ТУЕС - 3 тема През ТУЕС със страст минаваме и за супер работа се стягаме

  • 41 337
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
neosh, малко съм объркан от последния ти коментар. Излиза, че е постъпила принципно учителката (с двойките)? Това ли казваш? Защо тогава те дразни? И кое точно? Малко е странно подобно отношение към принципна постъпка. (Апропо тоя випуск му се носи славата на "бележкарите". Бележката обаче все още не значи знание. Нали така?)

Да обобщим
- дразни те математичката;
- дразни те физичката;
- дразни те химичката...
- дразни те и класната на г клас, ама понеже при нея оценките (а знанията?) са перфектни, та тя май ще се отърве... (дали затова не им викат бележкарите?).

Извода какъв е? Пиши му бележката, да си нямаш бесни мами насреща! Не става така!

Връщам се на идеята, че децата нямат място срещата, па дори на друга маса! Няма начин да не пускат по едно ухо, а те са добри манипулатори и после удобно ще ползват дочутите критики! Срещу учителите, срещу вас самите и в ущърб на собствените им интереси.

Я питай как се държат в час по химия. Виждам, че държиш комуникация с твоя. Питай била ли е директорката в час и защо?

Весело изкарване, ако не се чуем пак!  bouquet

# 31
  • Мнения: 0
Сега го разпитах повечето си играят на телефоните и само 2-3пишат.Последния път когато са имали химия някакво момче от класа си е играло на телефона и тя дошла до него и му казала да пише ,той нито го прибрал ,нито нищо.Общо взето по химия се държат най зле ,после по физика и така ,най добре се държали по математика или тоест оная не позволява да се държат по различен начин...
По неговите думи никаква директорка не е имало...
А какво мислите за тая по Български?
Най мразела "а" клас и постоянно им разправяла колко са тъпи и колко са зле. Confused

И какво ще се реши на тази среща? Confused
 Thinking
Най много да се кажете кой какво го дразни и така...

# 32
  • Мнения: 1 525
Оценката не е най-важното нещо.
Ценни са знанията, а те се придобиват при системно учене и желание за това.
Децата трябва да осъзнаят това.
Ако ние ги насърчаваме към цифрата в бележника и дневника, то не им правим добра услуга.
И нека не забравям, че децата ни вече са големи. Време е да започнат и да се научат да се справят в различни ситуации. А не да разчитат, че някой друг ще ходи и вместо тях ще действа.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 349
 newsm78 newsm78 Не знаех, че учителката по БЕЛ ни мрази  newsm78 newsm78 но никога не е късно да го науча.
Наистина по химия не може да ги "стресне" и да им надвие както тази по МАТ. Никой не гони оценки. Всички се стремим към знания и по възможност да са трайни, а не само за контролното или класното. Децата ни са големи - вярно е и трябва да са по-самостоятелни, но когато сами не могат да си помогнат е редно и малко помощ отвън да има. Все пак ние сме по-големите, знаем къде какво да прочетем и към кой документ да се обърнем, докато децата ни на този етап са "Това не е чество", а това не решава проблемите.

А за срещата - поне ще обменим инфо, ще се видим и  т.н. Така че кои са за:  newsm78 newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 062
Хм, това за учителката по БЕЛ и аз чувам за първи път. Но моя няма оплаквания от нея. По-скоро казва, че не изисква толкова много, колкото предишната, но пък тя беше фурия (аз много я харесвах - единствената учителка от предното му училище, която успяваше да въдвори ред в техния клас, който беше пак основно мъжки).
А за срещата - не мисля, че целта е решаваме каквото и да е било, а по-скоро да се видим, да обменим информация, както и на всички срещи досега. Ще се радвам да се съберем повечко хора, защото изскача интересна информация от тук, от там.
А за бележкарството - миналата година определено гонихме оценки, тази година не гледам на нещата така, макар че ниските оценки ме дразнят. Но не реагирам, опитвам се да обяснявам, а и преди съм му говорила, че това училище е така, че не е обикновено училище и така. В смисъл - знаех какво го очаква тук, и в момента не виждам нещо по-различно да се случва, от това, което беше писано от  мами на по-големи деца.
Jord, нищо не казваш - как мина срещата? Има ли с нещо, с което можем да помогнем?

# 35
  • Мнения: 36
Бройте и мен за срещата. 1 март е ок, ако някой не е против.

# 36
  • София
  • Мнения: 157
Здравейте, благодаря Ви за загрижеността. Ходих на срещата с заместник - директорката и съм МНОГО щастлива, че го направих. Казах си нещата, които ме притесняват и жената ме РАЗБРА. Напълно! Влезе ми в положението, не за да свърши по- бързо и да ме изгони, а наистина. Каза да се извиня, ако искам на сина ми от името на класната и колежките й, каза , че са нови учителките и на хонорар повечето и ще говори с тях. Изпитват огромни затруднения с намирането на учители, особено "читави"! Няма много хора, които да са съгласни да работят за 3 лв. на час!! Особено пък учители по английски. Тя знае много добре за "методите" на въпросната Динова, каза че е хонорован преподавател, за останалото се досещайте сами. Имало САМО едно момче завършило математика миналата година в СУ и всички се биели за него, започнал май в 1-ва АЕГ. Тя използвала връзки за да го привлече и тук, но не успяла! По специалните предмети в горните класове разчитали предимно на бивши ученици, които понякога безвъзмездно идват да преподават, защото смешните 3 лв. не им трябват, те си имат хубави професии и са благодарни за това на училището. Някои от тях са даже студенти още, като учителите по Информационни технологии, които в момента са в сесия и "трябва да си вземат изпитите децата", затова нямат часове, но са обещали да наваксат. Но по математика не смее да взима студенти и много млади учители, защото все пак е много важно да се знае материала отлично, иначе пък се поемат други рискове... А, между другото, оценката по английски е неправилно преписана от класната в бележника, иначе извинявайте ама колкото и да не е средно аритметично, при нито една тройка - да остави 3.... За оценката по математика й се видя странно  защо е 3 и си записа да провери. Даже трябвало да отида по-рано, според нея.  Тя е невероятна жена, както и директорката, коята влезе по едно време. Искам да Ви кажа, че не вярвах, че такива хора има все още. Те са истинските учители от едно време, които треперят за децата и училището. Благодари ми, че съм отишла, защото това значи, според нея, че държа на училището, когато някой държи на нещо, той прави всичко възможно да го направи по-добро. Изключителни са тези две жени, да знаете!!! Дано само са живи и здрави дълго време още.Докато бях там дойде един ученик от 12 клас, който го е нямало цял срок и тя му показа кои учители да търси и му каза да направи каквото трябва да го изпитат и ад й докладва другата сряда. Така ще разбере дали е мъж. Момчето разбра какво правят за него и излизайки само дето не й се поклони до земята. Тя каза - ето виждате ли, вашето не е нищо, имаме къде къде по- тежки случаи... Малко е да кажа, че се радвам, че се запознахме, щастлива съм че синът ми е в ръцете на такива хора! Нека не ви звучи прекалено, така е. Дано го оцени и го запомни и той. Много мога да говоря за това... Дано не Ви отегчих и дано не злепоставям някого с всичко това. Аз и на зам.-директорката казах, че затова не съм искала да отида до сега, не искам разправии и скандали, но тя каза да й имам доверие, че няма да стане така, просто ще им помогне да си вършат по- добре работата на колежките си. И т.н. и т.н.  Hug Hug Hug Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 4 349
Jord

Страшно се радвам, че нещата се нареждат. Да сте много здрави през втория срок  Hug Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 1 062
Jord, много се радвам, че нещата са се развили така при вас. Както казах и преди, и двете директорки ми направиха добро впечатление на род. среща, а и Марти потвърди за зам. директорката, че е добра учителка (имаха часове по заместване при нея).

На срещата ще разказваш още, всичко да ни кажеш, ей!!!  Hug

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 580
Прекрасни новини,Jord!
Признавам си- и на мен ми поолекна и съм доста обнадеждена от хубавите ти думи за
" управляващите" в ТУЕС. Дано да продължават със същия ентусиазъм в трудната си работа и да имат силите да се борят за наистина малкото "качествени" кадри в бранша.
За срещата-мен ме устройва като дата и място  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 4 349
До тук за срещата


Radostina74
Bakerita
Jord
Mimi75
Naddya
Alleisha


Други  newsm78 newsm78 Таткото също е поканен  Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 157
 Grinning Grinning Grinning "На срещата ще разказваш още, всичко да ни кажеш, ей!!!" - слушам! Само да кажа на татко бг, че децата бяха далече от нас предишния път, в отделна зала дори и изобщо не им беше до нас, говореха си всичките и им беше приятно, въпреки че тогава не се познаваха още. Никой не си е помислял да ни подслушва, дори ни бяха забравили. Трудно ги вдигнахме за да си ходим накрая. Плюс това мисля, че на тях им е ясна обективната картина с учителите и т.н., не са глупави и аз лично нямам много тайни от него, но може и да не съм права тука.
Мими, не съм казала на директорките за срещата, досрамя ме, но ако искате Вие им кажете  Embarassed Също исках да Ви кажа, скормен съвет, ако може, при наличие на проблемче- ходете направо при тях, не им пишете и-мейли и т.н. Те са доста заети, но много здраво стъпили на земята жени, които знаят как да извадят най-доброто от децата ни на бял свят! Разказа ми случки с нейните синове в други училища, как са се опитвали учители да ги унижават и тя много се е ядосала, но мъжът й е казал, че най- важното, което е трябвало да направят децата, са го направили и то е като знаят, че са прави да се защитят и да не позволяват нито подигравки, нито неуважение, просто да си отстояват правото. Аз много бих се радвала, ако синът ми се научи на това, но ще е му е трудно, горкия, защото майка му е пропускала всички уроци по този предмет и навремето, и сега. Както и да е, друга тема....  Grinning Grinning
А и ако някого го интересува, единственото важно от всички правилници, които прочетох, е че при 20 % отсъствия по някой предмет, имат право да оставят детето на изпит. И че оценката не може да бъде намалявана заради отсъствия! Няма лимити, няма повтаряници на класа и т.н.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 062
Мдааа, наистина си трябва срещи, при наличие на проблемите. Винаги очи в очи нещата се разрешават по-бързо, а и така си сигурен, че са те разбрали правилно. Писмено може и да не те разберат  Simple Smile
татко бг, неош, вие няма ли да се присъедините към нас?

# 43
  • Мнения: 1
Дами, с най-велико удоволствие бих се видял с вас, но за съжаление няма как да стане тоя път. Де е време все е пред нас. Може би някой следващ.

Но като ви чета коментите (освен, че кефите със загрижеността) правят ми впечатление... някои думички. Например "дразнят", "мразят", "оная"... Коя от вас ще се чувства добре ако е "оная"?

Силно емоционално натоварени думи! "Мразят"от устата на тинейджър, най-вероятно е равно на "чувствам се пренебрегнат", "не ми е обърнато достатъчно внимание". Аз лично (в качеството си на родител) не бих ги вкарвал лековато в обръщение.

Иначе, любопитно ми е какво мислите е редно да направи химичката, като санкция на ученика дето си "джитка" на телефона в час и не желае да участва... До го остави и да не го закача; да го прати при директорката; да го изрита от час и да не го допуска, докато не се вземе в ръце? Как да му въздейства? Коя е принципната, справедлива позиция спрямо "проявилия" се, спрямо останалите деца и спрямо учителката?

Неслучайно питам. Тепърва ще отидат при други цербери в девети клас и... Виновен ли ще е учител, който е поставил изисквания, които мнозина пренебрегват (докато се научат, че не минава номера)? А ако този метод дава резултат, както дава метода на Босилка? Ще пречупи ли крехкото им его "канското усилие" да съблюдават изисквания, които в крайна сметка са в техен интерес? На тая възраст за тях е по-лесно да сложат етикет "оня/ая ни мрази", "гаден/а е"! Разсъжденията са за родителите! Те правят избора да подкрепят или охулят усилията на взискателния учител.

Иначе е лесно да се нашляпат петици и шестици отгоре до долу (обратното на това, което правят химичката и Босилка). На такива "будители" децата не слагат етикети и не ги посещават бесни мами.   Wink

Още веднъж желая весело изкарване   bouquet!

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 15:26 от татко бг

# 44
  • София
  • Мнения: 4 349
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт