За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 36

  • 26 378
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 379
Ти си намерила отговора - слюнката омекотява нокътя и той започва да се цепи.

# 736
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ти нямаш работа нито да го изправяш, нито ти да правиш опити да прохожда той. Слагаш го на пода да играе, когато е готов ще почне и да се изправя и да пристъпва и да се пуска да ходи...
На колко е месеца? След като е в проходилка(ако това е детето на аватара ти) не стои ли прав? Принципно в проходилка се слагат деца, които стабилно стоят изправени на крака...

На 7 1/2м. е., да това е той, но в паяка го слагам за по малко, заради играчките отпред, иначе не ходи с него, използваме го само с функция стол. За сега не стои прав, аз затова питам откога може, че съм забравила вече.

# 737
  • София
  • Мнения: 44 286
по-добре да седи на твърд нормален стол в момента, не да му висят краката.
Иначе няма възраст, в която ти да го изправяш, той трябва сам да се изправи, когато може, едни го правят на 7, други на 9 месеца.

# 738
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз моето дете започнах да го слагам в проходилката на 7 месеца (два пъти на ден за по 20 минути, детето седи стабилно, но не сяда само). И то само защото буквално за няколко часа усвои номера някой да го изправи и той да започне да подскача (до този момент избягвахме изобщо да го слагаме да стъпва на крачетата по споменатите от Angel_Dust причини) и викаше и плачеше докато някой не го изправеше. Меракът му за подскоци мина точно за 1 седмица, сега пак предпочита да седи и да си играе, а проходилката я ползвам само докато приготвя пюрето или млякото.

Ааа, и още нещо: не че не се опитва да се изправи, но просто няма за какво да се хване, за да си помогне  Peace

# 739
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Angel_Dust благодаря за бързия отговор.  bouquet
Явно при нас по-бавно ще станат нещата. Имайки впредвид, че каката и баткото проходиха на около 1г и 4м, въпреки, че всяко дете си е индивидуално.

# 740
  • София
  • Мнения: 44 286
Деси -  няма ли подходящи мебели? Нещо да му сложиш удобно и стабилно , за което да се хваща и изправя наблизо? Иначе моят за първи път се изправи за кошарката - по решетките, после почна по мебелите.

# 741
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси -  няма ли подходящи мебели? Нещо да му сложиш удобно и стабилно , за което да се хваща и изправя наблизо? Иначе моят за първи път се изправи за кошарката - по решетките, после почна по мебелите.

Няма  Tired В едната стая са с едни безумно остри ръбове (самата аз редовно си разбивам краката на тях) и изобщо не го пускаме там, в другата шкафовете са вградени, а диванът е кожен и му се хлъзгат ръчичките. А кошарката ни е от плат, там пък съвсем няма за какво да се хване. Освен да облепя острите ръбове (май имаше специални предпазители) и да го оставя  newsm78

# 742
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите въпреки удобните мебели за хващане и изправяне и двете не са ги ползвали преди да проходят. Първо при Миша след 2-3 дни постоянни тренировки в изправяне от земята без опора (пода ползваха за опора) и пазене на равновесие сами на два крака станаха достатъчно уверени в равновесието и се пуснаха с крачки. Цялата работа стана при Михаела за 1-2 седмици, преди това я бях виждала изправена в кошарата 1-2 пъти, не и беше интересно и не искаше права. Докато сестра и от 9 месечна все права в кошарата си стоеше, даже така се пробва и права да спи, но не и хареса как пада  Laughing Правеше крачки върху матрака държейки се за две ръце за двете табли или пък я обикаляше а сестра и нула внимание. Оставена на пода по стената се изправяше, дали не и идваше на ума, че ще е по-лесно по дивана например не знам  newsm78 но така се изправяше. Не можеше да пази равновесие а се пускаше по 1-2 крачки поне 3-4 месеца. Чак след като Миша се изправи и тръгна, Вали видя примера и го повтори след седмица  Laughing Бяха на 1 г. 5м. когато и правихме прощапулник Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 44 286
-=Деси=- -  да има предпазители за ьгли - бих сложила. Така или иначе като проходи ще иска да ходи навсякъде и ще може да се нарани, ако не си сложила.
Може наистина да му сложиш и нещо нисичко, табуретка, столче, кашонче на което да се подпира и изправя(Сега като се замисля, след кошарата, моят точно някакви такива ниски неща ползваше в началото докато се научи да се изправя - прахосмукачката, ниско кашонче, един мн нисък  рафт на стената, смъкнатият му стол за ядене, табуретката...). За кошарките знам, че тези за игра имат дръжки за изправяне специални, за сън нямам идея, но може би може да приспособиш нещо, ако детето стои вътре(въпреки, че Ф примерно почти никакво време не си стоеше в кошарата, буден сумарно надали и половин час да е имал на ден вътре, но пак успя да намери кога да се набере и изправи, та явно не им е нужно и много да киснат вътре Wink) Въобще щом се опитва да се  изправя по мебелите, помисли как може да му създадеш условия.

# 744
  • Мнения: 2 677
Едни малки пръстчета старателно изчегъртваха  предпазителите за ъгли  и в крайна сметка се отказах да ги лепя.

# 745
  • София
  • Мнения: 3 789
-=Деси=- -  да има предпазители за ьгли - бих сложила. Така или иначе като проходи ще иска да ходи навсякъде и ще може да се нарани, ако не си сложила.
Може наистина да му сложиш и нещо нисичко, табуретка, столче, кашонче на което да се подпира и изправя(Сега като се замисля, след кошарата, моят точно някакви такива ниски неща ползваше в началото докато се научи да се изправя - прахосмукачката, ниско кашонче, един мн нисък  рафт на стената, смъкнатият му стол за ядене, табуретката...). За кошарките знам, че тези за игра имат дръжки за изправяне специални, за сън нямам идея, но може би може да приспособиш нещо, ако детето стои вътре(въпреки, че Ф примерно почти никакво време не си стоеше в кошарата, буден сумарно надали и половин час да е имал на ден вътре, но пак успя да намери кога да се набере и изправи, та явно не им е нужно и много да киснат вътре Wink) Въобще щом се опитва да се  изправя по мебелите, помисли как може да му създадеш условия.


 Hug
Мисля го от известно време  Peace Нашата кошарка е за сън, няма дръжки, табуретки също нямаме. Но това с кашончето много ми хареса като идея, ще го напълня с нещо тежко и готово, мерси много  Hug

# 746
  • Мнения: 165
Момичета,малкия не е акал вече 6 дни На кърма сме,а последните 2вечери му дадох малко АМ като добавка към вечерята(60мл).Кажете как се справяте в такива ситуации.Мерси предварително  !А дали е удачно да стартирам зхаранването с пюре от тиква,или по-добре картоф или морков?

# 747
  • Мнения: 2 677
Не бързай със захранването, защото и то може да влоши нещата(особено картоф и морков). Даваш ли някакъв пробиотик?

# 748
  • Мнения: 165
Не давам...

# 749
  • Мнения: 5 393
Бебето показва ли признаци на дискомфорт, липса на апетит, корема мек или твърд е? Ако не, тогава правете повече гимнастика с крачетата, масаж на коремчето и ако можеш не давай допълнителното АМ, поне докато не започне да се изхожда пак. Бих изчакала със захранването също.

Общи условия

Активация на акаунт