Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 811
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 22
Ха добър вечер!Наминавам да благодаря на тези, които ми харесаха шаренийката Heart Eyes HugНякой попита за подложката- изрязах си я от кашон на някакъв битов електроуред LaughingКомшиите ми са дресирани добре- преди да си изхвърлят опаковките от новата техника, минават през мен JoyАз си режа широките страни и ги ползвам за подложки,когато е необходимо.Та тук си нарисувах първо идеята,начертах я , изрязах и после само облякох с бяла ММ.Декоративните фитили слагах , след като поставих тортата.Оцветявах накрая.Това е! Flutter
Радост, заекът ти е трепач!!!Бая големшък ми се види GrinningМного е готин Hug
Росио, ама гъбичките са голяма работа,нали?! LaughingОбаче моторът и без гъбичка си го докарала добре! Simple Smile
Айде сега, лека ви нощ!Починах си, отивам да си дозалепя едни завъртулки Grinning

# 661
  • Мнения: 3 284
ditsan да е жив и здрав таткото.Гледам тези сладки бебоци са в синьо  Heart Eyes.Bad Diddi хубава торта за хубава принцеса цвета много ми харесва.МаринаД  :love .marianna овнетата много сладурски.rocio само подложката разваля работата.radost дебеличък заек само отпред лапичките нещо ми се сливат.Така от мен една 2етажна торта/трябваше да има поправителен на първата/малко по доволна от резултата.Едната ми страна беше доста гола и се чудех какво да сложа /или да я оставя така/ newsm78 отстрани е трева която не се вижда много на снимките.Еми това е

# 662
  • Мнения: 277
мегало, ето пентагон тук http://www.cookibooki.bg/vmchk/Stadter/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1% … %D0%BE%D0%BD.html и тук http://www.hitrini.com/product/1600/rezets-petoagalnik-7-sm.html .
А за шоколадовия блат не знам, този предполагам, че може да стане за топка http://mka900.blogspot.com/2009/04/chocolate-cake.html .
Но аз лично до сега топка не съм правила, та е само предложение.
Иначе блата е много вкусен.
Окакто тук в темата преди известно време го предложи Валерия (за което й благодаря), често го правя, много ми харесва.


благодаря ти много. ще го пробвам тоя блат. малко ме е страх от тая топка. тези резци ги видях в куки, но ми се стори голям. формата ми е 15см диаметър (топка), а този е 7см.

# 663
  • Мнения: 97
мегало, ето пентагон тук http://www.cookibooki.bg/vmchk/Stadter/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1% … %D0%BE%D0%BD.html и тук http://www.hitrini.com/product/1600/rezets-petoagalnik-7-sm.html .
А за шоколадовия блат не знам, този предполагам, че може да стане за топка http://mka900.blogspot.com/2009/04/chocolate-cake.html .
Но аз лично до сега топка не съм правила, та е само предложение.
Иначе блата е много вкусен.
Окакто тук в темата преди известно време го предложи Валерия (за което й благодаря), често го правя, много ми харесва.


благодаря ти много. ще го пробвам тоя блат. малко ме е страх от тая топка. тези резци ги видях в куки, но ми се стори голям. формата ми е 15см диаметър (топка), а този е 7см.
Порови са, някъде имаше формула за изчисляване на петоъгълниците и шестоъгълниците в зависимост от диаметъра. Миналата година правих топка за рождения ден на сина ми. Разчертах си ги и изрязвах спрямо формулата Simple Smile Един съвет от мен, първо покрии преди да почнеш да редиш фигурките, щото от жегата на мен ми се разместиха и се показа масления крем  Embarassed

# 664
  • Мнения: 368
Oбиколката на най-широката част на купата, умножена по 2 и резултата разделен на 30.
Това за пропорциите за топката

# 665
  • Мнения: 486
Здравейте!Както ви казах преди дни ще пусна последните торти ...,но преди това
mimi0585,чудесна ти е тортата ,всичко си е оК.Аз също бих сложила още малко нещица в празната част ,но и така си е супер.Количките само от фондан ли са?Как направи тревичката с тези връхчета ,на ръка ли?
радост,много хубав зайо ?Това чиста сметана ли е?
росио,чудно ти се е получил мотора!

Ето и моите торти в последователността на правене!












Последните две са взаимствани от Марулка и Мина! Hug  Благодаря им!
Благодаря и на Ани за идеята за декорация с шоколадов чипс ,много ми харесва ! Peace

# 666
  • Мнения: 3
pashic-не е чиста сметана,в крема има бял шоколад и крем Оле.Благодаря ви за милите думи,момичета!   bouquet

# 667
  • Мнения: 264
Безкрайно време е да се запиша пак в темата че нещо ми липсва. Много нови момичета и красиви торти, ще ми трябва време разбира се да вляза в час.
pashic Много нежни рози, тях си харесах най много.
mimi0585 Така малко изглежда все едно колите ти падат от горе долу. Можеш да сложиш едната кола на горния етаж и да завъртиш шосето в кръг около кръглата торта и на него другите коли. Но предполагам че още е борба при теб и с тортите и с украсата. Колите са многто симпатични.
radost_bonbon Много готин заьо баю  ичудесна работа със шприца мен в това не ме бива хич, не че се и бутам де но се възхищавам на който го умее.
Марина ДМного нежна и красива "шаренийка". Все ще ти хрумне нещо интересно идеята с подложката много ми харесва.

Малко торти и от мен.Хем не правя много често на последък хем претупвам, но все пак.









# 668
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз идвам с питанка към правилите торта-книга - затворена версия (тухличка демек) Кога слагате долната корица и въобще какви подводни камъни има при нея - всякакви акъли приемам щото малко набързо трябва да я измисля и да е от най-лесните торти  Mr. Green

# 669
  • Мнения: 148
Привет мацки!Влизам да ви изкоментирам че имам малко време а по късно като снимам ще кача и тортичка.
Мери анна,много ми харесва тортата за овена.Всички детайли са супер готини и точно на място.Мъфините също.Ледената епоха също има супер фигурки,само буквите развалят целият фасон.
Маринче,най-после видях тортичката.Явно е имало някакъв проблем със сайта защото сега виждам всичко.
Ейй,цар си на интересните хрумнки.Много готина шаренийка,хем идейна хем нежна и изчистена.
Радост-бонбон,страхотен зайо байо,и аз като Иглика се възхищавам на работещите със пош.
Мими 0585,много екстремни тия коли ,доста от височко ще скачат.Това във кръга на шегата.
Количките са много сладки и тортата е доста голяма.Ще ти дам един съвет за  фитилите от долу да не са толкова криви.Ка то направиш фитила преди да го сложиш на тортата,сложи върху него дълга линия и леко със нея продължи да разточваш/едно две претърколвания/,тя изправя фитила.Охх,дано ме разбра какво ти обяснявам.Много постничка и празна ми идва тортата,липсват ми весели и шарени детайли като за дечица.Цвета на надписа също ми идва малко блед и не се различава от фона на тортата.
Пашик,и на мен розите ми харесват най-много.
Игличе,добре появила се мила !Време беше да се мернеш на хоризонта.
Не знам кое си претупвала,ама на мен всички торти ми харесват.Стар уорс ми е любима.
Шеметче,не съм правила затворена книга мила.

# 670
  • Мнения: 22
Аз идвам с питанка към правилите торта-книга - затворена версия (тухличка демек) Кога слагате долната корица и въобще какви подводни камъни има при нея - всякакви акъли приемам щото малко набързо трябва да я измисля и да е от най-лесните торти  Mr. Green
Шеметко, няма нужда да 'абиш тесто за цяла долна корица Mr. GreenКато си плеснеш "книгата" върху подложката просто изрежи лентички по 1 - 1,5 см и ги залепи до нея , от трите страни/ стърчащата част на корицата/.Ако нямаш време за съхнене на горната корица, за да не провисне като я сложиш, не я прави много издадена- 0,5 до 0,8 см е добре.Тогава толкова направи и долните лентички. Гърбът на книжното тяло спокойно можеш да го разточиш заедно с горната корица, но и отделно да е, няма проблем. Виж как ще ти бъде по-лесно, в зависимост от размера на книгата." Страниците" ги режи поотделно за всяка от трите страни.Така ще имаш отчетлив ръб при ъглите.С линия можеш да ги разчертаеш за по-голяма достоверност.Спокойно, никак не е трудно!! GrinningДано да съм ти била полезна! Hug

# 671
  • Мнения: 264
Аз книга не че съм правила ама така както Марина е описала си я представям никак не виждам как да редиш торта върху фондан  и да остане чист. По скоро горната корица я правиш предварително и я сушиш че да не клепне като смачкана книжката.

# 672
  • Мнения: 2
Момичета, имам един въпрос към вас и съжалявам, че се включвам без да коментирам тортите, които сте споделили, затова ще се върна по-късно  Hug

Имам един голям проблем - работя със съхнеща и несъхнеща ММ... От вчера се боря с вятърни мелници... докато направя нещо... и след малко фигурката я гледаш сплескана, никаква... и така не успявам да направя нищо=( Трябва в същото време да работя много бързо и просто ума ми не го побира как ще ги правя нещата. Че не е студено, не е... но друг път не ми се е случвало чак така да е зле положението... Имате ли идея какво мога да направя, като се има предвид, че нямам тайлоза у дома?

# 673
  • Мнения: 148
Ето и моят джип.Заявката беше да е кален и счупен,и да се ръководя горе-долу от тези снимки.Разбира се не можах да го докарам същият ама кален го докарах,а за да е счупен накикимерих гумите в/у разни уж бабуни и камъняци.Ще видим близнаците дали ще са доволни,защото за влака Томас който им бяха занесли във градината са били разочаровани че не е нито кален нито счупен.

Ето и моята версия на джипа:

Имам и доста постъпкови снимки ама ще ги кача по късно че сега хващам гората.

# 674
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
за книгата - и аз правя както е описала Маринчето- режа ленти и ги напасвам -за долната корица- излишно е да хабиш тесто -а за горната корица от Ванчето знам - правиш си тортата и отделно изрязваш  един блат с необходимите размери-тоест малко по-голям от тортата -и го обличаш -дори и да не изсъхне като го сложиш няма да кльопнат ъглите защото блата държи -а и така става хубава и равна отгоре -когато съм правила книга все по този начин съм практикувала -с блата си е улеснение -ако имаш и няколко часа време да го оставиш да поизсъхне леко -съвсем няма да мръдне корицата като я сложиш отгоре

Общи условия

Активация на акаунт