Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4

  • 39 750
  • 978
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 30
Здравейте!Цедя с ръчна помпа на всеки три часа, пропускам само нощното цедене в 3ч.От няколко дни като махна помпата на гърдата ми виси "конец" с по-големи парчета по него, като каймак.Знам, че това се получава когато е имало запушен млечен канал, но аз не усещам болка и не напипвам подутина/имала съм няколко запушвания до сега/.Пиех Лецитин по 1 таблетка дневно, но го спрях.Имам киста на тази гърда, всяка година я наблюдава лекар.Може ли да ми кажете на какво се дължи това?Благодаря предварително и дано въпроса ми е за тук   bouquet

# 946
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма защо да се шашкаш, просто трябва да стиснеш зъби, докато мине.

Много ти благодаря  Hug
И тя яде нормално само като е сънена или вече много изгладняла. Иначе днес дори и сутринта 2часа се опъваше и чак накрая, като много ѝ се приспа, хапна малко и заспа. Понякога като се опъва не тръгва да реве, ами се хили, "говори" ми, пак се хили, издава разни писукащи звуци... всичко друго, но не и да яде, бяга от зърното като дявол от тамян  Crazy
Ако не е постоянно така оттук нататък и с времето премине този период, ще изтърпя, колкото и трудно да е, с толкова зор стигнах до тук, точно се регулира кърмата и започна да ѝ стига, без да се налага никакво дохранване, няма точно сега да се отказвам  Mr. Green

# 947
  • Мнения: 154
Мон, да не са тръгнали зъбките. Моят младеж се извиваше така, заради зъбки, но той си плачеше, никак не ми се е хилил Simple Smile

# 948
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон, да не са тръгнали зъбките.

Едната лекарка вчера каза, че ѝ били напрегнати венците, зъби не се виждат още. Можело да си стоят така напрегнати няколко месеца преди да се покаже първото зъбче... може и с това да има връзка... не знам.

# 949
  • Мнения: 926
И ние минахме през това - наддава добре, редовно пълни памперсите, но стигне ли се до кърмене беше едно дърпане и увиване, наричат го the four month fussiness.Може да пробваш различни техники за успокоение и да видиш кое най-добре работи за вас.

# 950
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, това е интересно, въпреки опъването си расте и наддава, само ме тормози и се мъчим и двете.
Благодаря още веднъж, успокоихте ме  Hug

# 951
  • Мнения: 79
Здравейте! Оплакването ми е подобно на МОН. Имам бебе на 3 месеца и половина. Роди се със секцио, размери 2900 г / 48 см. В момента е 5 600г / 60 см. Изцяло на кърма е . Не пие вода от шише, не иска и залъгалка. Изцедено мляко от шише също отказва. От около 20 дни, периодично отказва да суче, а и по принцип не е от ящните бебета. Кърмя я на поискване, суче около 2-3 мин на гърда. Много често на едно хранене яде само от едната. От вчера като я доближа до гърдата почва да реве със сълзи на очи, обръща глава и се извива на дъга, хапе ми зърното. Не мога да си обясня на какво се дължи. Използвах различни пози на кърмене, но без ефект. Не ползвам необичайни/ различни миризми, като парфюми и душ гелове,  което да я отблъсне. Не съм включила в менюто си храни, които съм консумирала и в периода когато е имала желание. Носът й не е запушен. Кърма имам и за още едно бебе. Уж се стараех да премахна цеденето, но така отказвайки  - не мога. Жизнена е, винаги усмихната, гука и си говори на бебешки. След двойната ваксина, която се постави след навършване на 2 месеца, започна да се изхожда на 5 дни. Няма запек, коремчето не е твърдо. Пръцка си постоянно. Моля, посъветвайте ме какво да  правя. Благодаря предварително.  bouquet

# 952
  • Мнения: 163
Здравейте и от мен. Вреди ли на детето, като го кърмя, ако си пийвам по половин чашка бяло вино вечер?

# 953
  • Мнения: 926
Здравейте и от мен. Вреди ли на детето, като го кърмя, ако си пийвам по половин чашка бяло вино вечер?


Привет.По принцип половин или една чаша не би било проблем да се приеме.Желателно е да кърмиш преди да я изпиеш или поне половин час след като си пила.Ето в тази статия е много добре описано: http://missby.wordpress.com/2010/12/23/alcohol-bf/

# 954
  • Мнения: 926
Здравейте! Оплакването ми е подобно на МОН. Имам бебе на 3 месеца и половина. Роди се със секцио, размери 2900 г / 48 см. В момента е 5 600г / 60 см. Изцяло на кърма е . Не пие вода от шише, не иска и залъгалка. Изцедено мляко от шише също отказва. От около 20 дни, периодично отказва да суче, а и по принцип не е от ящните бебета. Кърмя я на поискване, суче около 2-3 мин на гърда. Много често на едно хранене яде само от едната. От вчера като я доближа до гърдата почва да реве със сълзи на очи, обръща глава и се извива на дъга, хапе ми зърното. Не мога да си обясня на какво се дължи. Използвах различни пози на кърмене, но без ефект. Не ползвам необичайни/ различни миризми, като парфюми и душ гелове,  което да я отблъсне. Не съм включила в менюто си храни, които съм консумирала и в периода когато е имала желание. Носът й не е запушен. Кърма имам и за още едно бебе. Уж се стараех да премахна цеденето, но така отказвайки  - не мога. Жизнена е, винаги усмихната, гука и си говори на бебешки. След двойната ваксина, която се постави след навършване на 2 месеца, започна да се изхожда на 5 дни. Няма запек, коремчето не е твърдо. Пръцка си постоянно. Моля, посъветвайте ме какво да  правя. Благодаря предварително.  bouquet


merlynn по принцип, ако бебето наддава добре и пълни пелените редовно, не би трябвало да се притесняваш. Много изключително кърмени бебета разреждат изхожданията си след 6-тата седмица. Ако детето е видимо доволно, стомахът е мек и изпражненията са с нормална консистенция и мирис, всичко е в реда на нещата. Може  да помогнеш на изхождането с масаж по часовниковата стрелка на коремчето при всяка смяна на пелените и упражнения тип "каране на колело", при което движиш крачетата с имитиращи движения. Споделяш, че цедиш и даваш добавка с изцедена кърма, а по-нататък пишеш, че имаш достатъчно кърма.Има ли причина да даваш добавка? Много майки предлагат в рамките на няколко часа едната гърда, а след това другата, за да са сигурни, че детето им е поело по-богатото на мазнини задно мляко, така че това, че не се храни и от двете гърди на хранене не е проблем. Ето тази статия е доста изчерпателна и може да представлява интерес за теб. Това, което би могло да помогне и може да пробваш е кърмене в затъмнено помещение, бял шум от прахосмукачка, сешоар, може да пробваш да кърмиш в изправено положение, в поза "люлка" като обикаляш из стаята. Смяна на позата и кърмене в легнало положение също би могло да помогне.
Успех и се надявам, че съм била полезна.

# 955
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Въпрос към ЛЛЛ и всеки друг, който би могъл да ми даде компетентен отговор, макар че не съм сигурна, че това е правилната тема за въпроса ми:

По време на бременността ми поставиха диагноза Хашимото заради стойност на ТСХ 6,68. За 1 месец с Л-тироксин се регулираха нещата и хормонът влезе в нормалните стойности за съответния триместър. След раждането пиех съвсем ниска доза Л-тироксин и всичко беше наред горе-долу до скоро. Преди месец пусках контролно изследване на ТСХ. Резултатът беше 0.255 при референтни граници 0.27-5.50. Пиех  50+25+50+25 и т.н. Л-тироксин. Намалиха ми дозата само на 25 всеки ден, но ми забраниха да го спирам, което трябваше да направя според мен. Вчера пусках нова контрола и резултатът е плашещ за мен: 0.009 при референтни 0.27-5.50.
Въпросът ми е проблем ли е този резултат при кърмене и ако се наложи лечение с тиреостатици?
Говорила съм с лекар - уж няма проблеми и има лекарства, съвместими с кърменето, но исках да попитам и тук и ще ми бъде полезно ако някоя мама с подобни проблеми сподели опит /може и на лични да не спамим темата/.
В момента не пия никакви лекарства.

# 956
  • Мнения: 167
Мон, за въпроса ти с дърпането.. С моето бебче на 4 и половина имахме няколко такива периода. Сега пак е така, но той реве зверски 2-3 мин - още щом го слагам в позата - и после се кротва и хапва. По всяко време се случва - най-вече когато не е сънен. Сешоар, люшкане помага,но когато сме навън - няма да ви разправям  Stop Растат му 2 долни - подути са бая. Надявам се да е това. Наддава супер.

Възможно и е да се изнервя прекалено, докато се сетя да му дам и затова да е така?
Сега не мога да разбера кога е гладен  Embarassed Единствено се изнервя... Много рядко го виждам да лапа ръчички, а и нали го сърбят...Веднъж ми прави стачка и оттогава много ме е страх какви ми ги мисли  Confused.

# 957
  • Мнения: 188
Здравейте,
бърз въпрос: Детето ми е на година и половина със стомашно разтройство от вчера. Повръща няколко пъти през нощта. Днес още не съм кърмила. Дадох само препечени филийки и варени картофи. Да кърмя ли или да чакам на препечени филийки още?

# 958
  • София
  • Мнения: 38 912
Здравейте,
бърз въпрос: Детето ми е на година и половина със стомашно разтройство от вчера. Повръща няколко пъти през нощта. Днес още не съм кърмила. Дадох само препечени филийки и варени картофи. Да кърмя ли или да чакам на препечени филийки още?

Определено кърми. На нас кърмата ни е помагала много пъти при стомашни разстройства.
Вкл. и в момента.

# 959
  • Мнения: 6 214
Здравейте,
бърз въпрос: Детето ми е на година и половина със стомашно разтройство от вчера. Повръща няколко пъти през нощта. Днес още не съм кърмила. Дадох само препечени филийки и варени картофи. Да кърмя ли или да чакам на препечени филийки още?

Определено кърми. На нас кърмата ни е помагала много пъти при стомашни разстройства.
Вкл. и в момента.
И аз знам, че помага много и даже препоръчват да се мине само на кърма ако детето отказва друго.

Общи условия

Активация на акаунт