Re: Тест за овулация - въпроси

  • 81 590
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 193
denis_d , правилно ли разбирам, че ако е имало период с две черти на О теста и после дойдат само такива с по една черта, пикът на ЛХ е минал?  Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 36 186
denis_d , правилно ли разбирам, че ако е имало период с две черти на О теста и после дойдат само такива с по една черта, пикът на ЛХ е минал?  Thinking

Да, Пикът на ЛХ е минал, но О. настъпва 12 до 48 часа след  Пика на ЛХ Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug Благодаря ти много!

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте момичета ,
и аз се записвам с удоволствие по тази симпатична темичка. До този момент не съм правила такъв тест , но този месец вече трябва Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 10 705
Чудя се как да тълкувам два поредни дни два яко положителни теста, като вчера бе  в комбинация със страшно много цервикална като сопол разтеглива иначе като яйчен белтък/извинете за сравнението.../ newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 36 186
Чудя се как да тълкувам два поредни дни два яко положителни теста, като вчера бе  в комбинация със страшно много цервикална като сопол разтеглива иначе като яйчен белтък/извинете за сравнението.../ newsm78
Ако са само 2 полож. теста за О. - пика на ЛХ е по средата - и от там броиш 12-48 часа
Или О. може да е от деня с втория полож. тест  до 2 дни след това.

Но, Фертилния прозорец/ -  дните, в които ако се прави секс, вероятността да се зачене е най-голяма/ е  около 5 дни
- 3 дни преди О
- деня на О
- 1 ден след О. / яйцеклетката живее до 10-12 часа / на теория до 24 часа/

# 21
  • Мнения: 51
Да споделя и своя опит ( резултат - една лъвица на година и половина)
След като виждах положителен резултат на теста, без значение дали чертичката е по-светла започвахме схемата ( някъде по темичките е писано ) Три дни полов акт, един ден почивка, после още един ден и това е. При нас стана на втория месец. Успех на всички!

# 22
  • Мнения: 1 846
Здравейте!
Някой ползвал ли е тези тестове за овулация? Колко време могат да се ползват, тъй като пише че са за многократна употреба?И как по-точно се използва?! newsm78
http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Fertil-Fokus-24
Благодаря Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 328
Здравейте !

Този тест за отрицателен ли трябва да го приема ? За първи път правя тестове за О и се обърках и от снимките, които видях в нета  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте!
Някой ползвал ли е тези тестове за овулация? Колко време могат да се ползват, тъй като пише че са за многократна употреба?И как по-точно се използва?! newsm78
http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Fertil-Fokus-24
Благодаря Peace


Това е т.н. микроскопче, което е на базата на т.н. метод Папратов феномен.
Първо, не отчита вярно и второ истинския метод използва ЦС

В дните, когато се  видят фигурите наподобяващи папратов лист - това е пика на естрогените и след 1-2 дни е О.

Този метод засича пика на Естрогените, а тестовете за О. пика на ЛХ
 между двата има няколко часа разлика

По-добрия избор са тестовете за О., които засичат пика на ЛХ

# 25
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте !

Този тест за отрицателен ли трябва да го приема ? За първи път правя тестове за О и се обърках и от снимките, които видях в нета  Crazy
...........
Да, отрицателен е.
Утре, най-вероятно ще е положителен

ПП. О. настъпва  от 12 до 48 часа след пика на ЛХ /полож. тест за О./

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Здравейте, от миналия месец започнахме опити за бебче, а този месец реших да пробвам с тестове за овулация. Цикълът ми е редовен по принцип на 28дни, но миналия месец закъсня с 5 дена и вместо на 17.02. ми дойде на 21.02- т.е. стана 33 дни. Реших да започна с тестовете вчера на 11 ден. Направих теста следобед, не бях пила вода няколко часа и имаше втора чертичка, но бледа както на момичето, което е качило снимка предния пост. Днес пак правих тест следобед, но нямаше втора черта, след 5-10 мин се появи, но доста по-бледа от вчера, едвам се забелязва. Объркана съм дали е минала овулацията? Правихме секс  на 1.03 и на 03.03 след теста. Имам още 3 тестчета утре пак ще видя какво ще стане.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 193
И аз съм с горе долу същия въпрос. Почнах тестовете нарочно от рано този месец (9ти ден). На 17ти се появи слаба втора черта и така в продължение 4 дена, втората ставаше по-тъмна, но така и не достигна тестовата по цвят. Вчера беше станала още по-светла от предните пъти.  newsm78 Трябва ли да се притеснявам? Може ли да е сигнал, че не достигам пик на ЛХ , респективно нямам О или може да се дължи на друго?  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте, от миналия месец започнахме опити за бебче, а този месец реших да пробвам с тестове за овулация. Цикълът ми е редовен по принцип на 28дни, но миналия месец закъсня с 5 дена и вместо на 17.02. ми дойде на 21.02- т.е. стана 33 дни. Реших да започна с тестовете вчера на 11 ден. Направих теста следобед, не бях пила вода няколко часа и имаше втора чертичка, но бледа както на момичето, което е качило снимка предния пост. Днес пак правих тест следобед, но нямаше втора черта, след 5-10 мин се появи, но доста по-бледа от вчера, едвам се забелязва. Объркана съм дали е минала овулацията? Правихме секс  на 1.03 и на 03.03 след теста. Имам още 3 тестчета утре пак ще видя какво ще стане.

При МЦ 28 дни, О. трябва да е на 14-15 ден от МЦ.
Когато засечеш (+) тест за О. - О. настъпва след 12 до 48 часа
Тестовете за О. се правят в точно определен час  - напр. 16.30
Не трябва да си пила вода и пишкала поне 2-3-4 часа
Тестовете се правят от (-) до (-) или :
- - - + - 
Трябва да мериш и БТ, защото теста не ти гарантира че ще има О., той само ти посочва деня когато трябва да настъпи

# 29
  • София
  • Мнения: 36 186
И аз съм с горе долу същия въпрос. Почнах тестовете нарочно от рано този месец (9ти ден). На 17ти се появи слаба втора черта и така в продължение 4 дена, втората ставаше по-тъмна, но така и не достигна тестовата по цвят. Вчера беше станала още по-светла от предните пъти.  newsm78 Трябва ли да се притеснявам? Може ли да е сигнал, че не достигам пик на ЛХ , респективно нямам О или може да се дължи на друго?  newsm78

Може ЛХ да е по-нисък / а когато нивата на ЛХ са ниски, не може да се пукне фоликула/
Ако мериш БТ - тя ще покаже дали е имало О. или не

Общи условия

Активация на акаунт