Как да избираме правилните хора в живота си?

  • 5 638
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 619
Авторке, не е важно какво ти пише някой друг, важно е как ти го усещаш и приемаш. Wink
 ...
Компромисите са глупост, измислена за оправдание на нечии глупави избори, вредни действия или бездействия.
...
И друго мога да ти напиша, но следващият ще ме опровергае. Всеки, изхождащ от собствения си жизнен път, ще дава различни рецепти, различни тълкувания, дори противоречащи си съвети. За едно единствено нещо, което е вътре в теб. 

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте, опитах се да изчета повето неща и за въпроса, който задава авторката няма отговор. За всеки индивид са различни нещата и няма рецепта, по която някой да се придържа. Да не забравяме,че всеки се ражда с определна мисия и трябва да научи определени уроци. Срещайки го с такива хора които смята за неправилни, са може би правилни, за да научим нещо от тях или ние да им покажем.В живота ни се дават възможности, но дали успяваме да ги разчетем? Не винаги мисля и така е трябвало да стане. Няма нищо случайно в живота на човек. Поне аз смятам така.

# 47
  • Мнения: 0
 За себе си знам вече отговора!Благодаря на всички ви!  bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Поне го кажи, че да знаем и ние! Що нещо изписахме в темите ти, поне да видим до казви изводи си стигнала!

# 49
  • Мнения: 5
Пускам темата ,защото осъзнавам в този момент, колко е важно да изберем правилните хора в живота си и то ,не защото другите са лоши, а просто защото комбинацията ще доведе до крах в отношенията и ще повлияе зле и на двете страни!Виждала съм много съдби провалени от неправилно подбрани хора и те са били допуснати  до най-ценното и са го поругали!И обратното виждам прекрасни и пълноценни връзки и отношения при хора ,които са съумeли  да направят правилния избор!Споделете вашия опит и това ,което мислите!

Обикновено пропадането става заради нелепости, но трагедията е, когато провалените съдби станат повече от две. 

# 50
  • Canada
  • Мнения: 3 358
rozaliika, какво означава от добро семейство? Добри хора или паралии? И за какво конкретно говориш - за Мъжа или за приятелски отношения?

# 51
  • Мнения: 0
rozaliika, какво означава от добро семейство? Добри хора или паралии? И за какво конкретно говориш - за Мъжа или за приятелски отношения?

Добро семейство според мен значи да има разбирателство и любов между членовете ,да има ценности   !Става дума изобщо за хората ,които допускаме най-близко до себе си!

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 22:09 от rozaliika

# 52
  • Мнения: 768
rozaliika, имай предвид и това, че твоята същност привлича определен тип хора. Тоест може да привлича само неправилни, но пък те от друга страна може да са правилни за теб. А ако не са, трябва да променяш нещо в себе си.

Идеални хора няма. По-добре не си измисляй модел. Пък и неправилните винаги можеш да ги отсвириш в крайна сметка.
 

# 53
  • София
  • Мнения: 16 217
Мислиш като 16 годишна, затова не ти вярват за възрастта...зрял чове никога не би избирал по критерии произход - "добро семейство" - а по поведението и качествата на човека срещу себе си. Чака си със здраве принца на бял кон от добро семейство, ние през това време ще си живеем щастливо с половинките, с които се обичаме.

# 54
  • Мнения: 0
Поне го кажи, че да знаем и ние! Що нещо изписахме в темите ти, поне да видим до казви изводи си стигнала!
Засега няма още да го оповестявам !Но скоро ще напиша!

# 55
  • Мнения: 0
Мислиш като 16 годишна, затова не ти вярват за възрастта...зрял чове никога не би избирал по критерии произход - "добро семейство" - а по поведението и качествата на човека срещу себе си. Чака си със здраве принца на бял кон от добро семейство, ние през това време ще си живеем щастливо с половинките, с които се обичаме.
Simple Smile Хилядолетия избора на хората е бил ръководен от този принцип ,но щом особа като теб е толкова веща ще замълча!Да не стане последните да станат първи!Много  ooooh! пост честно!

# 56
  • Мнения: 62
Аз се присъединявам към отговора на Лятна усмивка, ама ще добавя тва-онова. Simple SmileЯвно става въпрос за г-н Правилния. Wink Значи, Розалийка, 50% карма,/ако не ти харесва думата-късмет Grinning/ и 50% свободен избор. Мен ако питаш, освободи се от мисълта да се взираш и да търсиш Правилния, отпусни се и квот стане. Представи си следната ситуация. Жена среща Най-правилния, идеален, освен това непроменимо Правилен. След 2 години той взема по рязко завой, загива и тя остава сама с 2 деца...и т. н. Само пример. Късмет ти желая и любов. Simple Smile Само да добавя, че не съм съгласна с Шарки, човек, расъл в готино семейство..., а бе, не е зле това, отразява се на човека.

# 57
  • София
  • Мнения: 16 217
Мислиш като 16 годишна, затова не ти вярват за възрастта...зрял чове никога не би избирал по критерии произход - "добро семейство" - а по поведението и качествата на човека срещу себе си. Чака си със здраве принца на бял кон от добро семейство, ние през това време ще си живеем щастливо с половинките, с които се обичаме.
Simple Smile Хилядолетия избора на хората е бил ръководен от този принцип ,но щом особа като теб е толкова веща ще замълча!Да не стане последните да станат първи!Много  ooooh! пост честно!
Хилядолетия, до средата на миналия век, а в някои страни като Индия и все още браковете са били уреждани, от "добри семейства" и с "правилните хора". Можеш да продължаваш да живееш в този феодален свят, ние през това време ще живеем в еманципираното настояще, където хората се "мерят" по действията, а не по произхода.

# 58
  • Мнения: 5 086
... Чака си със здраве принца на бял кон от добро семейство, ние през това време ще си живеем щастливо с половинките, с които се обичаме.
rotfImao Ako не щастливо, то поне спокойно, че не са в целевата група.

# 59
  • София
  • Мнения: 16 217
... Чака си със здраве принца на бял кон от добро семейство, ние през това време ще си живеем щастливо с половинките, с които се обичаме.
rotfImao Ako не щастливо, то поне спокойно, че не са в целевата група.
Joy Joy Joy, абсолютно...

Общи условия

Активация на акаунт