Как да избираме правилните хора в живота си?

  • 5 641
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
За мен примерно щом е женен или обвързан няма ,какво да ми се обяснява и сваля да бяга надалеч!И много други такива правила си имам!Това за мен е неподходящ!Семейства не искам да  разбивам и да се вра в чужди връзки!

# 31
  • Мнения: 0
В живота ми хората се случват тогава, когато е необходимо да влезнат, да свършат някоя работа, да ми преподадат някой урок и да си ходят. Какво тук значи някаква си правилност или неправилност?
Случват се, но ти позволяваш да ти се случат като ги избереш, а може да ти се случат и да се откажеш да ги допуснеш !Тогава пак ние избираме ..все пак няма изцяло начертана съдба всичко зависи от избора ни всяка минута!По тази логика бягаме от отговорност за изборите си и виним Бог за всички нещастия ,а те може да са наше дело и сами да сме си виновни!

Много от изборите ни са плод на случайност, защото сме се оказали в определено време на определено място, но обичаме да си играем на "свържете точките и ще получите герой от книга на Агата Кристи".

виж сега, аз те разбирам, че си объркана и всячески се опитваш да се захванеш за някакви "истини", за да "свържеш точките" в миналото и да се опиташ да намериш "хубави точки" в бъдещето! Но! Ако смяташ, че си отговорна за всичките си минали и бъдещи избори и случки, то тогава ще се побъркаш и нищо няма да извлечеш като полза и знание. Затова просто живей! Не казвам да си безотговорна и да живееш със затворени очи, но не се вглеждай и обмисляй толкова много!
Виж ,от много ''живеене'' и впускане в живота насляпо направих много грешки!Сега ще постъпя по другия начин ще включа и разум и сърце!Пък да видим!

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай всичко си знаеш! най-малкото имаш отправната точка, че щом досега си правила нещата без разум, то е достатъчно да започнеш да правиш наопаки!  Wink

# 33
  • Мнения: 0
Интересното е ,че избирайки грешните хора вътрешно усещах, че ще има много болка, но се впусках заради привличането!Сега зная, че усетя ли, че вътрешния глас не е съгласен с даден мой избор ще се вслушам ще си дам време да преценя и чак тогава ще действам!

# 34
  • Мнения: 25 899
На колко години е авторката?  Thinking

# 35
# 36
  • Мнения: 25 899
Хм...  Thinking
Добре де, след като си решила да занимаваш цял форум с драмата си, поне дефинирай какво разбираш под "правилни хора". Според теб.
Какъв трябва да е "правилният" според твоите критерии, че тогава да нищим проблема.
Извинявай, ако вече си го споменала някъде, ама не следя внимателно сериала...  Blush

ПП Между другото, аз под понятието "правилни хора" разбирам тези, които не можеш да избираш - просто сте роднини по рождение. Роди се Рокфелер, пък пак ела тук да ревеш. Laughing
Всички останали... Дали са правилни, или неправилни, зависи от критериите. Затова пак ще попитам - твоите какви са? Какви са характеристиките на "правилните хора"? Пари, сексапил, външност, обществено положение, да те измъкнат от калта и да те носят на ръце като принцеса? Всичко това накуп? Дай джокер.

# 37
  • Мнения: 86
Един приятел преди няколко дена ми каза следното:Проблемът на повечето жени е че не избират правилния мъж ,а избират ефектния ,тузара ,този който ги манипулира и изглежда, че е мъжкар, а не забелязва този, който я уважава, цени, мисли и доброто и го е грижа за чувствата и!Това провокира да пусна темата и като се замислих ,така е!

Мъжете избират по абсолютно същия начин  Laughing. Колкото по-ефектна, толкова повече я избират и после обобщават какви "кучки", "меркантилни" и т.н. са жените. Даже мъжете имат този проблем в много по-голяма степен  Wink. Постави го твоя приятел пред такъв избор и сам ще постъпи противно на думите си.  Peace

На 20 години не можеш да си мъдър и поне един ефектен тузар е редно да имаш в живота си, за да не се терзаеш, като станеш на 30-40, че си изпуснала нещо в живота.
На 29 вече е редно да се замислиш за изборите си и е чудесно, че го правиш. Успех ти желая!  Peace

# 38
  • Мнения: 0
Един приятел преди няколко дена ми каза следното:Проблемът на повечето жени е че не избират правилния мъж ,а избират ефектния ,тузара ,този който ги манипулира и изглежда, че е мъжкар, а не забелязва този, който я уважава, цени, мисли и доброто и го е грижа за чувствата и!Това провокира да пусна темата и като се замислих ,така е!

Мъжете избират по абсолютно същия начин  Laughing. Колкото по-ефектна, толкова повече я избират и после обобщават какви "кучки", "меркантилни" и т.н. са жените. Даже мъжете имат този проблем в много по-голяма степен  Wink. Постави го твоя приятел пред такъв избор и сам ще постъпи противно на думите си.  Peace

На 20 години не можеш да си мъдър и поне един ефектен тузар е редно да имаш в живота си, за да не се терзаеш, като станеш на 30-40, че си изпуснала нещо в живота.
На 29 вече е редно да се замислиш за изборите си и е чудесно, че го правиш. Успех ти желая!  Peace
  bouquet Благодаря!

# 39
  • Мнения: 4 569
Каква е дефиницията на правилен? и правилен за кого - за нас или за околните?

# 40
  • Мнения: 0
Този, който те уважава, цени, мисли ти доброто и го е грижа за чувствата ти!Това за мен е човек, който отсега бих допуснала до себе си без значение дали е приятел, любим или близък!

# 41
  • Мнения: 25 899
Този, който те уважава, цени, мисли ти доброто и го е грижа за чувствата ти!Това за мен е човек, който отсега бих допуснала до себе си без значение дали е приятел, любим или близък!

Лъжеш, че си на 29.  Laughing
Този, който те уважава, цени, мисли ти доброто и го е грижа за чувствата ти, може същевременно да е хазартен тип, алкохолик, наркоман, наемен убиец, женен с деца и т. н. А, и така, както ти мисли доброто, може и да те пребива редовно с цел превъзпитание. Точно, защото ти мисли доброто.
Ще те уважават, ако има за какво. Ти имаш ли? А самата себе си уважаваш ли?

# 42
  • Мнения: 0
Честна съм и за годините и за това какво мисля! Трябва да е отговорен и от добро семейство, а за деструкция поне при мен е изключено!

# 43
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Честна съм и за годините и за това какво мисля! Трябва да е отговорен и от добро семейство, а за деструкция поне при мен е изключено!

 Rolling Eyes явно не си дорасла 29-те. И да отговаря на тези горепосочени критерии може да не е човека за теб. Аз мисля, че всеки като срещне истинската си половинка го разбира, усеща го. Като и половинката може да не отговаря пълно и изцяло на критериите....но пък затова са компромисите.

# 44
  • Мнения: 0
Честна съм и за годините и за това какво мисля! Трябва да е отговорен и от добро семейство, а за деструкция поне при мен е изключено!

 Rolling Eyes явно не си дорасла 29-те. И да отговаря на тези горепосочени критерии може да не е човека за теб. Аз мисля, че всеки като срещне истинската си половинка го разбира, усеща го. Като и половинката може да не отговаря пълно и изцяло на критериите....но пък затова са компромисите.

 Shocked #Crazy Не съди за човек толкова бързо!

Общи условия

Активация на акаунт