Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 708
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря на всички за коментарите за книгата ми - просто не е това което исках да направя затова не съм доволна - а и хем знам че като стане топло конденза си е мизерийка и пак забравих - та ме е яд на мене си  Mr. Green то покрай конденза не можах да си изпълня замисъла - не може да се дъства щото четката залепва на тестото като за размекната дъвка Simple Smile Таман ще имам повод да повторя Simple Smile

# 736
  • Мнения: 44
Привет отново!Ето и другата торта

Благодаря на Бадем за разясненията, които ми даде .Има си доста кусури.Морето стана малко за този кораб.Направих кораба от блатове и крем а трябваше от кекс.И както всеки кораб е уязвим в кърмата и моя взе да се цепи, но все пак удържа!
huliganka ябълката е куха отвътре а червеното смесвах от всички налични червени на Америколор червено -червено на Уилтън коледно червено и от Илчовски някакво червено но то по скоро е керемидено и още едно червено от Ирландия някой ми го беше донесъл.Не знам дали втори път ще успея да го докарам същия цвят.

Последна редакция: пт, 10 май 2013, 12:22 от vilana

# 737
  • Мнения: 367
Ау vilana как се прави този кораб ?! Ами водата . Гледам че и Бетина 33беше правила такава вода. Как се прави този номер. Много достоверно изглежда. Направо страхотна тортичката . Изглежда ми много сложно да построиш такъв кораб . Страшен   bouquet А на тази с NY що не даде снимка на борда? ?Видя ми се интересен с тия американски фльонги. Хулиганската торта и тя много, много ефектна. Аз не си падам по тази готическа тематика но като изпълнение наистина прекрасна . Ditsan тази торта е направо огромна , много елементи много играчка . Направо епично начинание. Аз не знам кога ще имам смелост за такова геройство. Браво на теб . Т щеше да е чудно ако нямаше поне малко приключение около нея . Мноооого добре. Toni_st сигурна съм че децата са се радвали на тортичката въпреки твойте ядове с шоколадовия чипс или както там се казва. Много е симпатична . И на marulka _s същата торта изглежда като от сладкарница , чудна. На Beni2 татковата тортичка е много симпатична . Нежна и свежа , харесва ми . Сигурно и татито и се е зарадвал Simple Smile

Пускам снимки на мойте рожденнически торти на големия ми син. Едната е копие на влакчето на Буболинката (почти де ) другата мислех едно да правя пък изскочи нещо и видях че няма да имам време и набързо я нацъках докато мъжо се вътря край децата . Набързо набързо , почти цял ден до 3 часа . Пфффф ... много пипкава работа но и мн приятна. Розите са ми малко груби с пръсти правени с фондан ама няма време за по-финна работа. Пук и нямам кътър за рози. Тр да си купя . Вътре тортата е Среднощното изкушение на Мегало нямам идея как ще е на вкус. Само смених черния шоколад с млечен защото дъщеря ми не обича черен шоколад.
Момичета да ви питам как си съхранявате тортите ? Мойте стават като сплути на другия ден и се отлепва фондана и правят джобове от въздух. Май слагам много крем ми се струва ... ? newsm78 Май ги измазвам добре с маслен крем обаче пак нещо не е наред вътре.
Ето как ги сглабям на слоеве
Гледах едно демо на Буболинката . Тя някак ги увива блатовете вертикално . Дали така по-се запазва формата на тортата?

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 16:22 от Felina

# 738
  • София
  • Мнения: 122
благодаря за коментара на Tony_st, betina33, Шемет, happymammy, huliganka, vilana
pashic – благодаря за отговора
Felina тортичката тест ти се е получила страхотно, маймунката е направена отлично, че и цял сандък с банани си има и те много хубаво направени. С тортата с кученцето, също си се справила перфектно, не личат проблемите с  ушенцата, кучо е изключително сладък. Много ми  харесва цялостната визия, не е просто торта с кученце, а има идея, помислила си и върху дребните детайли, поздравления. Шоколадов крем аз обожавам ганаш/загрявам за 7 мин в микровълновата 1 л сметана, в която добавям между ½ и цяло масло, изсипвам върху нарязания шоколад и бъркам до разтопяването му, щом се поохлади, слагам в хладилника и на следващия ден или ползвам директно или разбивам/ комбинирам го с какво ли не, особено ми харесва с портокалови корички, лешници, зелени смокини от сладко, отлично се комбинира с крема с портокалово сладко на Ири Купенска. Обичам също и „Фалшивия ганаш” на Ванчето разбита сладкарска сметана, към която се добавя течен шоколад, или кремчето което ползвам за тортата с рула на Лео –заквасена сметана, течен шоколад и желатин. Да ти е жив и здрав големия син и двете торти много ми харесват, но тази с мечето ми е фаворит, много хубави цветове, мечо е сладък, розите с още малко тренировки и ще станат. За измазване съвсем добре си измазала според мен, защо ли става така с фондана. Добре ли ти залепва към тортата, да не разточваш върху много нишесте и да остава отдолу и да не прилепя добре към тортата? На Бубето често са вити тортите и затова стоят вретикално.
doniboni според мен основната причина да не ти се получи кошницата, е че не си имала подходящ накрайник. Този който ползвам аз, не е кръгъл а като тъничко полукръгче, назъбено от едната страна, съответно плетката става много по тъничка. Но пък тревата ти се е получила отлично.
betina33 много пъстра и забавна торта, много хубави цветя, особено ми харесват един розов гербер и един нарцис. Тортата за кръщенето мноого ми харесва, прекрасна възглавничка, страхотна панделка, чашката, книжката, калите, свещта отлични елементи, чудесно направени. Само бебчето ми стои някак много светло.
мегало  отлична кошничка, допада ми как си я оплела, подложката и е хубава, допада ми как си оцветила някои от камъчетата, с маргаритките отлично си се справила, листата им са особено хубави, отличен зелен цвят. Чудя се какво би могло да я направи още по – хубава, дали дръжките ако бяха малко по- къси, или пък повече цветенцата, просто за да не се вижда зелената основа. Мда видях за проблема с времето и при мен винаги присъства, но не се ядосвай, на мен цялостно много ми харесва.
Шеметче чудесно си се справила с книгата, но се усеща, че не ти е било забавно, особено при напасването на долната корица. На мен най- много ми харесва кафявото бордюрче отляво на тортата.
happymammy така и така се чудя какво да го правя това Кити, направо мини, да ти го дам за твоята торта  Wink
huliganka много идейна торта – определено си личи, че си се забавлявала с фигурките, брадвата е страхотна, а колко време се чудих какво и това под нея, но го разкрих, че е бошуш, просто от ъгъла на снимката не се вижда добре, харесва ми оцветяването. Като косур май нещо ти е избягала тортата в долната част  Mr. Green но за торта Кис не е проблем, чудесен разрез
Дидс бая голяма торта, за доста поводи наведнъж =) Хитра идея за рамките със снимките, харесва ми нарисуваното дърво, само под снимките ми стои бяло.
Tony_st Много апетитна тортичка, че и така си стои добре чипса, с фигурките можеш да се заиграеш повече
Марулич, пригладня ми от твоята торта
Beni2 Да ти е жив и здрав таткото, хубава пролетна торта, харесват ми цветовете и пиленцата, клонките можеше да направиш по разчупени и може би с по- малки и повече цветенца
Копривке – стискаме ти палци.
vilana да боядисван е отгоре кекса с Кити. Харесва ми тортата с ябълката, въпреки проблемите си се справила отлично, много е важно да успееш да промениш дизайна в движение, за да не си личат проблемите. Хубаво се е получило със силуета. И аз съм доволна от тестото на Димитрана, но наистина трудно се получават наситените цветове, особено червеното. Кораба ти се е получил един път просто, добра форма, отлични елементи, цвета убийствено кафяво, мда малко големшък за морето. А морето, ах морето  Wink мноого ми харесва, страхотен релеф, отличен цвят, интересно ми е как точно го прави.

# 739
  • Мнения: 367
Ау точно така metchopooh слагам доста защото нямам силиконова подложка и ми залепва на кухненския плот. Аз се надявах да се попива от фондана но явно не става така. Много ти благодаря . Ще трябва да си купя подложка значи няма оправия без нея. И ще пробвам да увивам тортите да не ми излиза крема. Гледам че по долния ръб е започнало да сълзи сок . Дано да издържи до утре до училище че влакчето там ще го носим а мечето този следобед ще го срежем. Малкия колко е щастлив не е истина Simple Smile 

# 740
  • Мнения: 148
Момичета,благодаря за хубавите отзиви за тортата със рамки.
Първо да кажа че идеята за рамките не е моя ,а е взаимствана от Ани/свещичка/и Мина.
Вилана,отзад са със клечки обвити със тесто.
Тортичката за студентката се е получила добре.Ябълката е супер.
Кораба и водата са супер.Доста трудна работа си захванала но си се справила прекрасно.Поздравления за водата.
Фелина,влакчето е страхотно- поздравления.Тази със мечето също много ми харесва,мечо е голям сладур.
Меченце,бяло е под рамките защото уж бяха скринове,ама май не си личи.
Сега да ви покажа още един гигант и да споделя че това е първата торта която правя със рингове и заглаждах със ютийката.
Позволявам си и един съвет към начинаещите,не подценявайте като мен нуждата от рингове и заглаждащият инструмент.Аз не знам защо толкова време/4г/се мотах та чак сега го купих,това е благодат и големи помощници.
Тортата е със ванилови платки и крем бавария със банан.

# 741
  • Мнения: 1 965
Моля, някой да пусне нова тема. През телефона ми е невъзможно да си играя. Ако няма желаещ, задръжте малко с писането, ще пусна довечера като се прибера.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ей, ама съм изпълнителна. Ето НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт