Ослабване без глад, може ли?

  • 24 320
  • 443
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Katarin X., правиш голяма грешка, като приравняваш меса, салами, кренвиршчета , мазнинки и подобни Wink Едно е месо, друго е салам или кренвирши, трето е мазнини. Нито месото е вредно, нито мазнините, а и саламите и колбасите могат да бъдат съвсем прилични, ако са домашно направени - от месо. Видях, че си вегетарианка. ОК, твой проблем Laughing Но това не означава, че мазнините са вредни или пък че месото е лошо.
Възможно е да греша, да.
Не съм запозната в детайли с диетата.
Но, "поразходих се" из първи пост и видях доста ....здравословни небивалици, да ги наречем.
1.ударен етап,ядат се само протеини.Всеки ден, по няколко пъти на ден.Това би "убило" всеки черен дроб и бъбреци, без значение дали собственика им ще усети или не.Защо ли?Първо, защото месото е полезно, само ако се консумира 2-3 (два-три) пъти седмично.И второ, трябва да е ЧИСТО месо.Т.е., месо от животни, които не са хранени с всякакви боклуци, не са отглеждани с антибиотици и хормони....А къде го това месо?Във всеки случай не и по магазините.А силно се съмнявам всеки на тази диета да си отглежда теле, пилета, прасе и риби на село.
2.
Цитат
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Пийте вода, докато се храните. Водата засища.
За водата, да.
За пиенето й заедно с храна, не.
Храната не трябва да се разводнява, за да може организма да я преработи пълноценно.
Вода се пие 1 час преди и поне 1 час след ядене.
Цитат
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене)
Самият факт, че организмът "протестира" със запек , е сигнал, че нещо не се прави както трябва, че не се яде правилната храна за него.
За мен лично е абсолютна лудост да ям нещо, което гарантирано ще ми докара проблеми, а после да се чудя какво да ям, за да неутрализирам тези проблеми.
Значително по-лесно е да се ядат правилните храни.
Цитат
Най-препоръчителното е печенето на скара...........
Печеното месо на скара става канцерогенно, т.е. евентуален причинител на рак.
И тук важна е мярката.Ако се консумира месо на скара 4-5 пъти годишно, о.к.Но се съмнявам, че диетуващите я спазват.

И като цяло диетата се основава основно на консумирането на продукт, който доказано в големи количества е токсичен за организма.

# 16
  • Мнения: X
Краси, Краси, този фураж дето набиваш, ти изсуши мозъка

# 17
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Katarin X., не знам къде си се "разхождала", но определено си объркала пътя.

Цитатите ти приличат на Дюкан, а той няма общо с ВМ НВД.  Peace

# 18
  • Мнения: X
Общото е, че и Дюкан, и ВМ-НВД , препоръчват яденето на месо основно.

И, да , може да ми е изсъхнал мозъка    Laughing , но все още никъде не съм намерила материал-изследвания, книги, филми, статии, публикации, които да одобряват и да смятат  яденето на месо сутрин, обед, вечер, всеки ден, всяка седмица/месец за полезно, правилно и здравословно.
Да, възможно е да настъпи отслабване, когато човек консумира само една хранителна група, а ограничи останалите.
Но цената, която плаща, за мен е прекалено висока.

# 19
  • Мнения: X
От коментарите ти разбрахме, че вече си платила цената
Личи си от всяка твоя дума
Поне спри да се излагаш, преди съвсем да  затънеш в смешна "фактология"

# 20
  • Мнения: X
От коментарите ти разбрахме.........................
Не знам какво си разбрала, но реакцията ти е достатъчно красноречива.    Laughing
Ако изобщо разбираш....   все пак, пази си нервите, ще ти трябват.    Peace

Аз никой в нищо не убеждавам.
Всеки е свободен да вярва в каквото иска и да прави с тялото си , каквото иска.
В темата е зададен въпрос.
Аз отговарям при мен как са се получили нещата.И защо, Според Мен и За Мен, това е правилното решение.
Всеки има правото да не се съгласи и да търси своите начини.
Като съответно си плаща цената.
Включително и аз, и ти, и всеки.
Всяко взето решение в този живот има цена.Въпросът е кой колко е готов да "заплати".
А това е изцяло лично решение.

# 21
  • Мнения: X
Не си наясно ние за какво пишем, но продължаваш да цитираш дюканската тема, която няма нищо общо с нас
Благодаря, че ни развесели по никое време

Успех на авторката в търсенето

# 22
  • Мнения: 492
Краси, Краси, този фураж дето набиваш, ти изсуши мозъка


Не разбирам защо дадено мнение води до изсушаване на мозъка?!?!?! Свободна е да даде мнение, при което ти да не си съгласен/а, аргументирай се, но защо я обиждаш!?!?!. Аз ти предлагам ти да спреш да се излагаш  Laughing Респект се казва това, което ти липства!

# 23
  • Мнения: 1 274
Правилно обърнахте внимание, че освен че се съсипват бъбреците, черният дроб също се претоварва.

Може да възникне и подагра.

Без глад може да се отслабне и ако се набавят някои неща на организма. Например, повечето пълни хора се оказва, че имат много ниски нива на витамин Д вкръвта. Също така може да липсват микроелементи. Есенциални мастни киселини. Да има проблем с чревната флора.

Също може да има някои алергии. При мен белият хляб води до подуване и качване на килограми. Но хлямб Местемахер не - той е ръжен и освен това ръжта няколко дни се подлага на млечно-кисели бактерии. Аз за сега без хляб не мога да живея.

Може напълняването да се дължи на изкуствени подсладители, парфюми и козметика, шампоани и пр., които объркват хормоналния баланс. На пестицидите в хранта. Хомогенизирани млечни продукти.

И какво ли още не...

Последна редакция: сб, 09 мар 2013, 15:21 от Adriana71

# 24
  • София
  • Мнения: 786
Katarin X. ето да се образоваш. Това е ВМ НВД
Онова с триците е Дюкан


Oсновни групи храни, които режимът включва:

1.) Всички видове:

- месо
- субпродукти (дроб, воденички, сърца)
- бекон
- домашни колбаси (т.е. без съмнителни и неестествени за колбасите съставки като различни видове захара /малтоза, декстроза, глюкоза/, нишесте, консерванти, оцветители и т.н.)
- риба

2.) Всички видове млечни (за предпочитане пълномаслени)
- мляко
- сирена
- кашкавали
- извара
- кефир
- сметана (животинска и с максимална масленост)

3.) Яйца

4.) Мазнини
- краве масло
- зехтин
- свинска мас
- кокосово масло

5.) Зеленчуци - всички нисковъглхидратни - броколи, спанак, карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби
Избягвайте картофи, защото съдържат много нишесте. От кореноплодните приемливи са моркови, ряпа, гулия (алабаш), а в по-ограничено количество или за по-рядка употреба и пащърнак.
Употребявайте варива (боб, леща) в умерени количества и по-рядко. За предпочитане е зеленият фасул, на второ място - грах. По-високовъглехидратни са старият фасул и лещата.

6.) Разрешени плодове
Mаксимум до 2, по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони са разрешени всеки ден).
Разрешени са дребните плодчета - ягоди, малини, къпини, боровинки.
Избягвайте банани, грозде, диня, праскови, кайсии.
Ако смятате, че плодовете забавят отслабването ви, ги спрете за известно време.
Плодове не се препоръчват при наличие на инсулинова резистентност.

7.) Ядки
Винаги консумирайте сурови, неопечени ядки.
Не се подвеждайте от фъстъците и кашуто - спадат към групата на бобовите, а и като полезност на фибри и омеги са на едно от последните места.
Ядките "разяждат", затова ги консумирайте умерено. Ако смятате, че забавят отслабването ги, ги ограничете или спрете.

8.) По възможност избягвайте зърнени храни (пшеница, овес, ръж, ечемик, булгур, елда, киноа, ориз, царевица и подобни) и продуктите от тях.

# 25
  • Мнения: 94
Бекон?
Сметана?
Свинска мас?
 "По възможност избягвайте зърнени храни (пшеница, овес, ръж, ечемик, булгур, елда, киноа, ориз, царевица и подобни) и продуктите от тях.???"

Чела съм какво ли не, къде ли не. Но не претендирм да азбирам, за това и пуснах темата. Но моля обяснете ми как първите три продукта ще повлияят на да речем холестерола? АЗ за свинската мас освен крайно лоши неща не се сещам други и никъде не съм я срещала в препоръчани. И обратно по какъв начин пък избягването на зърнените ще да е добро? Традиционното схващане е точно обратноратно????

# 26
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
ladyshark, при мен най-добър ефект имаше от 90-дневната диета.Тя е основана на РХ и при нея няма забранени храни. Peace

# 27
  • Мнения: 94
би ли споделила?

# 28
  • SA
  • Мнения: 3 196
Бекон?
Сметана?
Свинска мас?
 "По възможност избягвайте зърнени храни (пшеница, овес, ръж, ечемик, булгур, елда, киноа, ориз, царевица и подобни) и продуктите от тях.???"

Чела съм какво ли не, къде ли не. Но не претендирм да азбирам, за това и пуснах темата. Но моля обяснете ми как първите три продукта ще повлияят на да речем холестерола? АЗ за свинската мас освен крайно лоши неща не се сещам други и никъде не съм я срещала в препоръчани. И обратно по какъв начин пък избягването на зърнените ще да е добро? Традиционното схващане е точно обратноратно????

ladyshark, това, че ти не си чела подобна информация, не означава, че няма такава. Влез в блога на Cioccolata ( има линк в подписа й )и ако имаш желание може да прочетеш доста статии от световно известни лекари по вьпроса.
Нищо лошо няма в сметаната и бекона, а свинската мас е една от подходящите за пьржене мазнини.
Темата за холестерола е твьрде обширна, за да се дискутира тук. Но нали питаш за отслабване без глад - с ВМ-НВД се отслабва здравословно и без глад.  Peace

# 29
  • Мнения: 94
именно ключовата дума здравословно - колкото и да е обширна темата за холестерола двете понятия няма ли да се бият ?

Общи условия

Активация на акаунт