Re: Тест за овулация - въпроси

  • 81 591
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 193
Мерси, Денис!   bouquet Явно ще трябва да почна БТ. А този ЛХ от какво зависи? Мога ли да му повлияя по някакъв начин?  newsm78
Дали е възможно по-свелите черти да се дължат на приема на течности? Не мога да изкарам 3-4 часа без течности, въпреки, че се стремя количеството да е минимално.  Rolling Eyes

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Мерси за отговора. Уж спазвам всичко точно, явно е рано още. Следобед ще направя друг тест да видим какво ще стане. А това, че последният ми цикъл закъсня с 5 дни дали ще окаже влияние да се измести овулацията ?

# 32
  • Мнения: 1 846
Здравейте!
Някой ползвал ли е тези тестове за овулация? Колко време могат да се ползват, тъй като пише че са за многократна употреба?И как по-точно се използва?! newsm78
http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Fertil-Fokus-24
Благодаря Peace


Това е т.н. микроскопче, което е на базата на т.н. метод Папратов феномен.
Първо, не отчита вярно и второ истинския метод използва ЦС

В дните, когато се  видят фигурите наподобяващи папратов лист - това е пика на естрогените и след 1-2 дни е О.

Този метод засича пика на Естрогените, а тестовете за О. пика на ЛХ
 между двата има няколко часа разлика

По-добрия избор са тестовете за О., които засичат пика на ЛХ
Благодаря, надявах се да става... Peace

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Направих си теста - има 2 чертички днес, но втората е 1-2 идеи по-бледа от контролната. Приемам теста за отрицателен. Утре сигурно ще е по-наситена Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 36 186
Мерси, Денис!   bouquet Явно ще трябва да почна БТ. А този ЛХ от какво зависи? Мога ли да му повлияя по някакъв начин?  newsm78
Дали е възможно по-свелите черти да се дължат на приема на течности? Не мога да изкарам 3-4 часа без течности, въпреки, че се стремя количеството да е минимално.  Rolling Eyes
От хипофизата Simple Smile

Сложно е  - яйчниците подават сигнал на

Естрогенът, който се отделя от фоликула в яйчника стимулира / чрез положителната обратна връзка в хипоталамуса/ освобождаването на LH от предния дял на хипофизата.
Освобождаване на LH от Хипофизната се контролира от гонадотропин-рилизинг хормон /GnRH/ от хипоталамуса

Ако няма фоликул и Естроген - няма и ЛХ



# 35
  • София
  • Мнения: 36 186
....... А това, че последният ми цикъл закъсня с 5 дни дали ще окаже влияние да се измести овулацията ?

Ако е имало О. и всичко е било наред с нея / макар и късна/ - закъснението няма да повлияе следващия МЦ

# 36
  • София
  • Мнения: 5 193
Благодаря ти, Денис, за изчерпателния отговор, както винаги!  bouquet  bouquet  bouquet

На кой ден от МЦ се изследват естроген и ЛХ или няма значение?  Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 36 186
Благодаря ти, Денис, за изчерпателния отговор, както винаги!  bouquet  bouquet  bouquet

На кой ден от МЦ се изследват естроген и ЛХ или няма значение?  Thinking

Трябва да се пускат и трите хормона: ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ

Ако не може на 3-ти , по-добре на 2-ри, отколкото на 4 ден от МЦ

... Защото е установено, че на 3 ден от МЦ съотношението на ЛХ:ФСХ  /в идеалния случай/ е 1:1 и показва, че всичко е наред с МЦ и половите хормони
Ако са пуснати на 5 ден от МЦ, Лх може да е започнал да се покачва / пика му е до 48 часа преди О./ и трябва да се гадае каква е причината:
 - по-ранна О.
 - ПКЯ
- и т.н.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 193
Огромни благодарности, страхотен човек си!   bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Момичета, вчера си направих 4тия тест следобед и тестовата чертичка пак беше по-светла от контролната леко, но вечерта започнаха едни тъпи болки в слабините все едно ще ми идва и реших да направя още един тест. Веднага излезе положителен. Не бях пила течности поне 3 часа. Правихме каквото правихме с мъжо, та мисълта ми е да продължавам ли с тестовете или няма смисъл?  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 36 186
Момичета, вчера си направих 4тия тест следобед и тестовата чертичка пак беше по-светла от контролната леко, но вечерта започнаха едни тъпи болки в слабините все едно ще ми идва и реших да направя още един тест. Веднага излезе положителен. Не бях пила течности поне 3 часа. Правихме каквото правихме с мъжо, та мисълта ми е да продължавам ли с тестовете или няма смисъл?  newsm78
Желателно е тестовете за О. да се правят от (-) до (-) за да се улови пика на ЛХ
О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ

# 41
  • NE
  • Мнения: 11 001
Денис, би ли погледнала кои дни да смятам за положителни. На 11 ден чертичките бяха сравнително личини, а на 12 ден - категорично е положителен. Днес (ден 13) втората чертичка започна да избледнява. БТ е непроменена до тази сутрин.
Тестове за Ову

# 42
  • София
  • Мнения: 36 186
Денис, би ли погледнала кои дни да смятам за положителни. На 11 ден чертичките бяха сравнително личини, а на 12 ден - категорично е положителен. Днес (ден 13) втората чертичка започна да избледнява. БТ е непроменена до тази сутрин.
Тестове за Ову

Пикът на ЛХ  е на 12 ден,  -  О. настъпва  от 12 до 48 час след пика на ЛХ

# 43
  • NE
  • Мнения: 11 001
Денис, би ли погледнала кои дни да смятам за положителни. На 11 ден чертичките бяха сравнително личини, а на 12 ден - категорично е положителен. Днес (ден 13) втората чертичка започна да избледнява. БТ е непроменена до тази сутрин.
Тестове за Ову
Пикът на ЛХ  е на 12 ден,  -  О. настъпва  от 12 до 48 час след пика на ЛХ
Благодаря ти!  bouquet
 Днес пробваме и каквото стане. Praynig

# 44
  • Мнения: 1 899
Здравейте момичета  Hug От доста време ви следя , но така и не съм писала чисто и просто да се по образовам малко Simple Smile Ние с мъжа ми правим опити от колко 4-5 месеца но не сме се вманиачили е тайничко все пак аз се надявам всеки месец но за сега няма резултат.Днес стигнах до решението че ще започна и аз с тестовете за О , но имам едно въпроси.По принцип винаги съм имала редовен цикъл на 28 дни , но последните месеци забелязвам че е на 25 дни.Та въпроса ми е от кои ден на МЦ да започна с тестовете.Последния ми цикъл беше на 15.03.13.И още нещо меренето на температурата задължително с дигитален термометър ли се прави или може и с живачен. Мерси предварително Peace

Общи условия

Активация на акаунт