Re: Тест за овулация - въпроси

  • 81 592
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте момичета  Hug От доста време ви следя , но така и не съм писала чисто и просто да се по образовам малко Simple Smile Ние с мъжа ми правим опити от колко 4-5 месеца но не сме се вманиачили е тайничко все пак аз се надявам всеки месец но за сега няма резултат.Днес стигнах до решението че ще започна и аз с тестовете за О , но имам едно въпроси.По принцип винаги съм имала редовен цикъл на 28 дни , но последните месеци забелязвам че е на 25 дни.Та въпроса ми е от кои ден на МЦ да започна с тестовете.Последния ми цикъл беше на 15.03.13.И още нещо меренето на температурата задължително с дигитален термометър ли се прави или може и с живачен. Мерси предварително Peace
Тестовете за О. от 9 ден на МЦ / на 1 стр. има таблица - може да я погледнеш/
Тестовете се правят от (-) до (-)
Може с всякакъв терм-р - стига да става за целта Simple Smile - живачния е дори за предпочитане, защото отчита най-точно

# 46
  • Мнения: 1 899
Благодаря за отговоря  Hug
От днес започнах да меря БТ а по късно ще си взема и тест за О.
Успешен ден на всички бъдещи мами  Praynig 

Ако може само да вмъкна нещо  newsm78
Сутринта когато си измерих БТ беще 36.9 това не е ли малко високо?
Вече тотално се побърках ooooh!

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 12:13 от Nianaa

# 47
  • София
  • Мнения: 36 186
Благодаря за отговоря  Hug
От днес започнах да меря БТ а по късно ще си взема и тест за О.
Успешен ден на всички бъдещи мами  Praynig 

Ако може само да вмъкна нещо  newsm78
Сутринта когато си измерих БТ беще 36.9 това не е ли малко високо?
Вече тотално се побърках ooooh!


Спази ли всички правила на измерването?
В колко часа мериш? - трябва да е около 6.30-7.30, не по-късно / но може по-рано/

# 48
  • Мнения: 1 899
Ммм  Blush  честно да си призная това не го знаех и мерих към 10 часа  Embarassed

# 49
  • Мнения: 16
здравейте,от 1.03 започнахме с опитите за бебе.на 11.03 ми дойде ,на 21.03 си направих първият О тест (според упътването) първият беше невалиден,вторият и третият бяха еднакви  с някаква минимална разлика мейду моята и контролната, дори почти не се забелязваше такава,контролната беше малко то тъмна,днес си направих четвъртият тест в който моята чертичка вече едва се забелязваше.Утре ще направя и последният  ,но  общо взето нищо не разбрах от тестовете  Grinning Grinning  Grinning

# 50
  • Мнения: 1 899
Денис може ли да те помоля да погледнеш тази снимка http://imageshack.us/photo/my-images/145/abcd0002.jpg/ и да ми кажеш понеже това  е първия тест за О който правя дали е нормално тест линията да изсветлява а не да потъмнява защото както ще видиш от снимката тест линията от 1-ви ден е по-наситена от 3-ти Thinking Надявам се да съм обяснила правилно и да си ме разбрала  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 36 186
Денис може ли да те помоля да погледнеш тази снимка http://imageshack.us/photo/my-images/145/abcd0002.jpg/ и да ми кажеш понеже това  е първия тест за О който правя дали е нормално тест линията да изсветлява а не да потъмнява защото както ще видиш от снимката тест линията от 1-ви ден е по-наситена от 3-ти Thinking Надявам се да съм обяснила правилно и да си ме разбрала  Hug

Отговорих ти ... някъде Simple Smile
 ...       От 9 до 11 ден трябва да очакваш О.


# 52
  • Мнения: 1 899
Да видях благодаря ти  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 36 186
здравейте,от 1.03 започнахме с опитите за бебе.на 11.03 ми дойде ,на 21.03 си направих първият О тест (според упътването) първият беше невалиден,вторият и третият бяха еднакви  с някаква минимална разлика мейду моята и контролната, дори почти не се забелязваше такава,контролната беше малко то тъмна,днес си направих четвъртият тест в който моята чертичка вече едва се забелязваше.Утре ще направя и последният  ,но  общо взето нищо не разбрах от тестовете  Grinning Grinning  Grinning

Направи им снимка - както е направила  Nianaa и ни ги покажи

Пикът на ЛХ е между тест 2 и 3 - О. трябва да настъпи  от деня с тест 3 до 48 часа след него

Няма нужда да правиш друг тест - запази си го

# 54
  • Мнения: 16
здравейте,от 1.03 започнахме с опитите за бебе.на 11.03 ми дойде ,на 21.03 си направих първият О тест (според упътването) първият беше невалиден,вторият и третият бяха еднакви  с някаква минимална разлика мейду моята и контролната, дори почти не се забелязваше такава,контролната беше малко то тъмна,днес си направих четвъртият тест в който моята чертичка вече едва се забелязваше.Утре ще направя и последният  ,но  общо взето нищо не разбрах от тестовете  Grinning Grinning  Grinning

Направи им снимка - както е направила  Nianaa и ни ги покажи

Пикът на ЛХ е между тест 2 и 3 - О. трябва да настъпи  от деня с тест 3 до 48 часа след него

Няма нужда да правиш друг тест - запази си го

Все  пак си направих и последният тест който е  с по-наситена тестова чертичка от контролната -което означава още 2 нощи работа

# 55
  • Мнения: 431
Здравейте!
Аз съм с лека поликистоза и с всички екстри към нея наднормено тегло,окосмяване.
Изписан ми е Дуфастон от 16 ден заради нисък прогестерон,Сиофор 2х1 1000мг,и Бромокриптин заради по-висок пролактин.Предните емсеци,когато съм си правила тестове за О,никога не отчитаха ясно изразена наситена черта,все бледи бяха.Пия Бромокриптина вече 3ти месец.И този месец реших да направя тестове.На 16ти ден,когато чертата според мен беше най-наситена имах разтеглива прозрачна ЦС,а вчера имах и силни бодежи в яйчниците.Доколкото знам,ако има поликистоза трябва да има все бледа втора чертичка,заради нивото на ЛХ,което не се покачва до толкова,че да има О т.е две видимо изразени ясни чертички.
Мъжът ми пътува,отсътва някога и по 1 месец,и сме нямали възможнот досега да опитваме във фертилните дни,затова и не сме правили целенасочено фоликулометрия.
Моля да погледнете тестовете ми и според вас кога е положителният.Трябваше да започна Дуфастона от 16ти ден,но реших да изчакам.Днес ми е 18 ти ден,а теста е пак наситен.Объркана съм.Вчера не можахме да пробваме по стечение на обстоятелствата,ще видим днес каква ще я свършим. newsm78.От днес ли да започна Дуфастона или от утре?Чудя се...

Много странно,би ли могло Бромокриптина да е повлиял добре на О?

Скрит текст:

Ето и тестовете ми от ноември преди приема на Бромокриптин,и от този месец,когато приемам Бромокриптин и Сиофор.
Скрит текст:
Сега теста като поизсъхна си личи,че чертичката е по-светла от вчера и от 16 ден

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 14:44 от Pretty Kitty

# 56
  • Мнения: 1 899
И аз ще помоля някой да погледне тестовете ми и да каже дали според него има положителен защото на мен всички ми изглеждат отрицателни  Rolling Eyes

http://imageshack.us/photo/my-images/441/abcd0003g.jpg/

# 57
  • София
  • Мнения: 5 193
Nianaa и според мен са отрицателни.  Peace

# 58
  • Мнения: 431
Niana според мен досега няма положителен тест,но може би още е рано.Колко дни ти е МЦ?

# 59
  • Мнения: 1 899
Принципно винаги ми е бил 28 дни но забелязвам че откакто правим опити се измени на 25 така че последните 4-5 месеца ми е на 25 дни.Бях прочела че за 25 дневен цикъл тестовете започват да се правят от 9ти ден ако не се бъркам.Та това е в общи линии.

Общи условия

Активация на акаунт