Идеи за стартиране и развитие на бизнес 20

  • 135 698
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 634
Октопод с рокля, откъде намери тези страхотни снимки? Търся всякакви подобни неща, за арт-декорация на градини. Ще съм ти благодарна, ако можеш да ме насочиш и към други неща.   bouquet

Препоръчах го в предишната тема, едно приложение - http://flipboard.com/. С негова помощ можеш да преглеждаш за 15-20 минути всеки ден какво интересно се публикува в мрежата за областите, които те вълнуват. Конкретно аз използвам най-често разделите Flipboard Picks, Design, Green и Freshly Pressed. Последното ми е любимо и вади най-популярните материали от блоговете. Темите са разнообразни и може да видиш неща, които принципно ти убягват.

Другото ми любимо място е този сайт - http://www.about.com, който е пълен с интересна и кратко поднесена информация. Понякога може би ставам досадна с линковете си, но това са все неща, които се повтарят из мрежата многократно и показват тенденциите. Например от 10-тина дни почти всичко най-търсено и четено е по някакъв начин свързано с микро-къщите.

Скрит текст:

Люлин, аз затова се насочих към употребявано, че лесно ще подкарам някое бижу, но каква полза...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
......
Не се учудвай от липсата на представяне в нета - някой може да си познае колелото!
........
Joy Joy Joy
В Пловдив има няколко търговеца с невъобразимо количество стока (внос  Rolling Eyes). В нета имат 5-6 снимки. Явно нишата е по-различна.

Ако имам 10х. лв. и нямам опит, нито идея, но много ми се иска да отпочна нещо, бих разгледала офертите за франчайз.

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 15:13 от jul

# 32
  • Мнения: 63
Октоподче, много ти благодаря!  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 2 037
Да се смееш ли, да плачеш ли, но аз така си търся моето. Не че имам някакъв шанс.

jul, можеш ли да ми пратиш линк на ЛС към координатите им, защото искам да си купя друго.
Нищо, че са в Пловдив, понякога имаме работа в града.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Люлин, заповядай -
http://www.velohit.net/ - за тези се говори, че не са "такива" или поне не от тук  Grinning
http://obiavi.grad.bg/plovdiv/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0% … D0%B5%D0%B1%D0%B0

# 35
  • Мнения: 11
 Я казвайте какво върви най-много в момента при микро бизнеса!  Laughing Момичето има 10 хилки, а вие все едно и казвате да си ги изхарчи. Ех защо ги нямам аз.  Party
Според мен да ги вложи и то не като си купи това онова. У нас парите бързо хвърчат и трудно се възстановяват.  Sad  На мен ми се струва, че павилионите за цигари и други дреболии си вървят, както и закусвалните. Знам обсъждали сме го, не е оригиналто, но ако въпросът е на оцеляване мисля, че това е решението. За дрехи не бих посъветвала.  Stop Там вече е както казва Markit чисто хвърляне на пари за нечия прищявка. Освен ако много те кефи хора да влизат, излизат, мерят, захвърлят и т.н. За дрехи (и особено стари) ми се ще по-скоро да мислим дали не може да ги рециклираме и оползотворяваме по някакъв начин?

# 36
  • Мнения: 1
Палмичка, благодаря за разбирането  bouquet Да, усилено търся идеи в момента...Защото е лесно да стоя и да чакам да дойдат по-добри времена (то аз достатъчно се начаках де)....Нещото, което би ми харесало да правя е някакво малко производство и пласиране на продукта. Павилион е добра идея, но аз не се виждам там...
...................
По повод обсъждането на кражби на колела се сетих една история с брат ми - бяха му откраднали колелото. Един ден (не след дълго) той обикаля пазара в града и един циганин идва при него и му казва :"Бате, да ти продам едно колело"Брат ми гледа - неговото колело! Познайте какво се случи на пишман-търговец-крадец циганин   Joy

# 37
  • Мнения: 0
Момичета,помагайте - имам възможност да внасям от чужбина качествено и сравнително евтино спално бельо,Опит в този тип продажби имам натрупан,но се питам къде е подходящо в момента да се отвори магазин - на уживена улица,в МОЛ или да продавам онлайн,Става въпрос за Пловдив,

# 38
  • Мнения: 11
 Патенце според мен онлайн.
 Greenclay сега стана задача с повишена трудност. Те и за павилион парите не знам дали ще ти стигнат, а ти предпочиташ производство. Да помислим.  Thinking Ами освен някакви сувенири и декорации за морето да правиш? Може би си по-креативна личност не знам. Там може много да се измисля и да се гледа от чужбина.

# 39
  • Мнения: 600
Ех тези колелета...радвах се на моето точно 2 дни..  Confused ...тук няма шанс да го мерна някъде....

МИЛА71,можеш да помислиш за пясъчник ,мястото е малко,но ако не става за озеленяване,пясъка е добра идея..

 Greenclay, погледни примерно варианти  за пакетаж...опаковане на продукт,който се внася насипно...примерно бобени продукти,олио,някакво веро или препарати...памперси....има много варианти...

# 40
  • Мнения: 241
...
 Greenclay сега стана задача с повишена трудност. Те и за павилион парите не знам дали ще ти стигнат, а ти предпочиташ производство. Да помислим.  Thinking Ами освен някакви сувенири и декорации за морето да правиш? Може би си по-креативна личност не знам. Там може много да се измисля и да се гледа от чужбина.
Точно сувенири за морето... "може би, ама на дали"... В момента ги внасят от Китай, с имената на градовете ни, с високо качество на изработка на самите сувенири (лазер, холограми, фино гравиране, местни снимки и качествен печат), както и внасят суровини за морски сувенири на килограм (мидички, рапанчета, раковини... все такива едни интересни, дето ги няма в Черно море и няма как да ги конкурираш като визия), готови разпробити за низане, боядисани или лакирани...
Да не стане като мартениците — в началото нямаше, нямаше и после като ги подкараха откъм Китай и... сега дори да направиш нещо ръчно, то се загубва (като модел и цена) в морето от сергии с вносни мартенички. Отделно, че сергиите със сувенири станаха повече от нормалното и взеха да си пречат взаимно  Mr. Green.
Ако някой смята да влага пари в сувенири, да търси нещо което го няма в България като визия (но материалите за него ги има тук), или нещото трудно да се поддава на масово производство.

# 41
  • Мнения: 600
В моят град /от Благоевград съм / има страхотно магазинче за сувенири и бижута.Различното е,че мънистата и фигурките ,цялата идея за герданчето си е твоя...само казваш на жената какъв цвят и форма и тя ти ги нанизва на подходящ цвят връзчици...мисля,че сувенирите са внос от Индия...

# 42
  • Мнения: 1 071
Дива 77, и другите счетоводители тук, имам бърз въпрос към вас.
Към момента ползвам услугите на счет. фирма, от която, обаче, не съм особено доволна. Както и да е.
Не съм рег-на по ДДС, нямам кой знае какъв документооборот, сферата е търговия.  Така или иначе сама си описвам първичните сч. док-ти, плащам осигуровките и ав. данък за наеми и имам някаква счетоводна грамотност. Според вас, мога ли да се откажа от  услугите на сч. фирма и да си намеря човек, който само в края на годината ми прави приключването? Надявам се на обективна информация от ваша страна, за което предварително благодаря!

Грийнклей, не се ядосвай за измислената програма, по която не са те одобрили! Аз самата се отказах въобще да кандидатствам по нея, при все че тя беше причината да започна своя бизнес.

# 43
  • Мнения: 779
Аз имам няколко такива фирми, които ми дават документите само за годишно приключване, но само ако приходите им са фиксирани всеки месец и по-принцип не го препоръчвам. Първо практиката показва, че самият собственик често си мисли, че знае неща, а всъщност се оказва, че не е така. Последен случай (не мой- на една колежка)- собственичката (със стабилен опит зад гърба си) уж си водила таблица с оборота по ддс и така го е водила, че го изпуснала още в средата на годината. Резултатът с дадени документи по годишно приключване - ревизия и очаквана поне 15 000 лв. глоба. Друго което често ми се случва- има разни видове специални регистрации по ддс, които не зависят от оборота, а от други неща. Уж съм ги обяснявала на собствениците, но те са логически толкова странни за тях, че не ги запомнят и на няколко пъти бяхме на косъм да сътворим големи глупости по този параграф. Освен това като почна да отмятам годишните документи половината заминават в коша- той си прави една сметка, ама като не се признават данъчно тези разходи накрая резултата винаги е друг.
От другата страна ако съвсем нищо не прави счетоводителя за теб не си му в главата и при промени в закона няма да се сети за твоята фирма. А промени при нас стават ежедневно. Аз предпочитам дори да ми дават документите 1 път годишно да им пускам аз декларациите за осигуровките, защото така си я водя тази фирма мислено на отчет при мен. От оплаквания на нови клиенти пък съм разбрала, че често за счетоводителя ако си малка фирма си като последната дупка на кавала - всички, с които се занимава месечно са по-важни от теб- за теб- когато остане време. Ако му зададеш въпрос обикновено получаваш отговор- много съм зает сега, ще почакаш.
Това се сещам засега. Не че е невъзможно да ти правят само годишно приключване, но не е препоръчително.

П.С. Ти започна ли по предложението за работа успоредно или остана да развиваш само бизнеса. Помня, че се чудеше какво да правиш

# 44
  • Мнения: 1 071
Сънлайт Ели, благодаря за ти! Очевидно наистина не съм интересна за счетоводителите си, тъй като единственото с което спазват сроковете е да ми напомнят, че им дължа пари Simple Smile))
Но аз не съм рег-на по ДДС и това май улеснява нещата. На месец имам няколко разходни фактури, 1 отчет от касов апарат и няколко платежни. Не подавам всеки месец декларации като рег-раните по ДДС. Или нещо изпускам?

За работата - започнах. Но с двете дини няма да стане. Та ще трябва да си преценя. В интерес на истината, продължавам да не мога да взема решение, а скоро трябва да го направя.

Общи условия

Активация на акаунт