Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 772
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 148
Здравейте и от мен.Воистина Воскресе!
За всички празнуващи днес честит Гергьовден!
Аз си пускам тортичката за 70 парчета,събрала във себе си три празника на куп,РД,ИД и кръщене.Няма надпис по желание на майката.
Ще ви изкоментирам късно вечерта че пак се подготвям за гости а трябва да доставя и тортите.


и допълнителната за попълване на бройката

# 721
  • Мнения: 660
Ето ме и мен следвеликденски, изпълнена с въпроси и нямаща време да намира отговорите, щото нямам и седмица да подготвя празненството и тортата на сина ми. ooooh!

Първо да ви покажа едно великденско недоразумение, дето ме натовари ужасно - как се справяте да работите с шоколад и шоколадова глазура не знам, ама колко нерви ми образува тази торта...

Ани, имам специален въпрос към теб - как, аджеба, го залепи/закрепи този шоколадов чипс по борда на тортата ти? Опитах аз...ама не успях да закрепя всички чипсчета и като видях, че падат измених генерално концепцията на тортата... като облепих отстрани със смлени орехи и бисквити като преди това измазах с крема за под фондан и се молих да се хванат за него добре.

Тук може да видите и още няколко снимки заедно с неуспешният ми опит за закрепване на чипса по борда. Sad

metchopooh, благодаря за коментарът ти за кремовете. Точно си мислих, че ми трябва нов и подходящ крем за тортата на синът ми. Отивам да диря крема Рафаело на Наталина. Wink

мегало, прекрасна кошничка, а маргаритките са като живи! Не знам защо не я харесваш...но на мен наистина много ми допада. Peace

shemet_neveroiaten, много добре ти се е получила книгата. Как прави орнаментите отстрани?

betina33, мнго цветна-пролетно-морска торта си показала. Хареса ми идеята за пеперудките на телчетата - като истински летящи са. Peace А тортата за кръщенето е приказна - изпипана и много красива. Страшно ми хареса!

huliganka, невероятна торта! Поздравления! Мъж ми като я видя и си поръча същата, ама вероятно такава красота ще му сътворя в някой друг живот, ако той все още е фен на Kiss. Mr. Green Сподели, моля те, как направи брадвата и как я закрепи на това чудо, имитиращо кожен ръкав?

ditsan, страхотна е идеята със снимките, а е видно, че и изпълнението е прекрасно! Всичко ли е ядящо се? В смисъл и снимките са на плака и рамките от фондан? Борда рисува ли го? Големи сте таланти...аз като не мога да рисувам и щерката дори веждите на патета прави по-добре от мен. Joy

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 10:44 от Tony_st

# 722
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Tony_st, тортата ти е чудесна, а не зная защо си имала проблем със залепянето на чипса, лепва си много лесно, като има крем тортата и той се захваща. Друг вариант е с малко разтопен шоколад да го лепнеш.

Дид, грандиозен проект е, наистина. Браво!

# 723
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Диде -наистина голям проект доста труд си  хвърлила-моля те имам въпросче към теб- тази допълнителната торта с какви размери е и колко парчета ще излязат -не виждам много добре но сякаш е разграфена отгоре -белязала си как да я режат или греша- аз ще правя сватбена и ще имам такива торти като допълващи бройката -без украси -но не съм сигурна за правоъгълните торти парче с какви сантиметри е нормално да е  едно парче
Тони -отгоре отдолу все тая тортата ти е страшно апетитна- прияде ми се и каква сладка кошничка си измайсторила
Хулиганка --аз кусури не виждам -тортата е убийствена -страхотни детайли -много ми харесва всичко-веригата е като истинска би ли споделила как я прави    bouquet

# 724
  • Мнения: 660
marulka_s, не знам защо така се получи. Четох в блога на Ани, четох и в блога на Ирина Купенска и видях само, че в единият пишеше, че тортата е измазана с крема си за пълнеж. Забравих да напиша, че тортата е със какаовите блатове на Ирина Купенска и обикновен крем с маскарпоне и сметана като добавих само парченца ананас. Опитах да поизмажа борда и стегнах в ринг. Когато я извадих след няколко часа беще стегнала добре, обаче като я залях с глазурата - готова е на др Йоткер, май се води за кексове - и тя, хем едва покри отгоре и почти не се стече по борда, хем толкова бързо взе да стяга, че се видях в чудо. Имах и бял шоколад за глазура, разтопих и него и измазах отстрани също и опитах и на него да ги залепя - някои хванаха добре, но някои не успяха. Sad След няклоко часа, като видях, че не става ги отлепих, измазах с крем от масло и пудра захар и наплесках бисквитите и орехите и горе-долу се получи... Добре, че Ванчето беше показала един пясък с натрошените биксвити, та се сетих, че с пилетата и зайчето може и да се получи добре. Tired

betina33, благодаря! Вкусна беше, въпреки моите експерименти с блатовете и крема Simple Smile

# 725
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Тони, аз правих Династия и не съм измазвала дори. Просто си залепнаха.

Ето я:


Just Cake to My Dad! by silva4ka (marulka_s), on Flickr

# 726
  • Мнения: 2
Ето ме и мен следпразнично. Христос воскресе и честито на всички празнуващи тия дни!   bouquet
marulka_s , много апетитно
Tony_st абе много ти е готино "недоразумението", не му се ядосвай толкова
ditsan, много оригинално решение за такава комбинирана торта
huliganka, много изпипана ти е тортата, много ми харесва
betina33, отново чудесни торти точно в твой стил и толкова много елементи ...  Shocked
shemet_neveroiaten, книгата е много стилна
мегало, може да са ти били малко цветята, ама пък са много хубави! Чудесно си се справила с листата без шаблон!

У дома като завършек на празничната поредица е рождения ден на баща ми утре. Тъй като е градинар и овощар ето какво му спретнах днес:

# 727
  • Мнения: 660
marulka, твоята торта си изглежда прекрасно..то и отстрани се вижда школадът между чипсовете...вероятно при мен затова не се получи... newsm78

Beni2, чудесна торта си направила за баща си! Да ти е жив и здрав! Цветчетата са много свежи как ги прави? Птичето е лепено за тортата, нали? Изглежда хем като фигурка, хем не точно.  Peace

# 728
  • Мнения: 148
Ето ме и мен най-после със коментарите.
Извинявам се за това че пуснах тортата първо,но имах само минутка а бях притеснена и исках да видя вие какво ще кажете за да се успокоя малко.
Мразя да правя торти за хора от квартала защото адски се притеснявам,а и тортата беше много голяма.За капак и потдаде малко във задният край откъм по високата част.Стана след като накичих снимките,явно натежаха защото почти два дни нямаше проблем и когато ги сложих точно преди да я нося тя потдаде.Никой разбира се не забеляза ама аз се изприщих,и разбира се сама съм си виновна.Доста си мислех високата част да я сложа на отделна подложка като втори етаж ама реших че не е много и няма нужда,сложих само сламки да не се килне във страни.Тортата беше със два крема шоколадова бавария и бяла бавария със банани.Казаха че е била страхотна комбинация и много им е харесала.
Ето и коментарите на тортичките които нямах време да коментирам.
Ани д,да ти е живо и здраво детенце.Надявам се вече болестта да е далеч от вас.
Тортичката е страхотна,само долният фитил м/у двете е малко кривичък пробвай със линийката.
Меченце,да ти е живо и здраво малкото мишле.Страхотно се е получил кекса,а Кити е много сладка.
Фелина,и двете торти са много яки.Много чисто изпълнение.Възхищавам се на такава работа,на мен никога не може да ми се размине да не мацна някое петънце някъде.
Тази със маймунката е супер,със изключение на някои дребни неща.Маймунката ми идва малко не съразмерна,телцето е прекалено малко спрямо крайниците.Има още работа и по горният ръб,а долу тези перлички е можело да са от тесто за да са по равнички.
Другата със кучето виждам че си имала проблеми но си ги овладяла.Кучето и така е сладурско,не му липсват счупените уши.По скоро ми се вижда че ти е подала във долният край,долу туй нещо  на подложката много ми харесва а и цвета е прекрасен.Само една препоръка,кокалчетата е могло малко да ги дъстваш за да са по реалистични.
А за крем бих ти препоръчала този които правих за последната торта,шоколадов крем бавария  200гр,разбих със 350 мл прясно мляко,добавих шоколадова глазура 3с.л /можеш да я замениш със един черен шоколад/и 3с.л какао.След като го разбих хубаво добавих 250мл разбита до твърдо сладкарска сметана.Получи се страхотен шоколадов крем.
Дони бони,според мен си се справила страхотно със шприца.Браво!
Мегало,кошницата е супер особено когато е правена със шприц.Само може би е трябвало да е по нагъсто.Цветята много ми харесват,листата също.На мен лично ми се искаше да е по богата на цветя за да не се вижда празно.
Шеметче,не съм се съмнявала във теб нито за минута.Справила си се страхотно.
Бени,както винаги страхотни типично твои торти.
Хулиганка,много готина торта.Да има кусури но според мен си се справила,а щом ти е било и забавно всичко е ок.
Тони ст,много е готина и апетитна тортичката.Да всичко е ядливо .
Рамките ги откраднах като идея от Сещичкова със нейното разрешение разбира се.Снимките са на фонданова хартия а рамките са ММ Ирида съхнеща със тайлоза.Тоя път много ме ядосва,въпреки че е съхнеща се наложи да добавям тайлоза.
Бетинка,да разграфена е.Нея не са я вадили и трябваше да няма никаква декорация.
Това са какаови пкатки 27/40.Първо разделих на три ленти по 9см по дължина,и след
Това всяка паста на по 2,5 см.Височината е почти 9см.Излязоха 42 парчета защото не разграфявах много точно,беше много стегнат фондана и не се личеше много и май пообърках малко размера.Трябваше със тези размери да излязат 48парчета,но ня мен ми трябваха 40 и това ме устройваше.
Дефакто парчето се получи 9см дължина,2,5см ширина и 9см височина.Хората казаха че са били перфектни на размер.
Бени2,да е жив и здрав баща ти.страхотна тортичка.
Извинявам се за дългият пост,и сигурно многото правописни грешки но пак бързам че работа ме чака.
Моля всички които ще идват на семинара да се явят във семинарната тема за доуточнения!

# 729
  • Мнения: 3 861
Здравейте момичета!
Няма да коментирам, моля да ме извините. Не съм на кеф. Гергьовден в нашето семейство е с кофти асосиация, а както тази година съвпадна и с Великден ми се уби желанието изобщо за празнуване.
Влязох само да ви поздравя за празниците, да ви пожелая да сте здравуи и вдъхновени и да продължавате все така и нагоре.  Аз съм се затрупала с работа умишлено за да не ми остава време да мисля и да тъгувам. Имам торти за показване, но като ми мине.  Подготвям и една сватбена за събота, стискайте ми палци всичко да е наред!!!

# 730
  • Мнения: 277
здравейте момичета,

благодаря за думите за моята торта. аз не я харесах толкова точно, заради това, което казва дитсан, малко е гола, т.е. цветята не стигнаха. дитсан, тя не е шприцована, само фондан си е
листата наистина ги рязах на ръка със скалпел, някъде ми се загуби пратката с кътъра. взех си едно истинско листо от градината и гледайки го, изрязвах. времеемко си е, но лош късмет
бетина33, аз мисля, че ти правиш страхотни цветенца, да не говорим за бройката, то не е нужно да са на тел, особено пък за детска торта
аз избирам тел, дебела, колкото да понесе съответното листо. има различни, за по - тежки и обемни, трябва и по - дебела. не си спомням точно, но мисля за маргаритките използвах 26 за центъра на маргаритката, който пронизва след като позасъхне листата (които са направени с кътър), а за самите листа мисля използвах 32ри номер или 30ти, те са много лекички и се държаха без проблем. обвивам с цветарско тиксо към самата маргарита под ъгъл какъвто си реша и после ги поогъвам от тук от там. самата тел пъхам в нещо като джобче в листото, в едната си част оставям леко по - дебело или ползвам селборд (дъска с улеи), върху който разточвам. в началото ми беше трудно, но вече свикнах и се справям. после изтънявам, вайнвам (ако е нужно с вахнър или един инструмент има за създаване на линии), дъствам внимателно да не излезе от телта и оставам да съхне обикновено през нощта, така или иначе работя м/у 10 и 12 вечер. и на другия ден си ги сглабям. листата ги минавам на пара преди това. абе и аз се уча от филмчета и туториалс....

твоите торти са, както винаги, много хубави, пъстри, цветни, богати

хулиганка, много е яка хулиганската ти торта. честити празник. аз недостатъци не виждам, брадвето много 'кърти'

дитсан, какво е това чудо. отново мащабен проект. браво

тони–ст, много ми харесва тортето. нищо, че не е по началната идея. аз, сега за великден, пак правих среднощно вдъхновение и налепих отстрани чипса на 2 етажа без проблем върху нейната глазура

бени2, да е жив и здрав татко ти, много симпатично торте си спретнала. много са хубави птичките
и аз исках да правя такава идея за великден, но време не остана, че имах купища гости, а те не ядат само торта, а и някои неща, които ми бяха необходими си останаха в загубилата се пратка.

# 731
  • Мнения: 1 210

ditsan, наистина голямо нещо си сътворила бе, жена...много ми харесва как си изрисувала по борда  Peace
Beni2, да е жив и здрав баща ти! Тортата е много нежна.

Благодаря за коментарите по Кисарската ми торта, ама кусури наистина има...така и не можах да постигна този НЕзаоблен горен ръб. Отгоре на всичко изглежда времето за стягане преди да измажа ми беше недостатъчно, щото докато покрия и оцветя, в долния край тортата почна да поддава (вътре е с много шоколадовите блатове и шоколадовия мус на Ири) , но горе долу успях да прикрия с  лентата с шиповете  Simple Smile

Tony_st, благодаря за отзивите...мъж ти вероятно е от мойта кръвна група  Mr. Green Брадвата съм я изрязвала от фондан и оцветявала отгоре. Пък за закрепянето....ми просто я облегнах на ботуша и тя си застана без проблем  Wink
betina33, за веригата съм гледала от постъпковото на Марина (на която съм адски благодарна за многото съвети, които ми даде...благодаря Маринче   bouquet) и не бих казала, че съм се справила блестящо с нея...даже направо ме измъчи докато я боядисам, че това сребристо много трудно хващаше върху белия ми фондан, та част от веригата ми се строши... Crazy

# 732
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!Привет!
Beni2 много идейна торта за градинар!Птичките с молд ли са правени?
ditsan грандиозен проект!Много ми харесват рисунките!Рамките с какво са закрепени отзад?
huliganka  въпреки трудностите тортата изглежда много добре!
betina33 много шарена дестката торта с много елементи създава много настроение ,сигурно    
детето много се е зарадвало!Тортата възглавничка много стилна!
shemet_neveroiaten тортата книга много стилна се е получила!
мегало цветята ти са като истински и маргаритките и маковете!!!Тортата с маргаритките  е много стилна ,подложката много идейна!Благодаря за обясненията за цветята !!!
Felina много весели детски торти!Тортата за партито много ми допадна!!!Сигурно ще се справиш много добре с влакчето!!!
metchopooh Честито рожденничка!Много красива торта си й направила!Червеното боядисвано ли е или фондана е оцветен?Много добра идея за торта кекс за детската ясла!!!
ani_d Честито и на теб рожденник!Дано вече е оздравял!Много симпатичен мечо!Синия цвят много ми хареса!какава боя си използвала?
donika dineva  страхотна торта картина !!!
 Много се извинявам но нямам време да се върна по назад !!!
    

Последна редакция: пт, 10 май 2013, 18:58 от vilana

# 733
  • Мнения: 44
И да ви покажа над какво се трудих:

Тортата е за една студентка ,която заминава на бригада в Америка.Имах идея ябълката да е обемна като втори етаж ,а силуета на Ню Йорк да е около ябълката , но ябълката беше нестабилна и не посмях да я сложа .В последния момент изрязах на ръка силуета на града (бях си поръчала кътър но поръчката беше объркана )Не ми достигна до края в ляво но ....За първи път изпозвах фондана на Димитрана и съм доста доволна от резултата.Много ме затрудни оцветяването - тъмните цветове трудно се получиха.Имам още една торта за показване но като сваля снимките.
До скоро.Приятен ден на всички!

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 12:57 от vilana

# 734
  • Мнения: 1 210
vilana, според мен си се справила много добре, даже цветовете са се получили...Червеното с каква боя го постигна? Аз колкото и да съм се опитвала да оцветявам тестото на Димитрана, такова червено не съм постигала... Confused И ябълката какво представлява отвътре?

Общи условия

Активация на акаунт