Майчинство в Германия или Белгия???

  • 23 416
  • 248
  •   1
Отговори
# 60
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Ааа DHL вземат много, не става Mr. Green

# 61
  • Мнения: 6 274
Ааа DHL вземат много, не става Mr. Green

Споко, бре, ще кандидатстваме за помощи, тип "безплатни пощенски преводи и пратки". Mr. Green
Ти само кажи, че става! Laughing

# 62
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
А не знам, те тия са си друга губерния Mr. Green

# 63
  • Мнения: 351
"Гражданите на ЕС имат правото само да учат в Германия, да работят и да плащат данъци. Който иска да се възползва от социалните фондове, трябва да напусне нашата страна", категоричен бе Фридрих.
http://dnes.dir.bg/news/Germania-antibalgarski-nastroenia-ostrova-13186678?nt=4

Значи Германия отпада, остава вариант Белгия ... засега  Whistling

# 64
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Не ви е срам. Mr. Green
Разбихте надеждите на хората.

Хайде сега извадете и законите на Белгия Laughing Laughing

# 65
  • Мнения: 6 274
Аууууууу, Buzzz, ти жал нямаш ли?
Може ли да си такава мечторазбивачка пък, егати?!  Crossing Arms
Mr. Green Joy

# 66
  • Мнения: 0
Така грамотна Г-жо Джуличка много точно ви е отвърнала Мамче на драконче,за което и благодаря!Явно сте ВИЕ така неграмотна и не разбрахте,че щом работата ми е в социалната сфера няма как да работя на черно Simple Smile Да,точно така е и като поп да си плащаш данаците и осигуровките,освен още по-голямо затъване друго не ви очаква в така прекрастня Холандия.Мъжът ми не е холандец и покрай него да преуспявам(така като гледам вашите съпрузи обаче са и вие сте тооолкова работни че не ставате от компа) и работи като вол,за да ни подсигури едно по-добро бъдеще...И да моя е грешката,че не съм предприела преместването си по рано...Но това,че съм забременяла своевременно и не съм направила аборт, защо ли мисля не е ваша работа!До сега интересно как ли съм си покривала разходите без работа би ли ми обястнил някой?!?!?Нещо повече-познавам холандци,които живеят в Белгия или Германия поради същите причини,които съм изброила...Всеки ден пътуват от там и си работят в Холандия с белгииски или немски фирми,за да не плащат убииствени данъци и наеми.Те също ви използват държавата,но те нали не са бългачета не е проблем,нали Гея?!А комплексите наистина си има друго място,където да си ги избивате...За жалост ви е  мн ниско нивото на възпитание и и за разлика от вас по цял ден не кисна из фоумите,за да се заяждам с хората!Ми нормално е да искам да плащам по-нисък наем в социялно жилище и да получавам детцки надбавки и щом не мога да ги получа в Холандия да търся друга переспектива.Никой не е казал,че ще дойда там и всичко веднага ще се случи!Ясно е,че се изисква време.Казах ви - в НЛ се чакат 5 години за къща минимум-това не ме устройва!И как си представяте 3-членно семейство с малко бебе да избутва месеца с 300 евро,но нали е важно да захапете някой типчно по български!Кой ви е казал,че ще лежим и чакаме на държавата?!?!Много вярно-злобата,наглостта, неблагодарността,безхаберието,неграмотността липсата на уважение и респект за жаост са типични черти най-вече за българина и вие ако искате и 10 деца от чужденци да родите и кооолкото и да се стараете манталитета ви очевидно си остава същия!Продължавайте в същия дух мили ми змии истерясали иронични :*

# 67
  • Мнения: 6 274
 Joy Joy Joy

Боже, Боже, Божкееейййй...  ooooh!
Толкова злоба не бях виждала скоро!
Ако наистина работиш където и да било, то жалко за хората, чиито документи оформяш!  ooooh!
Не знам дали си завършила, но ако не си, те съветвам да го направиш.
Нерамотността ти е потресающа!  ooooh!
За соцЯлната къща и другите "блага" пак ще те попитам - защо си мислиш, че държава, в която никога не си работила ще ти даде нещо, което не ти дава държавата, в която работиш?!
Обясни ми как точно ще ти откажат майчинство, ако наистина работиш легално и си плащаш данъците?!
И детски също!
Как?!
На базата на какво?
Дай закон, дай нещо!

# 68
  • Мнения: 2 786
Ох, със сълзи се смях на темата.

Джуличка, защо не ми каза за тази тема?  Crossing Arms

Доказателство, че и да живееш в чужбина, пак не е гаранция, че познаваш правилата и си знаеш правата/задълженията на дадено място.  newsm45 Така съм, ама през смях.

# 69
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Ще приема, че дамата я тресат хормоните на бременността и ще се засмея само. Хубаво е да попиташ тогава господата, дето работят така, за да си спестят данъци и имат соцЯлни жилища, как точно са родили дете в Германия и като получиш адекватен отговор, ела се обади пак, че да разбера и аз как става.
Ако бях злобна, нямаше да отговоря подробно, ма нищо де, нека пак да съм си злобна, само се надявам бебето ти да не пострада от цялата ви глупост.
П.С. За сведение, имам две деца, от мъж българин Mr. Green Не съм успяла да си хвана богат немец, шейм он ми, а ooooh!

# 70
  • Мнения: 2 786
Гея, шейм он ю, наистина.

Темата, както е формулирана от авторката в първия пост, я разбирам като "тук на специалните българи нищо не им се полага, къде да отидем, за да ползваме привилегии за това, че сме българи?"
И отговорът е - в България. Само там ще имаш привилегии, задето си българка.

Авторката, последно мъж ли ти е или приятел? Че нещо не разбрах. И се опитай да пишеш по-грамотно, ползвай след точка и запетайка големия клавиш на клавиатурата, наречен Space, защото четенето много се затруднява. И успокой малко нервите и хормоните, защото звучиш много небалансирано и грозно.
Сега обясни спокойно - кое точно те интересува? В коя от двете държави дават повече пари и привилегии на българите ли?

# 71
  • Мнения: 6 274
Ох, със сълзи се смях на темата.

Джуличка, защо не ми каза за тази тема?  Crossing Arms


 Embarassed

Виноват!  hahaha

Не знам какъв шейм е за Гея с двете деца от българин, но в такъв случай аз, с моите три, и то от българин (ужас, представяте ли си?! Shocked ooooh! Joy), трябва мнооого да се засрамя!  Embarassed
Пу, не ме е срам, 'начи!  Crossing Arms

# 72
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Ми да, засрами се, ядеш социалните блага на Ирландия и не искаш да ги споделиш Naughty

# 73
  • Мнения: 2 786
Ако може темата да се премести в Родители в чужбина? Та да си продължим приказката за привилегиите за българите в чужбина там. Или пък направо да я закачим за темата за митове в чужбина.

Защото на мен точно на това ми прилича - мит, че някъде в чужбина българите се ползват с привилегии, а на други места нямат право на детски, макар че са легално пребиваващи с работа и си плащат необходимите данъци и такси.

Мисля си, че е мит и това за европейската здравна карта, че едва ли не всичко може да се прави с нея. Нали и аз заидвах с такава - освен за спасяване на живота ми, ако се стигнеше до там, за друго не вършеше работа (според тукашни лекари, които питах). Извадих си частна едногодишна застраховка в България да покрива повече неща.
Друг е въпроса, ако бащата на бебето пребивава легално и има всичките здравни права, полагащи му се покрай работа, данъци и осигуровки - тогава би било логично и детето да се "закачи" за това. Ама с едната синя карта ... Тук поне не я признават особено. Познавам и други европейци с такива карти, които в крайна сметка си платиха всичко от джоба.

# 74
  • Мнения: 6 274
Тц, тц, тц...
Проклети жени, ей!  Whistling
Нищичко не даваме на другите, само за нас си пазим помощите и соцЯлните къщи!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт