Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 770
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря и на двете - аз ловелито го преслушах ама на кухарката ми бягаше името  Blush

# 691
  • Мнения: 2

тупурче, справила си се с въпросния кошер=))) Пчеличките наистина изглеждат изтормозени, но щом казваш, че иначе са други, напълно ти вярвам=)) Поздравявам те за тортичката=)
radost_bonbon, наистина много добре са ти се получили лебедите=) Поздравления!
donika dineva, искам да ти кажа, че тортето ти изключиииително много ми харесва=))) толкова е приятно - и като идея, и като цветове! Поздравления!

Аз имам един въпрос към вас - категорична съм, че ще си купувам тайлоза, захарното тесто направо се топи, нямам думи, с които да ви опиша какво се случва с последната ми торта, стои в хладилника и ме е страх как ще оцеляват до утре фигурките, защото в тях ми е проблема. А са направени със съхнеща моделираща маса=( Не знам какво се случи този път! Та кажете - коя тайлоза е по-добра - тази на прах или не? Благодаря ви предварително!

# 692
  • Мнения: 486
Пашик,ето постъпковите
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2016054813058.97253.15 … 74379&type=1#!/photo.php?fbid=4666836800951&set=a.2016054813058.97253.1594474379&type=3&theater
Не мога да ги отворя  newsm78

# 693
  • Мнения: 148
Явно не си ми от приятелите,сега ще го отключа.
Радост Бонбон,лебедите са страхотни.Само оцветяването отгоре не ми харесва.А м/у другото със фондан ли е или е измазвана тортата.Стои ми на някакви шупли отгоре и не мога да разбера.
Тупурче,кошера е добре,но не мога да преглътна тия златни подложки.
Мегало,и тортата и разреза са страшно апетитни.
Ѝоанна,добре се е получила бутилката.
Мими0585,наистина шапката на гъбката е трябвало да  изсушиш за да не е така клепнала.Иначе всичко друго ми харесва и цветово и като фигурки,само подложката ме нерви.

Последна редакция: вт, 30 апр 2013, 08:23 от ditsan

# 694
  • Мнения: 1 329
Ехааа, откога не съм влизала тук, идвам да ви хвърля едно око да видя какви фондани мятате Simple Smile Аз пека козунаци в момента Simple Smile

Доника, много ми хареса тортата ти! Свежа, детска и супер изпипана. Цветовите нюанси като съчетание са супер, релефът е страхотен. Единствено отгоре ми идват малко по-дебели листата на цветето, но цялостното изпълнение е невероятно. Поздравления!

Мегало, ммммм, тази шоколадова фантазия изглежда супер примамливо Simple Smile

Шеметче, как е времето при вас? Постопли ли се вече ?! Simple Smile
Сигурна съм, че ще се справиш с книгата, не би трябвало да те затрудни доста!

# 695
  • Мнения: 277
мишока, мерси за формулата. аз, за всеки случай я проверих, минавайки пред площите на фигурите и работи Simple Smile

искам да попитам, ако сложа 3Д топка с диаметър 15см в/у торта с диаметър 26см, как да подсигуря да не пропадне в долната част (която много вероятно да е с шоко блатовете на ири купенска). аз ще подрежа малко топката, за да има стабилна основа, но може би ще е кръг с диаметър 5-6см, достатъчно ли е да му сложа подложка или да забуча и някакъв шиш?

надявам се ме разбрахте, благодаря предварително

# 696
  • Мнения: 2
Здравейте! Някой да има линк как се правят цифрите от торта ? ама как го обясних само  Grinning Много ще съм ви благодарна , неможах да ги намеря в библиотеката а мисля че ги бях срещала преди някъде

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здравейте! Някой да има линк как се правят цифрите от торта ? ама как го обясних само  Grinning Много ще съм ви благодарна , неможах да ги намеря в библиотеката а мисля че ги бях срещала преди някъде

# 698
  • Мнения: 2
Много ти благодаря Пепи  Simple Smile

# 699
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 468
Привет, изтървах ви отвсякъде Simple Smile

Маринче, страхтона палитра си направила, кошничката мнооого ми хареса Simple Smile

Мими, много е добре тортата с корите, само надписа много се слива , трябваше да го направиш от ондан и коренно различен цвят. За шосето вече са ти казали, че стои като отсечено, иначе тортата като цяло е добре направена

Пашик, много торти си направила, поздравления. Тортите на Лили и на Дария най-много ми харесват. Тази с тениса нещо ми е малко несъразмерна и тези кръгчета върху зеленето не ми се връзват  newsm78, а с Мики мауса е доста неизравнена май преди покриването. Като цяло си се справила много добре. Радвам се, че ти е допаднала идеята за декорацията, аз я взех от Ирина, а тя не знам от кой  Grinning Grinning Mr. Green
Игличе, крайно време беше да ни покажеш тези красоти, всички са много хубави! корабът ми е любим
Диди, уникален джип отново, надявам се , че е достатъчно мръсен Simple Smile Simple Smile Simple Smile Н0мерът с фитила и линийката не г0 знаех и ще се възплзвам 0т тв0я съвет.

oт мен т0рта за вт0рия рд на малкият ми син. За съжаление т0чн0 на празника се тръшна б0лен и 0ще ядем т0рта в къщи



Сладките са п0 рецепта на Валерия Simple Smile

Ет0 и 0ще снимки, на к0йт0 му се разглежда


Благ0даря на Марулка за п0м0щта за синь0т0 райе и м0лд0вете, г0лям з0р видях и с двете Simple Smile




Последна редакция: вт, 30 апр 2013, 19:59 от ani_d

# 700
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче, как е времето при вас? Постопли ли се вече ?! Simple Smile
Сигурна съм, че ще се справиш с книгата, не би трябвало да те затрудни доста!

При нас или е много студено или е много топло ... средно положение няма  Mr. Green или е за много кратко. С две думи вече е лято   Heart Eyes  Много благодаря за доверието ти в мен дано да го оправдая  Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 122
Future* Не зная дали някой ти е отговорил за тайлозата, аз си купих преди два дни от Аромас хаус, на Рейнбоу дъст 80 гр. за 10,75, http://www.aromashouse.com/index.php?page=shop.product_details&a … art&Itemid=94 и съм много доволна. Стяга добре и бързо. Късам си топчица примерно за главата, слагам в тестото малко и омесвам. Ако ми е много меко тестото, оставям малко настрани и след малко пак премесвам, оформям и оставям да поизсъхне. За да не ми се сплесква, понякога слагам свежо фолио върху празна чаша, леко отпуснато за да стои вдлъбнато и слагам отгоре да си съхне. Правя нещата на части и щом поизсъхнат, сглобявам.
Ани, да ти е живо и здраво момченцето, тортичката му е страхотна, прекрасно си го вързала с тоалета. Много ме впечатлиха прекрасните райета.  Струвало си е тормоза  и с молдовете Wink много свежи цветове, сладките са прекрасно допълнение.
mimi0585 симпатична е тортата ти, фигурките малко са ти се посплескали, опитай да ги правиш на части по отрано за да поизсъхнат. Идеята е много готина, на тортата с количките също личи, че имаш много добри идеи, но трябва да ги доразвиеш. Квадратчетата са отлични, пътя много идеен, но някак странно стои отрязано, малко ми пустее отдолу. Продължавай да твориш и ще става все по- добре.
pashic голяма плеяда торти, на мен ми харесва най- много тази с черепчето и ромбчетата и тази с розичките и панделката. Шоколадовия чипс ти ли си го прави, страхотен е! Мики нещо не си преборила, голяма играчка са тези микимаусовци  Wink
Игличкова, теб съм те прокометривала  Wink но да се повторя, страхотийска поредица, но безспорен фаворит са ми Финиъс и Фърб. Дървото им е просто уникално!
Дидс с джипа не просто си се справила, а страхотно се е получило, как си го измърляла, много ме изкефи  Mr. Green
Шеметче, със сигурност ще се справиш с книгата, аз също правих така, измазах си тортата, направих корица малко стърчаща, оставих да си съхне, покрих, сложих лентички, корицата и готово.
Доника, много хубава торта, харесва ми релефа, отлично си съчетала зелените нюанси. Цветето помага калинката да изпъкне, но малко ка дебели листенцата.
radost_bonbon лебедите са ти се получили много добре, неравностите според мен са ти се получили от боядисването, прекалила си с боята и е станало много течността. Надписа ми идва малко тежък.
Тупурче, справила си се много добре с кошера, добри форми, хубави цветове. С пчеличките можеше още да си поиграеш, малко са им големи и дебелшки крилата. Цветенцето отпред се връзва отлично, другия път си изрежи една лентичка от тесто и  допокрий подложката.
мегало прекрасна торта, толкова изчистена, красива и апетитна  Mr. Green Страхотно ти се е получил трансфера. ЗА въпроса ти - аз бих сложила шишчета или сламки под подложката и то няколко.
Joanna90 според мен в тортата ти се е получил най- добре надписа, много ми хареса. Ръбовете на бутилката може би трябваше да са по - резки и отчетливи. Цвета си го уцелила добре.

# 702
  • София
  • Мнения: 122
И аз да Ви почерпя за порасналото ми мишле  Heart Eyes

За непознатите, това е Кити  Wink Тъй като това е за яслата вътре е кекс измазан с маслен крем с ганаш. Изпекох си два кекса, отрязах им капаците и сложих с изрязаните части, едно към друго. Стана учудващо равно  Laughing
И понеже и нашата торта е в тон с тоалета може да видите как е вързано тук http://www.flickr.com/photos/metchopooh/8695259391/in/photostream/

# 703
  • Мнения: 367

Ехаааа за две седмици колко много торти сте направили. Супер сте браво на вас. Аз още не сън пробвала цветя да правя . Гледам в ютуб изглежда лесно ама като почнеш не е чак толкова лесно.

Ето първата тортичка която опитах да направя. Може и по-добре но се получи. Тази беше тест.

После за партито направих тази Ох с нея имах проблеми но 300 зора спасих я . Кучето трябваше да е кокер но му се счупиха ушите та стана нещо друго на финала.

На 12 другия ми син има рожден ден. Иска влак . Да видим какво ще излезе Simple Smile

Не мога да си намеря рецепти за хубави кремове за торти. Вие какъв шоколадов крем бихте препотъчали ?  bouquet

# 704
  • Мнения: 486
Благодаря на тези ,които коментираха тортите ми.Не са толкова много,просто отдавна не съм показвала нищо и се насъбраха . Heart Eyes  За два месеца като период са!
Ani,така изглеждаше преди чаршафа    ,по-скоро точих фондана с малка силиконова точилка и стана неравен  newsm78
Мечо пух,тук доста го коментирахме,от Ани повечето научихме че в карфур продават от този чипс с  различни вкусове  Peace  Мики ми е съвсем първи ,другия ще е по-добър надявам се.
Felina,втората торта е уникална ,браво!
Мечо пух,ЧРД на порасналото ти детенце!

Общи условия

Активация на акаунт