Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 680
  • 731
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 331
Стискам палци!  Praynig Всичко ще бъде наред, сигурна съм!  Hug

# 106
  • Мнения: 660
Деси, стискам много палци и ти изпращам положителни мисли! Пиши, ако искаш как е минало да не те мислим! Вярвам, че притесненията ти са напразни! Hug Praynig

# 107
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Деси,  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Всичко ще е наред.

# 108
  • Мнения: 1 130
Така - с една дума нищо ми няма.
Имам малка киста 4мм, която не е проблем. И мастопатия, което също не е опасно. Просто имам по-плътна структура на гърдите.

# 109
  • Мнения: 1 668
Така - с една дума нищо ми няма.
Имам малка киста 4мм, която не е проблем. И мастопатия, което също не е опасно. Просто имам по-плътна структура на гърдите.
Деси, и аз съм с мастопатия, по-скоро с аденоза, не е проблем...Аз съм и фамилно обременена с рак на гърдата, де, но за сега няма проблем - просто редовни прегледи и това е. Радвам се, че не е нищо сериозно Hug

# 110
  • Мнения: 5 622

 Здрасти момичета  Hug

За прегледите на гърдата, аз да посъветвам, че трябва да са ежемесечни (самопреглед) и веднъж годишно на специалист, апаратни по възмжност. Аз вече минах в категорията на мамографиите, миналата година си уредих преглед на ехограф, но след 35 трябва вече на мамограф. Изпращат само ако има конкретно притеснение, а след 40 години изпращат на мамография веднъж годишно задължително профилактично (много неприятно изследване, между другото..).

Аз минавам директно да ви отправя питане-
Има ли и друго дете, което да е навлязло в трудния период, така нареченият "Трудните две", "бебешки пубертет" и какво ли още не или пак е само моето дете?!  Confused От около месец, Ралфи е доста труден, прави си собствени планове, които ако се разминават с моите, започва рев с пълно гърло и тръшкане на земята (ляга, проостира се по очи или гръб и започва да пищи и да се тръшка!!!) Да се влезе с него в магазин, да го сложа в колата или да ходи в правилната посока и маршрут е направоо мисия невъзможна! Към това се прибавя нарочното неизползване на гърнето и отказ да се храни..
Други с нашите неволи?!   Confused  Confused  Confused

Иначе сме добре, леко съм поизнервена от тази ситуация, но като знам, че продължава около година, че и повече и..си казвам, че няма смисъл да се отчайвам, щото скоро няма да стане по-добре  Laughing  Crazy  ooooh!

Уреждаме билети за България, но ми се струва, че това ще е последното ми прибиране, нещо не виждам смисъл да дам 5 000$ за билети?!?!?!  Stop  Sick

За сега датите са 21 юни, с прибиране 30 август (малко по-рано тази година искам да се приберем)
Така, че ще ви видя скоро  Flutter

# 111
  • До морето :)
  • Мнения: 328

Има ли и друго дете, което да е навлязло в трудния период, така нареченият "Трудните две", "бебешки пубертет" и какво ли още не или пак е само моето дете?!  Confused От около месец, Ралфи е доста труден, прави си собствени планове, които ако се разминават с моите, започва рев с пълно гърло и тръшкане на земята (ляга, проостира се по очи или гръб и започва да пищи и да се тръшка!!!) Да се влезе с него в магазин, да го сложа в колата или да ходи в правилната посока и маршрут е направоо мисия невъзможна! Към това се прибавя нарочното неизползване на гърнето и отказ да се храни..
Други с нашите неволи?!   Confused  Confused  Confused

И да се прави на глухо! Това при нас е с пълна сила! Аз я оставям да се тръшка, особено ако е нещо наистина забранено! Понякога я оставям да си прави каквото иска! Ето, сега през 5 минути ѝ обувам чорапите, тя обаче ги събува. Като я извикам да ѝ го обуя - бяга и крещи: Няма, няма, НЯМААААААААААА!

Деси, много се радвам, че не е нещо сериозно!

# 112
  • Мнения: 660
Деси, много се радвам, че няма нищо притеснително!  Hug

Буба, точно преди малко си говорихме с Шени в скайпа на същата тема. Mr. Green Ми имат такъв период...и Нико си има своите "звездни" моменти - сега им е паднало да видят докъде може да се простират границите... Mr. Green В магазина лесно ни се получава, защото ние ходим след него и взимаме неща по пътя Simple Smile На касата е по-трудният момент, защото той си излиза и си стои на прозореца след касите и зяпа навън, или гледа машините с играчки за по 1 евро и върти копчетата, та трябва единият да плаща и събира покупки с Рая, а другият да го гони из магазина. Whistling Обичайно излиза без тръшканици и има "проблясъци" като му се обясни по няколко пъти какво следва и какво се очаква да направи той. При нас помага, че той копира от кака си, а тя е много разбрана и дори му показва с обяснения. Simple Smile Та, така ще да е още известно време... за съжаление имам подозрения, че при него този период ще е по-дълъг отколкото при нея, защото започна доста по-рано...и вероятно ще свърши по-късно. Crossing Arms

# 113
  • Мнения: 5 622

 Ами през деня аз съм сама с него, мъжът ми работи. Така, че като ходя на магазин (не задължително хранителен) съм сама. Абсурд да го оставя да си ходи, защото пипа и вади всичко по рафтовете, често чупливи неща. Освен това къде ходи той и аз...това са две коренно различни неща. Да съм на касата, а той да седи на прозорец и да гледа или да пипа машинките също не става, защото той тръгва директно към изхода, вратите са автоматични и се отварят без проблем пред него и той хуква накъдето му видят очите без дори да се обръща назад!
  Габ не беше така. Пак имаше тези истерични ПЕРИОДИ, но тук става дума за нещо като 12 часа в денонощието. Останалите 12 или спи, или е в период на затишие  Confused
Все на мен се падат тези деца..Ако е някоя бясна майка, дето ще го бие като тъпан..ще и се падне най-кроткото, ама на мен, дето не мога да си позволя такива "волности" (да не кажа престъпления) във възпитанието.....

Ох, оплаках се  Tired

# 114
  • Мнения: 1 668

 Ами през деня аз съм сама с него, мъжът ми работи. Така, че като ходя на магазин (не задължително хранителен) съм сама. Абсурд да го оставя да си ходи, защото пипа и вади всичко по рафтовете, често чупливи неща. Освен това къде ходи той и аз...това са две коренно различни неща. Да съм на касата, а той да седи на прозорец и да гледа или да пипа машинките също не става, защото той тръгва директно към изхода, вратите са автоматични и се отварят без проблем пред него и той хуква накъдето му видят очите без дори да се обръща назад!
  Габ не беше така. Пак имаше тези истерични ПЕРИОДИ, но тук става дума за нещо като 12 часа в денонощието. Останалите 12 или спи, или е в период на затишие  Confused
Все на мен се падат тези деца..Ако е някоя бясна майка, дето ще го бие като тъпан..ще и се падне най-кроткото, ама на мен, дето не мога да си позволя такива "волности" (да не кажа престъпления) във възпитанието.....

Ох, оплаках се  Tired

Сега, при нас ситуацията е много, много подобна...Само че като добавка към истериите понякога получвам шамари, а вчера така зверски ме ухапа, че ми идеше да вия от болка. А никога не съм я удряла или наранявала по някой друг начин.Надявам се наистина да е период, аз лично освен на осъзнаването го отдавам на прекалената раздразнителност заради болката (растат и 4 кучешки едновременно). А когато спокойна е най-лювеобилното дете на света, толкова се гушка и така ме целув, бебетата така си обича и прегръща... все едно е друго дете. Аз също съм сама по 12 часа на ден с нея, мъжът ми се включва когато и колкото може, основно вечер банята и приспиването са негово задължение, но като се разреве и тръшне да я приспивам аз....Ми поемам го, но понякога я приспивам и по 40-50 мин и това много ми тежи... Confused

Последна редакция: чт, 28 мар 2013, 21:21 от Кайлис

# 115
  • Мнения: 15
Деси, много се радвам, че всичко е наред!

За трудния период, и аз имам такива наблюдения. Започна да се мръщи и да бяга, не иска да го обличам, не иска да сменяваме памперс, всичко му пречи.... Бие и мен и Алекс и редовно му казва "ош бате", което много го дразни и започва една война....
Алекс и той е в труден период, от известно време се тръшка и реве за какво ли не.... Онази вечер такава драма направи, че съм му изпрала пижамката и трябва да спи с друга. 40 мин рев - "Ти си лоша мама...Искам си мръсната пижама..." А пък вчера с баща му са тръгнали да си мият зъбите и мъж ми му казал да си сложи още паста, че е малко и станал голям скандал. "Ти ме мислиш за бебе, аз мога сам..." хвърлил четката и се разплакал  Shocked , направо е кошмар  Cry

Много нерви ми се събраха и едва се сдържам напоследък да не им се накарам ....

С Кало бяхме на УНГ тази седмица. Доки ни прати, защото каза, че след Варицелата му било останало някакво мехурче зад сливицата в ляво и да ни види УНГ, да каже дали трябва да се тушира! Записах час при д-р Георгиева в Токуда. Тя само му погледна гърлото и се хвана за главата. Каза ми, че това било т.нар. 11 сливица (което ми прозвуча като подиграфка,  3-та ок, но 11 ?) Преглега му и ушите, каза че и те са възпалени и ни изписа антибиотик. В понеделник сме на вторичен преглед....
Аз в нета нищо не намерих за 11-та сливица ? Как го измисли това, не знам!
Дано всичко е ок с детето, но вече ми се струа, че няма добри доктори изобщо!

# 116
  • Мнения: 331
11 сливица???  Shocked Shocked Shocked За първи път чувам  Thinking Горкото човече, дано бързо да му мине (каквото и да е). Защо не я пита каква е тази "11 сливица"? Да не се е шегувала?  newsm78

# 117
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Абе и аз нищо не намирам за тази 11 сливица? Дано малкия скоро се оправи.   bouquet

# 118
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Takaaaa, това ми е трети опит за писане днес, ако пак не стане тържествено се отказвам за днес, така де и утре е ден Mr. Green

Десинце, радвам се че всичко се е разминало Hug Hug

Аз никога не съм си правила такъв преглед, май веднъж гинеколога в БГ ме прегледа, след като спрях да кърмя Соник(преди има, няма 4 години) и това ми е било.

Уреждаме билети за България, но ми се струва, че това ще е последното ми прибиране, нещо не виждам смисъл да дам 5 000$ за билети?!?!?!  Stop  Sick
, мдаа ще стигнеш и ти на моето, при тея цени на самолетни билети никакви мераци нямам за БГ. От време на време се замислям какво ли ще е с круйз до там, но пък мнооооооого път бе, та затова си седим тук у жегите Confused

Бъз, в понеделник ако сте пак при същата докторица, разпитай я по подробно каква е тая 11та сливица, или поне да те насочи къде да четеш. Бързо да се оправя Кало Hug

Мариети, успех с диетуването Hug. Аз също съм на тая вълна, вчера приключих вторият месец от 90 дневната диета и тутала до тук е 13кг-, което не  е малко, предвид НЕ стриктното ми спазване, но борбата продължава  261uu. За памперса, изобщо не се притеснявай, не е късно, а и даже ще ти е по лесно Peace

По въпроса за "прекрасните две", при Моник също се забелязва навлизане в този изискан период. Вчера даже една приятелка в парка коментира, че Мончи много се е променила, преди си беше Кротушка Добричкова, сега е Беличка Мрънкалова. За пазаруване, ходим тримата, когато Соник е на у-ще(тя мрънка също и не се изтрайва в магазини #Crazy), на касата Моник вади от количката и подрежда на лентата продуктите, или е на машинките и пуска "пи". Ако съм излязла да си уплътнявам времето из магазините, или просто да зяпам, не я слагам в количката, оставям я да си тича, да разглежда, мери обувки, играе с топки, внимавам само да не пипа чупливи неща, като избягвам тея сектори. У дома се гоним да се обличаме и обуваме за навън, ако н е иска казвам ок, щом не искаш оставаш така и тя дотичва да я облека. Та така, засега се справяме с много нерви, говорене, обяснения и още нерви, ще оцелеем де Crazy.

Неприятности  с влечуги от днес
Скрит текст:
Сега да ви кажа, че днес Моник е била на крачка от змия, при това отровна гад. Имаме наблизо едно гьолче с дървено мостче, там ходим да храним патици, рибите и костенурките. Всеки ден, че и по два пъти на ден сме там. Днес ММ заведе Мончи да хранят патици, както си стояли на моста и хранили рибоците минали две бабки и казали "внимавайте със змията, тя си живее тук под моста, но сега е излязла да се попече на слънце". Гадината е била на две педи от крачето на Мончи, свита в пролуката между дъските. Мъжо грабва детето и извикал хората дето подържат парка и са я убили.
Да кажа че тук са ми казвали че има много змии, но черни, дето не са отровни, но тази си е била точно отровна. Сега патки, риби , костенурки и мостчета скоро няма да видим, страх ме е
.

Клас - стани!Клас - мирно!Посрещнете подобаващо завръщането на класната си! Mr. Green

п.п.подробен разбор и анализ на текущата информация - coming soon Naughty Mr. Green
, сун, сун, колко да е сун Mr. Green. Иначе речено, изчака ми се чакалото  Crossing Arms Mr. Green

Днес пекох козунаци и свършиха, не че се хваля, е само малко деееее, ама много добре се получиха  Blush Blush






# 119
  • Мнения: 451
точно мислих да излизам в пенсия и да ви напускам Mr. Green,но това нЕма как да го подмина Naughty

Аз минавам директно да ви отправя питане-
Има ли и друго дете, което да е навлязло в трудния период, така нареченият "Трудните две", "бебешки пубертет" и какво ли още не или пак е само моето дете?!  Confused От около месец, Ралфи е доста труден, прави си собствени планове, които ако се разминават с моите, започва рев с пълно гърло и тръшкане на земята (ляга, проостира се по очи или гръб и започва да пищи и да се тръшка!!!) Да се влезе с него в магазин, да го сложа в колата или да ходи в правилната посока и маршрут е направоо мисия невъзможна! Към това се прибавя нарочното неизползване на гърнето и отказ да се храни..
Други с нашите неволи?!   Confused  Confused  Confused


ние специално сме навлезли в "трудните първите седем" Mr. Green откакто сме се родили,а така като гледам може да си продължим и до "трудните първите 18" Crossing Arms
ако трябва да съм напълно честна преди има-няма месец и аз си помислих същото нещо,още докато беше малък и пак беше "горе на черешата",срещайки се тук и там с майки и баби,всички ми твърдяха,че сегашното не е нищо и да се подготвя за периода 2-3 години!не мога да скрия,че бях леко предубедена за тоЗ период,но на 100% вече мога да потвърдя,че го има Peace
от известно време е особено нетърпим,вкъщи - нон-стоп мрънкане,тръшкане и реване истерично ако нещо не му угодиш,навън - все едно не е с мен,в колата - ако не спи е кошмарен,по магазините - единствено и само ако сме тримата,иначе съм обречена да ми строши нервите и да излезна или без това,за което съм отишла,или с нещо,което не съм искала,но ми се е наложило да платя Mr. Green
излишно е да обяснявам и коментирам повече,мисля че картинката ти стана ясна Peace

Скрит текст:
като си представя,че имам приятелки,които си мъкнат децата с тях навсякъде - това по институции,банки,магазини,лекции,изпити...ОМГ,това не може да ми се случи и в най-смелите мечти Naughtyпри мен също проблемът е в това,че го отглеждам абсолютно сама и няма кой да ми удари едно рамо и за 5 мин.,а аз имам доста странична работа,най-малкото свързана с бизнеса ми Peace

Нандьооо,за твоя Миша щях да казвам,много ми хареса и ще ти кажа защо го заявявам толкова смело и безотговорно,защото скоро се бях занесла до сладкарница Неделя(реномирана верига,уж)и случайно погледнах торта именно с Маша и мечока,мечока го бяха докарали що годе,но Маша приличаше на зле поддържана бабичка,което честно казано не им прави чест при условие,че тортата струваше няква "готина" сума Naughty ще чакам с нетърпение да видя крайния резултат Hug

ооох,това за гадните животини  и влечуги...пазете се много Hug

какви са ви плановете за отпразнуването на 2-рите РД?ееей,дойдоха като едното нищо...така си лети времето,че не е истина Whistling

някой с акумулаторна кола с дистанционно - мнение,отзиви,препоръки...

честно казано няма кво да ви разкажа кой знае какво,така че изказах се по важните въпроси и смятам да напускам обекта Wink

такава проклетия ми се е лепнала от началото на текущата година,особено в здравословен аспект,че не знам накъде ще излизат нещата в крайна сметка Whistling в момента подготвям кръщене и РД - 2в1 и главата ми пуши отвсякъде  ooooh!

п.п.не беше обещаното,но колкото,толкова Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт