За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 36

  • 26 394
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
Деси, това е средство за справяне.

# 46
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Благодаря за идеята   bouquet, да може да опитаме, дано даде нужния ефект. Само трябва да измисля как да го съчетаем с градината, където детето ми каза че копира ако мога да и вярвам де, знам че казаното име е на реално дете с което обаче не ми споменава да играе често, значи я наблюдава отстрани и каквато е впечатлителна явно е решила да опита. А като ги заведа първо мият ръцете за закуска и би трябвало да се отмие със сапуна този филм нали?

# 47
  • Мнения: 1 110
Деси, това е средство за справяне.


За първи път виждам подобен продукт, много полезно, благодаря Simple Smile

# 48
  • Мнения: 15 379
Деси, да, със сапун и вода се отмива.
Трябва да се справиш, защото често остава с години като навик и е ужасно.

Моят беше почнал да си подръпва косата, защото му е дълга - видял от някой си, хайде и той.

# 49
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
А това с дъвкането на косата се надявам да е отшумяло, пак при Михаела. Ще-неще и връзвах косите та да няма какво да дъвче, вече не и прави впечатление и да и е пусната косата. Не се сеща да захапе някой кичур, започна със старта на градината, но бързо го усетих. Дано и сега овладеем този пореден грозен навик бързо. Ако помогне и на смукането на сън на палците ще съм щастлива (това остана), само дано не се будят от ужасния вкус  Praynig

# 50
  • Мнения: 27 524
Момичета, на дупето на Камелия се появиха червени пъпчици с бели връхчета. Тя много често ака тия дни и понякога се зачервяваше, един път имаше 2-3 червени пъпчици, но сега са повечко и най-вече ме притесняват белите връхчета. При подсичане това нормално ли е? Може ли да е от храна нещо?  Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 39 922
Блонди, консултирай се с педиатъра.
Може да пробваш промивка и бани с отвара от смрадлика. Но ако са гъбички ще трябва да ти изпишат и някакво мазило.

# 52
  • Мнения: 299
Здравейте   bouquet
От два дни бебето ми има лека кашлица , като тази сутрин му беше спаднало гласчето. Лекаря установи ларингит и ми препоръча доза орбазон. Аз отказах . Според вас постъпих ли правилно? Моята логика е че не трябва да се тъпче детето с нищо излишно още повече , че е малък . Сега давам проспан и зиртек .
И още нещо - наскоро баткото изкара варицела и сега се притеснявам за малкия. Кърмя бебето активно и доколкото знам предавам антитела чрез кърмата , но дали това важи и за варицелата , т. е ще се разболее ли и малкия. Двете деца са били постоянно в контакт .
Благодаря!

# 53
  • Мнения: 27 524
При педиатърката сме във вторник. Тук е малко сложно с консултациите по желание, обикновено се ходи в спешното, а за червено дупе не ме подкарва натам. Гъбички може ли да се изразяват в пъпчици с бели връхчета? Май не  Thinking

# 54
  • София
  • Мнения: 39 922
udis*, възможно е да не се разболее. Моите и двете деца като малки имаха контакти с болни от варицела и не се разболяха.

Блонди, знам ли за гъбичките. Мазила не бих ти предписвала.
Ако можеш да намериш смрадлика, направи отвара и направи няколко седящи вани.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 349
Блонди може да е подсичане, може и стафилококова инфекция и при гъбички може да има пъпчици, но има и зачервено дупе ...

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 335
DidiDani11, Либеро са без миризма и лосион.
Пелените на дрогерии ДМ също са без аромат и лосиони.


Sourcherry благодаря   bouquet, ще пробвам и с тях и дано да се оправи.
Пробвай Тожур на Лидл. Моят син също се подсичаше често, откакто сме с тях не е имал никакви проблеми. Не са парфюмирани.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 789
Блонди, онзи ден бяхме с такива пъпчици, намазах го с "Нивеа" срещу подсичане, изчезнаха още на другия ден  Peace Няколко дни преди това беше със зачервено дупе, затова предполагам, че е тръгнал да се подсича, изпотил се е и затова са се появили тези пъпчици.

# 58
  • Мнения: 27 524
Деска, мерси,  Hug надявам се да завехнат. Откакто я захраних дриска по 6 пъти на ден и  понеже не мирише изобщо, се случва да не я сменя веднага.
Иначе досега проблеми с алергии, към храна или други кожни и гъбички не е имала.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 349
Като нищо може да е раздразнено от честото "дрискане" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт