Отговори
# 60
  • Мнения: 285
Добро утро  Simple Smile  Тук наистина е мрачно и студено и неиска да си показвам носа навън  Mr. Green
Tanishte,като спомена "На изток от рая" и си спомних , че аз бях започнала да я чета около две седмици преди да родя и така и не успях да я довърша тогава Mr. Green Довърших я чак когато малката беше на около една година , едва тогава имах някакво желание да чета отново . Вчера си взех от библитеката "ГРоздовете на гнева" от същият автор , дано е също така интересна.
хубав ден на всички  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 432
Стилияна Стеф и аз мисля да си взема болничен. Дано ми дадат.... А защо ти е по-добре от финансова гледна точка? newsm78 newsm78 (Извинявам се ако любопитсвам много Embarassed)

Осигуровките ми са на заплатата, която получавах. Повечето хора в България ги осигуряват в/у минималния праг за професията. Ако не се лъжа се вземаха под внимание за година и половина назад. Изчисляват се за 1 ден, после се умножават по броя работни дни в месеца. Колкото повече работни дни има месеца, толкова повече парички получаваш Wink Понеже не се облагат с данък, при мен сумата е по-голяма от работната ми заплата. В темата Майчино счетоводство е описано подробно как се изчисляват болнични. В сайта на НОИ ако имаш ПИК може да си провериш как са те осигурявали. ПИК-а е много полезен, това е код, с който се правят различни справки на сайта.

# 62
  • Мнения: 15
Гледайте кво ви пишат по болничните, че после няма да ви ги приемат и изплатят, или ще ви ги забавят по няколко месеца аз оправях един от октомври и чак преди 2 седмици излезе решение от комисия.
Танище, сеаловер аз чета една от 12 клас и още стои на половина Joy " победителят винаги е сам", ама пък учебниците ги чета за 2 дена hahaha
Аз съм между овен и телец и с ММ водолей сме комбинация, че дрънка bowuu разбираме се въпреки всичко, особено ако няма вмешателство от външни лица.
Дарма моя корем си личи особено сутрин преди тоалетната е като топка Mr. Green ама все още си влизам в дрехите(аз дънки не нося от години Mr. Green)

# 63
  • Мнения: 327
Здравейте отново! Бях в Хиполенд с майка, но нямаше голям избор. Купих сладурско бяло гащеризонче с картинки. Понеже незнаем още пола и исках да е унисекс. Размерът е 62см., нямаше по-малко, но нека е по-големичко. Утре ще го снимам и ще ви го покажа.

# 64
  • София
  • Мнения: 121
kotkincho и DianaR, мерси за съветите Simple Smile

Като споменахте болнични, знаете ли след излизане в болничен за раждане и след това по време на майчинството колко навреме се изплащат болничните? Дали има закъснения?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 65
Да ви предупредя - ако редувате работа-болничен-работа-болничен........ значително ще ви се намали майчинството. Ако болничния ви е непрекъснат до болничния за раждане ще си получавате хубаво майчинство. Имате право на 180 дни болнични в годината.

Ето един калкулатор за майчинство:
http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php

Иначе си има тема и закони където може да прочетете изчерпателно.

# 66
  • Мнения: 3 233
Много се извинявам, но как да се запиша???Моят термин е на 25.09 и ми е първа бременност
Пише го на 1-ва страница  Mr. Green И добре дошла!

veselotof, щом имаш мерак - купувай на воля  Mr. Green Майка ми също е много ентусиазирана и само ме пита какво ще купуваме и кога  hahaha Мен лично ме спира това, че още не сме намерили нова квартира.

Загледах се и аз вчера в детските магазини, но една педя дрешка струва колкото моите, че и по-скъпо. Това за мен е пладнешки обир и сериозно се замислям за алтернативи на родните магазини.

Anni0422, правилно си им казала - има граници, които не трябва да прекрачват  #Cussing out

Tanishte, щом си имаш професионален фотограф у дома, ще чакам хубави бременлийски снимки да показваш  Mr. Green

андреа77, можеш ли да намалиш киселините с някой бабешки метод или като избягваш определени храни? Предполагам е ужасно.
А защо точно класическа музика? Бебето не я чува като нас. То чува заглушен шум и към края на бременността може да различава ниски от високите тонове. Според мен, майката трябва да слуша музика, която й харесва, че дори и да пее(нейният глас детето го чува), защото така ще се произвеждат хормони на щастието, което ще се предадат на бебето и това ще му е полезно.

Вчера попаднах на една статия на астрологична тема, в която пишеше, че според това в каква фаза е била луната когато се е раждала майката определя пола на бъдещето й дете. Ако до 9 дни след раждането има новолуние - момиче, ако е пълнолуние - момче. За следващите деца се гледа луната при раждане на предходното дете, ако е новолуние - ще е от другия пол.
Не знам до колко е достоверно. Проверих го с рождените дати на няколко приятелки и "позна" пола на децата им.

DianaR, като гледам, детето има 75% вероятност да вземе моята  Mr. Green Ако и от останалото вземе толкова от мен, нямам нищо против. hahaha

dharmaaa, моето последната седмица много порасна. В сряда съм на преглед да го измерят и после ще се снимам. В групичката ни във ФБ вече имаме няколко качени снимки. Heart Eyes

Стилияна Стеф, и моя проблем с болничните още не е оправен. Дано да са се задействали и края на месеца да  ми изплатят пари, че още за януари не съм взела и яко сме го закъсали  Cry

Мая 191, че дали не вземаха 80% от дохода newsm78 Но ако до скоро някой е бил на по-висока заплата му е по-изгодно да взема болничен, отколкото сегашната си.

андреа77, болничните ги изплащат на време. дори от януари задължиха работодателите да ги предават до 15-то число, защото имаше такива, които ги бавят.

Тук се мъчи вече да изгрее слънце. Аз от днес се връщам на учебната скамейка и имам да наваксвам много. Едва ли ще изкарам до довечера, но колкото и да е, все е файда.

Усмихнат ден от мен!  bouquet

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 13:21 от Pampers

# 67
  • Мнения: 327
Амелли, преди беше писала за бебешки дрехи, които се шият в Ловеч. Би ли дала повече инфо?

# 68
  • Мнения: 0
Памперс, откъде гледаш каква фаза е била луната, че не намирам подходящ сайт???

# 69
  • Мнения: 3 233
Памперс, откъде гледаш каква фаза е била луната, че не намирам подходящ сайт???

От google намерих календар за моята година. Под знамената има "изберете година", за да я смениш.

# 70
  • Мнения: 78
Мамчета, за сега колко кг сте качили? Че, аз си седя все на 45 кг и почвам да се притеснявам, понеже чета една книга сега и пише, че ако не качиш поне 11 кг бебето ти може да се роди и под 2 кж мъничко.... ужас  Thinking То има време де, сигурно ще кача, но за сега си стоя още на тези 45 кг, от както за първи път се мерих при лекарката. Даже ми изписа някакви витамини Биозин мама или нещо такова, ама малко ям нямам апетит.  newsm78

# 71
  • Мнения: 27
Цитат
Pukanka, tuitito май ще празнуваме заедно рожденни дни  Сега остава да кажете, че и вие сте близнаци
Даа близнак съм hahaha ММ е на границата и го бъзикам че е овен , а той  #Cussing out несъм та несъм и тропа с крак - хич не е  Joy
dharmaaa имам си коремче  ,но още съм с широки дрехи и не личи толкова Laughing
И аз не качвам ,но зависи с колко стартираш? Моите са доста в повече и за това е ок. И не е задължително ти да качиш за да расте бебо Naughty Сестра ми качи 7 кг и роди бебе 3 .200 Naughty От родилното излезе +2 кг само върху началните и от преди бременноста.

# 72
  • Мнения: 3 233
Мамчета, за сега колко кг сте качили? Че, аз си седя все на 45 кг и почвам да се притеснявам,

И аз си стоя на 46, но акушерката каза, че няма място за притеснения. Като говорих с повечето ми приятелки, те са започнали в 5-я месец да качват и колкото по-близо са били до раждането, толкова по-бързо трупали кг.
То какво искаш да качиш като бебето ти е едва няколко грама?! newsm78 Най-много да сложиш тлъстинки на своето д* не на неговото hahaha

# 73
  • Мнения: 285
Миминка, аз на твое място щях да се радвам , че нямам голям апетит , но къде ти апетит за цяла дружина при мен  Mr. Green
Аз съм някъде + два -три . Но и аз започнах със стартовите 65 кг на ръст 165 см , и тъкмо се канех , че след празниците ще свалям  Crazy Голяма мъка са ми тези килограми  Sad
За детските дрехи зная , че са на цени като нашите , защото е по-трудна изработката им , но понякога се забравят в надценките .

# 74
  • Мнения: 0
Памперс, много забавна теория. Сега проверих - 2 дни след моето раждане е било пълнолуние, т.е - пада се момче. И по онзи калкулатор - пак така. Накрая, ако се окаже момиче, ще съсипе всички теории!  Joy
Sealover, и аз бях запланувала отслабване след празниците... Явно съм се стреснала да не стана слонче и изгубих апетит. Отслабнах с 1 кг и засега държа 55кг. Чувала съм, че първите 3 месеца не яде бебето, а трупаш на собственото си дупе. Така че момичетата с манекенски килограми да се радват Simple Smile В много ранни месеци сме, за да свързвате сегашните си килограми с тези на бебчо. Спокойно! Маминка, първите 3 месеца и аз пих Биозинмама заради гриповете. Много хубав имуностимулант е. Пий си го!

Общи условия

Активация на акаунт