По-бърз растеж на косата (2) ????

  • 160 532
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 789
Изгорих си косата с 12%ов блондор  ooooh! Опадаха две шепи коса, а тя и без това е малко. Въпроса ми е дали газ и/или рициново масло в готова маска ще имат ефект? Сгъстяване търся.
Все пак постигнах желания цвят.  Flutter


Привет,
бих ти препоръчала маска за коса 2 пъти седмично:

рициново масло, малко витамин А, готова маска ( мазничка ), олио от макадамия или бадемово масло. Това хубаво се размесва и след това се нанася по цялата дължина ( без корена ) на намокрена коса. Стои се около 2 часа. След това измиваш с подходящ шампоан ( например за изтощена коса, да е по-мазен ) и слагаш малко маска в краищата. Остави косата да изсъхне сама, не ползвай сешоар или преса!

Допълнително можеш да си вземеш Биотин и ампули за косопад или подхранване.

Според мен е добре да заложиш на естествените методи без да натоварваш косата с допълнителни неща.

# 676
  • Мнения: 789
Преди години правех редовно маската с тривитаминола и ми се отрази добре ,мисля да я започна отново.
Момичета много искам да достигна бързо тази дължина и да си правя точно такава прическа  Mr. Green  http://prikachi.com/images/796/6735796c.jpg .Последното ми подстригване беше преди месец ето така https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694484220571271&l=3890a6042a (аз съм в дясно) и вече ми е пообрасла .Пробвах биотина (цинк+биотин на абофарма) не ми допада -много ям от него  Tired Дайте други съвети за по бърз растеж .Колко време според вас ще е нужно да достигна желаната дължина?


Принципно подхранването "отвътре" е много по-ефикасно отколкото мазането на каквито и да е илачи. Вземи си Биотин и Цинк на NOW FOODS, тези Абофарма не ми вдъхват доверие. Възможно е биотина да засили малко апетита. Иначе за нужната дължина е нужно търпение Simple Smile




# 677
  • Мнения: 1 384
Благодаря Oceanborn за обърнатото внимание , върнах се да редактирам поста защото не бях сигурна дали се отваря линка с прическата която искам да постигна

# 678
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Колко струва тази ампула ботокс?
Няма да е сега, но поне да знам. Peace

http://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/fiberceutic--bot … fiberceutic-15-ml

# 679
  • Мнения: 4 569
ОушънБорн, Алена, благодаря ви!   bouquet

# 680
  • Мнения: 55
Искам да направя ударна доза терапия на косата си, защото искам да я пускам дълга. В момента е малко под раменете, бих казала, че е между къса и средна. Започнах да слагам маски с тривитаминол (+оцет, водка, кисело мляко, зехтин - това, което имах в наличност и знам, че се слага), но се чудя дали да не правя още нещо?
Смятам 1 месец да слагам два пъти в седмицата, после по веднъж и после веднъж на всеки две, след което почивка...
Дали да не си купя Геритамин или нещо подобно? Да не взема да прекаля и да получа обратен ефект?  newsm78

# 681
  • Мнения: 789
Искам да направя ударна доза терапия на косата си, защото искам да я пускам дълга. В момента е малко под раменете, бих казала, че е между къса и средна. Започнах да слагам маски с тривитаминол (+оцет, водка, кисело мляко, зехтин - това, което имах в наличност и знам, че се слага), но се чудя дали да не правя още нещо?
Смятам 1 месец да слагам два пъти в седмицата, после по веднъж и после веднъж на всеки две, след което почивка...
Дали да не си купя Геритамин или нещо подобно? Да не взема да прекаля и да получа обратен ефект?  newsm78


Ми ще получиш Simple Smile. Защо си тормозиш косата? Няма да порастне с 5 сантиметра на месец...

# 682
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Значи мога да обобщя за себе си. След наблюдения на косата си през последните 6 години и в омагьосания кръг на дълга-къса коса като всеки път я намалям защото като порасне до плешките и стои опърпано отново я подстригвам си извадих следните заключения. Първо да кажа, че на снимката на аватара не съм аз и затова не се подлъгвйте от косата на мацката там.  Mr. Green Аз съм с естествен цвят и с права хлъзгава коса със средно дебел косъм към тънък. Нямам никакъв обем което за мен е проблем. Не държи и фиби, ластици, шноли и т.н. Да се върна на въпроза какво при мен работи за последните 6 години. Значи като си гледам снимките за този период и много добре си спомням какво съм правила за косата си извода е следния:
Най-бързо ми порасна косата когато:
няколко  месеца всеки ден ядях овесени ядки с кисело мляко
Пиех фолиева киселина
миех си косата с шампоан на хималая и фитовал
Правех си маска с газ маз и оцет 2-3 пъти месечно
и бях много влюбена в един човек  Laughing
Това са нещата които си спомням за този период. Дано ви помогна малко с моите идеи. Hug

# 683
  • Мнения: 1 846
Значи мога да обобщя за себе си. След наблюдения на косата си през последните 6 години и в омагьосания кръг на дълга-къса коса като всеки път я намалям защото като порасне до плешките и стои опърпано отново я подстригвам си извадих следните заключения. Първо да кажа, че на снимката на аватара не съм аз и затова не се подлъгвйте от косата на мацката там.  Mr. Green Аз съм с естествен цвят и с права хлъзгава коса със средно дебел косъм към тънък. Нямам никакъв обем което за мен е проблем. Не държи и фиби, ластици, шноли и т.н. Да се върна на въпроза какво при мен работи за последните 6 години. Значи като си гледам снимките за този период и много добре си спомням какво съм правила за косата си извода е следния:
Най-бързо ми порасна косата когато:
няколко  месеца всеки ден ядях овесени ядки с кисело мляко
Пиех фолиева киселина
миех си косата с шампоан на хималая и фитовал
Правех си маска с газ маз и оцет 2-3 пъти месечно
и бях много влюбена в един човек  Laughing
Това са нещата които си спомням за този период. Дано ви помогна малко с моите идеи. Hug
Това последното според мен е помогнало най-много за косата ти. Wink
Мисля да ползвам съветите по-горе дано помогнат че до сега никога не съм имала проблем с косата да обаче сега имам и се чудя какво да правя как да подхранвам и външно и  вътрешно огранизма за да се възстанови падналата коса и да спре да пада. Confused
Иначе косата ми растеше много бързо и беше много гъста...смених и шампоаните изобщо не ми измиваха косата.

# 684
  • Мнения: 18
Здравейте,
Искам да попитам дали добре се отразява на косата, когато при миене усещам студенина(хлад) по кожата на главата и скалпа?  Rolling Eyes

# 685
  • Мнения: 884
Мартина-това за овесените ядки подкрепям с две ръце и аз. Мислех, че си втълпявам, ама явно не е така.

# 686
  • Мнения: X
Здравейте,
Искам да попитам дали добре се отразява на косата, когато при миене усещам студенина(хлад) по кожата на главата и скалпа?  Rolling Eyes
От какво го усещаш този хлад?

# 687
  • София
  • Мнения: 220
Дами, тези от вас, които имат конския шампоан, Langen Mahne, ако може да споделят отзиви за него. Аз си го взех, но ми се струва доста неикономичен. Не се пени много, леко рядък ми стои, и за косата ми, която е до към средата на гърба, трябва да натисна помпичката поне пет- шест пъти. Аз си мия косата през ден, и ако продължавам така, ще го приключа бързичко, пък хич не е евтин. Дано поне има резултат от него. Дали и вашите шампоани  са такива?

# 688
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Дами, тези от вас, които имат конския шампоан, Langen Mahne, ако може да споделят отзиви за него. Аз си го взех, но ми се струва доста неикономичен. Не се пени много, леко рядък ми стои, и за косата ми, която е до към средата на гърба, трябва да натисна помпичката поне пет- шест пъти. Аз си мия косата през ден, и ако продължавам така, ще го приключа бързичко, пък хич не е евтин. Дано поне има резултат от него. Дали и вашите шампоани  са такива?

Пълен боклук е тоя шампоан. Не само, че не се пени и трябва огромно количество, ами и смърди повече от отвратително. Аз упорито го използвах към 2 месеца, но ефект не видях ... едни 25 лева на вятъра  ooooh!

На мен косата ми расте по-бързо от тези продукти:
и

Последна редакция: нд, 05 яну 2014, 12:39 от solley

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 85
момичета за конските шампоани да ви кажа и аз се бях навила да си купувам,но реших първо да е консултирам с един ветеринар от нашия блок,от който си купувам тривитаминола,и той ми каза че за растеж не става,иначе като шампоани били хубави защото били с неутрално ph и не дразнело скалпа за по чусвителните  Peace така че който си го е купил за растеж  #Cussing out 

Общи условия

Активация на акаунт