Ослабване без глад, може ли?

  • 24 346
  • 443
  •   1
Отговори
# 30
  • USA
  • Мнения: 2 156
Бекон?
Сметана?
Свинска мас?
 "По възможност избягвайте зърнени храни (пшеница, овес, ръж, ечемик, булгур, елда, киноа, ориз, царевица и подобни) и продуктите от тях.???"

Чела съм какво ли не, къде ли не. Но не претендирм да азбирам, за това и пуснах темата. Но моля обяснете ми как първите три продукта ще повлияят на да речем холестерола? АЗ за свинската мас освен крайно лоши неща не се сещам други и никъде не съм я срещала в препоръчани. И обратно по какъв начин пък избягването на зърнените ще да е добро? Традиционното схващане е точно обратноратно????

ladyshark, това, че ти не си чела подобна информация, не означава, че няма такава. Влез в блога на Cioccolata ( има линк в подписа й )и ако имаш желание може да прочетеш доста статии от световно известни лекари по вьпроса.
Нищо лошо няма в сметаната и бекона, а свинската мас е една от подходящите за пьржене мазнини.
Темата за холестерола е твьрде обширна, за да се дискутира тук. Но нали питаш за отслабване без глад - с ВМ-НВД се отслабва здравословно и без глад.  Peace

  newsm10
Толкова добре не съм се чувствала и не съм изглеждала никога, при положение, че си хапвам любимите за мен изброени по-горе мазнички неща. Още си спомням как ми се смееха, когато в лексиконите едно време на въпроса любима храна, отговарях пържола с мазно Laughing

# 31
  • Мнения: 0
именно ключовата дума здравословно - колкото и да е обширна темата за холестерола двете понятия няма ли да се бият ?

Не, все едно да говорим за човек и природа. Двете понятия не се "бият", нали? Тъй че, прочети повечко за холестерола, той не е само лош!

# 32
  • SA
  • Мнения: 3 196
 Simple Smile , не, не се "бият" тези понятия. Но защо това е така, е трудно да се обясни с няколко изречения ( поне на мен ми е трудно, де). Ако наистина те интересува, ти препорьчвам да прочетеш лекциите на д-р Питьр Атиа за холестерла.

# 33
  • Мнения: 1 273
За мен холестеролът не е проблем, но като се има предвид, че свинете изяждат всякакви боклуци, нямат лимфна система и токсините се отлагат в маста, нито мас бих хапнала, нито свинско. Понеже спазвам редовно постите организмът ми веднага усеща всякакви странни миризми в храните. Свинското има ужасен привкус, а маста само като я помириша ми се повдига. Беконът освен това е с добавени овкусители, консерванти - букет от гадости за организма.
Попрочетох на английски за high fat low carb diet и стигнах до извода, че в нашия форум ВМ НВД въобще няма яснота за какво става дума. Както и да е, прагът на поносимост за въглехидрати на различните хора е различен и това се установява експериментално.

А сега по темата - освен хляб Местемахер, препоръчвам ХЛЯБ ОТ ТРИЦИ. С триците не бива да се прекалява, за това не препоръчвам да се консумират твърде големи количества от него. Трябва да се пие много вода, когато се консумира хляб от трици, за да не се задръстят червата. С  него може да се заместят тестените храни и много хора отслабват само от това. Рецептата е общо 450 г. равни части житни и овесени трици и по една кафемелачка мляно ленено семе и млян сусам (за предпочитане небелен). Добавя се 1 кофичка нискомаслено кисело мляко с 1 ч.л. сода ИЛИ 200 мл. вода и по една лъжичка сода и лимонена киселина (за постния вариант). Този хляб спомага за отслабване без глад и лишения.

# 34
  • SA
  • Мнения: 3 196

Попрочетох на английски за high fat low carb diet и стигнах до извода, че в нашия форум ВМ НВД въобще няма яснота за какво става дума.


Така е, ти и Katarin X. сьс сигурност нямате и идея.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 273
Имах предвид конкретно темата ВМ НВД, а не настоящата, госпожо. Когато я четох беше пълно с хора, които поглъщат невероятни количества месо, страх ги е да хапнат някой зеленчук и смятат че и 10 г. въглехидрати на ден ще ги уморят.

Които нямат представа за влиянието на белтъчините и върху бъбреците например.

Въпреки, че не съм лекар като вас, считам че е мой дълг да ги извадя от подобно неведение и заблуда.

# 36
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не ми е изобщо ясно защо четеш нашата тема, но сьс сигурност я четеш така, както дявола чете евангелието. Не знам с какво толкова те дразни факта, че момичетата се информират се за новостите и не само отслабват, ами се справят и сьс здравословни проблеми, които са имали.
Това с погльщането на "невероятни количества месо; страх от зеленчуци; салами и кремвиршчета на корем" не знам как си го сьчинявате. Сьщо така не е вярно, че свинята няма лимфна система. Като говорите конкретни факти, то моля, поне нека не са глупости!

# 37
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036

Заповядай  Peace 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=707683.0

# 38
  • в колонките
  • Мнения: 510


Които нямат представа за влиянието на белтъчините и върху бъбреците например.

Въпреки, че не съм лекар като вас, считам че е мой дълг да ги извадя от подобно неведение и заблуда.
   

                  bouquet, Не се коси,скъпа, нали знаеш,че добрите доктори не ги търсим по форумите, тук всеки си пише както му е угодно. Аз за това не вземам отношение,защото някои от съфорумките са като зомбирани и не приемат чуждо мнение,  Peace. Проблемите се решават при специалист, не обръщай внимание на форумските пишман доктори,  Peace.Аз съм правила литотрипсия  и зная какво да е менюто ми. Нито съм търсила акъл от тук,нито пък ще го направя,  Peace. Приятна и слънчева неделя,  newsm51

# 39
  • Мнения: X
..................... че момичетата се информират се за новостите и не само отслабват, ами се справят и сьс здравословни проблеми, които са имали.

Интересно!Информират се за новостите , а са пропуснали най-важната новост:

"Отдавна медицината доказа връзката между атеросклерозата, болестите на сърцето и употребата на месо.Изследвания от последните 20 години доказват еднозначно връзката между повсеместното ядене на месо и рака на тънкото и дебелото черво, на гърдата и на матката.
След убиването на животното месото му започва да гние, без обработка след няколко дни то става сиво-зелено.В месокомбинатите месото се обработва с нитрати, нитрити и др. вещества, които запазват "свежия "му вид.Много от тези химикали стимулират растежа на раковите клетки.
Хората още от древността са знаели, че месото е токсично.В Древния изток съществувало смъртно наказание, според което осъденията на смърт трябвало да яде само варено месо и той умирал до 28-30 дни.
[/b]
В месото могат да се открият пикочна киселина, хормони, антибиотици, тиреостатици, остатъци от лекарства, диоксини.
Освен това , месото се изжектира със солеви разтвори и ензими, модифицирана соя и нишесте.
В месната индустрия се появи изразът "окрехкотено месо".
"Окрехкотяването " на месото означава инжектиране с разтвор, който съдържа фосфати, карагинат, цитрати, ксантан, гуарова гума-Е412-стабилизатор, химикали и консерванти, целта е да се задържи колкото се може повече водно съдържание в месото.
Свинското месо се инжектира с оцветители, за да изглежда прясно, розово и свежо."



И един въпрос:
Кои точно болести и здравословни проблеми се лекуват с всекидневно ядене на месо?

# 40
  • София
  • Мнения: 16 211
Как смятате- има ли начин да се отслабне трайно без да се умира от глад 3 дена или 3 седмици и после всички загубени килограми не само да се върнат ами и да се удвоят? Успявали ли сте да направите такова чудо и ако да как- четохте нещо в интернет, с помощта на професионалисти?КАК?????
Ако темата се повтаря предварително се извинявам!
Свекър ми свали 26 кг за около 8 месеца, след като му откриха комбинация от цероза с диабет. Като взеха да го лекуват  и смъкна килограмите, изобщо не е гладувал, ограничил е само заради диабета въглехидратите, спрял е изцяло алкохола и не яде мазно и пържено (имаме си и камъни в жлъчката за красота). Сега е 84 кг на 190 см ръст, на 67 г. . Моят извод е - че може, ако се внимава какво се яде и колко се пие.

# 41
  • Мнения: 2 677
Горещо препоръчвам този филм:  http://www.dokumentalni.com/?p=2177

# 42
  • Мнения: 6 214
Да се включа и аз. Логично е да се отслабне без глад в някои случаи.

При някои хора дори малки отклонения в нивата на хормоните водят до зверски апетит и пълнеене. С регулирането на хормоните зверският апетит и килограмите неусетно изчезват. За това се сеща, сега.

Мисълта ми е, че трябва да се знае причината за напълняването, а тя не винаги е в многото хранене.

А и има хора, които уж ядат малко, но ядат точно това, което не трябва да се яде много много и резултатът пак е проблеми с теглото.  Peace

# 43
  • Мнения: 6 346
Katarin X., очевидно е, че не четеш научни източници, а жълтата преса, така че няма смисъл да спорим. Вярвай в токсичността на месото, щом искаш, твое право е Peace Само едно уточнение, за да знаят четящите: науката (не жълтите списания) наистина е доказала, че има връзка между рака на гърдата, дебелото черво, а и простатата между другото, и храната, но тази връзка не е с месото, а е с глюкозата, т.е. с въглехидратите. Но говорим за наука, а не за вегански проповеди.

Успех на всички, дано всеки да намери своя път!

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
ВМ НВХ НЕ означа поглъщане на огромни количества месо. Струва ми се, бъркате с Дюкан.  Напротив, при ВМ НВХ се препоръчва ДА НЕ СЕ прекалява с протеините. Моля, прочетете малко повече и после се изказвайте така рязко.
И да, с ВМ НВХ се отслабва без глад. Също и без да се ограничават количествата зеленчуци, без да се броят калории или да гледа човек колко е изял. Това, че някои придържащи се към този режим по лични съображения и причини избират да броят калории и се стремят към хранене с минимум въглехидрати, не означава, че това е общовалидна максима, характерна за режима. Напротив, от личен опит, ВМ НВХ е режим, който предоставя голямо разнообразие, а също възможност всеки да го пригоди към собствените си нужди и виждания за храненето.
В заключение ще кажа, че през последните 5 месеца се храня ВМ НВХ в може би 80% от времето, радвам се на изключително спокойствие, не съм постоянно гладна, не съм зависима от храната, нямам нужда да се утешавам или награждавам с нея, не меря калории, не броя залци, а на всичкото отгоре вече имам изключително лек ПМС и свалих около 9 кг (това комбинирано със спорт). Да не говорим, че вече почти нямам пърхот и косата не ми се омазнява като преди (макар че ям мазно  Mr. Green).  През това време съм се разболявала само веднъж и болестта премина с повече сън и течности.
И също да кажа, че имах 1 месец с повече въглехидрати (няколко пъти торта, картофи и ориз, имах нужда и слушах организма си). През този 1 месец не си върнах нито грам от сваленото преди това, т.е. истина е, че ако в по-голямата част от времето храненето ни е изчистено, при нужда/желание от наша страна можем да си позволим и леки отклонения.  Wink

Последна редакция: пн, 11 мар 2013, 12:44 от yulinga

Общи условия

Активация на акаунт