Посрещаме бебчета в захлас, че месец МАРТ изисква го от нас! Тема №14

  • 32 228
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 144
Бебешкото масажно олио на Мустела дори загряващо действа и много ми харесва, кожата му е много хубава и не се лющи изобщо вече, както в първите дни. Ели, нали знаеш, че може да цоцка колкото си иска, щом е кърма, тя се смила много по-лесно и дори да качи много (моите много качват от кърмата), но после се смъкват и не се затлъстява.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 307
Здравейте момичета,

не съм чела назад, че не ми остава никакво време  Crazy
Влизам само с въпрос към ЛЛЛ. В момента сме само на кърма. Предлагам и двете гърди на всяко хранене. Това, което ме тревожи е че не мога да разбера, дали е изсукала първата гърда, преди да й предложа и втората. Средно стои около 20 мин на гърдата, след това я слагам и на другата. Там суче малко и заспива. Също така трябва ли да се доизцеждам, след като нямам напрежение в гърдите след кърмене?

Благодаря предварително  Hug

# 692
  • Мнения: 2

Оrchid_, кажи моля ти се колко време ти отне да свикне бебето със силиконовите зърна. Апропо моите зърна излязоха /едното особено, второто е с особено мнение - ту влиза, ту излиза, хихи/ от помпата за кърма и от цеденето на ръка, да знаеш, а и от самото кърмене сигурно ще си излязат сами, едното ми стои вече постоянно навън. Ох, иде ми да си пусна тема за плоските зърна.

Ами като цяло за едно денонощие (т.е. около 8-9 хранения) отне за да свикне, бих казала сравнително бързо. Пробвах го като не е много гладен, за да не се дразни от многото опити. Изцеждах по малко кърма в протектора, за да усети къде е млякото и да засуче по-лесно. smile3504 В началото се мъчеше и след 5мин опити някъде давах от зърното. Но толкова ме болеше, че си казах че ще опитвам докато не стане. Сълзи ми потичаха като засукваше и варианта беше или с протектор или да спираме с кърменето.
В началото като ми дойде кърмата, гърдите ми се препълваха адски много. Зърната съвсем ставаха плоски и това допълнително затрудняваше засукването. Сега е малко по-добре, вече се регулира кърмата, но нямах особен ефект от цеденето с помпа, т.е. не ми помогна да излязат зърната. Определено сега няма болка, само повече омазване, хихих. Понякога бебо замахва с ръка и събаря протектора пълен с мляко и всичко става в кърма. След всяко кърмене съм мокра  Crazy

# 693
  • Мнения: 5
Само да попитам някой дали е ползвал възглавница против колики, казаха ми, че доста успокояват   http://www.spelta.biz/mothers_colic.php ? Моята педиатърка ми каза да й давам 90-110 мл, като понякога може повече или по-малко. През ноща обаче хем цока хем й давах и от шише и явно преяде , накрая и капки против колики и повърна като фонтан, направо си изкарах акъла та сега не смея и да й давам много.

# 694
  • Мнения: 2 214
Здравейте майчета. Да се похваля и аз със своето мъниче.На 11.03. родих Камен-2890гр., 51см. Имам въпрос към консултанта по кърмене.Опитвам се да наложа график на кърмене поне на 2 часа , защото суче по мъничко и заспива, явно се изморява по- бързо.А аз в страха си да не остане гладен , кърмя когато пожелае.Още от родилния дом е само на кърма и наддава, проблемът е че няма как да разбера прехранвам ли.Налага се да се изцеждам веднъж дневно, имам доста кърма.

# 695
  • Мнения: 129
Здравейте, да се отчета и аз, че малката пълни бузи и памперси  Laughing, има и малко колики, но доста поносимо засега... На моменти (вечер) имам усещане, че ми се поизпразват гърдите и не и достига кърма, та днес ще опитам да изцедя надвечер. Колко е нормално да е наддала досега?

На всички мами - честито!

Nuance - стимулирай си гърдите с помпа, ще ти тръгне манджата, обикновено потича добре около 3 ден коластрата.

Хубав ден на всички!

# 696
  • Мнения: 26
Добро утро и от мен!

Честито на новите мамчета!


Още съм тук -у дома-още сме 2 в 1 Simple Smile имах контракции нощес , но както излиза прецених и то правилно, че не са достатъчни за да отида в болницата-пък и в тази буря вън-чяно и на малкия мъж не му се мърдаше Simple Smile Дано обаче скоро да се видим с него.... Simple Smile

# 697
  • Мнения: 455
Момичета,някоя от вас ползва ли капки за колики ЛЕФАКС?
Интересува ме как се дават?

Честити на новите мамчета!Добре дошли на новите бебоци!:)

# 698
  • Мнения: 385
Сама,честито да ти е жив и здрав Камен!

# 699
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА!   bouquet  bouquet  bouquet

Иве, защо къпеш и сутрин, и вечер? Нали само вечер трябва?
Иначе аз ползвам измивния гел на Себамед и олиото на Себамед и засега съм доволна, кожичката и спокойна, не се бели.
Boryana къпех бебето по 2 пъти заради свекървата, понеже много акъли дава... Иначе вече я къпя само вечер и от 2 дни само дупето със сапун, докато се оправи кожата. Вече има само на гънките. Мажа я с олио на Мустела, което мога да похваля Simple Smile
Мога да похваля и чая на Хип за кърмачки! Simple Smile
Ако някой го интересува и има нужда, в болницата ми изписаха хомеопатични таблетки за отпушване на канали и много ми помогнаха! Беладона и Бриония!

# 700
  • Мнения: 242
Хич не си връзвай на свекито. Аз съм доволна, идва само да види бебка и то, когато аз разреша, иначе не смее и не ме тормози с глупости. Направо не мога да повярвам  Grinning
Аз мажа с олиото на Себамед, също съм много доволна. Иве, като теб пия чая на Хип, както и смуча едни таблетки хомеопатични на Боарон за кърмачки. Определено се е увеличила кърмата, не тека, но си има достатъчно  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 242
sama, честито съкровище! Пожелавам да ти е жив и здрав, с много щастие да изпълни живота ти!  Hug

# 702
  • Мнения: X
Честито на мама Сама.
При нас коликите намаляха, внушавам ли си или не, че е от диетата ми. Опитвам да минем на гърда, но наистина понякога болките са много силни и сега няколко пъти ще давам от шише, и без това трябва да излизам де и ще я храни баба й. Иначе отчетът е наддаване 880 за 26 дни от изписването или месец от раждането, само на кърма. За 30-31 дни ще чукнем килото. Доволна съм, предвид, че уж по критериите цедя малко и като е на гърда имам чувството, че яде малко, но явно не е така. Майчин максимализъм.
Вода пробвах да давам, не иска, то и аз не искам де, но исках да проверя как е положението.
За нослето разчитам на изкихването след баня, педиатърката ни показа как да чистим с памук, аз не желая, мъжът ми се опита веднъж и каза, че му било много трудно и за моя радост се отказа.
Nuance, честито и на теб. Възможно е да е кротка и да изсуква по 10-15 грама, спокойно. Те първите дни не ядат много така или иначе. Стискай гърдите, масажирай, може и с помпата, ще ти тръгне кърмата, спокойно! Аз на 4ти ден започнах да цедя по 25 грама коластра, повече нямах, но на нея й стигаше. Като погледнеш колко е наддала, явно яде достатъчно, въпреки че не тека и по критериите би трябвало да имам малко.
За увеличаването на грамажа първите дни ние към 7мия ден ядяхме по 40-50, а не по 70, както е по онази схема - и двете педиатърки казаха, че към края на 1вия месец трябва да яде по 90 /не 100/, аз нямах много време да ровя и да търся схеми и се доверих и така и беше при нас. Но май мойта мома не е много ящна. Към 20тия ден давах по 60 /пропорционално така го сметнах/ , увеличавах с по 10 на няколко дни и така.
Още една формула от онази тема, която бях публикувала, незнам дали някой я погледна:
на 8 седмична възраст, трябва да изяжда 800 мл дневно.
за всяка седмица под тази възраст, вадиш 50 мл.
тоест, на 7 седмици трябва да изяжда по 750 мл дневно, на 6 седмици - 700 мл и т.н.

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 12:35 от Анонимен

# 703
  • Мнения: 101
Нощна птица, каква е диетата? Имам чувството, че и на моя Алекс колики му излизат заради кърмата и моето хранене. Един ден си направих експеримент - цял ден беше на АМ и без кърма, ами нямаше никакви присвивания и гърчене, спа много спокойно.
Имам един глупав въпрос  Blush Как се мери температура на бебето? Сутринта ми се стори топъл и му сложих термометъра под мишницата, но той много шава. ММ казва - в дупето, но детето беше малко подсечено и тъкмо му се пооправи кожата, та не искам пак да го дразня там.

# 704
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета  Grinning Да се похваля и аз ...на 15.03 в 22:16 след секцио по спещност проплака и моя малък принц Иван 2900 и 49 см. Кърмим се и растем,като по учебник Simple Smileдано все да е така...
Честито на всички нови мами   bouquet Когато имам време ще се опитам да изчета темичката  Simple Smile Хубав ден на всички  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт