Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 771
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Тортите са ви изключително красиви !

Днес реших да направя една торта по случай Великден, но искам да уточня, че изобщо не може да се сравнява с вашите, но все пак ще я споделя с вас  Simple Smile. Плетенето на кошницата не ми се получи особено, но като за първа торта, бива. Весели празници на всички  Hug




# 706
  • Мнения: 660
Привет, момичета! Аз си ви следя най-чинно, но не съм писала, че подготвям Великден, денят на майката, който се празнува тук и наближаващият втори рожден ден на съна ми, та малко в чудо съм се видяла... но видях много и все красиви торти и не можах да ги подмина този път.

Felina, на мен ми харесват и двете ти торти. Маймунката и бананите са супер свежи. Peace

metchopooh, прекрасна торта - китито ми е фаворит, обаче е засенчена от красивата ти принцеса! Да ти е жива и здрава!  bouquet

ani_d, видях я и твоята перфектна торта. Нистина си е заслужавала тормоза. Дано детенце вече да е здраво! Честит да ти е Матео!  bouquet
Сега за Великден ще правя и аз шоколадова торта с крисп отстрани по твоя идея. Wink

мегало, идея си нямам дали ще се задържи само както си го обяснила за топката. От физична гледна точка би следвало да няма проблем, ама в тортения свят физиката не е същата, та не знам...
А тортата ти е фатаия...и аз дето принципно не обичам шоколадови торти ми се прииска да я опитам. Crazy

ditsan, и аз ти благодаря за клипчетата - точно си мислих как ще обличам правоъгълна торта, дето я мисля за сина ми. Peace За джипа, освен адмирации, друго няма какво да кажа.

mimi0585, хубавка е четириъгълната торта. Наистина по гъбката има какво да се желае, но пък охлювите и мечетата ми харесват много.

тупурче, не знаех че така изглежда кошер...аз ги помня различни от едно време.... newsm78 Пчелчките са с дебелички крила и не са много естествени, но пък цветенцето е симпатично.

radost_bonbon, лебедите са много хубави. От къде ги гледа?

donika dineva, невероятни цветове си дакарала - толкова нюанси на зеленото на едно място - чудесно стои.

Сега ви оставям пак, че трябва да си нагледам козунаците. Wink Щях да ви показвам едни курабийки по пра-старата рецепта на баба ми, но ноутбукът ми сдаде багажа, та пиша от на мъж ми и тук нямам снимки, че да ги кача във фликър. Sad

# 707
  • Мнения: 486
Ани,да ти е много здраво детенцето!
А тортата е уникална браво!Аз я видях в фейса и тук пропуснах да я коментирам.Сините ленти добълнително ли ги постави преди покриване или при покрита торта?

# 708
  • Варна
  • Мнения: 45
Здравейте момичета,страхотни торти.Моля ви за малко помощ,искам да направя торта замък,но не знам с какъв крем трябва да е.Ще ползвам готови блатове.

# 709
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте момичета,страхотни торти.Моля ви за малко помощ,искам да направя торта замък,но не знам с какъв крем трябва да е.Ще ползвам готови блатове.

С каквото ви е вкусно и ви харесва. Има тортена библиотека с рецепти, има Гугъл и той много рецепти знае. Сваряваш си едно домашно кремче и готово или течен шоколад слагаш, разни добавки за разкош - . Едва ли можем да ти помогнем много тук, като не знаем какво обичате като вкус. Друг е въпросът, че темата има и правила, с които явно не си се запознала.

Ани, прекрасна торта си спретнала за мъника, надявам се вече да е оздравял  Hug

# 710
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
привет момичета
Ани- да ти е живо и здраво детенцето - тортата е чудесна-моля те сподели за раето че тъкмо навреме ми идва трябва и аз да правя едни черно бели раета и тъкмо се чудех как да стане
 Felina -чудесни тортички -много цветни и страхотни фигурки -поздравления -за кремове аз лично ти препоръчвам муса на Танита -има го в тортената библиотека -става в доста разновидности -стабилен е и много вкусен
Мечопух -да е живо и здраво и твоето детенце и само радости да ви носи в живота -чудесна торта както винаги
аз имам една тортичка за показване но още не съм я снимала а се боря и с друга а съм толкова изморена че нямам сили за нищо-може би утре  Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 122
Abelia на мен най стабилни торти ми стават с ганаш и крема Рафаело на Наталина. Щом стегне няма мърдане  Mr. Green Замъка, който съм правила беше еклерова торта, но бая страх брах дали няма да се срути  Laughing

# 712
  • Мнения: 277
здравейте,

мими, харесва ми тортата с гъбата. наистина капачето не си го оформила и оставила да изсъхне, но другите неща са сладурски. можеше да пуснеш още трева по подложката

йоана
, етикетът и цветовете са много добре, само ръбовете на тази бутилка са много по - отсечени от твоите

ани
, тортата на матео е мечта. той самия също. съжалявам, че не е могъл да се наслади изцяло и се надявам вече да е добре, а мама ще му направи още по-хубава другата година

а пък тъмнокосото кити на мечо е толкова хубаво и нежно, каква хубава усмивка. и с право се радва на чудесната торта. мечо, ти как изряза толкова глави, с шаблон? благодаря ти за съвета за топката. за първи път правя торта за някой, който има някакви очаквания и още ме тресе, а не съм започнала Simple Smile

фелина, хубави са ти тортите, идейни са. по изпълнението почти перфектни. но мини да прочетеш правилата на темата

благодаря за комплиментите за предишната ми торти. поствам тази от вчера със свито сърце. мъжът ми даже каза да не я показвам, но..... подарък беше за съседа ни. подложката е като техния двор. павета в тези цветове. но ме измъчи. маргаритките се оказаха страшно недостатъчно. той си пада градинар. това трябва да е саксия кошница и маргаритата да е богата, да не се вижда пръстта (затова и долу е зелено...) беше късно да суша други цветя, а и кътър за листата така и не пристигна и рязах с нож. бе не вървеше. не намерих и ъгъл за снимане без недостатък. за великден мисля да повторя ягодово еклеровата с чипс и да не го мисля Simple Smile

# 713
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мегало много ми харесва кошницата и китките - подложката е прекрасна.

doniboni браво за първата торта. Погледни правилата миличка и успех занапред.

Felina поздравления и за твоята първа торта - маймунката е прелестна а бананите много чаровни. И втората ти торта е страхотна - определено имаш талант давай смело напред ти си ни новата звезда предполагам. За правилата вече са ти казали Simple Smile

metchopooh да ти е живо и здраво детенцето - тортата е прекрасна - направила и страхотна комбинация със сладките .

ani_d и на твоето детенце пожелания за здраве и усмихнато детство тортата е едно бижу - перфектни сладки.

donika dineva много ти е хубава тортата - оцветяването е страхотно.

radost_bonbon лебедите са чудесни.

·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· нестандартна торта с идейно изпълнение - браво!


Ето я моята измъчена книга - нещо напоследък не успявам да се вдъхновя особено, а като добавим и конденза, който беше в огромни количества заради жегата (след дългата ни зима бях изключила съвсем този момент) и ентусиазмът ми тотално се изпарява.

Книга by shemet_neveroiaten, on Flickr

# 714
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Шеметче- какво си недоволна аз не виждам никакъв кусур -идеална си е тортичката
Мегало- и ти си много самокритична -хубава е кошничката маргаритките са чудесни ти наистина ли листата ги ряза с ножче -страхотно изглеждат- прави ли си предварително шаблонче за формата -и може ли малко инфо как ги направи цветята на тел-каква е последователността -не стават ли тежички как се задържат на телта и как ги сушиш след като вече имат тел-много съм далеч от цветята на тел
 останалите съм ги изкоментирала в предния си пост -няма да се повтарям
 ето едната ми торта която пътува днес към Бургас и току що ми се обадиха че е пристигнала съвсем невредима -има и играчки по нея-балеринките и русалката но ми ги дадоха и държаха да са по тортата

Последна редакция: пт, 03 май 2013, 14:56 от betina33

# 715
  • София
  • Мнения: 1 464
Ани, страхотна е тортата! Да е живо и здраво детенце, скоро да оздравявате!  bouquet
Felina, кучето не зная кокер ли е или не, но е страшен сладур, маймуната е също много забавна и създава настроение цялата торта!  Grinning
Pashic, тове е една измазана торта като слънце, аз такова чудо не зная дали ще мога въобще избощо да направя!
doniboni , децата много я харесаха като я видяха твоята великденска торта. И аз си мислех, че ще ми стигне времето за една великденска, но няма да стане. Ама за пръв път ще се опитам да омеся козунак, така че пак се брои! Grinning
metchopooh , да ти е живо и здраво момиченцето! Моята щерка като видя тортата, че ми досаждат и двамата докато разглеждам, заяви, че за нейния рожден ден искала същата торта с Хелоу Кити!  Grinning
мегало , тортата е страхотна, мъж ти нищо не разбира!
betina33 , мечтата на всяка малка принцеска е твоята торта - приказни създания - русалки, балерини, цветята, дъгата, абе старшна работа!
Аз за рождения ден на моята дъщеря успях да я направя тортата, получи се благодарение на вашите съвети и търпеливи отговори! Ще постна снимка, но като се върна от работа.
Специално искам да благодаря на Ванчето за съвета за уреда за рязане на блатовете. Това е голяма работа - нарязах си равномерно на 4 части блатовете, страхотно се получи, с нож не мога да го направя това!
p.s. Шоколадов чипс има и в Пикадили Grinning

# 716
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
привет момичета
тъй като съм изкоментирала последните странички само ви показвам днешната си тортичка

# 717
  • Мнения: 486
Шеметче,разкощни орнаменти си направила на книгата!Цялата е страхотна!
betina,чусесна е възглавничката!Как става това чудо не си го представям!А предната торта е много весела и колоритна!
Хепи мама,благодаря ти!Отсрани си опекох платки !
Весели празници!Утре предполагам ще има доста великденски торти!Аз също подготвям ,но за 6.05 дъщеря ми има имен ден!

# 718
  • Мнения: 367
Здравейте момичета , благодаря за милите думи. Върнах се аз назад да си прочета домашното. Вие страшно много работа сте свършили. Рецепти , кремове, видео, галерия. Благодаря . Намерих супер много интересни неща. Аз как да ви кометирам тортите, вие работите от толква време има толкова много торти че коя по-напред.
Страшно ми хареса тортата с калинката на Доника . Зеленото е направоо невероятно. На много тематични торти може да се сложи със същия успех , но колко рисуване е падало, само който я е правил си знае.
На марулка-с тортите са много много впечатляващи. Рисуване , моделиране - невероятни . Особенно колите направо думи нямам.
 Микимаусите на сладураната също са чудни - пъстри свежи - прекрасни.
За бетина 33 също адмирации - много цветя, изпипано, нежно .
 На мегало маковете са супер реалистични . Много ми харесват . А тортата с еклерите и ягодовия мус непременно ще я направя. МАЛКО МЕ Е СТРАХ ОТ МУСОВЕ НО ЩЕ ОПИТАМ.Изглежда супер апетитно.Последната торта с маргаритите що не я харесваш за показване. На мен мн ми харесва .Цветята са направо разкошни. Явно си те бива много в това.На мерианне тортата с овчиците е  също много впечатляваща.
Зайчето на радост–бонбон мн сладко се е получило. Моркова малко груба работа но зайчето е страхотно.
На иглика 333 междузвездни войни е невероятна и Финиас и Фърб също - браво. Тортичката за МАТЕО на Ани-д също много чиста работа изглежда. Много момчешка, много премерена.
 На шемет невероятен тортите направо са геройства. Тази торта розова пъпка ме разби. Не съм виждала друга такава супер  Grinning Книгата е супер сполучлива но носи още декорация според мен.
  Аз тези дни ще почвам тортата на гоемия ми син. Става на 4 и иска влак човека. И не просто влак а на буболонката влака. Така че ще се опитам да не се изложа. Чудя се ако го направя с плънкза чийзкейк и парчета ягоди но ми се ще да е по-дебеличък крема вътре дали ще се сплеска . Някой правил ли е такава торта с повечко чийзкрем? Кутията на маймунката я направих куха да не тежи. Надявам се и вагоните да успея кухи да ги направя Но локомотива май няма как да е кух да му се не види. Освен да го подпра с клечки лииии отдоло?!    

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 06:03 от Felina

# 719
  • Мнения: 1 210
Здравейте и от мен! Христос Воскресе!
Следя ви редовно, макар и да не съм се включвала....

ani_d, да ти е живо и здраво момченцето, много добро съчетание между тоалета на младежа и тортичката...много ми харесва.
Джипът на Дитсън е уникален...поздравления за упоритостта!
Много ми харесаха и лебедите на  radost_bonbon
Мими0585, тортичката с мечоците е много весела и пъстра.
metchopooh, чудесна е тортичката за порасналото ти мишле...Китито много ми харесва.
Felina, супер са и двете ти тортички, много добре си се справила и с маймунката, и с кученцето.
мегало , тортата кошница с маргаритите е страхотна!
бетина, много пъстра и наистина приказна е твойта торта с русалката...да му се прииска на човек да поседне на мястото й Simple Smile
Шемете, страхотно си докарала книгата, не се оплаквай Simple Smile

Сега да покажа рокаджийската си торта за рожденния ми ден...Най-напред обаче искам да благодаря за помощта и невероятната отзивчивост на Маринчето, за търпението й да отговаря непрекъснато на безбройните ми въпроси, както и на Mishoka за съветите й! Благодаря ви, момичета за подробните обяснения, бъдете все така добрички и помагайте на такива прохождащи като мен!   bouquet

Кусури и недостатъци много има, но истинско забавление падна докато се занимавах с всички детайли и фигурки по нея  Laughing Mr. Green



Повече снимки има тук http://www.flickr.com/photos/9730451@N05/sets/72157633422242280/

Весел Великден от мен!

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 11:59 от huliganka

Общи условия

Активация на акаунт