Идеи за стартиране и развитие на бизнес 20

  • 135 691
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 599
Искам да отворя магазин за камъни и минерали от къде мога да зареждам?

Само ще продаваш или и ще обработваш? Познаваш ли добре камъните? към какъв сегмент си се насочила? Проучвах пазара за това преди около 2 години. Мога да ти дам повече инфо, стига да знам от какъв клас камъни се интересуваш.
Става въпрос за полускъпоценни камъни ,от типа на розов кварц ,малахит и т.н.Магазинче от типа на тези в които влизаш избираш си камък според зодията или си избираш няколко, от които може да ти се направи гривна ,гердан или някакво друго бижу.

# 736
  • Мнения: 26
Здравейте! Интересувам къде мога да намеря добро оборудване за кафе. Имам предвид създаване на малка кафетерия. За нея ще трябва кафе машина, кафе мелачка. Вариант е и витрина за готови сандвичи, салати и десерти, както и сокоизтисквачка за фрешове.
Ако някой има опит в създаването на такъв бизнес, ще се радвам за съвети и препоръки. Идеята ми е за нещо малко, но уютно - с 2-3 масички, като кафето и храната в заведението да се предлагат и за навън.... нещо тип кафетериите на Costa, Starbucks, които са на самообслужване.
Благодаря предварително!  Simple Smile

# 737
  • Мнения: 2 037
didabs, изложението в "Земята и хората" е било тази събота и неделя. Според мен там се събират феновете на камъните.
Техният магазин, работещ целогодишно, е много добре зареден. Поне аз така мисля, нищо не разбирам от това Simple Smile

# 738
  • Мнения: 1 071

[/quote]Става въпрос за полускъпоценни камъни ,от типа на розов кварц ,малахит и т.н.Магазинче от типа на тези в които влизаш избираш си камък според зодията или си избираш няколко, от които може да ти се направи гривна ,гердан или някакво друго бижу.
[/quote]

Извинявай, че се забавих с отговора. За такъв тип на дребно нискокачествени камъни може би е най-добре директно да купуваш от търговците на едро. Просто напиши в гугъл полускъпоценни камъни на едро и ще ти излязат поне 10 фирми, които предлагат това. Хубавото е, че те и без това са евтини, така че и да те излъжат, няма да изгориш много Simple Smile

Иначе, основните находища на полускъпоценни камъни в БГ са в Родопите. Там почти на всяка забележителност с туристи можеш да видиш търговци, които продават. Е, оказва се, че и те имат внос, тъй като някои камъни просто не се добиват в България. Това ти е другия вариант - отиваш и директно говориш с някой от собствениците. Тъй като те внасят, но и добиват.

Основните находища на такива камъни са Афганистан и Пакистан. За твоя информация 1 доста голямо парче аметист с добро качество например излиза около 5 долара. Но докато стигне в Турция/България, вече гони съвсем други пари.



# 739
  • Мнения: 599
Благодаря ти Shamsina ,мислех ,че някой от темата се занимава с камъни и може да ме ориентира от къде зарежда .Иначе в гугъл има много търговци на едро но всичко е на много скъпи цени.

# 740
  • Мнения: 1 071
Скъпи са, защото минават през много ръце, преди да стигнат до теб Simple Smile
За да ти е по-евтино, можеш директно да си внасяш по-големи количества, или да си потърсиш от производителите в Родопите.

# 741
  • Мнения: 599
Ето това ме интересува ,откъде  да ги внасям. Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 071
В такъв случай, отваряш ето този линк: http://www.alibaba.com/products/F0/gem_for_jewelry.html?relatedK … %20for%20jewlerry
и намираш това, което ти трябва.

# 743
  • Мнения: 3 634
Да пусне някой нова тема, моля!

# 744
  • София
  • Мнения: 3 408

За големите вериги - всеки ден ги наблюдавам....и се изнервам. Ако не знаеш защо си там (работника), защо си там?!?

ДОРОМ, много си ми интересна. Ти си един идеален образец за български "бизнесмен". Минавала ли ти е през ума че работника може да е там за да не умре от глад? А че и той е човек? И за да не се охарчваш по обучения, ще ти издам една голяма тайна - няма как човек, на когото плащаш "минималната" да ти разработи магазина.  Не се беше сетила, нали? Laughing

# 745
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765

За големите вериги - всеки ден ги наблюдавам....и се изнервам. Ако не знаеш защо си там (работника), защо си там?!?

ДОРОМ, много си ми интересна. Ти си един идеален образец за български "бизнесмен". Минавала ли ти е през ума че работника може да е там за да не умре от глад? А че и той е човек? И за да не се охарчваш по обучения, ще ти издам една голяма тайна - няма как човек, на когото плащаш "минималната" да ти разработи магазина.  Не се беше сетила, нали? Laughing

А ти защо си извадила от контекста  newsm78 Това беше по повод друг пост, но както и да е. Не можеш да знаеш какъв работодател съм и колко плащам на работника си, за да даваш определения, мисля... И съм се сетила за много неща, за които доста хора най-вероятно си нямат и идея.
А ако така наречения "работник" в големите вериги магазини е там, за да не умре от глад, поне може да опита да го покаже със заинтересованост (към работното си място, към заплатата си, и не на последно към клиента от който му зависи всичко това).

П.С. Пийс, братя,пийс  Peace  Wink

# 746
  • Мнения: 5 462
Момичета , как е при вас този месец ?
Доста зле е при мен , направо бомба е паднала . Sad newsm78

# 747
  • София
  • Мнения: 3 408
Всъщност прочетох и предишните няколко страници, преди да се реша да пиша. Simple Smile

Много може да се дискутира по темата. Би могъл, би трябвало ...

Както и да е, пийс  Peace

# 748
  • Мнения: 63
Айде, тоз път аз да я пусна....

НОВА ТЕМА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743693.new#new

Общи условия

Активация на акаунт