Нашите кухни - тема 48

  • 88 259
  • 786
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 233
 и на мен ми предстои същото, защо 2 месеца, аз се надявах за 2 седмици да се приключи. Мисля да махнем старите шкафове, като се обадят, че новите са готови.

# 16
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Ако се прави всичко на ново, времето е повече. Прави се нова ел. инсталация, евнтуално ВиК, мазилки, шпакловки, боядисване... за всичко си има време. Когато се прави по начина описан от pufita вероятността от допускане на грешки е много голяма, понеже няма как да се види отзад за ко става дума.

# 17
# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
и на мен ми предстои същото, защо 2 месеца, аз се надявах за 2 седмици да се приключи. Мисля да махнем старите шкафове, като се обадят, че новите са готови.
Така е най-разумно.
В този случай ще ти отнеме 3 дни - 1 за демонтирането на старата кухня и 2 за монтажа на новата.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 786
Не се знае какви изненади се крият, както спомена и шадоуман. В нашия случай имаше доста изненади и от 1 седмица, както си мислех, станаха 3. Изкъртихме 3 слоя плочки, изравнявахме една леко крива стена, лепихме гипсокартон, слагахме нови плочки, сменяхме стари водопроводни тръби ... Изобщо не беше работа за 1 ден. Това чакаш да изсъхне, онова да се втвърди, водопроводчик и електротехник да намериш ...
Ако всичко е наред и няма нужда от допълнителна работа, може и да стане за 2 дни ...  Thinking

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, така е, но това са по-редките случаи.
Практиката показва, че обикновено става по-бързо.  Peace

# 21
  • Мнения: 27
в моя случай ще къртим комин ,нова подова настилка ,гипсокартон  и предполагам ,че размерите на шкафовете трябва да се вземат на вече готовите стени  за да бъде всичко точно .а затова ако дай боже със строителните работи се свърши за около 10 дена  тогава вече ще се вземат размери и започва чакането за мебелите ,за което със почти убедена ,че ще е поне 1 месец.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 233
ние ще сменяме кухня на 6 години, няма да променяме ВиК и ел.инсталации, няма плочки и т.н.
А да питам, проблемен ми е един долен ъглов шкаф. Имам ъгъл 87 см, на 97 см., искам да сложа чекмеджета и коша за боклук. Мога ли на страната 87 см. да сложа глух шкаф с вратичка 27 см. - колко ще е реалния отвор, че да търся такъв кош? А на страната 97 см. да има и чекмеджета 30 см.?Или ще е по удачно да направя глухия шкаф на 97 см., а от другата страна да сложа някакъв механизъм 20 см.?

# 23
  • Мнения: 515
Предстои ми да правя кухненски кът(не казвам кухня защото няма място за такава).Мястото на което ще трябва да събера мивка ,печка и пералня е 160см TiredВъпросът ми е уредите за вграждане стандартни размери ли са и пасват ли на шкафовете и плотове за вграждане които се продават готови или първо трябва да купя уредите и да правя шкафовете по поръчка newsm78
И още един въпрос.Видях в интернет отови кухни в които фурната и котлоните не са едно над друго и абсорбатор има само над котлоните.Какво става с парата от фурната-има ли достатъчно силен абсорбатор който в тази ситуация да се справя и с парата от фурната Rolling Eyes
Дано съм успяла добре да обясня Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 669
Здравейте
И аз съм в положението на Силвана - смяна на ВИК и Ел инсталации, къртене, мазане...И нова кухня, която най-накрая имам разчертана. Подготвила съм се за месец ремонтни дейности  Joy

Проблемът ни е,ч е помещението е нестандартно, с много чупки и с приобщен балкон, който хем го има, хем е много тесен за маса или по-големи шкафове. Освен това две от стените на бившия балкон са единствените прозорци за цялата кухня.
Имате ли някакви идеи за какво може да се използва този балкон?Стените му са дълги приблизителмо 1,60 м и е широк приблизително 1,40 м.
Аз съм напълно, напълно блокирала, гледам го, мисля го и до никъде не стигам.
И още един въпрос - каква е настилката в кухните ви? В нашата в момента има теракот, аз обаче искам да го сменим с паркет в по-голямата част и теракот в частта само пред кухненските шкафове. Мъжът ми ме убеждава, че не е много целесъобразно, но на мен ми се стува, че ще е по-уютно.
Благодаря за мненията!

# 25
  • Мнения: 1 669
Здравейте
И аз съм в положението на Силвана - смяна на ВИК и Ел инсталации, къртене, мазане...И нова кухня, която най-накрая имам разчертана. Подготвила съм се за месец ремонтни дейности  Joy

Проблемът ни е,ч е помещението е нестандартно, с много чупки и с приобщен балкон, който хем го има, хем е много тесен за маса или по-големи шкафове. Освен това две от стените на бившия балкон са единствените прозорци за цялата кухня.
Имате ли някакви идеи за какво може да се използва този балкон?Стените му са дълги приблизителмо 1,60 м и е широк приблизително 1,40 м.
Аз съм напълно, напълно блокирала, гледам го, мисля го и до никъде не стигам.
И още един въпрос - каква е настилката в кухните ви? В нашата в момента има теракот, аз обаче искам да го сменим с паркет в по-голямата част и теракот в частта само пред кухненските шкафове. Мъжът ми ме убеждава, че не е много целесъобразно, но на мен ми се стува, че ще е по-уютно.
Благодаря за мненията!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 898
И още един въпрос - каква е настилката в кухните ви? В нашата в момента има теракот, аз обаче искам да го сменим с паркет в по-голямата част и теракот в частта само пред кухненските шкафове. Мъжът ми ме убеждава, че не е много целесъобразно, но на мен ми се стува, че ще е по-уютно.
Благодаря за мненията!

От опит ти казвам, че необходимостта от плочки в кухнята (както и в коридора) е пресилена.  Peace Три години живяхме в апартамент, целия в ламинат, даже евтин ламинат. Преди това също бяха живели други хора. От време на време съм обръщала чаши с вода върху ламината. Ами нищо не му стана. Даже съм приятно изненадана, че всъщност изобщо не е калпава настилка, а усещането за уют е несравнимо с плочките. Изобщо не споменавам естествения паркет, там е съвсем различно. Сравнявам само ламинат и плочки. Добре, че беше това жилище да поживеем в него, защото сега в новия си дом също ще сложа ламинат навсякъде без да се притеснявам. Ако не го бях пробвала, щях да се вържа на страховете на другите и да слагам 2 настилки, което на мен изобщо не ми харесва.  Peace Peace Peace  С 2 думи, слагайте смело ламинат. Няма да носиш кофи с вода, да я разливаш там. А от чаша, чиния нищо няма да му стане.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 233
Предстои ми да правя кухненски кът(не казвам кухня защото няма място за такава).Мястото на което ще трябва да събера мивка ,печка и пералня е 160см TiredВъпросът ми е уредите за вграждане стандартни размери ли са и пасват ли на шкафовете и плотове за вграждане които се продават готови или първо трябва да купя уредите и да правя шкафовете по поръчка newsm78
И още един въпрос.Видях в интернет отови кухни в които фурната и котлоните не са едно над друго и абсорбатор има само над котлоните.Какво става с парата от фурната-има ли достатъчно силен абсорбатор който в тази ситуация да се справя и с парата от фурната Rolling Eyes
Дано съм успяла добре да обясня Simple Smile
аз преди 6 години исках да събера всичко на 150 см., дайе купих свободностояща печка широка 50 см. и като отидох в мебелната къща ми казаха, че няма как да стане и направихме съвсем друг проект, еее сега ще го сменям и нова печка.
Иначе теоритично печка за вграждане 60 см. пералня за вграждане 60 см и един шкаф с 40 см. правоъгълна мивка.

# 28
  • Мнения: 1 669
И още един въпрос - каква е настилката в кухните ви? В нашата в момента има теракот, аз обаче искам да го сменим с паркет в по-голямата част и теракот в частта само пред кухненските шкафове. Мъжът ми ме убеждава, че не е много целесъобразно, но на мен ми се стува, че ще е по-уютно.
Благодаря за мненията!

От опит ти казвам, че необходимостта от плочки в кухнята (както и в коридора) е пресилена.  Peace Три години живяхме в апартамент, целия в ламинат, даже евтин ламинат. Преди това също бяха живели други хора. От време на време съм обръщала чаши с вода върху ламината. Ами нищо не му стана. Даже съм приятно изненадана, че всъщност изобщо не е калпава настилка, а усещането за уют е несравнимо с плочките. Изобщо не споменавам естествения паркет, там е съвсем различно.
Това е  и моето мнение, но предстои да убедя съпруга. Идеята е да се нареди естествен паркет...Даже и за коридора си го мисля, много ме дразнят разликите в подовете на помещенията  Crazy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 448
Благодаря за новата тема!
Валети,кухничката ти е много свежа,защо искаш да сменяш вратичките?
гледам я 6 години , омръзна ми , само затова Simple Smile))
благодаря на всички за мненията
а за подовата настилка : цялата ми кухня е на ламинат вече 5-6 години , много е уютно
колко вода се изля върху него , все пак е кухня, даже веднъж съм оставила вратата на фризера отворена
и той се размразяяяяявал на воля и текло по пода
нищо не му стана на ламината !!!
никога не бих заменила този уют с плочки !
но това си е мое мнение !

Общи условия

Активация на акаунт