За ЮНСКАТА дружина нова тема- догодина- 23

  • 52 119
  • 291
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Дид, исках да е в 4-5 часа, но заради липсата на места съм принудена да го направя предиобяд. Иначе от 8 до 16ч. абсурд да се пазят местата. Миналата година беше от 16,30ч. тази - по отрано, че по до късно:))) . Тортата миналата година ни я доставиха непосредствено преди рязането. Тази година момичето, което ще я прави май не доставя, та ще се наложи явно някой да ходи да я взема.
Тротинетката е супер подарък! Павел я обожава, хвърчи навсякъде с нея, зарязал е напълно колелото без педали, но и неговото време ще дойде. За скачане - още си скача с магаренцето. Ако нямате такова - препоръчвам - по-лесно и удобно е от топката. Иначе и на топката се кефи. Кухнята също е голямо забавление. Ние нямаме такава, но най-добрия му приятел това му е страстта и в тях готвят до забрава. У дома готви с наличните пластмасови и метални съдове и с една тенджерка, която майка ми му даде от моето детство. И пералня пази на тавана, ама не съм я изровила още. Много мило ми става като си видя играчките:))). И колко качествени са били, сега децата ни(и на брат ми) играят с тях - конструктор, влак, автомат, кукли, коли...
Много вълнения се събират и при вас! Ще гледам снимков материал от кръщенето с удоволствие!
Дано хомеопатията помогне! Аз така и не се наканих да го заведа Павел...
На зъболекар го водих тези дни - всичко наред.

# 91
  • Мнения: 832
Ние имаме топка за скачане. Много е голяма, изобщо не може да я ползва по предназначение. Според мен за към 4-5г. и пак зависи от ръстта. Магаренцето и ние си го ползваме активно. Тротинетката я кара, както и колелата (има вече 3 вида), джипа и всякаквите други превозни средства.

Марчелка съм я признала, тя знае всичко просто  Heart Eyes  Hug

Нашият РД тази година ще е на двора. Направихме му детски кът с всякакви забавления - много си го харесва. И постоянно сме навън, още докато закуси сутрин, обува си обувките и излиза. Понякога едвам успявам да го прибера на обяд.
Подаръците мисля да са за ползване на вън, просто вкъщи не се стои. Пък и не е особено по тихите и кротки игри. Не се ли скача и бяга, не му привлича за дълго вниманието. Мисля да му взема една детска косачка, че все ходи след баща си с едно джипче за бутане и го имитира (Марчелка, да си виждала в Джъмбо такива?)
Диди, вие май имахте баскетболен кош   newsm78  Какъв е и доволни ли сте? Става ли за двор? Чудя се дали да му взема кош, че все хвърля разни топки, камъни, буци пръст или каквото докопа. Периодично ходя да му събирам играчките от вън, че все ги мята през оградата.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Топки за скачане има и малки, но и по мое мнение магаренцето е за предпочитане.
Косачки преди имаше, не съм виждала скоро, но мога да погледна като ходя.
Диди, Господин Картоф в Джъмбо беше на 40 лв. Наистина е много занимателен. Вътре има още няколко по-малки картофа(май 3) с аксесоари към тях - очи, уши, мустаци, усти, щапки, ръце, крака, очила...
Неща за навън искам и аз (трамплин и пързалка на първо време), за двора при свекито, ама нещо не предвидихме нясто тази година и най-вероятно ще остане за следващата.
Баскетболен кош имаме  - за вкъщи купен, за дрора правен от свекъра ми. Хубав подарък е, според мен. Дионче Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 832
Пропуснах да кажа, че му поръчах това мемори. Много ми го похвалиха. Но все още не е пристигнало и не мога да дам отзиви. След това, обаче, видях тази игра и съм сигурна, че много ще му хареса и мисля да му я взема и нея. Много обича автобусите. А и с братовчедка си играха нещо подобно импровизирано по Великден. Та, все ще й дойде времето.

Мерси, Миме!!   bouquet

# 94
  • Мнения: 1 147
Марчелка, както винаги много полезна и на време с идеи Hug
Аз още не съм решила какво ще взимаме за РД, но понеже съм супер голяма фенка на Хаба, вероятно ще е някоя тяхна игра, въпреки че от баткото имаме, но не пречи да разнообразим с някоя.
Засега съм загледала тази, тази, може би тази . Все още разглеждам и ще го мисля, но със сигурност ще взема ей тази за подарък на някое от приятелчетата на Дамян, ние имаме големия вариант и децата много играят с нея.
Иначе колело, тротинетка, ... имаме от баткото, ролери му взехме. Ако все още е фен на Мики Маус (понеже сравнително бързо му минават тези периоди ...), задължително ще има и нещо на тази тематика. Като цяло много трудно измислям какво да му взема, тъй като от батко му имаме много неща, така че с интерес ще следя вашите идеи и може да взаимствам нещо Wink

Иначе аз лично бих препоръчала за подарък лего - в къщи то е най-харесваната играчка и постоянно ползвано, няма друга такава играчка, която толкова години да е издържала на този терор Laughing). Ех, да бяха всички играчки с такова качество ...
Дъска за рисуване - също много ползвана у дома.
Ей такова домино много съм се замислила да взема, в момента ползваме частите на една друга игра за тази цел и Дамян много се кефи.

Мартеа, пиши наистина как е Рая.

Дионче, ей такова може да си вземете, мисля, че се харесва на децата

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 22:46 от десито

# 95
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Марчелка, мерси за разясненията.  Hug
Дионче, баскетболния кош мама го беше взела от Ямбол, най-обикновен. Честно казано събира прах и той вкъщи, бързо му мина мерака. Със магаренцето същата работа, стои горе на тавана, като го сваля се завърта около него 1-2 дни и го зарязва и пак го качвам. Колелото без педали и то, ама мисля това лято да го ползваме повече. Не може да замести качествено толокарчето, при нас това е най-използваното нещо за навън, колко обувки скъса с него не е истина.  ooooh!
Деси, какво представляват тези играчки на Хаба, че не можах да разгадая по картинките?  Blush
И ние сме фенове на Мики Маус  Mr. Green
 Мерси, че напомни за дъската за рисуване, също ще му е много интересно на Иво, то много обича да рисува. А лего свястно също няма, така че и това ще имам предвид, имаме едно с големи части, ама даже съм го прибрала. В момента вкъщи е лудница с тия играчки, тъй като са изкарани и за възрастта на малката и за Иво и само ги подритваме и заобикаляме, заляли са ни.   Crazy

# 96
  • С-я
  • Мнения: 37
добър ден, вече на рожденденска вълна.
За лего да си кажа- нашият е най-върлият фен на Lego City- коли, пожарни, линейки и т.н. много ситни частици, които не може да сглобява. но аз се научих. той гледа книжките, разглобява, за да има какво да сглобяваме после и си играе най-вече на полицаи и бандити. Когато не прави това, иска да гледа в клипчета за лего- в нета има бол такива. Лего дупло вече не го занимава- иска Лего Сити.
Също така много си пада по пистолети и пушки, на които аз не съм привърженик, ама какво да направя Sad
подарък за р.д.- не знам, мисля, че е презадоволен и каквото и да му вземем, интересът ще е кратковременен. а и обикновено се радва най-много на големи глупости (последната му голяма радост- един обикновен сапун Simple Smile)
И сега някой на ДМ няма ли да ходи?

# 97
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хелоуууу!

Страхотни идеи за подаръци. Марчелка и аз съм я признала, и за подаръци и за други неща ще даде съвет. Simple Smile Аз все още не съм започнала да мисля за РД-то, то и време не ми остава. Знам само, че тази година ще е на заведение, да сервират и отсервират, аз само да платя сметката. Нашият татко няма да може да се прибере и единствения вариант за мен е - заведение. Подаръци също не знам какви ще са. Най-много обича да си играе с колички и единственото нещо, което казва, че иска е писта. Тортата най-вероятно ще е с колите (Матю, Макуин, Сали).
Деси, какво представляват тези играчки на Хаба, че не можах да разгадая по картинките?  Blush
И аз се присъединявам към този въпрос.

Диди, Теди определено си ревнува. И това с гушкането определено за мен си е ревност. Когато кърмя Вики, Теди се нарежда веднага с кофичката кисело мляко и иска аз да му давам. Става време за кърмене и аз казвам, че ще храня Вики, а Теди "Неее, той не е г(л)аден." Редовно, когато сменям пелените или каквото и да е друго с Вики, Теди идва и иска "Гуш". Въпреки това много си го обича, пита постоянно къде е бебето. Сутрин иска да го целува като стане. Хвали се, че има бебе и че е батко.  Crazy Когато минаваме покрай болницата иска да вземем и другите бебета.  Joy

Мартеа, пиши как сте.

Хайде събуди се големият бандит...

# 98
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Сладък Теди! Heart Eyes Даа, ревност си е, аз имах предвид че не е натрапчива ревност, ами приема сестричката и факта че вече не е само той и нещата не са само за него. Винаги иска и за нея да има, разделя -това е на Иво яденето, това на Теа, някой ако му даде нещо пита, а за Теа има ли. Като я храня с каша или пюре правя и на него или задължително си опитва, а ако случайно остане й го дояжда.  Joy Никога не е бил агресивен към нея, което много ме радва, защото познавам семейства, където големите проявяват агресия от ревност. Има го и това вбебешаване, примерно взима два биберона и ги поделя, единия на него, другия на нея и почва ма-ма, ба-ба, лапа си пръста уж да е съпричастен с нея и ей такива глупости.  Mr. Green Ама той копира всички, сега като бяхме на село копираше братовчед си на 6 години във абсолютно всичко. 100 % ако реши да скочи от терасата и той е след него.  ooooh!

# 99
  • Мнения: 832
Диди, Теди определено си ревнува. И това с гушкането определено за мен си е ревност. Когато кърмя Вики, Теди се нарежда веднага с кофичката кисело мляко и иска аз да му давам. Става време за кърмене и аз казвам, че ще храня Вики, а Теди "Неее, той не е г(л)аден." Редовно, когато сменям пелените или каквото и да е друго с Вики, Теди идва и иска "Гуш". Въпреки това много си го обича, пита постоянно къде е бебето. Сутрин иска да го целува като стане. Хвали се, че има бебе и че е батко.  Crazy Когато минаваме покрай болницата иска да вземем и другите бебета.  Joy

Пете, абсолютно същото беше и при нас в началото. Мати винаги казваше, че бебето не е г(л)адно, когато трябваше да го кърмя и да прекъсна заниманието с баткото. Винаги (и до сега) когато седна на дивана да го кърмя, идва и ляга на краката ми, гуши се и той. Но до там. Не сме имали никога драми, истерии, ревове или нещо подобно. И това според мен е съвсем в реда на нещата. Нека да се обичат дечицата, пък ние ще се раздаваме докрай за тях.

Диди ме е изпреварила. И при нас е така, ако играя на някаква игра с бебето, задължително го правя същото и на баткото. Еех, страхотни са ни дечицата  Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 147
Деси, какво представляват тези играчки на Хаба, че не можах да разгадая по картинките?  Blush

Всички са настолни игри. Тази се събират цветя най-общо, хвърля се зарче, мести се една фигура и играчите по определени правила събират едни цветя Wink (ама и аз го обясних Embarassed). Тази идеята и е да се прави връзка между цифрата и съответния брой обекти. Тази е нещо като мемори, имаш животни и техните родители, идеята е да се намери на всяко бебе животно майката и таткото, като се играе на принципа на меморито, т.е. обръщат се карти и идеята е да обърнеш родителите на съответното животно.

Ох надявам се, че обясних поне малко, че не ме бива много по обясненията Sad

Иначе от сайта на хаба, може да видите инструкциите на самите игри и от там да се ориентирате по-подробно ...

# 101
  • Мнения: 23
Здравейте и от нас! Виждам, че не съм сама в подготовка на рожденни дни. Ние утре си имаме голяма рожденничка, но за нейно голямо съжаление няма да можем да празнуваме с деца, тъй като е с варицела. От яслата Дани хвана / само да ви се оплаче,такъв кошмар не съм имала досега 1 седмица не съм спала от тези ужасни пъпки, Дани цялата беше пъпка до пъпка.../ и сега след малката и Влади хвана  Sad..то от една страна добре, че си минаха от реда, но толкова много пъпки има и тя по лицето над 100..моля се да не им останат белези....иначе за подаръците на Влади е таблет, а за Дани падна голямо чудене. В момента най- любимо и е да реди пъзели и да кара колело с помощни....Засега взехме  един конструктор на Лего от 600 части, получи и една голяма кухня..друго незнам..много ми е трудно, защото  каката си пази играчките и вкъщи имам играчки за 2 магазина Grinning...И за да сме солидарни с едната, и на Дани РД ще бъда вкъщи най вероятно.
Марчела, много бих се радвала ако имате път към нашата площадка да се видим някоя вечер, и поздравления за идеите са много полезни! и да споделя опит с теб, че тази кула на Уно вкъщи я донесе Дядо Коледа и незнам защо, но не играят с нея...а конструктора от яслата, явно е любим на всички Simple Smileтова е от нас лека и слънчева седмица на всички!

# 102
  • Мнения: 4 191
Здравейте момичета, тези два дни имах двама рожденици и изобщо не съм стигнала до компютъра. Чудесно е, че има раздвижване, след малко ще изчета всичко подробно.

Благодаря, че ни мислите, ето какво стана при нас - мазахме тогава десетина дни с всичко, което ни бяха предписали, киснахме се в отвари, пихме някакви неща, но нямаше никакво подобрение. Говорихме с лекарката (много разбрана, много симпатична, на моята възраст и с дете, голямо колкото Рая), споделих й притесненията си от упойката и тя на свой ред сподели, че не би сложила и на нейното дете за такава манипулация. Предложи ми да пробваме без упойка, бая мислих и се съгласих. Значи, беше просто кошмарно, в подробности няма да влизам, аз я държах от кръста нагоре, медицинската сестра от кръста надолу, лекарката съответно правеше каквото трябва, кървища, рев, детето от рев му се напукаха капилярите по лицето, аз поприпаднах, та накрая сестрата ме свестява мен. Не знам дали трябваше да взема точно това решение, но вече е минало. После около 2 дни Рая не искаше да пишка, стискаше и накрая се изпускаше, не ми даваше да я мажа, а трябваше да мажем през 2 часа. Постепеннно усети, че вече не боли и започна да ми дава да я мажа, започна да пишка пак, но на гърне (не иска вече на тоалетната, това остана от цялата работа). Нещата поотшумяха, в сряда бяхме на контролен преглед и вече е доста по-добре, още мажем и киснем, но е значително по-добре, почти заздравяло е мястото. Иначе, изпи един АБ - Аугментин, защото има е-коли в урината, сега правим едномесечна опашка със Суметролим, а аз отделно правя и хомеопатична с Туя, Монилия и пробиотик. Моля се да убием тая гнусна бактерия, защото е много упорита, след 3 седмици ни е контролата. Това, горе-долу, от нас, пак благодаря, че питахте Heart Eyes

За подаръците - ние със сигурност ще й вземем тротинетка, тя самата това иска. Има една от сестра й, но е много изстрадала. Ще гледам с интерес вие какви подаръци мислите.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 789
мартеа било е наистина ужасно, но пък вече е минало.  Hug А упойката според мен си е също страшно нещо. Изтръпвам просто при мисълта за пълна упойка....мразя упойки! Дано и с бактерията се справите!
За подаръците за РД- Стили ще получи като основен подарък колело-негово желание. Има и чисто нова тротинетка, която не иска да кара. Знае как, но нещо няма желание. Иначе едно от другите неща ще бъде комплект за риболов- въдица, рибки и т.н. щуротии, защото е голям фен- като си намери пръчка вън или ще хваща риба с нея или ще стреля. Другите неща не съм ги измислила още. Нито как ще празнуваме. Предните две години все бяхме вкъщи, този път мисля да е в детски център.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Мартеа, радвам се, че се включи! Милото Райче много е изстрадало, че и ти покрай нея! Дано вече всичко да е в миналото! Дано и да преборите бактерията! Живи и здрави да са ти рождениците! Хубаво е от празници човек да няма време:)
Роси, достигна ви и вас значи варицелата... много неприятно, че я карат тежко, но поне си минават от реда, както казваш. Павел дали заради АБ или друго, нямаше и 20 пъпки общо, като на лицето бяха само 3.
За кулата на уно - една подобна дървена му беше грабнала интереса и се надявам и тази да му хареса.
Ех, като ви чета за отношенията между братчета така се умилявам... Диди, и Павел е така, все пита: Ами за бати? Дори като ходим при педиатърката или зъболекарката и те му дадат някакъв подарък и от тях си иска за батко си.  Laughing Петьо е по същия начин, все да има за двамата, дори ако е едно или малко го отстъпва. Дано са все така, че и аз съм виждала и чувала какви ли не неща  Heart Eyes
Настолните игри са хит и у дома, особено бяха в зимните вечери - не се сърди човече, домино, черен петър, мемори карти. Много хубав подарък са и никога не са излишни, според мен. Сега ще разгледам предложенията на Деси. Hug
Деси, дъска за рисуване е супер! На мен много ми харесват от този тип - с хартия, магнити и тебешир и места за съхранение на материалите  
http://pinterest.com/pin/115334440429203421/ и това http://pinterest.com/pin/115334440429203424/ ама нямам никакво място... рисува си на масичката на листи и на магнитна дъска.
Ринговете, които е предложила Деси също са интересни, ние имаме един жираф с рнгове.

Общи условия

Активация на акаунт