ВМ-НВХ - част 56

  • 33 064
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6
AGLIKKA,много ти благодаря HugЗначи,започвам лекичко да се ориентирам с режима. Grinning Тва пушеното само днес,иначе аз съм си фен на свинските пържолки. Но занапред, няма да купувам вече пушени меса.

# 676
  • Мнения: 2 677
Hope, вместо с чая пробвала ли си лъжица зехтин на гладно или един курс пробиотици?

# 677
  • Мнения: 331
Пробиотици си пия редовно, да. Със зехтин не съм пробвала.
А какви са аргументите за да не се не пие китайския чай?

# 678
  • Мнения: 2 677
Ами най-общо казано храносмилателната система привиква и отказва да работи без него...

Как така редовно пробиотици? Доколкото знам е най-добре да се пият само при нужда и да се правят профилактични курсове при смяната на сезоните - напролет и наесен.
Ти какви пиеш?

# 679
  • Мнения: 331
Ами най-общо казано храносмилателната система привиква и отказва да работи без него...
Аха, благодаря за отговора!   bouquet

# 680
  • Мнения: 198
За честотата на храненията и аз съм на мнение, че не е добре да са много. Аз като се замисля, ям максимум три пъти. Ставам доста рано, пия кафе и вода и почти никога не закусвам. Около 12 озверявам от глад и обядвам, през седмицата това ми е най-стабилното хранене. После към 4-5 ми се прияжда и вече ми се усложнява какво да е точно, но или е нещо кисело млечно или плод или да речем капучино, такива неща. После вечер е винаги под въпрос - все по-често не ям абсолютно нищо, особено ако съм яла към 5, или забърсвам парче луканка, ементал, ако имам сварено яйце, понякога само едно топло мляко. И ми е добре, не мога да се храня по-често, нито с по-големи количества.
Уикендите съвсем различно става, вече както и с вечерите зависи много дали излизам някъде. Обикновено ако седна в ресторант си хапвам, идва ми и апетит за скари и салати.
Винаги съм се старала да си слушам организма обаче и като прочета някъде, че това което интуитивно правя е окей и ми става много добре.

# 681
  • Мнения: 958

кокосовото мляко лайт на била е лигаво и невкусно
в двата ми крайпътни лидъла няма нищо кокосово
ето това търся, ако някой го мерне


Норе опитай се да не пиеш китайския чай

Това мляко го има в Карфур.  Wink
И преди го имаше в Пикадили. Много е хубаво  Heart Eyes

# 682
  • Мнения: 7 811

да де, аз и от пикадили и от карфур съм го намирала
ама сега го няма
ако го намерите, и редчето в магазина да ми напишете  Mr. Green

# 683
  • Мнения: 6 347
И за честотата на храненията, и по всички останали въпроси всеки си има собствено мнение, макар че често мненията съвпадат... Повечето автори, които чета (да не кажа всички), са на мнение, че препоръката за 5-6 хранения на ден не е правилна - те съветват храненията да са 2-3. И никога насила, например ако човек няма навика да закусва.

А днес на едно място попаднах на интересна информация, но не беше посочен линк към проучването, на което се опира - ставаше въпрос, че високовъглехидратната закуска със силното повишаване на инсулина потиска ензима липопротеин липаза в мускулите, а го повишава в мастните клетки. Така мастните клетки се настройват да усвояват мазнините, а мускулите - точно обратното: не могат да ползват мазнини за енергия, а са принудени да разчитат на глюкоза. И тази настройка оставала в този вид за целия ден, т.е. до края на деня мускулите се затрудняват да изгарят мазнини, а предпочитат глюкоза. Ето я цялата статия: http://www.dangerouslyhardcore.com/4739/eat-fat-burn-fat/

Точният текст е този:
A group of scientists even published a review of the metabolic downside of carbs at breakfast time in the British Journal of Nutrition. One thing they observed, with people eating a breakfast full of carbs, is that muscles have a hard time burning fat for the rest of the day. The culprit? LPL is turned off in muscle tissue with insulin around—and it skyrockets in fat cells.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 16:00 от Cioccolata

# 684
  • Мнения: 173

А днес на едно място попаднах на интересна информация, но не беше посочен линк към проучването, на което се опира - ставаше въпрос, че високовъглехидратната закуска със силното повишаване на инсулина потиска ензима липопротеин липаза в мускулите, а го повишава в мастните клетки. Така мастните клетки се настройват да усвояват мазнините, а мускулите - точно обратното: не могат да ползват мазнини за енергия, а са принудени да разчитат на глюкоза. И тази настройка оставала в този вид за целия ден, т.е. до края на деня мускулите се затрудняват да изгарят мазнини, а предпочитат глюкоза. Ето я цялата статия: http://www.dangerouslyhardcore.com/4739/eat-fat-burn-fat/
  Шоки, я поясни, че нещо не мога да схвана  Embarassed

# 685
  • Мнения: 78
Да похваля калифорнийския "Зинфандел " в ЛИДЛ . Много елегантно вино като вкус и аромат . Опитайте , по - добро червено вино май не съм пила . Ненатрапчиво като нашите танинови червени вина , но с много деликатен аромат и вкус . И на много прилична цена - около 8 лв.
МОЛЯ ДА БЪДА ИЗВИНЕНА ЗА ЗЛОВРЕДНОТО ВЛИЯНИЕ .

# 686
  • Мнения: 6 347
Svetlana_, ще обясня какво съм написала и разбрала, дано да съм схванала правилно прочетеното Peace Значи, става въпрос, че когато се закусва по-въглехидратно, както е навикът на повечето хора (напр. със сандвич, овесени ядки, мюсли, кифла или нещо подобно), това високо количество въглехидрати води до повишаване и на кръвната захар. Оттам се повишава инсулинът. А когато се повиши инсулинът, той въздейства върху ензима липопротеин липаза (това е ензим, отговорен за усвояването на мазнини в клетките). Инсулинът повишава количеството на този ензим в мастните клетки, като така се увеличава тяхната способност да "привличат" мазнини от кръвния поток, т.е. да натрупват/складират мазнини. От друга страна при повишен инсулин количеството на този ензим в мускулите намалява и така те губят способността си да усвояват мазнини и да ги изгарят като източник на енергия. А като нямат достъп до мазнини, мускулите трябва да ползват глюкоза от въглехидрати. С две думи, увеличава се складирането на телесни мазнини, а в същото време мускулите, на които им трябва енергия, искат въглехидрати и ни карат да огладняваме за въглехидрати, защото им е намалена способността да ползват мазнини за енергия. Оказва се, че това трае не само няколко часа след закуската, а явно в някаква степен трае целия ден.

Така че изводът е, че е добре закуската да не е високовъглехидратна, за да не се стопира изгарянето на мазнини от мускулите и да не се подхранва складирането на мазнини през деня. Защото целта е мускулите да имат достъп до телесните мазнини и да могат да ги ползват като енергия, когато няма налична глюкоза в кръвта. Така се постига и непрекъснат достъп до енергия и следователно наличие на енергия през целия ден, и се предотвратяват резки прегладнявания, и се постига отслабване.

# 687
  • Мнения: 36
здравейте! Може ли малко инфо за времетраенето на диетата и евентуални резултати. Или личните ви резултати  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 6 347
Ами, няма времетраене, защото не става въпрос за диета, а за начин на живот Peace

Скрит текст:
Всички подстрекателки, които ме подучиха да ям тахан - да знаете, че ще горите в ада Twisted Evil Днес купих някакъв био тахан от Пикадили - ами, пристрастих се моментално Embarassed И нищо не ми трябва към него, така си е перфектен. Но утре и по-нататък ще го пробвам в различни съчетания Laughing

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 19:21 от Cioccolata

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 1 747

кокосовото мляко лайт на била е лигаво и невкусно
в двата ми крайпътни лидъла няма нищо кокосово
ето това търся, ако някой го мерне


Норе опитай се да не пиеш китайския чай
Аз от Кауфланд я купувам тази сметана,но гледам че и там взе да намалява,пък нещо не зареждат.При течните сметани е,дано я има и при теб!

Общи условия

Активация на акаунт