Идеи за стартиране и развитие на бизнес 20

  • 135 956
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
 Да за такава нисичка, но новичка става дума. Знаем, че не започваш с милиони.  Wink
Аз се чудя няма ли наредби против играчки за обществено ползване, струва ми се много нехигиенично. Пързалката е по-лесна за почистване. Не мисли за инциденти де, те мгат да се случат навсякъде. Пред кварталната сладкарничка на една жена и беше прилошало и беше легнала на земята - няма общо с пързалката
А гумите (- нарязани за цветарници) не ми харесват особено (хем се имам за естет), а и ще заемат доста място, което ти нямаш.

# 61
  • Мнения: 241
...
Да, цветове липсват отвън. И цветя. Мислим за съндъчета с петунии точно на витрината отвън. Тебешири, топки, ластици и тротинетка - много добри идеи. За дърветата - допадна ми, само да дойдат от озеленяване и да ни разрешат.....пълен ужас е комуникацията с общината Sad
...
Виж от твоя гледна точка, най-печелившо е децата да имат кротки занимания. Никакво гонене на топка по улицата, никакво висене на майки до пързалки и люлки. Това е работа на аниматорите вътре. Майките трябва да се отпуснат и да си изпият (и повторят) поръчката. Ориентирай се към игри, с еднократни предмети (продавай/подарявай им тебешири, ластици, малки автомобилчета), осигури място за техните триколки, но не се нагърбвай с "опасни" и "времеядящи" неща. Децата отвън трябва да играят кротко и да са лесни за наблюдение.
За озеленяването... Ами докато се туткат от общината, току виж, "неизвестно лице" вземе че пръсне семена от райграс (или по-подходяща тревна смеска) из градинките и семена от подходящи цветя покрай вътрешните бордюри. Кой ще ти търси "извършителя" ако улицата не е главна.  И "неизвестното лице" да не се ограничава с градинката пред заведението, че ще е много очевадно... а и съседската завист...  Wink

# 62
  • Мнения: 3 634
Хич не се хващай на идеята за детска пързалка. Пластмасовите преносими пързалки се чупят бързо, те са за домашна употреба. Нямаш нужда от дори малък намек за детска площадка, че свят ще ти се извие от изискванията и парите. Не можеш да варосваш дървета, нито да озеленяваш мвждублоково пространство. Нямаш и много пари, за да предложиш на общината спонсорство, за да направиш желаното. В общината работят хора, родители и жители на този град. Когато казвам открито какво искам и докъде ми се простират възможностите, никога не съм имала порблеми с държавна администрация. Въпросът е ти да знаеш какво точно желаеш да постигнеш, а те ще ти кажат кое е разрешено.

# 63
  • София
  • Мнения: 958
невероятно добре ми избистряте и подреждате хаоса в главата ми Simple Smile
много сте полезни, наистина!!!

  bouquet

# 64
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен....От две седмици все ви чета и все да ви пиша,но покрай бебчо нямам много време...Аз имам една идея от доста време насам,но все незнам защо не я осъществявам....В градът от който съм няма изцяло бебешки магазин и аз си мисля че не е лоша идея да си отворя един,но все не ми достига куража,а и трябва да кандидатствам за някакъв вид кредит....По принцип при нас има бебешки дрешки,но са много малко и човек няма никакъв избор...ако някой може да ме посъветва нещо....Ще съм ви много благодарна!

# 65
  • Мнения: 11
Хич не се хващай на идеята за детска пързалка. Пластмасовите преносими пързалки се чупят бързо, те са за домашна употреба...
  Shocked
Аз това бих искала да видя пък не знм. И няма какво да се хваща, тъй като нито съм производител, нито дистрибутор.  hahaha Виждала съм малки пързалки и навън.

# 66
  • Мнения: 3 634
Палмичка, не за първи път ме интерпетираш неточно. Вероятно, ако вложиш мисъл в прочетеното, а не нескопосан опит за сарказъм може да ти се получат нещата.

# 67
  • Мнения: 784
Хич не се хващай на идеята за детска пързалка. Пластмасовите преносими пързалки се чупят бързо, те са за домашна употреба...
 Shocked
Аз това бих искала да видя пък не знм. И няма какво да се хваща, тъй като нито съм производител, нито дистрибутор.  hahaha Виждала съм малки пързалки и навън.

Права е Октопод- наистина бързо се чупят. Заведението до нас беше сложило такава пластмасова пързалка с люлка- без да се ползва много се счупи непоправимо доста бързо (направо се разглоби на съставните си части). Освен това тези стават само за много малки деца, които не можеш да оставиш да се катерят и люлеят без постоянен надзор близо до тях така че малко се обезсмисля идеята за детски кът, където да оставиш детето докато консумираш.

Относно подходящите катерушки- в Борисовата градина има 1 въртележка с 3 кончета. 1 игра е 0,5 ст., 3 игри са левче. Заема горе долу толкова място колкото и останалите клатещи се приспособления, но е много по-посещавано от тях, защото родителите се комбинират- всеки пуска по лев, а децата се возят все едно си дал 3 лв. Освен това се харесва на деца от всички възрасти- от 1 година до поне 10 годишни се возят на нея. За ограниченото място, което имаш мисля че това е по-подходящо.

Последна редакция: вт, 05 мар 2013, 20:11 от sunlight_eli

# 68
  • Мнения: 140
Здравейте момичета, някой има ли представа какви са изискванията за откриване на сладкарско цехче към сладкарница? И доколко е рентабилно в момента да се прави такова нещо, знам че е много субективно да се пита така, но се мъча да се ориентирам.

# 69
  • Мнения: 478
Здравейте момичета, някой има ли представа какви са изискванията за откриване на сладкарско цехче към сладкарница? И доколко е рентабилно в момента да се прави такова нещо, знам че е много субективно да се пита така, но се мъча да се ориентирам.

Мога да ти кажа какво искаха от мен, за да направя кухня. Предполагам, че е горе-долу същото.
Дай малко инфо - има ли го помещението; колко е голямо; как се проветрява; какви разрешителни имаш...
За рентабилност - зависи от много неща, но ще стигнем и до там. Дай едно по едно  Peace

# 70
  • Мнения: 241
Здравейте момичета, някой има ли представа какви са изискванията за откриване на сладкарско цехче към сладкарница? И доколко е рентабилно в момента да се прави такова нещо, знам че е много субективно да се пита така, но се мъча да се ориентирам.
Ами не е рентабилно, ако обслужва само сладкарничката. Точно едно такова цехче в квартала ни, затвори в Понеделник. Разчитаха  само на продажби от своя обект и нямаха разнос. Другото сладкарско цехче, което има сладкарница и РАЗНОС (с документи и всичко необходимо: опаковки, кола с климатик) си работи от години. За да е рентабилна една работилница/цехче/ателие, трябва да работи на пълни обороти през цялата седмица. Няма как да се натовари толкова  само от една сладкарница (един обект), ще ти трябват поне още няколко обекта, за да обхванат достатъчно клиенти. Ако сладкарницата има необходимите документи за цех, има смисъл да пробваш. За теб ще остане само да оправиш документите за разнос по други обекти (сладкарници, кетъринг, магазини), ама пак си иска тичане и разходи. Друг вариант е, ако сладкарницата е на възлово място, а ти умееш да правиш сладости, които са непознати в района, и успееш да ги разработиш като нещо "по-така". Да станат нещо като запазена марка на сладкарницата и да ти отпаднат разходите около разноса.

# 71
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен....От две седмици все ви чета и все да ви пиша,но покрай бебчо нямам много време...Аз имам една идея от доста време насам,но все незнам защо не я осъществявам....В градът от който съм няма изцяло бебешки магазин и аз си мисля че не е лоша идея да си отворя един,но все не ми достига куража,а и трябва да кандидатствам за някакъв вид кредит....По принцип при нас има бебешки дрешки,но са много малко и човек няма никакъв избор...ако някой може да ме посъветва нещо....Ще съм ви много благодарна!

и откъде си обличат децата хората, след като нямате много избор  Thinking
последните страници на предната тема бяха посветени точно на стартирането на магазинче за дрехи с кредит...

# 72
  • Мнения: 34

eliste,здравей.Ами или отиват до Плевен,като ,за да отидят до там харчат 10лв само за път или купуват,искат–неискат ,това,което има тук.Некачествена стока на цена на качествина...

# 73
  • Мнения: 241

eliste,здравей.Ами или отиват до Плевен,като ,за да отидят до там харчат 10лв само за път или купуват,искат–неискат ,това,което има тук.Некачествена стока на цена на качествина...
Което ме навежда на въпроса:
— Толкова ли са тъпи местните ви търговци, че не са се усетили, или знаят нещо, което ти тепърва ще научиш по трудния начин — гледайки малко дете и изплащайки кредита на фалирал обект?
Започни проучването си от ТУК, като обърнеш внимание на "доходът на потребителите", "платежоспособно търсене" и "потребителски вкусове". И не слушай майчетата дето се хвалят, колко скъпо боди са купили, и че си пазаруват само качествени стоки — най-често са само хвалби за четкане на самочувствието. Имай предвид и фактора "Наш Филчо" —
Скрит текст:
Като минах край Тунджа, измих я, подредих я и още от края на селото се провикнах:
— О, ряпа, ооо! Сиромашки кашкавал!
Развиках се, батьовото, ама нали проклета природа селска! Да беше някой от града, другоселец да беше, такава хубава ряпа за един час щеше да я продаде по два лева килото. Ама нали съм аз! Нали е „наш Филчо“! Най-напред се показа Деша Загубанкина с кошница в ръка и щом я видя, чумоса ме и рече:
— Ууу, той бил Филчо! Дано те порази, дано! Аз мислех, че е зарзаватчията.
И се връща назад.
След нея излезе Миндил Данка Копанкина:
— Мари, дано пуст, дано, той бил наш Филчо!
Дойде, порови я, погледа я и си продължи пътя.
— Добре де — викам, — хайде Филчо е ваш, ама ряпата, като не е ваша, защо си не купите, а? Защо бягате?

# 74
  • Мнения: 140
Цитат
...Ако сладкарницата има необходимите документи за цех, има смисъл да пробваш. За теб ще остане само да оправиш документите за разнос по други обекти (сладкарници, кетъринг, магазини), ама пак си иска тичане и разходи. Друг вариант е, ако сладкарницата е на възлово място, а ти умееш да правиш сладости, които са непознати в района, и успееш да ги разработиш като нещо "по-така". Да станат нещо като запазена марка на сладкарницата и да ти отпаднат разходите около разноса.

Става дума за ресторант, който се чудя дали да превърна в сладкарница. помещението си е мое и ми е жал да го гледам да стои затворено след толкова пари инвестирани вътре. Но при сегашната ситуация няма изгледи скоро да почне пак да носи пари като ресторант. И затова търся някакви алтернативи. Там където съм аз няма сладкарско цехче да произвежда на място и евентуално това би било някакво предимство, но не знам доколко. С разнос не се наемам, като изключим инвестицията за хладилна кола която не е малка, опита ми подсказва че за намеря някакъв пазар ще трябва да предложа по-ниски цени от големите фирми, което трудно се постига.Не знам и доколко въобще е възможно да променя статута на кухнята в сладкарски цех, с търговската част е ясно, там няма проблем.
Последния път когато оправях промяната на статута и всички разрешителни около ресторанта дадох пари колкото и за оборудването на кухнята, а говорим за 2007 когато нещата бяха много по-лесни. И затова сега седя и се чудя, но май ще последвам съвета на един приятел " Докато се налудуват политиците никакви инвестиции, парите в сейфа и ключа под възглавницата #Puppy dog "

Общи условия

Активация на акаунт