Как да избираме правилните хора в живота си?

  • 5 639
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Пускам темата ,защото осъзнавам в този момент, колко е важно да изберем правилните хора в живота си и то ,не защото другите са лоши, а просто защото комбинацията ще доведе до крах в отношенията и ще повлияе зле и на двете страни!Виждала съм много съдби провалени от неправилно подбрани хора и те са били допуснати  до най-ценното и са го поругали!И обратното виждам прекрасни и пълноценни връзки и отношения при хора ,които са съумeли  да направят правилния избор!Споделете вашия опит и това ,което мислите!

# 1
  • Мнения: 1 488
Избор може да се направи, след като си опознал човек.
А как да го опознаеш? КОгато сте прекарали достатъчно време заедно.

# 2
  • Vienna
  • Мнения: 519
Правилните хора в живота се слу4ват, а не се избират....

# 3
  • Мнения: 0
Изборът може да се направи ,ако познаваме себе си ,  другия и  живота и на семействата ни, защото обикновено се въртим в кръг и повтаряме моделите на семействата, в които сме израснали!Ние мислим, че можем да променим хората ,но обикновено това не става и ако има деструкция или в миналото му или в сегашното му състояние, то ние имаме два избора: или да го приемем такъв какъвто е ,или да не го приемем и да търсим този, когото ще приемем!Нещастието и изненадите идват когато го избираме с недостатъци ,които не приемаме само заради мисълта ,че ще накараме човек да се промени...което не става ,ако той не го желае сам!И накрая страдаме, а сами сме си виновни ,защото избора и самозалъгването са наши !

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 14:28 от rozaliika

# 4
  • София
  • Мнения: 39 137
Абе то хубаво си избираме правилния човек, ама обикновено с него вървят една опашка "неправилни", ако ме разбирате...
Това за избора въобще са илюзии...
Какво ще направите ако избирате, подбирате и накрая ви се роди "неправилно" дете? Просто с характер, който абсолютно не пасва на вашия?
Просто приемете уроците на живота и го живейте, не го контролирайте!

# 5
  • Мнения: 6 365
Вече си имам едно наум- да няма злонамереност и задни мисли.

Опитът показва, че външният вид говори за липсата на такива качества.
Почти не говоря с хора, които гледат право напред, много фокусирано и
някак хищнически. "Подходящият" симпатичен поглед ми е малко разсеяният.

Не приемам хищници.

# 6
  • Мнения: 6 214
Аз да включа и още една страна на въпроса. Избираме, правилния, но след време той се променя.  Thinking

# 7
  • Мнения: 6 365
Заради горчивия опит, вече не избирам правилен "на хартия".

Без да говорим за заболявания, хазарт и други драматични промени,
предпочитам хора, близки по класа. Не само по пари и начин на живот,
но и по класа. Щото по-богати от мен има, но е ясно, че няма да може
да си смесим живота, ако действаме с различни ценности.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 515
Изборът може да се направи ,ако познаваме себе си ,  другия и  живота и на семействата ни, защото обикновено се въртим в кръг и повтаряме моделите на семействата, в които сме израснали!Ние мислим, че можем да променим хората ,но обикновено това не става и ако има деструкция или в миналото му или в сегашното му състояние, то ние имаме два избора: или да го приемем такъв какъвто е ,или да не го приемем и да търсим този, когото ще приемем!Нещастието и изненадите идват когато го избираме с недостатъци ,които не приемаме само заради мисълта ,че ще накараме човек да се промени...което не става ,ако той не го желае сам!И накрая страдаме, а сами сме си виновни ,защото избора и самозалъгването са наши !
Дъщерята избра перфектния, той се оказа демон под прикритие.

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 458
Разчитам изцяло на рибешката си интуиция и досега никога не ме е подвеждала.
Съпруга си нямах време да го опознавам, на четвъртия месец от запознанството ни забременях, но вече знаех, че това е човекът за мен. Заедно сме вече 19 години. Преди това имах 7 годишна връзка с най-доброто човече на света, но някак нещо ме дърпаше назад. Сега и за миг не съжалявам за него. Впрочим никога не съм съжалявала за който и да е свой избор.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
правилни и неправилни
хора ...  rotfImao rotfImao

# 11
  • Мнения: 9 059
Това с избора на правилния, със съвършенните хармонични отношения за мен е преувеличение и не звучи убедително. Човек не може да контролира всичко в живота, а и не е нужно, защото светът не се върти около него. По-разумно е да се научи да го приема и да живее с него. Хората се променят и променят мнения и възгледи, което неминуемо рефлектира върху останалите

# 12
  • Варна
  • Мнения: 384
не разбирам въпроса само като избор на половинка. И да-избирам хората. Затова и имам двама и половина приятели-ако видя неща които не приемам-просто човека не ми става приятел. От друга страна и хората явно избират-никой не се е претрепал да иска за ми става приятел. Mr. Green

# 13
  • Мнения: X
Цитат
Как да избираме правилните хора в живота си?

Много лесно.
Тези, които ме дразнят, изнервят и лъжат, най-безславно си отиват.
Остават правилните-тези, с които се чувствам щастлива, доволна и усмихната.
Избирам правилните хора около мен според личния си комфорт.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
да, но до момента, в който някой "правилен" не ти извърти най-гнусния номер! Или пък "неправилен" ти направи добро.

Сума народ прави пари от даване на отговори на такива въпроси. Но универсален отговор няма! Не си губИ времето да го търсиш!

Общи условия

Активация на акаунт