Боя за коса / Клуб на червенокосите/ 2

  • 299 332
  • 1 238
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Утре ще отида да говоря и после ще снимам да ви покажа как се е получило. Simple Smile Благодаря за бързият отговор. Simple Smile

# 16
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Утре ще отида да говоря и после ще снимам да ви покажа как се е получило. Simple Smile Благодаря за бързият отговор. Simple Smile

Няма защо!  Hug
Надявам се да се получи това, което искаш!  Peace

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте и честит празник на всички червенокоски   bouquet
Имам и аз  едно питане -някоя от вас знае ли какъв цвят се води този точно и евентуално ,с коя боя се постига ,някоя ако е бил с такъв цвят -мерси .:
http://www.fansshare.com/gallery/photos/26969/Brit-Awards-Red-Ca … hanna-Short-Hair/

# 18
  • Мнения: 1 262
Здравейте! Търсих тема за червенокоси жени преди време, но не знам защо не намерих.  newsm78 Сега търсех червени бои и чрез гугъл стигнах до предната ви тема. Много се радвам, че ви открих! До скоро бях блондинка и дори все още пиша в темата за блондинките, макар че цвета който искам по-скоро се доближава до червенокоските или по-точно е нещо между русо и червено или с една дума - рижаво. Цвят, който повече жени избягват и не минава за особено хубав, но аз мисля че на мен ужасно много ще ми отива понеже съм с много светла кожа и пъстри кафяво-зелени очи. В момента съм с руса коса с някакъв керемиден оттенък, но искам да стане по-рижав. Много се чудя какви бои да смесвам и с какво да се боядисам, защото цветът който искам е по-светъл от повечето червени бои и по-червен от русите. За последно ми хрумна идеята да смеся една боя за руса коса и една с най-светлото червено и да видя какво ще се получи.
А, реших да стана рижава след като се убедих, че русото ме прави прекалено бледа. А преди русото бях за малко медно руса и много ми отиваше, но исках да си направя по-светъл цвят без оттенъци и след като го постигнах, видях че не ми отива.
За последно на руса коса мацнах муса на Лореал номер 740, но цветът стана много по-блед и ненаситен от този на кутията и от самия мус изобщо не съм доволна. Та в момента косата ми е нещо подобно:
Скрит текст:
Предполагам, че керемидения оттенък, който се получи, ще се отмие бързо. Искам да си докарам подобен цвят:
Скрит текст:
Ако ми кажете как мога да го постигна, ще съм много благодарна.
  bouquet

# 19
  • Под люляка
  • Мнения: 72
Mariella Zgurova, в събота разглеждах едни каталози и мисля че беше в каталога на Бюти за номера ще излъжа но май е 10 / изобщо не съм сигурна/ цвета беше доста сходен с това, което ти искаш. Много нежен и приятен цвят , като праскова е , с меки отенъци  Simple Smile Разгледай първо каталозите с предлаганата цветова палитра, вече доста производители се ориентираха към тази гама и има избор. Аз поне смятам така, защото това всеки път да смесваш сама бои ........ не знам  Peace

# 20
  • Мнения: 1 262
МОмичета, вече и аз съм червенокоса! Боядисах се вчера с ЛОреал Преференс номер 74 и цветът ми стана светло ярко червен. Най-много ми хареса, че боядиса и корените ми без разлика надолу (корените ми са кестеняви, но май по-скоро са светло кестеняви по фризьорските стандарти, а надолу бях руса). Единственото, което ме притеснява е, че боята ще падне бързо. А цветът много ми хареса. Другия месец мисля да се мацна с някоя професионална боя (засега съм набелязала Макадамия цвят 7.44). Може да ми препоръчате и друга, която е по-трайна, но прави по-светли цветове, защото целя много светло червено, а гледах и едни бои REF, но при тях най-светлия цвят 9.44 ми се стори тъмен и убит (а аз търся по-ярък) и по-тъмен от 7.44 на Макадамия.
Друго, което искам да питам е какви продукти използвате, за да задържите цвета за по-дълго да не се отмие, понеже съм чула, че червения цвят се отмива най-бързо? Тонирате ли косата между 2 боядисвания? С какви продукти? Използвате ли специална козметика за боядисана или червена коса (има ли от последната)?
За пръв път се получава цвят толкова много да ми хареса, а при мен обикновено ЛОреала се отмива за 2-3 измивания и затова търся някакво решение на този проблем чрез професионална боя за коса, специална козметика, тониращи продукти и т.н. Дано някой се отзове на въпросите ми. Гледам, че няма много червенокоси (за разлика от блондинките), което е и една от причините да искам да сменя цвета. Прекалено много блондинки има вече.  Laughing ЧЕрвенокосите са рядкост.

# 21
  • Мнения: 690
Здравейте! Simple Smile Ползвали ли сте тази боя:
http://www.lorealparisbulgaria.com/img/l10n/products/305x262/HCo25_17.jpg

Иначе досега ползвах тази и съм доволна
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=63668179

# 22
  • Мнения: 1 262
Sarafina, аз ползвах муса на Лореал номер 740 върху руса коса и изобщо не ме хвана. Само оттенък стана и то много противен керемиден. Предполагам, че тази боя е по-подходяща за боядисване тон в тон, а не ми боядиса кестенявите корени изобщо.
През изминалите дни се боядисах с L'oreal feria Preference 74 и цветът стана мнооого по-хубав - хвана ме добре, боядиса ми и корените без съществена разлика с останалата коса, единствено не знам колко време ще издържи. Ако се отмие много бързо, идния месец мисля да си поръчам на Крамер 7.44, но ако не се отмие много бързо, вероятно пак ще си взема тази на ЛОреал. От цвета съм много доволна, но откъм трайност не знам как ще е, още е рано да преценя.

# 23
  • Мнения: 31
Здравейте,

аз също съм червенокоса от много време:) След всякакви превъплъщения, отново се спрях на червеното:) Искам да ви попитам дали някой е ползвал Wella Koleston и каква е разликата между  Wella Professionals Koleston Perfect Vibrant Reds и Wella Professionals Color Touch Vibrant Reds? Харесала съм си едно червено-лилаво и се колебая коя от двете да пробвам?
Благодаря

# 24
  • Мнения: 690
HAPPY_QUEEN, благодаря за отговора Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile Изчетох доста по темата за червеното и все пак ще попитам направо за моя случай
Бях с лилава коса ( на лореал серията безамонячни,после много агресивно с моя BES,която доста ми изсуши косата и отново започнах с лореал )около 3 години и ми омръзна..от много време искам да се боядисам червена,но тъй като вече имам опит с изсветляване и супра,реших да изчакам месе цда падне боята и да добие червеникав нюанс,няколко пъти я боядисах с нова серия на гарние пак безамонячна и сега вече след акто имам червеникава основа,искам да я направя червена Simple Smile

http://www.cliphair.co.uk/hair-extensions-news/wp-content/upload … ir_extensions.jpg

искам нещо подобно,естествено дори и да се наложи да я боядисвам 2 3 пъти,за да постигна цвета
Та,въпросът ми е следния, Wella Koleston колко е силна,много ли гори и изсушава,защотот аз съм с кърдава коса,тънък косъм ( правя си домашни маски всеки месец,за да я поддържам "жива")..Също така някакви менения за  http://www.lorealtechnique.com/hicolor_01.shtml - някой да я ползвал?  Искам да постигна подобен резултат с възможно най-малко горене на косата.. бих се радвала на мнения Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 262
radostinast, изглежда не са останали много червенокоси, защото трудно отговарят, но за  Вела колестон аз знам от темата за блондинките, че е хубава боя и прави хубав цвят (поне при русите цветове), но изтощава косата.
За другата на Лореал не съм чула нищо, но като цяло ги хвалят Лореал, макар и за мен да не са толкова добри, колкото им е хвалбата, но както и да е.
Аз обаче сериозно се замислям дали да остана на червен цвят - много е капризен, много труден за поддръжка, цвета пада бързо и за да се получи добре, вероятно трябва поне 3 пъти да се боядиса косата (имам предвид да не избледнява много като почне да пада цвета), трябва да се маже попълнително с тониращи и оцветяващи продукти и тъй като няма достатъчно от масовите, трябва да се взимат професионални, които излизат доста скъпо. Изобщо червеното ще излезе по-капризен цвят и от русото, което ако не ти е много тъмна косата, може да стане от 1 път и после да не се налага да се боядисват постоянно дължините.
Моята коса също се поизтощи от многото боядисване напоследък и мисля да не я тормозя допълнително с червеното. Мисля, че червеното се препоръчва за по-здрави и не особено третирани коси, защото:
1) при изтощени коси цветът пада по-бързо
2) за да се получи хубав цвят трябва ВСЕКИ път да се маже  с боя или поне първите няколко пъти, което при по-изтощена коса си е живо изтезаване.
Изобщо много труден цвят.

# 27
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
HAPPY_QUEEN, има червеникоски, но няма смисъл да спамим и да си говорим глупости, ако не сме пробвали боята, за която се пита.
Също така всичко с косата е индивидуално. При някой пада бързо, при други бавно. Вярно е, че червеното е капризен цвят, но не чак толкова колкото русото (което за да се постигне желаният нюанс се налага да се обезцветява косата, там грижите и поддръжката са повече и по-големи). Този цвят не е чак толкова труден колкото го описваш. Русото е в пъти по трудоемко и наистина изтощаващо.

# 28
  • Мнения: 1 262
Ми на мен лично русото ми е по-лесно за поддръжка, защото косата ми не е чак толкова тъмна и не е необходимо задължително да се обезцветява. Също така има различни нюанси на русото - тъмно русо, натурално русо, не е само бяло русото, което като че ли се възприема за единственото русо според повечето хора. Всъщност не седнах да пиша заядливо, макар че може и така да звучи, за което се извинявам. Според моя опит русото се поддържа много по-лесно от червеното, защото може да се третират само корените, докато при червеното цвета пада със всяко измиване и става един никакъв цвят и предполагам, че за да е все хубав и наситен, трябва при всяко боядисване да се мажат и дължините. Поне така са ми казвали някои жени, които са се боядисвали в червено. И така ги виждам нещата и аз като гледам как пада червеното. Търсих в нета отзиви за трайни бои и май единствено за боите на Крамер се казва, че са толкова трайни и издържат до няколко месеца и не е задължително да се минават дължините всеки път, но също така четох, че доста изсушават косата. А ако косата си е суха по принцип, не знам дали си струва да се рискува. Определено мисля, че червеното се препоръчва за сравнително здрави коси.
АКо косата е изтощена, цветът няма да се задържи достатъчно дълго и няма смисъл да се тормози.

# 29
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Според моя опит русото се поддържа много по-лесно от червеното, защото може да се третират само корените, докато при червеното цвета пада със всяко измиване и става един никакъв цвят и предполагам, че за да е все хубав и наситен, трябва при всяко боядисване да се мажат и дължините. Поне така са ми казвали някои жени, които са се боядисвали в червено.

Мислиш или знаеш ?! Ти въобще червена била ли си ?
Аз съм червена от над 4 години. Такива мъки никога не съм имала. Ползвам най-обикновена боя (Велатон). Цветът ми не избелява с миенето стой си така какво е бил в началото и винаги е било така. Написах ти, че всеки е различен, ама явно ти си знаеш твоето. Не е необходимо да пишеш толкова истерично какъв цвят е червеното и да плашиш хората при положение, че не е така. Имам доста познати с червени коси и чак такива проблеми и затруднения нямат. Ако една коса се поддържа правилно, боядисването и не би трябвало да е проблем, независимо от цвета (била съм различни цветове и това го знам от личен опит).

Общи условия

Активация на акаунт