Първа пролет се задава, АВГУСТовски бебета в коремчетата шават - 8

  • 23 489
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен , мамчета Simple Smile
Супер свежа първа станичка... е смогнах да изчета последните 10 от предната и то дойде време да вляза и в тази , чак на трета - четвърта .. хихихх

За храненето - е много драстичен ми се вижда този режим - аз такъв спазвах докато не бях бременна, а сега смятам, че не е полезно ( това за мен си е почти диета ) МОЕ МНЕНИЕ - Аз не бих спазвала подобен режим Naughty Shocked

За фолиевата киселина - спрях я след 3 месец - от 4ти пия витамини Огестан със съдържание на фолиева и още няколко витамина (даже си купих втора опаковка и без да искам пропуснах 2-3 дни без Wink да знаете, че апетита ми тогава спадна малко  Thinking

Аз чак другата седмица съм на ФМ и 2 БХС - доки ще ме праща , но от предния всичко ми е ок Simple Smile Да не си помислите нещо  Stop Каза ми , че на втория се правят друг вид изследвания..

Хайде, чакам ви да споделите как са минали вашите прегледи Simple Smile

Честито на майчетата знаещи момиченце или момченце носят в тумбачетата си Simple Smile

Добре дошли и на новите майчета:)  bouquet

# 46
  • Мнения: 4
Добре дошли на новите мами и от мен  Hug

Витамини никакви не пия и не съм пила, по преценка на моя доктор, но аз съм напълно съгласна с него.
Храненето ми си е същото като преди, даже ям малко по-вече, все трябва да имам нещо в устата (спрях цигарите), като последния път при док като видях, че съм качила 3 кг и започнах да не ям хляб вечерта и много тежки храни, гледам да наблягам на салати.

Честито на узналите пола !   bouquet
И успех на мамите, които са на преглед, чакаме ви само с добри новини, а на другите  preggo хубав и усмихнат ден !  Hug

# 47
  • Мнения: 42
Добро утро! Днес е моят ден от март месец,надявам се за всички ни да е успешен  Peace
Честито за хубавата тема и новите попълнения !
По гадането с пръсти ми се пада момче,и аз съм левичар,но освен писането,всичко друго правя с дясната ръка. За съжаление света не е пригоден за нас  Grinning
Фолиева киселина не пия от 12г.с взимам витамините за бременни на Абофарма.
За храненето съм много против крайностите. Едно,че при рязка смяна организма преминава през шок  и друго,че с лишаване на някои групи храни можем да  спрем приема на важни витамини и микроелементи. Примерно магнезият,който е много важен за матката и имунната система се съдържа в бялото брашно,какаото,кафето. Тоталното им спиране води до промяна в количеството му,която витамините не могат да компенсират и за майката и за детето. За да се изготви един балансиран режим на хранене трябват стабилни познания по биология и химия и доста обстойни изследвания на метаболизма на даден човек. Освен това сме устроени така,че ако тялото усети липса на нещо праща сигнали на мозъка,който ни внушава какво ни се яде,за да си го набавим. Може да звуча доста налудничаво на някои от вас,никого не задължавам да промени възгледите си,просто изказвам своята теза.

# 48
  • Мнения: 20
Освен това сме устроени така,че ако тялото усети липса на нещо праща сигнали на мозъка,който ни внушава какво ни се яде,за да си го набавим. Може да звуча доста налудничаво на някои от вас,никого не задължавам да промени възгледите си,просто изказвам своята теза.

Аз също винаги съм била на този принцип.Даже съм го споменала някъде в предишните теми.  newsm10

Обаче (в кръга на шегата) му викам "идеално оправдание да си угодя".  hahaha

# 49
  • Мнения: 42
Бабешки метод за конюктивит е да си промиваш очите с отвара от лайка. Запарваш лайка във вода за 15 минути ,махяш я и след като поизстине с памучен тампон(различен за всяко око) потапяш и промиваш. Не съм го пробвала на себе си,но е често срещан проблем при малки котенца,та с това съм ги лекувала успешно,а и вета каза,че  рецептата е взаимствана от стари билкари  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 0
Честита ни нова темичка и от мен   bouquet   Аплодисменти за създателя !

# 51
  • Мнения: 299
Алекс,дано се оправяш бързо!Най-добре се консултирай с лекар,че това не е приятно хич.
И моето дете е болно  Sad Вчера бяхме на лекари и чинно чаках на опашка от поне 10 човека,за което доктора после ми се накара и май има за какво- днес ме дразни гърлото.Дано не ме тръшне някой гаден вирус
Марти пък е с леко възпалени уши и вдига температура.Много го мори миличкия,сега заспа по никое време.

# 52
  • Мнения: 0
Алекче да се оправяш бързо и ти. Аз бабини илачи незная, но пробвай това което Трикси е написала. Ако не помага звъни или на личната или на гинеколога. Все ще ти помогнат.
Нашата шарка се развихри, излязоха още пъпки и не смогвам да сваля температурата на детето, а тя е кисела и плаче за всяко нещо.  Все още си е малка, а аз я мисля за пораснала. И ние заспахме та успях да седна пред компа.
Относно храненето аз от сладкото не мога да се откажа, да го намаля да - но да го откажа, няма как да се случи. И в нормалното си състояние ям, та сега. Аз с нетърпение чакам пролетните плодове- от банани, цитруси и ябълки вече ми се гади. Искам праскови, кайсии и череши /съжалявам ако предизвиках слюнка в нечия уста, не е нарочно/ . Но все още много ми се хапва хляб, организма ми го предпочита пред месото. Но ще гледам да е до обяд само. Вечер никакъв хляб.  

# 53
  • Мнения: 3

Когато направиш 16+7=17 (17 ще пише в подписа), т.е 17 пълни седмици (17 по 7 дни) и следователно на следващия ден влизаш в 18, т.е първи ден от 18 седмица или 17+1. Всичко си е наред и в подписа и в седмиците Simple Smile.

thanks за разясненето Simple Smile. А сега  да идем на разходка, че времето е хубаво.

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, казвам се Мария, на 25г от София. Първа бременност с термин 15ти август:))

# 55
  • Мнения: 29
Злати,на мен ми се струва малко това,което ядеш.Хляб ядеш ли?

То при мене е малко особено, аз в началото на бременността си имах периоди на преяждане с много тестени болкуци и качих 10кг. За щастие го преодолях и сега се храня нормално и здравословно. Съответно изчистих задържалата вода и нормализирам тялото си. Малко не ям аз. От време на време си позволявам нещо различно, както в събота на лекцията за бременни - имаше банички и изядох една.

А Деси наистина е качила само 5кг за 9 месеца, има го документирано и в блога й, но е яла само плодове и салатки. Като тя си е суровоядка още от преди забременяването. Аз бих желала в деветия месец да съм 78кг. А два-три месеца след раждането да си отида на 65-66кг.

Злати,

И аз като теб бях 65 кг-66 кг...сега съм 72 .... не са никак малко за 4 месеца, нооо това е положението. После ще ги сваляме и така.

По отношение на фолиевата киселина, аз я спрях преди 1 седмица, т.е. в 16 г.с. Д-р ми каза, че може да се спира, а и отпреди така съм чувала. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 742
И на мен май линийката ми е грешна.Вчера на прегледа доки ми каза че съм в 17-та,тук излиза 18-та newsm78
 Иначе и аз фолиевата я спрях в края на 3-ти месец и започнах витамини Supple Maman.

# 57
  • Мнения: 17
Sweet_sl,Zinka, mims_cool - добре дошли сред нас и леко бременеене Simple Smile   bouquet

# 58
  • Мнения: 0
Момичета, вие разбихте детските ми убеждения  Cry Сега ако кажете , че и дядо Коледа не съществува, ще взема да се усъмня в резултатите ви  Laughing .Наистина съм го пробвала на доста жени , но явно не е достатъчно   newsm78 според мен при левичарите,значението трябва да е обратното, както  е важно и да се отбележи, че е само за първо дете. Абе за съжаление май си  се оказа ненадеждан,нищо че на мене ми отговаря  Heart Eyes
Относно храненето-за една седмица качих 4 кила, назнам какво стана.От вчера започнаха Великденските пости и реших да попостя една седмица, за да влезна във форма, че изглеждам в 8 месец.От 58 бях станала 65,5. Вчера почти не ядох и смъкнах до 63,явно тия 2,6 са били плаващи  Crazy Иска ми се до края да съм не повече от 70,ама да видим.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 29
Алекс, ако можеш да намериш кърма, помага безотказно. Откакто съм родила Ева само с това се оправяме всички. Даже баба ми днес ми се обажда да я посетя, че едното й око нещо много я сърбяло  Mr. Green Помага срещу конюнктивит, ечемик и всякакви очни възпаления. Ако не можеш да намериш - промивките с лайка също помагат. Другото, което знам от майка ми е борова вода. На времето така ни е лекувала, купувала я е от аптеката. Не съм го пробвала, а и не знам дали още се продава в аптеките. Оправяй се бързо   Hug

Общи условия

Активация на акаунт