ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 18

  • 33 565
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 384
Момичета-нали ви е ясно, че никога няма да сме напълно готови за такива неща, независимо на колко години са Laughing
Притеснението винаги ще го има, но аз лично се старая страховете ми да не пречат прекалено много на детето. Ако трябва да се съобразя изцяло с чувствата си, ще ми е пред очите постоянно Rolling Eyes Сигурна съм, че не съм единствената.
Миналогодишната екскурзия си я преживявах, но той се забавляваше.

 Peace

# 46
  • Мнения: 1 608
Вашите деца връзват ли си връзките на обувките?

# 47
  • София
  • Мнения: 91
Не, не може да си връзва връзките.

# 48
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
за анкетата - мисля, че е готов. а и копира батко си. нашите притеснения определено са по-малки отколкото бяха с батко му на неговата възраст.

за обувките - все го отлагахме, обаче в началото на 1 клас тръгна на футбол и извадих едни бутонки, останали от батко му. голям ентусиазъм настана - само с тях да тренира. обаче те са с връзки. научи се за ден-два заради тях Simple Smile

# 49
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
не може да си връзва връзките,а вече е крайно време да се научи

# 50
  • София
  • Мнения: 6 180
Връзките ги връзва - това беше едно от многото неща, които сама пожела да научи лятото преди да почне училище: да връзва връзките, да прави балончета от дъвка, да свирка с уста, да кара колело без помощни и да познава часовника  Mr. Green

За екскурзиите е ясно, че ние винаги ще ги мислим, а не бива да ги спираме. Но според мен не е редно - деца в първи клас да се пращат на заелено училище за 1 седмица с деца от 6-ти клас. Аз при такива условия не бих я пуснала. То третокласниците в нашето училище като ги гледам как се бият ми настръхват косите ...
Пък и да мъкнат багаж за цяла седмица - ами той си тежи.
Грабват ги от София и спят една нощ в Пловдив или в Копривщица - разглеждат забележителностите там (тъкмо старите къщи са подходящи за тяхната възраст) и на другия ден следобед се прибират. И пътя е без завои, и дрехи един кат да носят за смяна, и ще се разсеят и няма да им е мъчно - на такова нещо я пускам веднага. И ако ще е зелено училище да е април, а не февруари.

# 51
  • Мнения: 416
Дъщеря ми беше на 4 години, когато се научи да си връзва връзките на обувките. Незнам от какъв пол е детето ти, но синът ми се научи във втори клас.

# 52
  • у дома
  • Мнения: 965
Връзките ги връзва - това беше едно от многото неща, които сама пожела да научи лятото преди да почне училище: да връзва връзките, да прави балончета от дъвка, да свирка с уста, да кара колело без помощни и да познава часовника  Mr. Green
Ех, че хубаво...Върна ме в моето детство  Hug

# 53
  • Мнения: 2 587
За анкетата - смятам че ще се справи.

Връзките не може да си връзва,но и не се е пробвала,все е с обувки без връзки.

# 54
  • Мнения: 9 481
Връзва на какви ли не възли, квото му попадне из къщи, но обувките си не може да върже на нещо различно от възел Crazy, което пък мен ме вбесява, щото не мога да развържа после половин час  Close

Laluni , благодаря за съвета Hug, ще го имам предвид Peace. Просто там, където ще сме на море, видях че се предлага за деца-имат и влек, но над водата, за да тренират с дъска завоите-много е яко  Grinning
Има и лагер за деца, та си мисля предвид че и ние ще сме там, дали ММ няма пък да се съгласи да го пуснем на лагера  Thinking ама има доста време де (определено моите мераци са по-големи Mr. Green).

Обикновено грешките му са точка и главна буква.Това за 4 или за 5 е? newsm78


Направо си е отличник! Peace Това бързо ще го оправи  Wink
Иначе и нашия е разпилян-онзи ден си беше зарязал якето на двора, който е доста голям, на 2 нива..добре, че никой не го беше взел след 3часов престой Crazy Загуби мобилен тел, портмоне..химикали, гумички и пр. дреболии няма какво изобщо да споменавам ooooh!, но имам наблюдение от лятото, когато учителя им по танци ги води из парка и им прави физическа подготовка-в нова среда е много по-организиран и изпълнителен-та си мисля че зел. у-ще/лагер ще има положителен ефект  Peace

Сиси, за земетресение не съм се сещала да "инструктирам", най-вероятно защото живеем на ниско-мерси, че ме подсети Hug

Ох..чака милия с нетърпение да се стопли, че да карат колелета Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 881
Да се запиша:)

# 56
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Още миналата година,когато беше на 6 години го пуснах сам на състезание в Сърбия,а след това и в Македония.Справя си се отлично.От тази седмица го пускам сам да ходи на басейна и да се връща.Заявявам,че е много по-организиран относно прибирането,отнема му по-малко време.И не, не носи телефон със себе си,разчитам на изцяло на него.Вчера закъсня с 5 минути и ми каза "мамо,знаех,че ще се притесниш и затова бързах да се прибера,но внимавах,когато пресичах улиците и се оглеждах,както си ми поръчала."Много се гордея с него,а и той със себе си.
Връзките на обувките си ги връзва сам от 5 годишен.Освен това в дните,когато съм на френски до 21,00 часа,а съпругът ми е на работа до късно вечер измива чиниите след вечеря и оправя масата /през това време е с дядо си и сестра си/.

# 57
  • Мнения: 5 393
Не може да си връзва връзките все още, но и ние не сме го учили Embarassed

Бяхме на УНГ днес. В Сряда ще го оперират, лекарката не иска да отлага. До сега му обяснявах какво точно ще се случва, обаче го е шубе яко. Особено от взимането на кръв от вената ooooh! До сега не се е налагало, не знам в Понеделник как ще се борим....Та така.

# 58
  • Мнения: 839
Още миналата година,когато беше на 6 години го пуснах сам на състезание в Сърбия,а след това и в Македония.Справя си се отлично.От тази седмица го пускам сам да ходи на басейна и да се връща.Заявявам,че е много по-организиран относно прибирането,отнема му по-малко време.И не, не носи телефон със себе си,разчитам на изцяло на него.Вчера закъсня с 5 минути и ми каза "мамо,знаех,че ще се притесниш и затова бързах да се прибера,но внимавах,когато пресичах улиците и се оглеждах,както си ми поръчала."Много се гордея с него,а и той със себе си.
Връзките на обувките си ги връзва сам от 5 годишен.Освен това в дните,когато съм на френски до 21,00 часа,а съпругът ми е на работа до късно вечер измива чиниите след вечеря и оправя масата /през това време е с дядо си и сестра си/.

Не спира да ме изумява твоето дете!  Hug Поздравления за всичко, на което сте го научили и възпитали!   bouquet

Като стана дума за миене на чинии -вашите дечковци изявяват ли желание да ви помагат вкъщи?
У нас е игра, игра и пак игра ... от време навреме учене с напомняне.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 084
Мече - успех  на операцията, да мине безпроблемно Simple Smile

А за вената успокой детето, че е по-приятно отколкото от пръста и по-малко боли.

За връзките - не може. Гледам да купуваме с лепки или с машинка. Последно есента, обаче, татко му му купи едни с връзки и когато не успя да се научи да ги връзва, сменихме връзките с такива и нямаше грижи. http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l1024/pict/180952420560_1.jpg има и други подобни варианти.

Чинии не иска да мие, само с парцала плочките... кара ми се ако съм мила без него.

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 14:29 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт