Майчинството счетоводно-54

  • 31 240
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 187
Благодаря за отговорите, момичета. Днес ми отвори най-накрая страницата. И двата болнични листа се обработват. Вчера са внесени. Обаче аз имам друг въпрос. Сега двата болнични накуп ли ще ми ги изплатят, защото реално вторият е до 22.05. вкл.? И дали вече спазват наистина това за изплащането до 15 дни от подаването на информацията?

На мен миналият месец ми преведоха целият болничен, както е по-новата процедура без да е изтекъл все още!

# 706
  • Мнения: 74
Мами, имам сериозен казус, моля за помощ и разясняване, че се сбърках между счетоводител и личен лекар:

Казусът е следният: имах термин 12.04.2013 за раждане. Родих 2 дни по-късно, на 14.04.
Счетоводителката иска ДНЕС да внесе към НОИ болничен, издаден от личния ми лекар за тази разлика от 2 дни между термин и раждане (болничният лист, издаден от болницата вече отдавна е подаден и дори са ми превели вече парите по него).

Според личната лекарка, обаче, тя няма право в момента да издаде със задна дата априлски болничен, а ще издаде изравнителен болничен накрая.

Според счетоводителката, обаче, така ще съм все едно 2 дни на работа, т.е. трябва да ми подаде осигуровки за тези 2 дни, за които нямам още болничен, и се страхува, че ще имам проблем с НОИ.

Моля, помогнете с този казус, че трябва да се реши днес...

Огромно благодаря предварително!  Hug

Разликата от 2 дни се издава от наблюдаващия бременността гинеколог - там от където са издадени 45-те дни за раждане

За информация на чакащите изплащане на болнични предадени през м. април. Поради административни причини от НОИ има забавяне на изплащане на болничните представени през м. април /просрочва се регламентираният срок за изплащане/. Болничните представени до 15.04 верояно ще се изплатят утре 16.05, представените след 15.04 може би следващата седмица, но това не е много сигурно. Информацията я получих преди малко след обаждане до НОИ София във връзка със забавено изплащане на болничен.

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 13:54 от toni_dimova

# 707
  • София
  • Мнения: 23 214
можеше тия административни причини да ги обявят някъде, не да мълчат или да лъжат  Close
аз ги заринах с мейли и имам един отговор, че с днешната ведомост ще ми изплатят парите, значи да ги чакам утре.  Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 74
можеше тия административни причини да ги обявят някъде, не да мълчат или да лъжат  Close
аз ги заринах с мейли и имам един отговор, че с днешната ведомост ще ми изплатят парите, значи да ги чакам утре.  Rolling Eyes


 И аз така им казах. Това било годишното преизчисляване на обезщетенията приключено вместо до 30-то число на месец май за три пъти по кратък срок, затова са спрели обработката на болничните.
Честито бамбарадамбара  Simple Smile, аз за съжаление нямам твоят късмет болничният ми е предаден на 17.04 и засега трябва да чакам Sad, дано да не е много дълго.

# 709
  • Мнения: 870
Здравейте момичета!
Имам нужда от консултация и аз  Cry
Работодателят ми не е предал все още болничния за м.Април, а аз дори съм изпратила и следващия, който е 45 дни преди термин. Офиса е в друг град и ги пращам по куриер... Миналата седмица звъннах да попитам дали ги получават и ми потвърдиха, че са получени. Напомних, че срока е до 15-то число, вчера написах напомнящ мейл и сега си проверих в сайта на НОИ - все още няма предаден болничен. Силно се надявам днес да са го внесли и просто системата да не го е отчела, но не знам дали е възможно. Сега не знам какво следва ако наистина са изпуснали срока, моля ви за съвет  Praynig

# 710
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Здравейте момичета!
Имам нужда от консултация и аз  Cry
Работодателят ми не е предал все още болничния за м.Април, а аз дори съм изпратила и следващия, който е 45 дни преди термин. Офиса е в друг град и ги пращам по куриер... Миналата седмица звъннах да попитам дали ги получават и ми потвърдиха, че са получени. Напомних, че срока е до 15-то число, вчера написах напомнящ мейл и сега си проверих в сайта на НОИ - все още няма предаден болничен. Силно се надявам днес да са го внесли и просто системата да не го е отчела, но не знам дали е възможно. Сега не знам какво следва ако наистина са изпуснали срока, моля ви за съвет  Praynig

За априлски болничен, предаден през месец април на работодателя, срока за подаване в НОИ е 15 май.Така или иначе са длъжни да го предадат в НОИ, иначе търпят глоба.Просто ще ти забавят изплащането.

# 711
  • Мнения: 870
pantera666   bouquet
Знам, че срока е 15 май - т.е. днес. Притеснявам се да не ме изкарат виновна, че аз не съм го предала. Като пращах с куриер отбелязах, че са документи, а не конкретно болничен... За забавянето на плащането е ясно, настроила съм се да чакам  Tired

# 712
  • Мнения: 281
Знаете колко време ще взимам обезщетение за безработица ако ме съкратят по чл.328 ал. 1 т. 11 за промяна в длъжностната характеристика?
Благодаря ви!

# 713
  • София
  • Мнения: 307
мами имам въпросче

с мъж ми  Laughing нямаме брак, но живеем заедно
след като малкия навърши 1 год и остана по майчинство, тоест ми намалеят доходите, ще имам ли право на детски? Или се взема под внимание и неговия доход?

то не че големите детски ама все пак ooooh!

# 714
  • Мнения: 153
elvirka не се гледа неговия доход, ходи и си подай документите.

# 715
  • София
  • Мнения: 307
elvirka не се гледа неговия доход, ходи и си подай документите.

  bouquet мерси

ще отида

# 716
  • Мнения: 327
Знаете колко време ще взимам обезщетение за безработица ако ме съкратят по чл.328 ал. 1 т. 11 за промяна в длъжностната характеристика?
Благодаря ви!

Т.нар. "високо обезщетение". Повече информация тук: http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

# 717
  • Мнения: 153
"за времето на платен и неплатен отпуск за отглеждане на дете, на неплатен отпуск за временна неработоспособност и за бременност и раждане и на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година - среднодневната минимална работна заплата за страната за съответния период;"

това означава ли, че при изчисляването на тези 60% за 24мес назад няма да ми се гледа какво съм получавала за първата и втората година от майчинството, ами ще вземат впредвид  среднодневната минимална работна заплата за страната и на тази база ще се изчисли какво ще взимам? Ако е така нестига, че нищо няма да мога да взема от работодателя ми / та това си е чист мираж/ ами после и от ТБ пак  newsm78 /само да припомня- изтича ми 2рата год. от майч. и май ще ме съкратят по чл.328/

# 718
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
"за времето на платен и неплатен отпуск за отглеждане на дете, на неплатен отпуск за временна неработоспособност и за бременност и раждане и на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година - среднодневната минимална работна заплата за страната за съответния период;"

това означава ли, че при изчисляването на тези 60% за 24мес назад няма да ми се гледа какво съм получавала за първата и втората година от майчинството, ами ще вземат впредвид  среднодневната минимална работна заплата за страната и на тази база ще се изчисли какво ще взимам? Ако е така нестига, че нищо няма да мога да взема от работодателя ми / та това си е чист мираж/ ами после и от ТБ пак  newsm78 /само да припомня- изтича ми 2рата год. от майч. и май ще ме съкратят по чл.328/

За периода от изтичане на 410 дни до навършване на 2 години от детето се взема МРЗ за база. За 410 дни си имаш осигурителен доход, който е зависим от дохода, от който е изчислено обезщетението ти за бременност и раждане.

# 719
  • Мнения: 167
Да знаете дали този месец има някакъв проблем с изплащането на болничните от НОИ?
Родих на 5.03 и имам издаден болничен от болницата за периода 5.03-15.04, който е занесен в НОИ на 12.04. От тогава седи статус "обработва се" и не са ми преведени никакви пари. Дори следващия болничен, който е от 16.04 е занесен в НОИ и нищо. Монаха доста повече от 14 р.б

Общи условия

Активация на акаунт