Отговори
# 720
  • София !
  • Мнения: 1 240
MaрTa - За воднистото аки най - добре да се консултираш с педиатърката ви  Peace , а иначе и ние при всяко кихане/кашляне излиза по малко аки  Wink


Leda - Много полезна статия  Hug Как беше режима тая нощ  Simple Smile ?


Ортопеда - Ние ще си плащаме целия преглед ( както споменах нашата педиатъкра не ни е дала направление  Tired ) .. Решила съм да ходим при др.Венелин Алексиев ( само добри отзиви има за него ) , то тя и педиатърката ни го препоръча  Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 78
rendence, ти ли ми беше писала, че взимате Биогая? Аз хубаво казах на мъжа ми да купи, но не сме я ползвали изобщо... Как я взимате като честота и дозировка?

Някой друг, ако ползва, също може да сподели опит как ги дава и какъв е ефекта Simple Smile Благодаря!

От вчера сме много криви и с колики направоооо... На всяко ядене капки, друскане, тръскане, направо ужас... Не спи по цял ден се гъне и дреме само и накрая вечерта като я приспахме спа 8 часа изтощена!!! Направо ми изкара акъла. След това като се събуди сутринта чак изяде 170 мл кърма - както казва баба й - изяде яденето на две бебета... изобщо, егати режима си прави... Сега пак се гъне, не й давам обаче капките Саб Симплекс, тъй като не е акала от вчера следобяд и реших да не съм я запекла... Дадох Ентерокинд, ама нямам големи очаквания към тях... Та от немай къде реших да пробвам и Биогаята...

# 722
  • Мнения: 0
Дадох Ентерокинд, ама нямам големи очаквания към тях... Та от немай къде реших да пробвам и Биогаята...
Аз давам и Биогайя и Ентерокинд. Сутринта преди хранене 5 капки Биогайя и през деня, ако почват колики, слагам три капки Ентерокинд на биберона и му го давам. От както почнала да давам по тази схема колики станали по редки и му минават бързо. Иначе докато давах само Ентерокинд не му помагаше изобщо.

# 723
  • Мнения: 0
Аз давах Биогая по 5 капки преди ядене /така ми каза фармацевта/ - ефект нямаше. След това взех немските капки, които много хвалят Lefax /струват 30 лева и стигат за 1 седмица/- ефект нямаше. Последваха Еспумизан, Инфакол и Саб Симплекс - ефект няма. Йоан се гърчи от както сме се прибрали вкъщи до сега, трудно заспива и изревава редовно на сън. В момента съм пак с Lefax и от вчера започнах да варя семена от копър и да му давам на чайче, но той не е много очарован и го плюва в момента в който разбере, че не е мляко. Sad

# 724
  • Мнения: 1 490
Само да подчертая-Биогаята е 5 капки ,преди хранене ДНЕВНО не преди всяко хранене  Peace

# 725
  • Мнения: 388
Леда, тази рязка промяна в настроението на бебчо да не е от храната, която си яла  newsm78? Помисли да не си яла нещо, което да разстрои коремчето.
Ние и тази вечер направихме същата схема със спането и яденето - хапна в 20ч и спа до 3ч. Този път изобщо не мрънка, хапна и заспа веднага  Simple Smile. Аз обаче пак имах проблем с едната гърда - беше станала една голяма буца. Та след като го накърмих трябваше да слагам топли компреси и да се цедя. Следващото хапване беше в 06,30ч.

# 726
  • Мнения: 1
bunny : )   здр:))) мисля че ти вземаше капки нопар знаеш ли като се отвори шишенцето има ли някаква годност защото нали нашите тук инфакол и др.като се отворят имат годност до 3 седмици,а нопара като се дават по 2 пъти по няколко капки доста време ме карат но незнам как са с годноста.
Момичета Надявам се да ме приемете в вашата група тъй като и аз сам февруарска мама и всичко писано ми помага а и аз когато мога ще помагам съжалявам само че ви открих малко преди да родя и съм изпуснала доста темички но се надявам да се реванширам newsm03 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03

# 727
  • София !
  • Мнения: 1 240
bunny : )  здр:))) мисля че ти вземаше капки нопар знаеш ли като се отвори шишенцето има ли някаква годност защото нали нашите тук инфакол и др.като се отворят имат годност до 3 седмици,а нопара като се дават по 2 пъти по няколко капки доста време ме карат но незнам как са с годноста.

Пете на тях се гледа срока на годност ( погледни на самото шишенце има срок на годност ) и няма проблем , държиш си ги на стайна температура  Peace Аз от тях давам по 3-4 пъти по 5-6 капки , от начало давах по 2-3 пъти по 3-4 капки , сега увеличих дозата  Rolling Eyes

# 728
  • Мнения: 78
Да се отчета все още в старата темичка, че се върнахме от контролен преглед - качили сме 1 кило и сме пораснали с 5см  - доки каза, че сме идеални! newsm44

Това, което ме притесни, въпреки че педито не беше притеснена грам, беше че имаме лека пъпна херния - минавала с лепенки, като спре секрецията от пъпчето. Тя каза, че много често се случвало...Това май е, когато е малко по-издадено пъпчето и лепенките го бутат наобратно..  Някой има ли такова нещо да сподели?

Разказах й, за паузите ни сън от 8 часа и че искам да я будя - тя ми се скара и каза, че бебе не се буди. След като яде, чувства се добре - то си знаело... Хората били искали бебета им да спят през нощта, а аз съм се била шашкала...

Относно коликите - обясних й стратегията ми да пробвам всичките неща за колики и тогава да реша кое да ползвам и когтао й казах, че Саб Симплекс само ни действа, тя каза, че според нея това си е най-доброто, но директно ме попита "но не ви ли запича". Значи няма съмнение - симетикона запича, момичета. Но тя пък каза, че ден неакане не е е никакво запичане... Ние засега повече от ден не сме правили запек. А относно Биогая, тя каза, че не препоръчва пробиотици на кърмените деца, защото те имали естествен пробиотик, който получават с кърмата... Така че нашата Биогая засега ще стои в хладилника...

Абе, учудих се, че не ни взеха кръв нито нищо... Иначе ни мериха и прегледаха обстойно - голички - реакции, дупе, слушаха гърдичките, как си държи главата, как стъпва на крачета, поза за пълзене...Разбрахме се около 8ми април да бием ваксината, може би пък тогава ще вземат... майка ми вика - на 6 месеца веднъж взимат кръв...  На вас взимали ли са ви кръв на първи преглед за 1 месец?


Последно за ортопеда - тя също ми препоръча въпросния Алексиев, но моята лекарка, която ме оперира, ми препоръча друг и не знам... Ще решим тая вечер какво да правим. Това което е успокояващо е, че педиатърката каза, като прегледа малката, че всичко изглежда наред с тазовите кости, но за всеки случай да отидем.

Ох, малко дърго стана, ама се отчетох и си зададох всички въпроси Simple Smile

P.S. Вили, ами аз само разни карфоти, ориз и месо ям... Освен разбира се, нещата за кърма - жито със стафиди и ядки, чая на ХИП за кърма... Направооо вече не знам. Нито газирано си позволявам, нито нищо. Супер рядко пия по чаша бира, щото била добре за кърмата, ама това супер супер рядко, след кърмене... Не мисля, че нещо съм яла различно.

# 729
  • Мнения: 40
Да почерпя за първата месечинка на Бойко Simple Smile


Леда, с баткото още се борим с пъпната херния (1г9м). При нас лепенките не помогната и сега се надявам да отмине с възрастта, както казват някои майки. Според педи обаче става или с лепенка, или операция. Лепенката се лепи по специален начин, който трябва да ти се покаже и трябва рядко да го къпеш да не се мокри, за да стои поне 2-3седмици, а най-добре цял месец. Ако я отлепяш по-рано файда няма и трябва отново и отново, а за да лепиш 2ри път трябва кожата да заздравее напълно и да не е зачервена, тоест като падне лепенката известно време ходи без лепенка и пак се връща на стария хал. Бе кофти работа е.

Взимане на кръв - на 6м и на 1г

# 730
  • София !
  • Мнения: 1 240
На вас взимали ли са ви кръв на първи преглед за 1 месец?


Последно за ортопеда - тя също ми препоръча въпросния Алексиев, но моята лекарка, която ме оперира, ми препоръча друг и не знам... Ще решим тая вечер какво да правим. Това което е успокояващо е, че педиатърката каза, като прегледа малката, че всичко изглежда наред с тазовите кости, но за всеки случай да отидем.

И аз това се канех за питам дали на някое бебенце са взимали кръв на първия преглед ? Защото и на нас не са .....

За Алексиев както казах и нас ни пращат при него , ни ще ходим към 10ти Април  Rolling Eyes Иначе и нашата педиатърка каза че според нея всичко е наред , но за всеки случай да си отидем  Wink

# 731
  • Варна
  • Мнения: 915
тя каза, че не препоръчва пробиотици на кърмените деца, защото те имали естествен пробиотик, който получават с кърмата...
При нас пък се появи през нощта слуз в акото и док ми каза точно пробиотик - био баланс бейби. Започнах да го давам, пък да видим дали ще повлияе.

# 732
  • София
  • Мнения: 23
 Момичета,  на този Био баланс пише, че е за бебета над 6 месечна възраст, как го давате вие? И аз се оглеждам за нещо такова, защото от Аптамила ли, от капките за колики ли, ама с акането си е зор Sad

# 733
  • Варна
  • Мнения: 915
на моето не пише над 6м., пише, че е за новородени и бебета, по 1 на ден

# 734
  • София
  • Мнения: 23
на моето не пише над 6м., пише, че е за новородени и бебета, по 1 на ден

Ок, мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт