имам ли или нямам контракции

  • 2 775
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
3дравейте,много съм объркана.Със серклаж съм,понякога ми се втвърдява корема ниско долу,нямам болки,поне засега,въпроса ми,какво точно са контракциите?По принцип си имам и колит и си мисля,че втвърдяването може да е и от запека,вече съм в 22 г.с и ,не мога да различа дали не усещам вече бебето или имам контракции Sad,сега ще ви опиша какво е чувството,като легна и чувствам леки побутвания,като потръпвания,като леки ударчета в долната част на корема,като пукания на мехурчета,понякога са едно след друго,това бебето ли е или имам контракции newsm78,доки каза,че не е добре да имам контракции след серклаж,и може да остана малко в болница,но в момента не може да ме прегледа а само по тел му казвам,че ми се схваща корема.....мисля че и него обърквам така,аз не мога да му кажа че със сигурност имам контракции,защото неънам дали имам такива,мисля си че това е бебчо което усещам или не,моля  кажете ми какво точно са КОНТРАКЦИИТЕ и как да ги различа от движението на бебето,на ехограф доктора ще види ли дали имам контаркции или не дай Боже разкритие,а чак след 2 дена съм на преглед,благодаря предварително за отговора

# 1
  • Мнения: 556
Мисля че това са бебешки ритници, а не контракции. Контракциите са като болката преди цикъл.

# 2
  • Мнения: 27 524
Здравей,
от така описаното имаш и контракции, и бебето рита.
Втвърдяването на корема без болка са т.нар. подготвителни контракции. Трябва да лежиш максимално много, пълен покой до края на бременността. Отделно би било добре да приемаш магнезий и но-шпа всеки ден, надявам се, че гинекологът ти ги е изписал?

# 3
  • Мнения: 113
Здравей и от мен, аз също мисля, че започваш да усещаш бебето по-силно с напредване на бременността. Имаше при мен период в който беба беше обърната с краката надолу и така набиваше с тях, че имах чувството, че ще се подаде чак  Laughing Контракциите с стягане на целия корем, ако усещаш че се втвърдява, както е казало другото момиче но-шпа отпуска гладката мускулатура. Не се притеснявай излишно, защото стреса води до още и по-силни контракции (от личен опит споделям) почивка и по възможност повече лежане  Peace

# 4
  • Мнения: 61
Здравейте,благодаря за отговорите.Вече пия магнерот,но на прегледа нямах контракции,може би в този момент нямах,имам си по-дълбока конизация,но се надявам конеца да издаржи newsm78,надявамсе де,все пак не ми е нормална шийката за съжаление и малко съм отчаяна,но ще видим,док каза,че трябва контракции ако има на всяка цена да се овладяват. Wink

# 5
  • Мнения: 113
mikrimah Не се тревожи като си пиеш редовно магнезий се овладяват нещата. Аз бях в 21ва седмица когато катастрофирахме и седмица бях със силни контракции и с магнезий и но-шпа нещата се овладяха, но и лежането си оказва влияние. Стискам палци кураж до края  Peace

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Здравей и от мен Simple Smile И аз мисля, че усещаш и двете. Тези подготвителни контракции са точно безболезнени втвърдявания на корема. И аз се чудех какво става с мен, преди 20 г.с. беше веднъж легнала наблюдавах как ми се измества едното бебче в корема (от една подутинка станаха две отделни), не го усетих, но и таткото го видя така че не съм си го измислила  Rolling Eyes Леките побутвания след 2-3 седмици ги усетих. От 5-6-ти месец някъде бях и с контракции. Отказах серклажа в 18 г.с., толкова ме беше страх от упойката, че натиснах лекарката да ми обяснява след прегледите какво точно го налага подробно. Оказа се, че имам леко омекнала шийка без скъсяване и разкритие. Единствено това, че бяха 2 бебета за презастраховка го искаше. Но аз лежах активно на дивана и си пиех лекарствата редовно, колко от тях задържах си е отделен въпрос, но ги пиех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт