Термометър за ухо

  • 4 120
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте! Имахме температура няколко дена и при мерене с дигитален термометър беше рев. Започнах да се замислям за термометър, който мери за секунди в ухото. Модела, на който съм се спряла е този: http://technika.bg/product/10242/termometar-za-uho-aeg-ft-4919.html
Моля, който има такъв да сподели мнение, доволни ли сте, бързо и правилно ли мери.
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Перник
  • Мнения: 212
Леана, точно за този модел не мога да споделя опит. Но имам цяла колекция от термометри на ухо, за чело, обикновени дигитални и т.н. Най-точен е старият живачен термометър. Simple Smile След последната покупка на уж добрите "beurer" се отказах и изнамерих 2 стари живачни термометъра. Пазя си ги много.

# 2
  • Мнения: 8 358
Изобщо не се научих да меря с този термометър.
Имаме за ухо...три дигитални и на финала меря с живачен.

# 3
  • Мнения: 506
Знам, че живачния е най-точен, но трябва да стои с него 5мин, а той докато му сложа термометъра и започва да реве. А хубавото на този за ухото, е че може да мери докато детето спи.

# 4
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Купих си термометър за ухо преди 2 месеца (не беше тази марка, но на вид е подобен). Още не съм го пробвала върху бебе (просто термометърът ми пристигна преди бебето  Laughing ) но поне моят няма как да се ползва докато детето спи. Първо, според инструкциите трябва да хванеш ушната мида и да я дръпнеш малко, за да се отвори канала, но дори и да не го правиш това, при отчитането термометъра издава доста силен звук, за да покаже, че е отчел. Ако детето е будно, едва ли ще му направи впечатление, но ако спи, сигурно ще се стресне.
Измерването обаче става за една секунда, така че ако мериш докато е будно, няма да има за кога да се разреве  Peace.

# 5
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте! Имахме температура няколко дена и при мерене с дигитален термометър беше рев. Започнах да се замислям за термометър, който мери за секунди в ухото. Модела, на който съм се спряла е този: http://technika.bg/product/10242/termometar-za-uho-aeg-ft-4919.html
Моля, който има такъв да сподели мнение, доволни ли сте, бързо и правилно ли мери.
Благодаря предварително   bouquet
За мен най-точния си остава живачния термометър.
Не е задължително да се слага под мишницата,може и в сгъвката на крачето също.
Всякакви такива електронни винаги дават разлика в отчитането  Peace
Мъжът ми беше купил и биберон с  отчиташа скала на температура,но така и не съм му се доверявала.Ето такъв:
Скрит текст:

# 6
  • Мнения: 506
devi4ca, ние биберона не знаем за какво се използва  Mr. Green Голямо е диване малкия и не може за минута на едно място да стои. Надявам се като порасне да разбере, че трябва да постои малко, но за сега е невъзможно.

# 7
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
devi4ca, ние биберона не знаем за какво се използва  Mr. Green Голямо е диване малкия и не може за минута на едно място да стои. Надявам се като порасне да разбере, че трябва да постои малко, но за сега е невъзможно.
А,още по-добре  Peace
Не ви и трябва..... Laughing
Така е,меренето на температура си е сложна гимнастика  bowuu

# 8
  • Мнения: X
Момичета, какво мислите за този термометър, заслужава ли си?



в момента е на промоция в Лидл и 25 лева не ми се виждат много, но все пак...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 617
Имам абсолютно същия модел на АЕГ. В Продавалника ги има по 14-20лв. По-голям боклук не съм виждала. Накрайника е дебел и изобщо не влиза в ухото на детето, мери ужасно грешно...И на себе си го пробвах, обикновено я карам на измръзване, все 34-35градуса ми показва въпреки, че го напъхвам добре. Използвам го за да гледам часовника като кърмя детето  Mr. Green. Не си давай парите на вятъра.

# 10
  • Мнения: 506
Slavi_Yo, много ти благодаря за коментара. И аз си мислях, че толкова евтин едва ли ще е хубав  Peace
tonynette, и аз се чудех за този в Лидл, но едва ли ще е хубав. Май ще си разчитаме на обикновените термометри  Wink

# 11
  • Мнения: X
Благодаря за коментарите, момичета, няма по-добро от живачния термометър. Ще се въздържа от хвърляне пари на вятъра.

# 12
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за коментарите, момичета, няма по-добро от живачния термометър. Ще се въздържа от хвърляне пари на вятъра.
И си го пази  Peace
От 2009 г.са спрени от производство и изтеглени от аптечната мрежа.
Сега на тяхно място са т.нар.Галиеви термометри/със съдържание на спирт вместо живак/

# 13
  • София
  • Мнения: 2 907
Имаме термометър за ухо на Браун, сменят се пластмасовите накрайници. Да, наистина мери за 1-2 секунди, ако искаш да се ориентираш колко горе-долу е Т, става, иначе дава отклонение. Най-добри са си живачните.

# 14
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Имаме термометър за ухо на Браун, сменят се пластмасовите накрайници. Да, наистина мери за 1-2 секунди, ако искаш да се ориентираш колко горе-долу е Т, става, иначе дава отклонение. Най-добри са си живачните.
И за две секунди колко ще е реален  резултатата Rolling Eyes....

Общи условия

Активация на акаунт