Фиброаденом- да се оперираме ли? 2-ра тема

  • 146 731
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Darleen0556 съжалявам, че си минала през толкова перипети и то на тези години, но е много хубаво, че има и такава лекари като твоя. Пожелавам ти оттук нататък да нямаш проблеми и да се радваш на детенцето си. Hug

На мен един от най-добрите патолози работещ в онкологията ми казваше да раждам второ и да кърмя, защото това била най-добрата профилактика срещу рака на гърдата. Но всичко е божа работа.

# 31
  • Мнения: 126
Благодаря, Теичка, за темата!  bouquet

# 32
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте момичета ,пиша за да споделя и с мен какво се случва .
Преди една седмица напипах един твърд участък и бучка на лявата си гърда вчера отидох на гръден хирург ,той ме прати на Ехограф при д-р Янчева в Майчин дом -Варна .Оказа се че имам фиброаденом и тя ме посъветва да го махна да ми създаде проблеми пък и бил голям 17/11мм
Никога не съм си мислела че може да ми се случи такова нещо дори не мога да го осъзная още.
Искам да попитам момичетата минали през това ,възможно ли е след като го махна да се появи отново?

# 33
  • Мнения: 6 892
Искам да попитам момичетата минали през това ,възможно ли е след като го махна да се появи отново?
Аз нямам много личен опит все още, но от четенето на темата да, може да се появи отново. Да не кажа, че е доста често срещано май, поне от случаите, за които съм чела тук. И мен точно този факт много ме притеснява и се чудя дали да се подлагам на операция.
А иначе да попитам ако ще го махаш в Майчин дом ли мислиш? Там предлагат ли такава операция?

# 34
  • варна
  • Мнения: 1 228
Ами утре имам среща с д-р Ненков(гръден хирург) в окръжна болница и той ще си каже мнението по въпроса ,дали има нужда от операция ,къде и кога ще бъде тя.

# 35
  • Мнения: 6 892
Ясно, ще се радвам да споделиш какво е станало, успех Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз съм в голяма чужденка,отглеждам си един вече 5-та год.Док ми казва,че няма да го пипа,следим го и така....но след доста четене се обърках и сега незнам какво да го правя.Навсичкото отгоре снощи си напипах втора бучка...на същата гърда Tired
Бях на лекар Декември,сега пак ще ходя....чудя се,дали да не потърся 2-ро мнение?Ходя при Младенов в Света София,мисля че е добър,ма знам ли newsm78

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 09:22 от k@li

# 37
  • варна
  • Мнения: 1 228
здравейте ,при мен след среща с доктора жсе оказа че ще има операция средата на другия месец другата седмица ще оточним кога точно .
Искам да попитам операциите заплащат ли се ?
Аз отидойх с направление при доктора ,но но той днес нищо не каза .пък и аз не попитах

# 38
  • Мнения: 117
mimenceto123 аз също не знаех къде се намирам като разбрах, че имам фиброаденом тъй като при мен дори не се напипва, а просто отидох на профилактичен преглед. Но след като се окопитиш и се потърсиш поне две мнения, се успокоява човек.
Разликата с теб е, че при мен фиброаденома няма и 1 см, а твоя е доста по-голям и по принцип при тези размери се препоръчва да се премахне.
Относно повторно появяване - доста често се появява, нещо, което и мен ме спира да го махам моя засега, но всичко е много индивидуално.
За плащането с доктора трябва да се разбереш - по принцип трябва да се поема от касата, но дали няма да си платиш за избор на лекар не знам. Успех! Peace

k@li няма да ти навреди второ мнение. Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 1 902
То всъщност при мен,мнението на Младенов е 2-рото мнение,първото беше за операция...
Появи се по време на бременоста ми,преди 5г.и е порастнал съвсем малко от тогава-около 1,2см е!Последно ходих през Декември,сега си записах час за понеделник,пак при Младенов-да видим това новото,което напипвам какво е ThinkingЩе поговорим с него и ако трябва ще търся и друго мнение,защото между временно се оказа,че имам и фамилна обремененост Confused

# 40
  • Мнения: 117
Ако имаш фамилна обремененост по-добре го махни каквото и да е вместо да го мислиш постоянно, а и при поява на нещо второ... Посъветвай се с още някого, което не пречи да видиш и мнението на Младенов. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 1 902
Благодаря ти,ще пиша в понеделник:)

# 42
  • София
  • Мнения: 1 902
Да докладвам,минах сутринта при Др.Младенов...това дето го мисля за бучка е жлеза(на която откри една киста 7мм.)това е новото-Декември я нямаше Crossing Arms,но аз имам кистички и на др.гърда-каза,че е нормално и след менопаузата изчезвали.
ФА си е там,малко се е смалил...каза,че е нормално и че това е хормонозависимо образувание Rolling Eyes
Други промени няма,ще се видим след 6месеца,каза също-Това,че си фамилно обременена,променя нещата само в твоята глава Peace

пп-сега търся добър кардиолог,че яко ми прескача сърцето ooooh!

# 43
  • Мнения: 117
k@li радвам се, че всичко е наред и надявам се, че си се успокоила. Единствено не мога да се съглася, че фамилната обремененост няма отношение към проблемите ти. Факт е, че преди всеки преглед те питат дали имаш фамилна обремененост и доколкото знам има генетична наследственост на това заболяване. Естествено, че гаранция какво ще се случи няма, но затова човек трябва да се следи внимателно. Peace
Относно кардиолога - по-скоро сигурно ти трябва невролог, защото от притеснение е възможно да имаш такива проблеми. Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 1 902
Уф,ми незнам...аз си имам и Хашимото,възможно е и от него да се чуствам така Tired
А за фамилната обремененост,да действително винаги питат,но това било по-скоро,за да водят някаква статистика...незнам,дали е така,то човек никога незнае от къде ще му дойде Confused
Пожелавам здраве на всички Hug
Besty,гуш!

Общи условия

Активация на акаунт