показаха това. Другия месец пак съм на контролен и ако се уголемяват кистите, лекаря каза, че ще трябва да пия противозачатъчни... Тааа, смятам първо при него да мина за да видим какво решение да вземем и после да отида при Стоименов. Може би нямам друг избор, хич не ми се иска да пия такива хапчета  Crossing Arms Sad Другия вариант е да забременея, но на този етап не мисля, че е най-правилното нещо, не че не искам...
Уфф, ще ви пиша и аз, когато се изясним с лекарите и вземем решение.
Не ни е лесно на нас жените, ейй...

ПП Бести, много се радвам, че всичко е наред ! Hug

# 59
  • Мнения: 3 039
Теичка, пробвай успоредно и някакво пречистване, аз се "глася" за това на Гайдурков (омекотен вариант на гладуване - само растителни, може и зърнени, и бобови, ядки, но без сол, мазнини и др., за предпочитане сурови, но може и сготвени), за поне 20 дни. Виж и някакви чайове, добавки...

Общи условия

Активация на акаунт