Когато любимия мъж забравя....

  • 14 143
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

# 1
  • Мнения: 14 830
Доста е сложно.След като години наред е живял в семейство в което не се правят подаръци и не се отбелязват лични празници  тържествено ще е трудно той ей така изведнъж да започне да прави всичко това

# 2
  • Мнения: 55
за толкоз пропуснати случаи поне веднъж каза ли му, че ти е станало неприятно?
един фасон не му ли извъртя или поне едно фръцване не му ли спретна?

ако наистина е расъл в такова семейство, а ти си мълчиш, какво очакваш?

говорете бе хора, казвайте си нещата!

# 3
  • Мнения: 2 124
Първо, едва ли го познаваш от вчера - фактът, че вече сте под един покрив, няма да промени досегашните му навици.
Аз също съм от семейство, в което не се обръща много внимание на празници и подаръци и затова не очаквам кой знае какво по-особено внимание, само поради факта, че била някаква дата.

Хората сме различни - щом не ти е приятно, кажи му, ама не мисля, че фасоните ще са вървежни в случая, по-скоро или открито, или с намек кажи какво желаеш.

# 4
  • Мнения: 556
За съжаление в новото семейство човек пренася навици и възпитание от дома в който е отрасъл. При  родителите ми е немислимо да не подариш цвете и подарък на празник, а в семейството на мъжа ми не си подаряват. Трябваше ми много време и натякване да го науча, че на празник се подаряват цвете   bouquet Чак да не ти купи и една мартеничка не е нормално. Кажи му, няма да се сети сам. Първият път ще се поскарате после ще се научи.

# 5
  • Мнения: 768
Опитай с "Утре имам ... повод, какво ще ми подариш  Flutter ?" Под формата на майтап, ако не си падаш по директните сблъсъци. Или пък и ти приеми, че всеки ден е ден като ден и забрави за празниците.

# 6
  • Мнения: X
Любимият ти мъж всъщност не забравя.
Той просто няма изградени такива навици.
Няколко дни преди следващият празник или твой повод го изведи някъде на кафе, на вечеря, да се отпусне и му кажи всичко, което ти мислиш и искаш за празниците-как да ги прекарвате, как да си подарявате, как да празнувате.....първите 2-3 пъти ти организирай основната част от празника, на него му възложи допълнителните подробности.После му дай шанс сам да се сети....
Предполагам, че така лека-полека, со кротце-со благо, ще  възприеме новите неща, и ще свикне, че е съвсем нормално да се подаряват цветя и подаръци по поводи.    Peace
Ако тръгнеш с рогата напред, нищо чудно да чуеш :"Е, в нашето семейство никога не сме си подарявали досега, пък не сме умрели!"
Изобщо, идеята на поста ми е да не го критикуваш и да го изкараш идиот, а да му покажеш, че има много и по-прекрасни начини да се изкара един празник.И всички да са щастливи, вместо скарани.

# 7
  • Мнения: 6 214
Да си казвам ли бруталното мнение?  newsm78

# 8
  • Мнения: X
Недей.     Laughing
Не я отчайвай...още е в началото.

# 9
  • София
  • Мнения: 346
А преди да се съберете заедно как беше? Ако по същият начин е реагирал, защо очакваш , че като заживеете заедно той ще се промени?

# 10
  • Мнения: 135
Чакайте малко, дайте първо нещо да изясним.. първото нещо дето ми направи впечатление е че живеят заедно близо година... добре де, преди да заживеят заедно този мъж не е правил никакви жестове, никакви подаръци, никакви цветя не е имало  newsm78... нещо не схващам ???  Thinking
Че коя ще е тази жена, дето още от самото начало ще се примири да я подминават като пътен знак ???  Naughty

Хей.. балонче, спа ли бре душко в началото.. че с какво те впечатли този юнак толкоз.. прощавай, но дребните жестове са от особено значение за една двойка.. дали ще успееш да го промениш.. трудна работа.
Съвети няма да ти давам, ти прецени дали те устройва този начин.. за да пуснеш тази тема, ми се струва че си нежна ранима душа.. от теб обаче зависи, дали си струва да продължаваш без жестовете, без които просто не става и не можем.  Hug

# 11
  • Мнения: 6 214
Добре, че има по-меки (в изказа) като sote-full. Щото ако беше аз да си кажа... А щях да го пиша същото де, ама щеше да звучи много по-грубо.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 947
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

Нищо общо няма преди със сега! Да отиде авторката и да му каже това, дето написа тук! То от първата година, ако си имат такива неизказванки, не знам до къде ще стигнат...И на мен ми е  налагало да уча мъжа си как се празнува сем.празник, щото живее сам с приятели от 16 годишен...

# 13
  • Мнения: 91
Балонче,а до сега,преди да заживеете заедно,честитил ли ти е празниците?Подарявал ли ти е подаръци?

# 14
  • Мнения: 539
Какъв е този мъж?
До сега не видя ли, че е такъв?
Мислех да пиша и друго, но се спрях, че е малко грубо.
Но прочети какво ти е написал sote-full .........

Общи условия

Активация на акаунт