Как детето да започне да ме слуша поне малко ?

  • 7 998
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 942
Кими, не ползваш ли кошара за вкъщи? Така поне може хем да си играе, хем да свършиш нещо без да се притесняваш постоянно?

# 46
  • Мнения: 1 383
Like_Smoke, от кошарата се научихме да излизаме още преди около половин година. Имай предвид, че синът ми не е от височките деца. Говоря за стандартните кошари на Бертони, които са и за спане.

# 47
  • Мнения: 8 302
kimmy защо връзваш детето в количката...какво прави на площадката.
Излизатели с играчки....какво му е интерсно на площадката?
Ако му е интерсно да тича - намираш от онези заградените. Пускаш го и го оставяш.
Ако му е интерсно да се катери. Заставаш до пързалката и не викаш непрекъснато..не...
Остави го за известно време да изследва всичко което му е интересно. Без забрани единствено да не си счупи главата.
Важното е децата да имат майки които не се тресат от нерви.

# 48
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ако му е интерсно да се катери. Заставаш до пързалката и не викаш непрекъснато..не...
Остави го за известно време да изследва всичко което му е интересно. Без забрани единствено да не си счупи главата.
Важното е децата да имат майки които не се тресат от нерви.
Подкрепям мнението. Същото важи и за дома.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 383
kimmy защо връзваш детето в количката...какво прави на площадката.
Излизатели с играчки....какво му е интерсно на площадката?
Ако му е интерсно да тича - намираш от онези заградените. Пускаш го и го оставяш.
Ако му е интерсно да се катери. Заставаш до пързалката и не викаш непрекъснато..не...
Остави го за известно време да изследва всичко което му е интересно. Без забрани единствено да не си счупи главата.
Важното е децата да имат майки които не се тресат от нерви.

Hope for Two, не го връзвам постоянно да седи в количката. За пързалките не го спирам. С играчки навън не играе. Детска кола тип камионче взех уж да кара навън, но се съсредоточва съвсем малко върху нея. В нашия квартал заградени площадки няма. Вечно като види кола на улицата се втурва да я гони. Срещу площадката има един блок в чиито мазето има котки. Той все тича на там. Надвесва се над отворените прозорци на мазетата. Не умее още да се пази от люлките.

# 50
  • Мнения: 8 302
kimmy то съвети от страни се дават лесно Simple Smile
Щом гони колите, сигурно има интерес към тях. Купуваш голама кола, обясняваш че той е шофьора и му даваш да я управлява като я тегли. Или взвемаш кола с дистанционно той да я гони а ти да я управляваш.
Ти спираш ли го да ходи при котките?
Аз бих го държала само за ръка да не падне в мазето. Моя ходеше да гали едно куче бълхарник...нищо не го спираше. Така че единствения вариант беше да се обая на приют да дойдат да го приберат.

# 51
  • Мнения: 1 383
Не го спирам от котки. Няма нищо против да гали животинки. Лошото е че докато се обърна за една 1 секунда и той е вече изхвърчал на там. Ако не успея да реагирам на време може и по лошо да стане. От коли не го спирам също. Когато вървим по улицата си имаме нещо като игра да докосва всяка паркирана кола и така вървежа ни е много по спокоен. Това, което искам е примерно докато аз правя нещо и като кажа ,, Не там ,, или ,,Не пипай,, да изпълнява. От почти нищо не е ограничавано детето. Естествено ако иска да бърка в контакта ще го огранича. Ако беше толкова ограничаван както някои от вас мислят нямаше да сме навън лятото по 5-6 часа. Докато гледам други родители при повече от 2 неподчинения или тръшкания и децата се прибират веднага.

# 52
  • Мнения: 8 302
kimmy...много искаш...моя вече ме чува на третия път Grinning

# 53
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
kimmy ,на улицата е опасно да го пускаш сам без да го държиш за ръка.Не бих рискувала дори и да е само паркирани коли.Идиоти има всякъкви,случвало ми се е на площадката пред входа да влезе с пълна газ някой малоумник..... ooooh!
Можеш да купиш от образователните игри или книжки където има обяснено за светофарите например,как да пресичате заедно улицата и подобни истории.
Скрит текст:
За играта навън при площадката просто бъди наблизо до него и го наблюдавай за да избегнеш евентуален инцидент от летяща люлка.
Улични животни обаче не давам да се пипат аз,имам си съображения  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт