Фиброаденом- да се оперираме ли? 2-ра тема

  • 146 772
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Здравейте!Преди 3 дни си напипах малко топче в горната част на лявата гърда,в близост до мишницата,което се усеща само с вдигната нагоре ръка.На 21г. съм и до сега не съм ходила на лекар-мамолог.Пия противозачатъчни и след 2-3 дни трябва да ми дойде М.Утре ще ходя при личната лекарка,но ако някой има подобен проблем,моля да сподели,че мъничко се притесних.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 20 163
Здравейте!Преди 3 дни си напипах малко топче в горната част на лявата гърда,в близост до мишницата,което се усеща само с вдигната нагоре ръка.На 21г. съм и до сега не съм ходила на лекар-мамолог.Пия противозачатъчни и след 2-3 дни трябва да ми дойде М.Утре ще ходя при личната лекарка,но ако някой има подобен проблем,моля да сподели,че мъничко се притесних.  Simple Smile

Може да си напипала лимфен възел. По принцип прегледа на гърдите ще си го правиш няколко дена след като ти дойде.

# 17
  • Мнения: 765
Lemy,благодаря за отговора!Да и аз четох,че прегледа се прави след цикъл,но на мен тепърва ми престои,и няма да мога да чакам до края му,за това ще отида до док по скоро.   bouquet

# 18
  • Мнения: X
Може да е лимфен възел, може да е от предстоящия цикъл, или от противозачатъчните. Отиди между 7-я и 12-я ден след цикъл. Успех, пиши как е минало после.  Hug

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
А аз въобще не се бях съобразила с цикъл и бях на преглед точно преди цикъл -правиха ми ехография,сравниха я с предходната и бяха категорични-за операция е .
 Сега ме налегнаха някои съмнение: възможно ли е заради предстоящия цикъл да е отчело нарастване , или щом ехографията и прегледа е потвърдил нуждата от операция ,значи е за операция, независимо в кой ден от цикъла си  Thinking

# 20
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Прегледа се прави след цикъл по принцип.Не те ли питаха нещо в тази насока?Зависи и за какво нарастване става въпрос?Но ако е нужна операция ще трябва да я направиш. Според различните автори е прието прегледа да се прави в период 2-10 ден след цикъл - давам го обобщено.
  bouquet

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 00:44 от docsi

# 21
  • Мнения: 765
Преди малко се върнах от личната докторка,каза да отида след цикъл АКО не се е махнало само!Та значи има да изчакам около седмица-две и пак при нея,пък тя да прецени!Благодаря за отговорите    bouquet  ще пиша пак!   Simple Smile

Теичка, благодаря Hug

# 22
  • Мнения: 117
ansitka не се притеснявай, изчакай да ти премине цикъла и ще отидеш. Нищо няма да се промени за 10-на дни. Стискам палци всичко да е наред! Peace

# 23
  • Мнения: 3 039
Момичета, преди време бях писала мисля за д-р Валентин Иванов от Пловдивската онкология, който ми е похвален от близка колежка. Сега чух за д-р със същото име, но в б-ца Токуда София и се чудя дали е същият? Някой да има инфо? Praynig Hug

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Прегледа се прави след цикъл по принцип.Не те ли питаха нещо в тази насока?Зависи и за какво нарастване става въпрос?Но ако е нужна операция ще трябва да я направиш. Според различните автори е прието прегледа да се прави в период 2-10 ден след цикъл - давам го обобщено.
  bouquet


Не ме питаха нищо, а и аз не съобразих да обърна внимание( не знаех) Нарастването е минимално...
Ей сега се обърках  #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте  bouquet Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но не видях по - подходяща. Искам да си прегледам някъде гърдите, заюото си имам своите опасения и притеснения, но все още кърмя. Иска ми се да е при някой лекар, който е с положително отношение към късното кърмене. Ще ми препоръчате ли някой подходящ Praynig

# 26
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Момичета, преди време бях писала мисля за д-р Валентин Иванов от Пловдивската онкология, който ми е похвален от близка колежка. Сега чух за д-р със същото име, но в б-ца Токуда София и се чудя дали е същият? Някой да има инфо? Praynig Hug
Здравей!Става дума за двама различни лекари с различни специалности,работещи на различни места,но със еднакво име и фамилия.
Д-р Валентин Иванов който работи в КОЦ Пловдив е специалист по хирургия,онкология и е завеждащ хирургично отделение на "Комплексен онкологичен център Пловдив"
Д-р Валентин Иванов който работи в "Токуда болница София" е специалист по образна диагностика
Това е информацията която те интересува.Хубава нощ Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 23:57 от docsi

# 27
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте  bouquet Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но не видях по - подходяща. Искам да си прегледам някъде гърдите, заюото си имам своите опасения и притеснения, но все още кърмя. Иска ми се да е при някой лекар, който е с положително отношение към късното кърмене. Ще ми препоръчате ли някой подходящ Praynig
Относно кърменето,аз лично съм с две ръце за него - хубаво е да се кърми продължително време което е полезно както за майката така и за детето.В тази тема и в нейните предишни,както и в темата мамолози - са споменати имена на доста лекари в тази област.По отношение на кърменето бихте могла да попитате в темата за кърмене в другия раздел на този форум.Желая ви успех!

# 28
  • Мнения: 3 039
docsi, благодаря за отговора, така и предполагах 9но се надявах на съвпадение, понеже съм от София;-)
По въпроса за препоръчващи (не само толериращи) дългото (максимално) кърмене мамолози - доц. Гаврилов точно наскоро се изказа в тази посока. Но пък има някои негативни мнения за него... Аз лично съм неутрална (засега) и склонна да му вярвам, макар че по-нататък ще потърся и още едно мнение на добър специалист (много съм страхлива по отношение на болестите и веднъж като са ми казали съмнение за проблем, после ми е трудно, да не кажа невъзможно, да повярвам в противното мнение, било то и на признат и с опит лекар) Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, намерих темичката и с радост бих помогнала с каквото мога. На 23 год съм от Бургас. Имам 2 операции. Бях на 17 когато опипах първата си бучка... за радост тя изчезна до няколко месеца. 2 години по-късно открих втора, но колкото и да чаках не се махаше. Престраших се да отида на преглед при д-р Хрусанов. Той ми направи операция, траеше 30 мин. Оказа се че има втора бучка скрита зад първата... това се случвало много рядко, най-често след аборт. Аз нямах аборти, и реших че съм една голямо изключение. Година по-късно, намерих бучка отново... на същото място. Отидох отново при него, отново ме оперира. Този път обаче не само че имаше скрта бучка... имаше цели 2 скрити фиброаденома. Отново няма аборт... Това което ми обясни доктора, е че при мен това се случва от хормонален дисбаланс, който има 50% вероятност да се нормализира след бременност и раждане. Година по-късно открих отново бучка... отидох на преглед, разбрахме се за операцията... ден преди нея разбрах, че съм бременна. Бучката изчезна сама до към 7-мия месец от бременността. Имам си бебче на почти 9 месеца и не съм имала проблем засега... и надявам се повече и да нямам. Съвет от мен... ходете си редовно на преглед, може да е просто възпалена млечна жлеза, но може и да е много по-страшно от един фиброаденом. Аз съм само на 23 год, и за жалост съм имала много операции, причинени от хормонален дисбаланс, не само тези на гърдите. Не чакайте, преглеждайте се!!! Ако някой иска да му дам телефона на д-р Хрусанов с радост ще помогна. Той е невероятен специалист, часове се записват трудно, но си заслужава. Отнасяше се с мен като с дъщеря и до ден днешен ми обръща голямо внимание.

Общи условия

Активация на акаунт