Да се научим да работим с Excel - тема 2

  • 76 147
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 133
Благодаря, получи се Hug

# 76
  • Мнения: 2 018
Здравейте, опитвам се да вмъкна ред и ми излиза надпис: Не може да се изместват обекти извън листа.
Не знам какво има предвид и как да го оправя.  Thinking

# 77
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Здравейте, опитвам се да вмъкна ред и ми излиза надпис: Не може да се изместват обекти извън листа.
Не знам какво има предвид и как да го оправя.  Thinking

Ако разшириш полетата дали няма да се получи?

# 78
  • Мнения: 2 018
ами това до сега не е оказвало значение.. аз няма да разпечатвам този файл и не знам защо се ограничава в полетата за разпечатване. Пък и редовете са само 10-15 и въобще не са запълнили листа.  Thinking

# 79
  • Мнения: 2 018
нещо май натиснах преди малко, защото можех да въвеждам редове и изведнъж - вече не ми позволява.

# 80
  • Мнения: 805
Здравейте, опитвам се да вмъкна ред и ми излиза надпис: Не може да се изместват обекти извън листа.
Не знам какво има предвид и как да го оправя.  Thinking
http://office.microsoft.com/bg-bg/excel-help/HA010241241.aspx

Казваш, че си натиснала нещо... възможно ли да си се придвижила до края на таблицата и там да си въвела нещо без да искаш?

Можеш да си копираш данните в чисто но екселкски файл и да работиш в него. Каза че не са мн редове, следователно не би трябвало да е голям проблем...

# 81
  • Мнения: 2 018
Лазурит,  копирах го - както предложи, въпреки, че бяха 10тина страници, но явно нямаше друг начин. Благодаря.  Hug

# 82
  • Мнения: 133
   Здравейте отново, имам да направя диаграми в Word.
   Избирам вмъкване на диаграма и ми отваря екселска таблица, която трябва да попълня.
   Проблема ми е следния - трябва да напиша три пъти ЗП в три съседни клетки. Но след като го напиша веднъж на втората автоматично ми излиза ЗП2, а на третата ЗП3. Явно е някакво автоматично номериране, но не мога да го премахна. Клетките са форматирани като тип текст. ooooh!

# 83
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
Да попитам,
имам в колона цифри:
20130512
20130513
20130514,
които са дати, но нямат разделител между тях. Трябва да сложа " / ", за да мога да им променя формата на "дата", така че смисъла да остане същия.
Как да вмъкна наклонената черта?
Ако направя колоната дата без накл.черта не се получава. Играх си да ги вмъквам на ръка, че бяха малко и бързах, но следващия път ми се иска да ползвам полезна техника.
Благодаря!
 

# 84
  • Мнения: 4 195
Да попитам,
имам в колона цифри:
20130512
20130513
20130514,
които са дати, но нямат разделител между тях. Трябва да сложа " / ", за да мога да им променя формата на "дата", така че смисъла да остане същия.
Как да вмъкна наклонената черта?
Ако направя колоната дата без накл.черта не се получава. Играх си да ги вмъквам на ръка, че бяха малко и бързах, но следващия път ми се иска да ползвам полезна техника.
Благодаря!
 

давам ти пример с моето егн:

801020   10/20/1980

 а формулата е =DATE(MID(A1,1,2),MID(A1,3,2),MID(A1,5,2))
След това само форматираш резултата да ти излиза както искаш

# 85
  • Мнения: 2 282
Здравейте , има ли начин в ексел да се направи формула, чрез която да се преобразуват часови интервали с начален и краен час в брой часове и минути?
Например имаме следния интервал от време - от 12:10 ч. до 14:20 ч., това е равно на 2 часа и 10 минути.
Проблема е, че ми трябва бърз начин за преобразуване, понеже става дума за голяма база данни и то с различни сложност на зададените интервали, включително преминаване към няколко денонощия.

Знам, че има и такива програмки, но не знам как да ги търся на английски. Пък тук има корифеи на ексела и ако може там да стане  Мерси предварително!

# 86
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
Moon Walk - благодаря, още утре ще пробвам съвета ти. Мисля, че е точно това, от което имах нужда.

-True Blue-  преди време тук имаше линк към един пдф файл с полезни съвети за работа с дати. Сега нямам време да го търся, утре ще проверя в служ.компютър как се казва точно и ще ти пратя линк.

# 87
  • Мнения: 2 282
Супер, мерси много! Аз търся по-скоро за часове, не за дати, но предполагам принципа е един и същ.   bouquet

# 88
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте , има ли начин в ексел да се направи формула, чрез която да се преобразуват часови интервали с начален и краен час в брой часове и минути?
Например имаме следния интервал от време - от 12:10 ч. до 14:20 ч., това е равно на 2 часа и 10 минути.
Проблема е, че ми трябва бърз начин за преобразуване, понеже става дума за голяма база данни и то с различни сложност на зададените интервали, включително преминаване към няколко денонощия.

Знам, че има и такива програмки, но не знам как да ги търся на английски. Пък тук има корифеи на ексела и ако може там да стане  Мерси предварително!
виж тук http://office.microsoft.com/bg-bg/excel-help/HP010070466.aspx#BM3

# 89
  • Мнения: 2 282
Супер, а как да го направя за всички клетки? Сега примерно ползвам формулата =B1-A1 и ми се показва разликата в C. Но после на втория ред пак ли трябва да вкарвам формула за него? Може ли формулата да се направи еднократно за много клетки?
Мерси   bouquet

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 02:09 от -True Blue-

Общи условия

Активация на акаунт