Когато любимия мъж забравя....

  • 14 154
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

# 1
  • Мнения: 14 838
Доста е сложно.След като години наред е живял в семейство в което не се правят подаръци и не се отбелязват лични празници  тържествено ще е трудно той ей така изведнъж да започне да прави всичко това

# 2
  • Мнения: 55
за толкоз пропуснати случаи поне веднъж каза ли му, че ти е станало неприятно?
един фасон не му ли извъртя или поне едно фръцване не му ли спретна?

ако наистина е расъл в такова семейство, а ти си мълчиш, какво очакваш?

говорете бе хора, казвайте си нещата!

# 3
  • Мнения: 2 124
Първо, едва ли го познаваш от вчера - фактът, че вече сте под един покрив, няма да промени досегашните му навици.
Аз също съм от семейство, в което не се обръща много внимание на празници и подаръци и затова не очаквам кой знае какво по-особено внимание, само поради факта, че била някаква дата.

Хората сме различни - щом не ти е приятно, кажи му, ама не мисля, че фасоните ще са вървежни в случая, по-скоро или открито, или с намек кажи какво желаеш.

# 4
  • Мнения: 556
За съжаление в новото семейство човек пренася навици и възпитание от дома в който е отрасъл. При  родителите ми е немислимо да не подариш цвете и подарък на празник, а в семейството на мъжа ми не си подаряват. Трябваше ми много време и натякване да го науча, че на празник се подаряват цвете   bouquet Чак да не ти купи и една мартеничка не е нормално. Кажи му, няма да се сети сам. Първият път ще се поскарате после ще се научи.

# 5
  • Мнения: 768
Опитай с "Утре имам ... повод, какво ще ми подариш  Flutter ?" Под формата на майтап, ако не си падаш по директните сблъсъци. Или пък и ти приеми, че всеки ден е ден като ден и забрави за празниците.

# 6
  • Мнения: X
Любимият ти мъж всъщност не забравя.
Той просто няма изградени такива навици.
Няколко дни преди следващият празник или твой повод го изведи някъде на кафе, на вечеря, да се отпусне и му кажи всичко, което ти мислиш и искаш за празниците-как да ги прекарвате, как да си подарявате, как да празнувате.....първите 2-3 пъти ти организирай основната част от празника, на него му възложи допълнителните подробности.После му дай шанс сам да се сети....
Предполагам, че така лека-полека, со кротце-со благо, ще  възприеме новите неща, и ще свикне, че е съвсем нормално да се подаряват цветя и подаръци по поводи.    Peace
Ако тръгнеш с рогата напред, нищо чудно да чуеш :"Е, в нашето семейство никога не сме си подарявали досега, пък не сме умрели!"
Изобщо, идеята на поста ми е да не го критикуваш и да го изкараш идиот, а да му покажеш, че има много и по-прекрасни начини да се изкара един празник.И всички да са щастливи, вместо скарани.

# 7
  • Мнения: 6 214
Да си казвам ли бруталното мнение?  newsm78

# 8
  • Мнения: X
Недей.     Laughing
Не я отчайвай...още е в началото.

# 9
  • София
  • Мнения: 346
А преди да се съберете заедно как беше? Ако по същият начин е реагирал, защо очакваш , че като заживеете заедно той ще се промени?

# 10
  • Мнения: 135
Чакайте малко, дайте първо нещо да изясним.. първото нещо дето ми направи впечатление е че живеят заедно близо година... добре де, преди да заживеят заедно този мъж не е правил никакви жестове, никакви подаръци, никакви цветя не е имало  newsm78... нещо не схващам ???  Thinking
Че коя ще е тази жена, дето още от самото начало ще се примири да я подминават като пътен знак ???  Naughty

Хей.. балонче, спа ли бре душко в началото.. че с какво те впечатли този юнак толкоз.. прощавай, но дребните жестове са от особено значение за една двойка.. дали ще успееш да го промениш.. трудна работа.
Съвети няма да ти давам, ти прецени дали те устройва този начин.. за да пуснеш тази тема, ми се струва че си нежна ранима душа.. от теб обаче зависи, дали си струва да продължаваш без жестовете, без които просто не става и не можем.  Hug

# 11
  • Мнения: 6 214
Добре, че има по-меки (в изказа) като sote-full. Щото ако беше аз да си кажа... А щях да го пиша същото де, ама щеше да звучи много по-грубо.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 947
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

Нищо общо няма преди със сега! Да отиде авторката и да му каже това, дето написа тук! То от първата година, ако си имат такива неизказванки, не знам до къде ще стигнат...И на мен ми е  налагало да уча мъжа си как се празнува сем.празник, щото живее сам с приятели от 16 годишен...

# 13
  • Мнения: 91
Балонче,а до сега,преди да заживеете заедно,честитил ли ти е празниците?Подарявал ли ти е подаръци?

# 14
  • Мнения: 539
Какъв е този мъж?
До сега не видя ли, че е такъв?
Мислех да пиша и друго, но се спрях, че е малко грубо.
Но прочети какво ти е написал sote-full .........

# 15
  • Мнения: 7 947
Балонче,а до сега,преди да заживеете заедно,честитил ли ти е празниците?Подарявал ли ти е подаръци?

Що? Какво значение има?

Ми не е научен, не може, не обича...като му се каже обаче и откаже – тогава е проблем! Айде от мухата слон сега...тя, за да живее с него – си го обича, за едното цвете ли да се разделят давате съвет?

# 16
  • Мнения: 6 214
Просто да кажем, че това е една червена лампичка. Нищо повече.

# 17
  • Мнения: 7 947
Просто да кажем, че това е една червена лампичка. Нищо повече.

Да...ако пък е левичар - втора червена лампичка  Crazy

# 18
  • Мнения: X
Просто да кажем, че това е една червена лампичка.
Абе, така е, червена лампичка е.
Ама може човека да си има други достойнства.    Grinning
А и повечето мъже, поне се надявам да са повечето, като им се каже/покаже как обича да празнува любимата жена, че обича и цветя, и подаръци, са склонни да се нагодят към нейните желания.Поне за празници.
Е, ако вече е съвсем темерут, тогава вече ....да си му бере гайлето.
Обаче, мъжете нямат радари и не могат да отгатват мисли.Та, вместо да се коси тук авторката, да вземе да си му каже директно и да се опита лека-полека да го научи.
Дано стане.   

# 19
  • Мнения: 237
С опита на един провален брак... и последвал развод  Simple Smile ... но доста задоволително и задоволяващо съжителство сега, с друг мъж, естествено, мога да кажа следното - малко са мъжете, които разбират от намеци и подмятания. Бих казала, че изобщо няма такива, но никога не съм крайна в изказвания от такъв вид. Все си  мисля, че ще се окажа изненадана един ден Wink Тъй че - ако искаш нещо, казвай директно. Не чакай той да се сети. Ще си спестиш много стягащи душата размисли и съмнения.

# 20
  • Мнения: 237
Ха така! Точно това имах предвид Katarin X.

# 21
  • Мнения: 680
Е чак пък и мартеница да не се сети да подари, малко ми се струва прекалено. Но пък човека може да не е научен, а пък и в тяхното семейство щом такава  е практиката, напълно нормално е и той да не го прави. Но пък ако му се каже, подскаже по някакъв начин, може да има резултат.
Може пък да има други достойнства човека.

# 22
  • Мнения: 62
Балонче, и аз съм такава, бе, жена, не се сещам за празници, не знам защо... Confused

# 23
  • Мнения: 6 214
Балонче, и аз съм такава, бе, жена, не се сещам за празници, не знам защо... Confused
поне други достойнства имаш ли?  Wink Wink Или да питаме мъжа ти.  Laughing

# 24
  • Мнения: 7 947
Балонче, и аз съм такава, бе, жена, не се сещам за празници, не знам защо... Confused
поне други достойнства имаш ли?  Wink Wink Или да питаме мъжа ти.  Laughing

Интересно ми е защо жената си казва мнението, демек, че такова нещо може да не е нарочно, а просто човек да усеща нещата различно - и някои решава - да се заяжда с подобен въпрос, гнусна работа...

# 25
  • Мнения: 62
 Simple Smile Уомън, че коя жена ще си признае, че нема никви достойнства?! Joy Пък ако нема такива и е успяла да ''слъже'' некой да я вземе, той да я мисли! Wink Crossing Arms Мен пък ми е странно, че трябва да празнуваме по календар. Не стига, че сметките си плащаме по календар, ами и празниците. Хайде, нема нужда! Вижте къв виц намерих за Свети Валентин. Laughing
В магазина:
– Моля, дайте ми онзи червен плюшен гъз.
– Ама господине, това е сърце!
– Госпожо, аз съм кардиолог от 20 години и знам как изглежда сърцето, така че, дайте ми онзи червен плюшен гъз! Joy
Че ако мъжът се върне в къщи на Сейнт Валентинчо без червен плюшен..., голема работа! Joy
Важно е той да не е такъв... Wink

# 26
  • Мнения: 6 214
Балонче, и аз съм такава, бе, жена, не се сещам за празници, не знам защо... Confused
поне други достойнства имаш ли?  Wink Wink Или да питаме мъжа ти.  Laughing

Интересно ми е защо жената си казва мнението, демек, че такова нещо може да не е нарочно, а просто човек да усеща нещата различно - и някои решава - да се заяжда с подобен въпрос, гнусна работа...
Я стига, кой се заяжда  newsm78

# 27
  • Мнения: 7 947
Ти директно каза на Пънки - поне за нещо бива ли те тебе или само за секс ставаш! Ако го приемаш за комплимент - ок.

# 28
  • Мнения: 6 214
Ти директно каза на Пънки - поне за нещо бива ли те тебе или само за секс ставаш! Ако го приемаш за комплимент - ок.
Вили, ти не беше такава... newsm78

Виж Пънки как си го прие с чувство за хумор, както и аз го написах.   bouquet

# 29
  • Мнения: 7 947
Оф, честно казано - ако съм в грешка за звученето на поста - още по-добре  Peace

Иначе...и аз съм човек, понякога бъркам  Laughing

# 30
  • Мнения: 62
Аз го приех като закачка, Вилико, с Уомън май си пишем аверската. Хайде, стига сме се карали, аз за тази работа си имам ''прекрасни съседки''. Последно ме заплашваха с Общината и Службата, но не разбрах за коя служба става въпрос... Laughing

# 31
  • Мнения: 7 947
ми ти с тия котки  Joy

# 32
  • Мнения: 62
 JoyТака е! JoyДиалога завърши с ''напомнянето'' да не забравя да сложа и мед на мечките! ooooh!Цялата Мара втасала в България, ама хайде...Че и за подаръците така, и все пак, ако на някой му е важно, другият трябва да прави жестове, нема начин. Wink

# 33
  • Мнения: 4
Така е свикнал да живее и няма да е лесно да го превъзпиташ, така да се каже  Hug Но пък не е невъзможно  Heart Eyes Обясни му как се чувстваш, както и, че си свикнала да живееш по друг начин и ако е възможно да се синхронизирате, за да се чувствате и двамата добре  Hug Дано съм била полезна  Wink Желая ти успех  Peace

# 34
  • Мнения: 187
Като го знаеш какъв е, другият път го подсети.
Не виждам нищо лошо в това да кажеш "Тъй като знам какъв ръб си в това отношение, искам да ти кажа, че ще ми е много приятно да получа мартеница/цвете/потник по еди-кой-си-случай". Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6 214
И да не вземе хубавецът да изскочи с чехли и вибратор, като в оня гаден виц.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: X
плюшен гъз
ръб
чехли и вибратор
 Joy Joy Joy

# 37
  • Мнения: 755
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

Така е възпитан...сама го споменаваш, да не се напъва излишно по празници и поводи. Кажи му го и го и си намерете златната среда. Ако държите един на друг ще си намерите ваш модел на поведение по тези поводи.

# 38
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Аз не мога  да  схвана  що  за трагедия е това, че авторката  не била  получавала подаръци и цветя  по  поводи. Голям праз.
Директно  по  темата- когато  любимият мъж забравя,  хич не следва  да  си  го слагаш на сърце. Много  важно, че не бил подарил  китки и  мартеница  на  конкретен ден- не виждам  защо  толкова  те  тормози  това.
Понеже  не  обичам  букетища, мъжът ми  е своевременно  уведомен и  не прави  грешката  да ми  мъкне  такива. Що  се отнася  до подаръци- не  примирам  да ми ги подаряват по  повод. Че на Коледа не бил подарил. Много  важно. За сметка  на това   се  сеща   навреме  от какво имам  нужда  и  даже  повече  от мен  врънка  да си  го купя, като ми  дава  и  пари, заделени   от страничните  му доходи.
Балонче, твърде отскоро сте  заедно.Най- вероятно  не е  стиснат, а недосетлив. А ти  ми  дребнавееш.

# 39
  • Мнения: 6 214
Да, да, измисляйте му оправдания.  Peace Тя била дребнавеела.  Tired Ама утре той ако почне да я обвинява и да я прави на две стотинки за нищо, той няма да е дребнав, сигурна съм.

# 40
  • Мнения: 8 940
Ми, убийте го този човек, че не се вълнува от всички празници в календара и не се сеща да ги отбележи подобаващо  Whistling
Авторката, мъжете не четат мисли - кажи му директно, че това те притеснява. Значи вие първо сте били гаджета, сега живеете заедно, ама ти не можеш да му споделиш, какво разваля цялата картинка? Представям си за по-сериозни неща как общувате. Сигурно разчитате на телепатия.

Ето, аз съм човек, който е израснал в семейство, в което се празнува абсолютно всичко - само се търси повод. И, както си пише - официално, с подаръци, поздрави...Сигурно съм тотално сбъркана и анархистично настроена, но не съм прихванала от тази еуфория и не бих празнувала разни общоприети дни, в които човек трябва задължително да бъде много весел и да се носи на 20 см. от земята.
Това, обаче, не ми пречи да купувам подаръци и да изненадвам любимите за мен хора без повод, а защото съм видяла нещо, което ми е напомнило за тях, усмихнало ме е и т.н.

# 41
  • Мнения: 755
Ми, убийте го този човек, че не се вълнува от всички празници в календара и не се сеща да ги отбележи подобаващо  Whistling
Авторката, мъжете не четат мисли - кажи му директно, че това те притеснява.



Предполагам драмата не е в това , че не чете мисли, а в идеята , че не сеща дори. Това е възпитание, модел, който е видял-живял/семейството ни изгражда определени представи за нещата в живота, а не партньорите ни/ и го приема за нормален. Нейният е различен и е също толкова нормален за нея. Всеки е прав за себе си и това е съвсем нормално.
 Но, да права си само комуникацията оправя тези неща - друг начин няма.

Последна редакция: нд, 17 мар 2013, 20:08 от Fortune

# 42
  • Мнения: 34
Пълната трагедия, че някой не чете мисли Stop
Чувствата могат да се показват и по други начини. Ако толкова не можеш да преглътнеш липсата на подаръци, кажи му го, сподели какво те мъчи, поговорете откровено, изслушай го и него. Колкото повече споделяш, толкова повече той ще свикне с мисълта, че ти си друг тип човек, че за теб тези "дребни" (за него) неща са важни. Ще се пречупи или пък ти ще свикнеш с него. Всеки си има собствените си "лудости". Hug

# 43
  • Мнения: 539
Чета постингите и си мисля, как се омаловажават нещата, които носят радост. защото точно тези дребни неща създават уют, тръпка и т.н.
Нали всички знаем "малките камъчета обръщат колата".

Аз лично не бих живяла с човек, който не ме прави щастлива. Като не се сеща да създава радост, да ми показва, че аз съм специална за него. И не само на празници.
ДА, знам какво ще кажете, че живота е изнервен, криза, безпаричие и т.н, но нали точно на всичко това малките жестове са тези, които те зареждат. И не всичко струва пари( нищо не струва да спре и да ти откъсне люляк по пътя докато пътувате или да ти донесе единствените узрели ягоди, докато се разхождате, или  да ти донесе любимия щоколад и т.н. Когато има желание, човек намира начини.
И ако един човек не се сеща на празник, дали би се сетил за тези неща в обикновенните дни?
И въпроса не е в мартеницата или подаръка, а в самия жест. Тези жестове правят живота по-цветен.

# 44
  • Мнения: 755
По-цветен и щастлив - така е.Жестовете на внимание топлят душата.

# 45
  • Мнения: 303
Хич, не съм съгласна да се оправдава такъв мъж! Ужас! Аз бих била ужасно обидена! С ММ имахме разминаване в стила на подаръците, но за една година се научи какво обичам и сме нямали издънки! Особено като е така добър да ме пита какво искам!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Със сигурност няма да има прошка остави ли ме без подарък и цвете!

# 46
  • Мнения: 8 999
В моето семейство не се разменяха нито поздрави, нито подаръци по никакъв повод /е, освен за мен, защото бях дете/. Като се събрахме с мъжа ми и сложихме нашите доходи в общата касичка, ни се стори доста малоумно да вземе някой от нас двамата пари от тази касичка и да купи "подарък" за другия. Общо взето - от единия джоб в другия. Нито аз имам някакви тайни и несподелени постъпления, нито мъжът ми. Всяка стотинка е ясна - и произхода й, и количеството, и предназначението й. Подаръци не си правим един на друг. То е ясно, че нито той ще уцели точно моето желание, нито аз неговото. Като си харесам нещо, споделям, че смятам да си го купя и, ако е по-скъпо, обсъждаме дали и кога. Същото важи и за него. Понякога той купува разни неща за душата - я миризливо сиренце, я хубаво винце, я някой голям и тлъст шоколад, но това не са подаръци, а глезотийки. Аз пък обичам рибни деликатеси и чат-пат изненадвам за вечерната трапеза с нещо такова. Но, каквото и когато да купуваме, то все е разход за двама ни, излиза от общия ни бюджет. Не мога да кажа "Купих ти червен хайвер".
Тъй като аз пазарувам дрехи за децата, понякога се случва да видя нещо, което преценявам, че ще му стои добре, че има нужда от такова и му го купувам. Но това не е подарък. На него пък изрично съм му забранила да ме "изненадва".
Не ми е ясен тоя зор в едно семейство взаимно да си "разменят подаръци". Слагам го в кавички, защото моето виждане е, че едно семейство не е редно да има отделни касички. А ако не са отделни, ми е леко смешновато това купуване на подаръци.
Правим подаръци на близки роднини и приятели. И се вълнуваме при избора.

# 47
  • Мнения: 6 214
baibibi , поне мартениците не подминавате сигурно.  Peace Иначе е ясно, че с общ бюджет може и да не ти подарява подаръци за по 3000лв, дълго избирани, да.  Peace И ние бяхме така.

# 48
  • Мнения: 8 940
Кратунке, във вашия случай сте седнали и сте обсъдили твоите очаквания и сте постигнали консенсус.
Аз и затова питах авторката дали въобще му е казала нещо по въпроса или просто тихичко цупи устни и се чуди, защо човекът не се сеща сам.

Ето, baibibi сподели как е в тяхното семейство. Просто моделите са различни и е хубаво тези неща да се уточняват на глас, за да няма разочаровани.

# 49
  • Мнения: 7 947
За мен жестовете по празници, в това числоподаръците - са много важни. Ето защо се постарях доста, докато науча моя кога какво очаквам, как да поднася, кога, как да опакова дори - абе от-до за празника. В годината имаме не повече от 5-6 празника, егати, ако и тях пропуснем - кога...И не, не е същото без повод да се правят тези неща, поне не и за мен.
За общите пари - ми то на почти всички са общи. Ние често си определяме бюджет за подаръци - например за Коледа - по еди колко си за подарък за всеки, в това число и детето. За другите празници - си правим не толкова скъпи подаръци, излизането в ресторант и тн - всичко си е от семейния общ бюджет - нали все пак заедно празнуваме.

# 50
  • Мнения: 742
И на мен за Коледа нищо не ми подари.Замълчах си ,защото бяхме точно тогава зле финансово и го разбирам напълно.Обаче като пропусна и мартеничката вече пощурях и го питах "Ти защо не ми купи мартеничка?" а той "Ми незнам каква ще ти хареса,сега като излезем ще си избереш и ще ти купя".Хич не бях доволна от отговора и после навън тръгна да ме подканва айде избери си мартеничка сега а аз "Ти на 8-ми Март ,ще ме заведеш и цветето ли да си ибера,не ти искам мартеницата".Е,на 8-ми Март ми взе цвете в саксия,сега си го гледам с много любов,виждам че ме наблюдава като се въртя около саксията и се кефи.Трябва да подчертая,че когато ми го подаряваше беше меко казано сконфузен.Та това ме навежда на мисълта,че просто не е по тези неща...По-късно обсъдихме празници,подаръци и т.н. и той каза,че за него просто тези неща не са важни,по-важно било да сме заедно и да се обичаме.Аз пък му обясних ,че жестовете ,макар и малки и безобидни ме правят много щастлива и държа на тях.Преди два дни оправяше нещо навън в градината и по едно време дойде с букетче от лалета и люляци.Е,разтопих се,после цял ден вървях по улиците и се усмихвах като се сетя.Сигурно хората са ме помислили за шашава.
 Така че разговорите оправят нещата,ако той държи на теб,ще се промени до колкото му е възможно.

# 51
  • Мнения: 51
Всички тези оправдания на мъжете,че са израснали в такива семейства,че било по важно да се обичате,че не знаели какво ще  ви хареса и нз си още какво  са пълни глупости.Освен ако мъжът не е израснал в гората,с мечките,значи все някога е разбрал,че това е прието в отношението към семейството или любимата жена.Правят го,защото е по лесно,защото не им се занимава или мисли какъв подарък ще се хареса.Промяна може да има само ако мъжът го иска и то в началото на връзката.Види ли,че му се разминава с малко мрънкане и два часа цупене,определено  няма да има промяна.
Това си е мое мнение.Не гарантирам,че е всеобхватно и  единствено,но е изградно на база  личният ми опит.А той в тази област е мнооооого голям. #Cussing out

# 52
  • Мнения: 755
mariya2709 , права си. Обаче пък жената не е длъжна да превъзпитава някого , ако той не иска пък и не трябва все пак е вече самотятелен индивид. Един разговор в прав текст изяснява нещата, вече от мъжа зависи дали му отърва да "чуе" какво казва жената или ще се направи на треснат. Именно ,защото така е по-лесно.

# 53
  • Мнения: 8 999
А един мъж пък не е длъжен да се превъзпита. Ако на жената й е толкова важно подаръчето по случай Осми март или професионалния празник, да си търси подарявач, а не съпруг.
Не е лесен съвместният живот, а явно и не е за всеки.

# 54
  • Мнения: X
Не е нито до превъзпитание, нито до празници.
Един мъж ако си е темерут, такъв си остава.
А мъж, който обича, няма да чака празници, или да го превъзпитават, за да радва любимата жена...

# 55
  • Мнения: 571
Ние сме се разбрали- само за рожденни дни.При нас се събират много празници като се започнеот Коледа, та до края на Януари.После детето, имен ден.....то край няма.
Мартеници- Всяка година взима по 30 еднакви-обикновени за ръка- и връзва на всички.Не се ядосвам, че не е специална.Подаръци- само за роднините по повод някакъв и той избира вече.Съвсем добре се справя.
Лично аз предпочитам да ми даде парички и да си купя нещо.Или заедно с него да идем и да ми вземе каквото съм харесала.
По парфюмите е спец.Няма такъв, който да не ми е харесал.Подарил ми е поне 20 за 12г. По едно време мислех, че е намек, но се усетих, че просто знае какво ще ми допадне.Страст са ми парфюмите и обувките.
За дрехи- купувал ми е рокли без да съм там.Харесал ги е и е решил, че ще ми стоят добре.Първо се ядосвам, но после се радвам.Имам една от 2005г и още си я нося с кеф.Толкова се радва, че ми харесва.
Не е обида липсата на подарък.Една целувка, мил поглед или дори да изчисти вместо жената...това е уважението, не скъпите дарове.Цветята вехнат, парфюма свършва, дрехите се късат...

# 56
  • Мнения: 7 947
Не е нито до превъзпитание, нито до празници.
Един мъж ако си е темерут, такъв си остава.
А мъж, който обича, няма да чака празници, или да го превъзпитават, за да радва любимата жена...



Мъжът само с подаръци ли може да те зарадва  Confused

# 57
  • Мнения: 742
 Въпроса изобщо не опира до подаръци,но това е най-нормалния начин да те уважи някой.Когато направи жест спрямо теб ,а дали ще е на празник или просто така няма никакво значение.Всяка жена би се зарадвала на подарък от любимия,дори да е една картичка пак ще я направи щастлива.

# 58
  • Мнения: 51
Въпросът разбира  се не е в подаръка....и разбира се има и по важни неща... и разбира се,че не всяка жена иска подаръци.Но когато мъжът знае,че това е важно за конкретната жена и се прави на недоразбрал,това е повод да се замисли жената дали и за други неща(от тези по важните)той по същия начин няма да си прави оглушки.
Ако мъжът на авторката на темата е бил такъв и преди да заживеят заедно,то тогава грешката си е нейна.Тези неща е трябвало да се изяснят  в началото.Ако не е казвала нищо,той е приел,че тя е ок с това поведение.
Не мисля,че е лошо това,че в някои семейства сте решили да не си подарявате подаръци.Щом всички,които това касае, са доволни-какво по хубаво от това?Но ако той(мъжът на авторката) е подарявал,но е спрял след "обвързването" това  с неподаряването и е най-малкият проблем.Пак казвам че това си е лично мое мнение и е на база личният ми опит.

# 59
  • Мнения: 550
Имам 2 приятелки с такива "ръбове" за мъже. И двете ревяха и се тръшкаха по празници, не можете да си представите за какви истерии иде реч (но сме били и малки, де). Едната успя да го превъзпита, другата- не, но смея да твърдя, че и двете двойки са заедно дълги години вече! Искам да кажа, че компромиси и взаимно напасване му е майката- дали от едната или от другата страна-- диалог да има!

# 60
  • Мнения: 7 947
Малко е трудно да разбереш човек, който има точно противоположното мнение или нагласа. В тази връзка се очаква или мъжът да приеме тертипа на жената – или тя – неговия. Защо се очаква все жените да се налагат?
Аз познавам един такъв мъж, голям е сладур, ама действително не признава празниците. Не обича да планира рд или Нова година – с думите – е, какво толкова, ще си почина, така и така цяла година бачкаме по много. Не прави празненства, не обича да лудницата около избиране на подаръци и менюта и тн. Жена му знае и го оставя на мира. Купува му подарък – избира си на нея. Въобще не виждам нещастие в това. В началото тя, жената – много правеше физиономии и цупки, после го разбра, ми защо да променяме все мъжете  Wink

# 61
  • Мнения: 5
Не когато тя иска!!!КОГАТО АЗ ИСКАМ!!!
В нашата къща е така.Не обичам само защото е 8 март да съм вземел 1 карамфил мога да го правя без повод когато ми е кеф.Само по празници и специялни дати ли карате жените/мъжете да се радват от отношението на половинката трябва да е през цялата годинка.

Момиченцето си мисли имам рожден ден трябва да ми подари нещо.ЗАЩО може да иска да ти го подари след седмица или месец,и какво няма да го вземеш ли ??
Абе общо взето дата като дата !

# 62
  • Мнения: 3 784
Да де, ама правиш ли го? Наистина?  Wink

Понеже моите наблюдения са, че тези с декларациите "аз уважавам/обичам любимата си всеки ден, а не по календара", не са си счупили краката да показват любов и през останалото време.

Ще се радвам да разбера, че има поне едно изключение.

Личният ми опит: влюбените в мен мъже са правили всякакви жестове без повод, с повод, просто ей така, за рожден ден, заради пълнолунието  Laughing ... схващате идеята. Тези, дето се възмущават на комерсиализацията на Коледа... не съм видяла да подарят карамфилче през останалите 365 дни.

Та така.  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 8 999
Ето - моят мъж е изключение. 360 дни в годината засвидетелства по всякакъв начин обич, грижа, нежност. Пет дни съм му отпуснала пълен покой - Коледа, РД, Осми март, Св. Валентин, имен ден. Халал да са му!
Карамфили не ща. Искам обаче, винаги когато кажа "ав" той да отговори с "дав". И не толкова с материални подаръци. Работи като вол, но винаги гледа да ми помогне и да ме отмени. И така е редно - аз съм дребничка, колко силици да имам? Той е малко над двойно на моите килограми - носи  повече и ракия, и гардероби, и рояли... Достатъчно ми е да съм сигурна, че след 12 часова дневна, а преди това и нощна, прибирайки се вкъщи, ще напазарува разни дреболии, които съм забравила, а вече ме мързи да излизам. Че, ако не съм сготвила, ще си направи нещо за ядене, че и децата ще нахрани, нищо че е блъскал цял ден. Че ще ме поощри да отида на фризьор, маникюр, козметик, нищо че вкъщи всичко е на вили и могили. Че ще ме накара да си купя нещо, за което аз самата знам, че е неразумно скъпо и не бих си го позволила, ако разсъждавам трезво. Нищо, че после той ще се лиши от други неща заради моята прищявка. Че в съня си ме прегръща.
Майната му на парфюмчето за Осми март. Нали всеки друг ден е готов да ме залее с литри благоухания.
Ако имате такъв човек до себе си, не му се цупете за пропуснатото цвете, не го измъчвайте заради липсата на лъскаво пакетче под елхата, не го карайте де са чувства виновен заради неосъществените ви мечти за легло, посипано с розов цвят в деня на влюбените. Това са само фикции. Истинската обич е ежедневие.

# 64
  • Мнения: 7 947
Ако 361 дни в годината той прави всичко това - дали ще му натежи и още 5 дена да се сети? Не схващам логиката. Тия дни трябва да са най-най, в повече от ежедневното, тогава има изненада, приповдигнато и различно ухание.

# 65
  • Мнения: 755
Вилико, това идва вероятно от някакъв извратен комплекс " няма да го направя само защото така  правят всички и тя очаква да е днес." Супер тъпо ми се вижда, жена ти или мъжът ти да имат РД  и да не и` му подарим нищо само защото така ще е по-оригинално или пък ще сме доказали, че не сме рамкирани/някои много държат да изпъкват винаги и всякак/. За мен това е тъпо и съм съгласна с Вилико тук.

# 66
  • Мнения: 1 294
Какво ще направите ако сте в следната ситуация?
Любимия мъж забрави именния ми ден, не ми чистити, не ми подари подарък....нищо. С М живеем от мн. скоро заедно като семейство, под един покрив. За нова година му казах - хайде да идем да си избереш нещо лично заделих пари искам да си купиш било пуловер, дънки от мола..... и до там......не отидохме. За Коледа, за Нова година също не ми подари подарък. За голямо мое учудване дори в семейството им и подаръци не се размениха за празниците. Дойде професионален мой празник - пак нищо, не ми чистити. Следва Баба Марта сутринта дойде и каза - Честит празник и не ми подари мартеничка от него, а аз му направих закуска както вс. сутрин и.... мартеничка му дадох. За 8 март ми чистити и даде само кутия бонбони, нищо повече, очаквах да организира нещо, да отидем някъде, даже отказах покани от приятелки за женски банкети, та нали сме за първа година заедно /живеем имам предвид/. Незнам как да реагирам, просто останах като смаяна-дори за 8 март в семейството му не подариха цветя на дамите, да не говорим за нещо друго....

Това е като описание на бившия ми. Но да ти кажа не е забравяне, а неотдаване на значение.  Ходенето по магазините беше кошмар за него, дори и ако беше за купуване на негов подарък. 50лв за празник (да си купя нещо) и така. Годишнина - първите му ги напомнях, на една от тях се скарахме, останалите и аз ги "забравих" завинаги.... По отношение на подаръците - имало е случай само аз да подарявам, с опаковка, панделка ала бала.. но това за него са били "лигавщини". Не напразно е бивш, е и още заради куп други причини Simple Smile
 Дребните неща са показателни и решаващи в много отношения. Но за тези неща отваряш очи и виждаш, че наистина могат да съществуват когато срещнеш човека, който е способен да ти ги покаже. Иначе и ти ще се превърнеш в темерут рано или късно.


 

# 67
  • Мнения: 10 915
Ето - моят мъж е изключение. 360 дни в годината засвидетелства по всякакъв начин обич, грижа, нежност. Пет дни съм му отпуснала пълен покой - Коледа, РД, Осми март, Св. Валентин, имен ден. Халал да са му!
Карамфили не ща. Искам обаче, винаги когато кажа "ав" той да отговори с "дав". И не толкова с материални подаръци. Работи като вол, но винаги гледа да ми помогне и да ме отмени. И така е редно - аз съм дребничка, колко силици да имам? Той е малко над двойно на моите килограми - носи  повече и ракия, и гардероби, и рояли... Достатъчно ми е да съм сигурна, че след 12 часова дневна, а преди това и нощна, прибирайки се вкъщи, ще напазарува разни дреболии, които съм забравила, а вече ме мързи да излизам. Че, ако не съм сготвила, ще си направи нещо за ядене, че и децата ще нахрани, нищо че е блъскал цял ден. Че ще ме поощри да отида на фризьор, маникюр, козметик, нищо че вкъщи всичко е на вили и могили. Че ще ме накара да си купя нещо, за което аз самата знам, че е неразумно скъпо и не бих си го позволила, ако разсъждавам трезво. Нищо, че после той ще се лиши от други неща заради моята прищявка. Че в съня си ме прегръща.
Майната му на парфюмчето за Осми март. Нали всеки друг ден е готов да ме залее с литри благоухания.
Ако имате такъв човек до себе си, не му се цупете за пропуснатото цвете, не го измъчвайте заради липсата на лъскаво пакетче под елхата, не го карайте де са чувства виновен заради неосъществените ви мечти за легло, посипано с розов цвят в деня на влюбените. Това са само фикции. Истинската обич е ежедневие.
Ето това мнение казва всичко по темата за мен.
Не ми купил цветенце за 8ми март, голяма работа. Нали утре като кажа, абе таковата харесах си еди какво си, нямам реално нужда от него, пък и струва повечко, ще ми каже: вземай, хич не се чуди. Просто пример.
Никога не би ми хрумнало да оценявам мъжа по това дали на празник се сеща да ми подари нещо. Ако 5-6 дни в годината се сеща, а в останалите не, ами мерси, ама не, благодаря.

Балонче, а как е в другите дни, делничните, обикновените.
Иначе в случая щом толкова държиш, просто му кажи, но спокойно, без цупене, обвинения и драми.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 09:07 от иглуб

# 68
  • Мнения: 1 294
Момичета, тука не става дума за тривиалните празници. Естествено, че човек винаги трябва да се чувства обгрижен и обичан от любимия. Но не виждам нищо банално да отбележите празник и да си размените подаръчета, това не значи, че в останалите дни от годината сте оскотели. И факт е, че човек, който не се сеща и на определени дати, какво остава да засвидетелства внимание друг път.

# 69
  • Мнения: 10 915
Момичета, тука не става дума за тривиалните празници. Естествено, че човек винаги трябва да се чувства обгрижен и обичан от любимия. Но не виждам нищо банално да отбележите празник и да си размените подаръчета, това не значи, че в останалите дни от годината сте оскотели. И факт е, че човек, който не се сеща и на определени дати, какво остава да засвидетелства внимание друг път.

Ами аз лично не мисля, че е факт. Както и че щом ми подарява цвете/подарък с повод значи, че през другото време няма начин да е ръб. Едното по никакъв начин не обуславя другото. Вниманието и обичта имат нужда да се засвидетстват ежедневно, пък ако ще да е и само с пускане на прахосмукачката  Grinning
Но ако за единия е жизненоважно да му се подарява на всеки повод, то това непременно трябва да се изясни с другия.

# 70
  • Мнения: 1 294
Жизнено важно не е, но е хубаво и те прави по-щастлив, това че се сещат за теб, да знаят какво ще те зарадва и ще те накара да се усмихваш Simple Smile

# 71
  • Мнения: 755
Мъжете ги мързи. По-лесно е да им е да си мислят "абе тя си знае, какво сега да се хабя и да се излагам като пубертет".

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 16:20 от Fortune

# 72
  • Мнения: 7 947
Е не знаех, че пускането на прахосмукачката вече се приема за жест на нежност към жената  Joy  ooooh!

# 73
  • Мнения: 1 294
И според мене не е, ама някои и на това са доволни.  Mr. Green

Мъжете ги мързи. По-лесно е да им е да си мислят "абе тя си зане, какво сега да се хабя и да се излагам като пубертет".

Аа, моят е романтичен и си знае кое, как, кога, аз не мога да постигна изобретателността му.  И като ми подари пръстен пак не се досетих до последно. Blush

# 74
  • Мнения: X
Момичета, тука не става дума за тривиалните празници. Естествено, че човек винаги трябва да се чувства обгрижен и обичан от любимия. Но не виждам нищо банално да отбележите празник и да си размените подаръчета, това не значи, че в останалите дни от годината сте оскотели. И факт е, че човек, който не се сеща и на определени дати, какво остава да засвидетелства внимание друг път.

Ами аз лично не мисля, че е факт. Както и че щом ми подарява цвете/подарък с повод значи, че през другото време няма начин да е ръб. Едното по никакъв начин не обуславя другото.

На мен ми е трудно да си представя, че мъж, който забравя дори кога е рождения ти ден, през останалото време се раздава с внимание, нежност и подаръци, ама....кой знае.   Simple Smile

# 75
  • Мнения: 8 999


Аа, моят е романтичен и си знае кое, как, кога, аз не мога да постигна изобретателността му.  И като ми подари пръстен пак не се досетих до последно. Blush

Моят мъж пък така нескопосано ми предложи да се оженим, че още съм му ядосана и вече 14-та година не приемам. Нека да ходи ерген, да види зор!

Не бих се засегнала, ако ми забрави рождения ден, ама - на!, помни го. И Нова година ми честити, и Коледа. Ама по-скоро с набързо промърморени абревиатури, наместо с дълга и напоителна реч. Ама пък да искам да ми честити специално Баба Марта или някой професионален празник, пък и да се цупя, че е пропуснал, не ми се вижда нормално. Всъщност, ако се почувствам обидена от такова нещо, бих се притеснила основно за собственото си психично здраве.

# 76
  • Мнения: 755
Вниманието никому не вреди - не изкривявайте темата. Всичко друго е комплекси пречупени през кривото огледало на лично подтискани възприятия. Знаете го не по-зле от мен и вие.

Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 12:29 от Fortune

# 77
  • Мнения: 1 294
О, да, всяка жена се нуждае от внимание и глезене. "На мен ми стига едикакво си" не е задоволително, защото "едикакво си" трябва да се случва по дифоулт, а огънчето нe се поддържа с конвенционални неща като пускане на прахосмукачка. Иначе, да хубаво е да помагат, но още по-хубаво е изненадващ букет например:) Т.е. едва ли някоя ще отрече, че би се зарадвала.

# 78
  • Мнения: 755
Не всяка жена, а всеки човек - независимо от пола. Peace

# 79
  • Мнения: 1 294
Така, така, правилно  Peace Grinning

# 80
  • Мнения: 539
Вниманието никому не вреди - не изкривявайте темата. Всичко друго е комплекси пречупени през кривото огледало на лично подтискани възприятия. Знаете го не по-зле от мен и вие.

 Peace - много точно

# 81
  • Мнения: 8 999
На подаръци и китки не държа, ама ако разбера, че милото има тайна сметка, ще го попилея. Честно. Аз също нямам нито скрити доходи, нито тайни влогове. Семейство сме, печелим, за да пълним семейната каса, а след това заедно решаваме как да я разтоварим.
С този мъж не съм се обвързала заради юношеско увлечение. Достатъчно зрял избор съм направила и, ако съдбата ми свърти кофти номер, ще си сърбам попарата. Но просто не мога да си представя да крия пари от семейството си или каквито и да е други тайни.

# 82
  • Мнения: 382
Вниманието никому не вреди - не изкривявайте темата. Всичко друго е комплекси пречупени през кривото огледало на лично подтискани възприятия. Знаете го не по-зле от мен и вие.
Peace

Когато любимият мъж забравя.... се оказва, че има друга. Поне в моя случай. Confused

# 83
  • Мнения: 6 214
Вниманието никому не вреди - не изкривявайте темата. Всичко друго е комплекси пречупени през кривото огледало на лично подтискани възприятия. Знаете го не по-зле от мен и вие.
За мен даже е с основна важност.

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 765
балонче мъжът ти както беше написал някой няма навици да обръща внимание на празниците, трябва да е видял положителен пример в семейството, за да прави така. И мъжът ми е същия, казва едно "ЧРД или Честит празник" и това е. За баща му е едва ли не унизително да направи мил жест към жена си, важно е само да има ядене и пиене и тогава има празник, ако няма отрупана маса, няма празник. И те м/у другото подаръци не правят, а дават пари. За мен е много по ценно да питат от какво имат нужда децата и да отидем заедно да купим, отколкото да ти тикнат в ръката 20лв.

# 85
  • Мнения: 326
На мен ми се е случвало нещо подобно, а и ми се случва.
В семейството на моя мъж не празнуват Великден и Коледа и разни подобни. В нас се празнува, не като религиозен празник, а като семеен-повод да се съберем, да хапнем, да си подарим по нещо.
От както е с мен той подарява подаръци на родителите си, сестра си, баба си. И то доста измъчено-влача го с мен из магазините, после сама ги опаковам, надписвам картички и ги давам на сестра му да ги предаде.
8 март не ми честити, цвете не помня да съм получавала тогава или картичка.
Първи март ми е изключително любим празник, избирам мартеничка за всеки персонално, накичвам се цялата, окичвам и вкъщи. Той последните 2 години не ми подари мартеничка и аз му се бях разсърдила. За никой не купува, обикновено събира доста мартеници, но не дава  Joy
Всъщност, обаче, е доста романтичен и той е лигавия в налата връзка. Може да пропуска някои празници, но през останалото време добре се отчита. На първият ми рожден ден, се опита да изклинчи, направи нещо доста тъпо и го оставих.После 2 месеца тича след мен да ми се моли.За сметка на това, от тогава на всеки роджден ден ми прави огромна изненада. Веднъж се прибрах от работа 2-3 дена преди РД-то ми и той ме чакаше със събран багаж и самолетни билети. Тогава ми и предложи, но аз отказах  Joy  Не помня аз да съм му правила романтична изненада...много не ме бива.
Много се старае за разни такива романтични изненади, подаръци.Ако не му се старае, направо ме хваща и ме води някъде да си избера подарък.
Обаче, нали съм жена, и това някак...абе не ми е достатъчно.В смисъл радвам се, но ми се иска на Коледа да се включи в празника, на 1-ви март да ми подари мартеничка и на 8-ми март да получа лале или зюмбюлче.Баща ми винаги ни подарява зюмбюли и ми е много мило.
 
А за рожденните дни, аз понякога забравям кога е роден. Ето сега знам, но като наближи ще започна да се чудя на 6-и ли беше, на 9-и ли...ще трябва да му ровя по документите да видя.Всяка година в мозъка ми настъпва затъмнение и забравям точната дата.

# 86
  • Мнения: 1 294
Ами между другото и аз съм зле с помненето на дати, за това си правя напомнянки във телефона, че иначе голяма излагация ще се получи.  Laughing

# 87
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Моят мъж винаги ми подарява разни желани и не толкова желани неща по поводи, а и инцидентно. Честити ми празниците с широка усмивка и задължителна целувка.
НО, никога не ми е подарявал цветя и категорично отказва да го направи. Като дойде да ни вземе с малката от родилно, казал на един наш приятел " Да й вземеш цветя, защото аз няма да взема"  ooooh!
По неговите думи това били умрели цветя и не било хубаво да ми ги подарява. Нещо като за погребение му било.
Един единствен път се беше излъгал да ми купи цвете в саксия, ама то пък взе, че умря и виждайки го, че умря съвсем се отказа.
Странен човечец  Laughing

# 88
  • Мнения: 326
Ох, и моя е така с цветята.Купува букети само за други жени.На мен ми казва, че не щял да ми подарява трупове. Веднъж минахме покрай едни рози и ми вика"Подарявам ти тия рози, няма да ги късам да не умрат, ама да знаеш, че са твои". Което от една страна е много мило...  Laughing
Няколко пъти ми е взимал саксии, но явно имам лоша енергия и умират. Уморих и всички китки до едно в апартамента, в който живеехме до преди няколко месеца.Беше на леля му и бяхме под наем там, та имаше доста саксии с цветя.До едно ги изтребих, а даже за всяко бях търсила информация как се гледа, как се полива, къде се слага. Много ги обгрижвах, но умряха.Имаше 25 годишен изусов венец...за 3-4 месеца някак се свърши жизнения му цикъл.Или аз му го свърших...
На изписването ми беше взел букет, защото по телефона му казах изрично да ми вземе, да не се червя там.

# 89
  • Мнения: 1 262
Не се напрягай толкова, аз постоянно забравям всякакви празници и именни/рождени дни. Мъжът ми се цупи, но съм си такава - разсеяна. Е, подарък ще взема, но често забравям да честитя. Не си го слагай толкова на сърце - има такива разсеяни хора. Гледай през останалото време да се държи добре, а за твое успокоение го предупреждавай всеки ден 5 дена преди събитието - моят мъж вече така действа, за да не забравя аз нещо важно за него. И сама си искай подаръци.  Wink

# 90
  • София
  • Мнения: 865
Не си сама. Моя втора година не ми подарява подарък. Първата му я простих - децата бяха в болница, и аз с тях, но тази година не я прощавам. Всеки ден дудна за подаръка си (вече 3 месеца). Не го искам, той вече е изпросен, но жеста не мога да забравя. Липсата на жест. Причината я знам - мързи го да си вдигне задника и да отиде до мола. Другата причина е, че имаше навика да ми подарява някакви парадоксални неща и съответно получаваше моите критики. Но какво да се прави, не мога да се израдвам на обувки един номер по - малки, тотално несходни с моя вкус, на космическа цена. Или пък не можах да прежаля златна гривна купена за около 9 пъти по - висока цена от обичайното. Еми, не ми пасва на натурата, аз съм си прагматична и обичам нещата да са в нормалните граници, златната среда дето се вика. И така, продължавам да си дудна аз през ден за моята чанта, защото исках чанта за рожденния ден. И ще си дудна до следващия рожден ден, да видим ще посмее ли да не ми купи нещо.

# 91
  • Мнения: 1 262
Хванете си по един любовник да ви подарява, тогава и мъжете ви може да станат по-внимателни.  Wink Човек не оценява какво има докато не започне да го губи. Поне аз така си обяснявам липсата на внимание (подаръците са внимание). Естествено, освен ако човекът не е много разсеян (като мен, примерно). Тогава вината не е в липсата на внимание, а в липсата на съсредоточаване.  Wink

# 92
  • Мнения: X
Е, то има много разсеяни хора.....
Ама ако поне малко държиш на другия, ще намериш начин да го зарадваш, щом толкова иска и държи на внимание/подаръци и т.н.
Има начин да си напомняш, ако си толкова разсеян.
Стига да имаш желание обаче....    Laughing
За мен всичко опира до желанието.

# 93
  • Мнения: 1
Въпроса не е в парите, не и в стойността на подаръка. Въпроса е в жеста. Аз никога не съм забравяла какъвто и да е повод - рож. ден, имен ден, коледа, нова година..., мн. често като ходя специално до МОЛА или по магазините да си купя някои неща винаги купувам и на него - хубаво, практично, дреха от която има нужда да речем /винаги си ги носи/. Когато някой близък има повод аз мисля няколко дни по ред какво да направя, купя и .... че да му доставя удоволствие, да е нещо което да има смисъл, да го зарадва, а не просто отбий номер.

# 94
  • София
  • Мнения: 92
Моят пък все се опитва да се старае, но все не му се получава... За Коледа и НГ рядко получавам подаръци /понякога оправдание е липсата на пари или прекалено скъп ремонт на колата - да не казвам че ми дойде до гуша от тази кола... не мога да се наредя от нея да ми купи нещо и на мен, но както и да е/, за последния ми рожден ден ми подари много хубава нощничка с халатче /това май е най хубавия подарък който ми е правил/, за 8 март не ми се говори - толкова красиви букети правят и такива красиви цветя има /обожавам цветя/ и все не мога да разбера от къде намира най-увехналите рози...  ooooh! и така ама как да му го кажа като веднага ще се разсърди... толкова си мечтая понякога дори и да не е празник да ми подари огромен букет бутилка хубаво вино и шоколадови бонбони дори не искам и скъпи бижута или каквото и да било понякога имам чувството че просто отбива номер с подаръците и го прави като задължение понеже съм му подарила нещо, а не от сърце... ооох да бяха толкова романтични и мъжете, колкото сме ние щеше да е прекрасно...

# 95
  • Мнения: 1 262
Veronika Ivanova, по-добре си хвани любовник, за да изпълни желанията ти. Мъжете рядко се стараят вече, след като получат жената. Моя е от най-романтичните и има огромна разлика откакто ме получи. Много по-рядко ми подарява нещо без повод. За повод ми дава пари да си купя каквото искам.  Laughing Магията се губи, но пък поне няма неприятни изненади.  Laughing Не знам дали има мъж, който най-неочаквано да подари красив букет цветя на жена си или някое красиво бижу. Това по-скоро би го направил за някоя чужда жена.  Laughing Така че и ти по-добре си хвани един любовник да те глези. И на мен ми липсва това някой да ме поглезва.  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 326
И моят е романтик, но дребните жестове ги позабрави. Всъщност ежедневно прави някакви жестове или аз съм сбъркана и ги приемам за такива  Rolling Eyes Онзи ден нещо говорихме на тази тема с майка ми и казах, че например плаща цялата сметка.Тя ме поля със студена вода, че ние живеем заедно и бюджетът е общ и плащането на цялата сметка не било жест  Laughing Та се позамислих, явно в мен има нещо сбъркано или той ме е хипнотизирал, но аз всеки път си въздишам наум колко е галантен, че плаща цялата сметка  Joy
Цветя не ми подарява, но пък ако сме в някой магазин и си харесам нещо, веднага с най-милия тон ми казва"Хайде да ти го купим" и ми го подава сякаш е диамантен пръстен(а то е цедка за чай  Laughing)
И големи жестове е правил, но малките изненади, цветята, бонбоните бяха в началото или поне до бременността. Май после си реши, че съм негова до гроб и в момента ми купува по изключително романтичен начин цедка за чай.

# 97
  • Мнения: 1 262

Цветя не ми подарява, но пък ако сме в някой магазин и си харесам нещо, веднага с най-милия тон ми казва"Хайде да ти го купим" и ми го подава сякаш е диамантен пръстен(а то е цедка за чай  Laughing)

Хаха! Моя е същия! Като каже "Мило, днес ти взех едно подаръче". И аз мисля кой знае какво, а то някаква щуротия.  Joy Ама така го каже все едно диамантен пръстен ми е донесъл, както казваш.  Joy То вече са ни получили, мислят че нямаме нужда от по-така изненади. Ама както те ги правят на други жени, тъй и ние ще си намерим мъже да ни изненадват истински.  Wink

# 98
  • Мнения: 943
Аз на моя съм му казала още като се запознахме "Без подаръци" още му държи влага как му теглих една дето ми подари цвете за 8 март , за какво ми е таз китка , аз като искам нещо , ще отида ще си го купя и ще му кажа"Подарих си това от теб за мен" така правя , чиста работа дори приятели , на мъжо пък ако отида до магазина и му взема един шоколад като се прибера и му го дам казвам "взех ти нещо" ууу грейва за един шоколад  Laughing прави са старите хора"както го научиш" тъй , че авторката се вземе в ръце , да му каже какво и тежи , ако можех аз щям да отида и да му кажа , ако се притеснява , ама не го познавам човека Wink
Иначе в семейството си подаряваме подаръци , което ме дразни до лудост , баща ми е на 53 и още чака подарък за РД или ИД и ако не му взема и един лосион за лице ще се сърди като дете  ooooh!



Впрочем къде е авторката ,много мразя някой да направи тема и после си врътне д-то и до там , б*си неуважението към четящите и пишещите

# 99
  • Мнения: 62
Мноу съм любопитна дали моят утре ще забрави нещо...Хмм. newsm78 По точно днес, де...

# 100
  • Мнения: 943
Мноу съм любопитна дали моят утре ще забрави нещо...Хмм. newsm78 По точно днес, де...

какво има какво  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 62
 Simple SmileА, утре ще кажа, че съм суеверна. Laughing Ама и да забрави, аз не си слагам на сърце такива неща. Както казва Карлсон:'' Дреболия, обикновено нещо!'' Wink

# 102
  • София
  • Мнения: 92
Това с цедката за чай ми хареса, *Belle-Etoile*  Joy . В край на сметка ти го е купил от сърце хаха. Като се замисля моят баща например никога не е подарявал нищо на майка ми било рожден ден, било 8 март да не говорим за Коледа или пък Св. Валентин... В последно време отбива номера с едно карамфилче за празника на мамите, а пък за рождения и ден ми дава 20 лв да и избера някакъв евтин парфюм от Орифлейм и толкоз...  Laughing

# 103
  • Мнения: X
Simple SmileА, утре ще кажа, че съм суеверна. Laughing
Вече е "утре".....    ?     Laughing

Цитат
Това с цедката за чай ми хареса, *Belle-Etoile*  35 . В край на сметка ти го е купил от сърце................
Важното е , че подаръкът е нещо, което тя харесва.    Simple Smile
Аз например, си падам страшно много по всякакви кухненски пособия, съдове, джаджи и подобни.
Съответно имам две страхотни десертни чинии, то не са точно чинии,де, подарени ми от моя мъж.
А миналата година , при една разходка из Стария град на Пв, завирайки се из разните му там магазинчета, виждам една страхотна керамична тава, ама една изрисувана, накипрена, направо очите ми останаха в нея.И.....съпруга се появява с нея на РД ми.    Grinning
Е, как да не го обича човек!    Laughing

# 104
  • София
  • Мнения: 92
Да в край на сметка ако ти подари нещо което наистина желаеш, каквото и да било, изненадата си заслужава  newsm10

# 105
  • Мнения: 1
Може би проблема идва от това, че като си живял в едно семейство, виждал си нещата около себе си... и ти е харесвало, чувствал си се щастлив, удовлетворен и според това е правилно и отиваш в в др. къща а там нещата стоят по др. начин се чуди човек, шашка се. И сега баща ми се сеща да заведе майка ми на разходка, на ново място където не са били, плануват почивки, или до някой голям град за покупки с разходка и пица например, прави подаръци за празници, тя също, а и не само с повод. Не мога и да си помисля че 8 март, именни дни няма да се отбележат и няма да е щастлив този за който се прави....
Човек се радва на малките неща, на жестове, на възможността да планува различни неща, да пътува - подържа го жив някак си

# 106
  • София
  • Мнения: 1 609
Не изчетох цялата тема, сега се връщам, обаче... Наистина ли са ви толкова важни подаръците, че чак мъж, който не подарява, е еди-какъв си? Имам една позната, която ми се е оплаквала "Той не ми подарява подаръци" и като чуе за друга позната, че има ново гадже, първо пита "Подарява ли ти подаръци? Какво ти подарява?". Честно, повдига ми се. Това ли е най-важното нещо в една връзка - да се подаряват подаръци (независимо дали с повод или без)?

Извън това - да, трябва да се говори и да се намери подходящ начин да се каже на човека, че имаш еди-каква си идея за отбелязване на различни поводи.

# 107
  • Мнения: 6 214
не е най-важното, разбира се. Но пак показва отношение.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 609
Отношение само по този начин ли се показва? Много ми харесаха постовете на байбиби, аз на ей такова отношение повече ще се зарадвам, отколкото ако ми подари букет за 8ми март, например.

# 109
  • Мнения: 1 262
Проблемът е, че подаряват само в началото, докато те свалят. Или след като те получат, подаряват на някоя любовница.  Laughing Така че аз подаръци си изисквам, не да разбера след време (може и да не разбера де), че подарявал на друга, пък на мен не, както се случва обикновено.  Crossing Arms

# 110
  • София
  • Мнения: 92
Наистина... толкова са мили в началото, докато им паднеш в ръчичките, а след това им се губи интереса... само уважението си остава

# 111
  • Мнения: 187
Адинка, не че само така се показва отношение, ама ако ме подминава на РД ми ден и въобще не си е направил труда да ми вземе нещо, да ми чистити......да ми се маха, за какво ми е такъв дебил.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 609
Е ако има куп други качества, що пък да се маха. Но всеки с разбиранията си, аз не държа да ми подаряват - нито с повод, нито без. Радвам се, когато някой ми подари нещо и особено много - когато е нещо, което съм искала и/или ми харесва много, но чак да изисквам, да очаквам и да съм разочарована, че не се е случило - тц. Иначе на HAPPY_QUEEN подхода сигурно работи - изискват се подаръците, получават се Simple Smile  Peace

# 113
  • Мнения: 6 214
Отношение само по този начин ли се показва? Много ми харесаха постовете на байбиби, аз на ей такова отношение повече ще се зарадвам, отколкото ако ми подари букет за 8ми март, например.
Никъде не съм писала САМО. Peace И това е важно, както и абсолютно всичко друго. Нищо на този свят не се случва случайно. Всичко има някаква причина. И всичко има последствия, може да са положителни, може и да са отрицателни.

# 114
  • Мнения: 326
Подарък може да са много неща.
И да,показва отношение, когато ти подарява(или не)нещо на 8 март. Може да не зачита особено празника, но примерно да си помисли"Днес на много жени им дават поне едно цветче и аз трябва да дам на жената, за да се почувства добре".
А не да чакаш едно кокиче, а той дори да не се сети да ти каже здрасти.
Моят ми носеше мидички тези дни, защото бяхме на морето, но аз не ходя на плаж. Носеше ми мидички и ми ги редеше по масата в разни формички.
Това също го имам за подарък. Много ще се радвам да подруса детето, докато реве...но явно няма да се случи, но пък прави други мили неща.

# 115
  • Мнения: 1 262
Подсети го да подруса детето. Аз знам, че мъжа ми не е телепат и няма как да се сети какво искам или от какво имам нужда, ако сама не му кажа. Та изисквам да се грижи за малкия от време на време и си му го казвам.  Simple Smile

# 116
  • Мнения: X
Е ако има куп други качества, що пък да се маха...........
Абе, моите наблюдения са, че мъже , които "забравят" рождения ти ден, сватбения ден, Коледа или други важни за теб поводи, не се "сещат" и чиниите да ти измият, и на детето памперса на сменят, или дрехите си в пералнята да пуснат....т.е.,  не "блестят" с кой знае какви ...качества.    Laughing
Ако един мъж е точен и всеотдаен към жена си, то той е такъв на всички нива.А не избирателно-"това ми е лесно-става, това много зор-що да си го давам....!"

# 117
  • Мнения: 326
Аз му казвам естествено.Той най-я обича облегната някъде и да и прави муцуни. Ако я държи и тя се разреве и вика"Милоооо детето реве, ела я вземи" Няколко пъти му казвах, да се опита да я успокои, да я подруса.Разсърдва се, цопва я в средата на леглото и излиза.После не ми говори една седмица, че ми бил казал нещо си, пък аз нарочно съм се държала така, да му е гадно  Tired  Затова пък съм го командировала той да домакинства, защото аз успокоявам детето. Винаги....и нямам време за друго  Laughing

# 118
  • Мнения: 6 214
Да, напълно възможно е на НЕсещащите се просто така да им отърва.

Браво, Бел, ще домакинства, то най лесно е "не мога". Като не може едно, ще може друго.  Peace

# 119
  • Мнения: X
Оф, *Belle-Etoile*, хич не ти завиждам......а и все по-трудно ще ти става. 
Изобщо не ми се мисли какво те чака, когато тръгнеш на работа, трябва да гледаш дете, къща, а мъжът ти избира да свърши само това, което му е лесно и от което не му е гадно.    Wink

# 120
  • Мнения: 7 947
Аз му казвам естествено.Той най-я обича облегната някъде и да и прави муцуни. Ако я държи и тя се разреве и вика"Милоооо детето реве, ела я вземи" Няколко пъти му казвах, да се опита да я успокои, да я подруса.Разсърдва се, цопва я в средата на леглото и излиза.После не ми говори една седмица, че ми бил казал нещо си, пък аз нарочно съм се държала така, да му е гадно  Tired  Затова пък съм го командировала той да домакинства, защото аз успокоявам детето. Винаги....и нямам време за друго  Laughing

Е, какво повече искаш - ти с детето, той с домакинството.  Laughing
Идеята е всеки да прави по нещо, а у вас - ето, и двамата правите нещо.


# 121
  • Мнения: 326
Е, то хубаво ама и аз искам да си поготвя, да си измия нещо. Не само да ми реват на главата и да ме плюнчат.
А и той готви от Хепи и в разни квартални заведения.
Всъщност, ме дразни, че скоро заминава в чужбина за неопределено време и искам да прекарва време с малката. Тя и без това сигурно ще го забрави, въпреки че ще си идва чат пат.
После така и така ще съм сама с нея, поне докато е тук да си общуват.
Е, имат си своите моменти-той я къпе обикновено, но ме дразни, че ми я пльосва така и все едно тя е само моя отговорност.

# 122
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
И моят мъж беше така в началото. Обясни ми, че го е страх да не й направи нещо или да не сбърка с нея.
Сега, когато вече детето е по-голямо виждам значителна разлика в общуването им. И двамата греят като се видят и не съм чак толкова необходима. Т.е. мисля, че дори мога да изляза някъде без детето и няма да има драма при нито една от двете страни.
Та си мисля, че и при вас ще се получат нещата.

# 123
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Правило на французойката : не се сърдете на мъжа ако той забравя за вашият рожден ден - той просто не знае вашата възраст.


 Grinning

# 124
  • Мнения: 1 262
Аз му казвам естествено.Той най-я обича облегната някъде и да и прави муцуни. Ако я държи и тя се разреве и вика"Милоооо детето реве, ела я вземи" Няколко пъти му казвах, да се опита да я успокои, да я подруса.Разсърдва се, цопва я в средата на леглото и излиза.После не ми говори една седмица, че ми бил казал нещо си, пък аз нарочно съм се държала така, да му е гадно  Tired  Затова пък съм го командировала той да домакинства, защото аз успокоявам детето. Винаги....и нямам време за друго  Laughing
Кажи му, че се държи като недорасляк!

# 125
  • Мнения: 1 262
Оф, *Belle-Etoile*, хич не ти завиждам......а и все по-трудно ще ти става.  
Изобщо не ми се мисли какво те чака, когато тръгнеш на работа, трябва да гледаш дете, къща, а мъжът ти избира да свърши само това, което му е лесно и от което не му е гадно.    Wink
Не я плаши толкова! При нас нещата се развиха по подобен начин, макар и без цупните. Мъжа ми в началото хич не можеше да се оправя с бебето докато беше малко и затова той домакинстваше. После бебето порасна, сега не изисква толкова грижи, а баща му дори повече го гледа от мен (когато си е вкъщи, рядко). Детето предпочита баща му да го храни, да го гуши, да го успокоява, аз дори ревнувам. Така че има време, детето като порасне, бащата да се успокои малко, сега за него всичко е ново и непонятно. А мъжете бягат от сложни ситуации като бебето почне да реве, не е чак толкова страшно положението - типична мъжка реакция на неопитен татко. Най-вероятно му е много притеснено и го е шубе, ще свикне.  Wink Само без цупене, че ще се чудим кой е детето.  Laughing

# 126
  • Мнения: X
Не знам, HAPPY_QUEEN , дано да си права.Но това , че после по една седмица не й говори, един вид за да я накаже, че му е причинила дискомфорт и му било гадно, хич не е добре.

Правило на французойката : не се сърдете на мъжа ако той забравя за вашият рожден ден - той просто не знае вашата възраст.
Ама, няма проблем, може цял живот да ме мисли за 25 годишна, важно е да ми честити + подарък всяка година.    Laughing

# 127
  • Мнения: 1 262
Еми недорасляк!  Laughing

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Здравейте
Извинявам се ,че нахлувам в темата, не съм я чела цялата,ама това изцяло се отнася до моя мъж
Е ако има куп други качества, що пък да се маха...........
Абе, моите наблюдения са, че мъже , които "забравят" рождения ти ден, сватбения ден, Коледа или други важни за теб поводи, не се "сещат" и чиниите да ти измият, и на детето памперса на сменят, или дрехите си в пералнята да пуснат....т.е.,  не "блестят" с кой знае какви ...качества.    Laughing
Ако един мъж е точен и всеотдаен към жена си, то той е такъв на всички нива.А не избирателно-"това ми е лесно-става, това много зор-що да си го давам....!"



Преди няколко дни имахме годишнина от сватбата и забрави и то защото не му напомних,исках да видя дали сам ще се сети,макар че знаех развръзката  #2gunfire Цупене,напомняне нищо не помага,ръб си е и това е  Twisted Evil Понякога ми е много криво и тежко и му го казвам,ама резултат никакъв
Иначе с детето много се занимава,играе си,много го обича малкия,но да се сети да подари нещо без повод много рядко се е случвало да не кажа само веднъж.

# 129
  • Мнения: 1 262
Ние скоро ще имаме годишнина от сватбата и моя от началото на месеца е заговорил за това.  Laughing Ама ние не си разменяме подаръци, но може нещо да хапнем и пийнем. Иначе и рождените ни дни са няколко дена след годишнината. А е постижение за нас, предните ни бракове не са издържали толкова (3 години) и един вид това за нас е голямо постижение.  Joy Че и двамата сме луди глави, да видим колко ще се задържим като цяло.  Laughing

# 130
  • Мнения: 7 947
То колко ще се задържите и предните бракове - не би трябвало да го мислиш.
Колкото повече анализира човек и се втелява, става толкова по-тегаво...

# 131
  • Мнения: 1 262
А, не го мисля и хич не ми е тегаво. По-скоро много се радвам, както писах - и за двама ни това  е рекорд - 3 години женени.  Joy Моя първия брак издържа година и половина, неговия почти две.  Laughing Рекордьори сме, като сметнеш, че и двамата не ставаме за брак.  Joy

# 132
  • Мнения: 7 947
Фактът, че го повтаряш - говори, че баш това мислиш, но както и да е  Wink
Аз наскоро се замислих колко точно сме заедно с моя мъж...над 8 г, ама не съм ги броила никога.

# 133
  • Мнения: 1 262
Ами повтарям го - за нас това е постижение, като сметнеш че почти всеки ден сме пред развод.  Joy

# 134
  • Мнения: X
Ами повтарям го - за нас това е постижение, като сметнеш че почти всеки ден сме пред развод.  Joy
Да ти кажа, те такива ,дето всеки ден се развеждат, накрая остаряват заедно....   Grinning
Е, освен ако някой от вас не го тресне Голямата любов, оная, изпепеляващата, която казват, се случва веднъж в живота.....

# 135
  • Мнения: 1 262
Ами повтарям го - за нас това е постижение, като сметнеш че почти всеки ден сме пред развод.  Joy
Да ти кажа, те такива ,дето всеки ден се развеждат, накрая остаряват заедно....   Grinning
Е, освен ако някой от вас не го тресне Голямата любов, оная, изпепеляващата, която казват, се случва веднъж в живота.....
Мъжът ми е по-податлив емоционално. Той ми е казвал, че ако се влюби в друга, ще ме напусне. При мен обаче няма такава опасност. Няма такъв мъж, който да ме заинтригува толкова силно, че да си разваля семейството. Може да изглеждам на неморален човек и такъв без принципи, но надали има човек, който повече да спазва собствените си принципи.  Peace Бих напуснала мъжа си само, ако стане някакъв гадняр - в никакъв друг случай!

Общи условия

Активация на акаунт