Първа пролет се задава, АВГУСТовски бебета в коремчетата шават - 8

  • 23 503
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Ами аз и левичарка не съм,ама пак левия ми е отгоре
Хахаха,еми смятай колко са верни тогава.Може да е защото пишеш с лявата  Peace За това да минаваш към левичарите  Simple Smile

Пиша с дясната  hahaha може да ми е било писано да съм левичарка,ама да не съм станала hahaha

# 31
  • Мнения: 21
Аз пък съм вече 77.2кг. Исках да направя 2-3 дена на плодове, но не е разумна идея. Посъветвах се с хора, на които имам доверие и даже писах и на Деси (http://desilifestyle.net/). Ето какво ми отговори тя:

"Честито за бременността!Много добре те разбирам, че не искаш да качваш повече килограми, но в периода на бременност е много важно да не променяме изцяло хранителния си режим, защото можем да навредим на плода. Въобще не те съветвам да правиш режим на сокове за 3 дни. Може да включиш сока сутрин на гладно, но не и изцяло на сокове. Аз мога да ти изготвя менюта, но предполагам знаеш аз се придържам към почти сурова раст.храна с много малки изключения. Така се храних и по време на моята бременност и съответно качих само 5 кг за 9 месеца. Суровата храна е детоксикираща и ако преминаваш от стандартно хранене на сурова храна отново ще настъпи детокс. Моят съвет е да намалиш храните -боклуци и да увеличиш дела на суровите плодове, зеленчуци, сварени пълн.ориз и картофи вместо тесто, ако хапваш месо предпочитай само качествено такова и го съчетавай само със салати, а въглехидратите яж отделно само със салата. До обяд хапвай само плодове. Вместо вафли и шоколади си направи сурови десерти. Има много рецепти в блога и може да ги включиш свободно, но не минавай изцяло на сурова храна. Надявам се поне малко да съм ти помогнала с моите съвети! Пожелавам ти лека бременност!"

Иначе продължавам с тренировките сутрин и изчистеното хранене - нося си от нас. Днес за обяд имам 2 варени домашни яйца, парче сиренце, домат, краставица Simple Smile . А довечера айсберг със спанак и рукола, пак с варено яйце и маслинки. Като последно ядене - няколко бразилски ореха.

# 32
  • Мнения: 433
Аз пък съм вече 77.2кг. Исках да направя 2-3 дена на плодове, но не е разумна идея. Посъветвах се с хора, на които имам доверие и даже писах и на Деси (http://desilifestyle.net/). Ето какво ми отговори тя:

"Честито за бременността!Много добре те разбирам, че не искаш да качваш повече килограми, но в периода на бременност е много важно да не променяме изцяло хранителния си режим, защото можем да навредим на плода. Въобще не те съветвам да правиш режим на сокове за 3 дни. Може да включиш сока сутрин на гладно, но не и изцяло на сокове. Аз мога да ти изготвя менюта, но предполагам знаеш аз се придържам към почти сурова раст.храна с много малки изключения. Така се храних и по време на моята бременност и съответно качих само 5 кг за 9 месеца. Суровата храна е детоксикираща и ако преминаваш от стандартно хранене на сурова храна отново ще настъпи детокс. Моят съвет е да намалиш храните -боклуци и да увеличиш дела на суровите плодове, зеленчуци, сварени пълн.ориз и картофи вместо тесто, ако хапваш месо предпочитай само качествено такова и го съчетавай само със салати, а въглехидратите яж отделно само със салата. До обяд хапвай само плодове. Вместо вафли и шоколади си направи сурови десерти. Има много рецепти в блога и може да ги включиш свободно, но не минавай изцяло на сурова храна. Надявам се поне малко да съм ти помогнала с моите съвети! Пожелавам ти лека бременност!"

Иначе продължавам с тренировките сутрин и изчистеното хранене - нося си от нас. Днес за обяд имам 2 варени домашни яйца, парче сиренце, домат, краставица Simple Smile . А довечера айсберг със спанак и рукола, пак с варено яйце и маслинки. Като последно ядене - няколко бразилски ореха.

Малее,5 кг за 9 месеца!!!  #Crazy Аз до сега съм качила 5!
Злати,на мен ми се струва малко това,което ядеш.Хляб ядеш ли?

# 33
  • Мнения: 4
Запис и от мен в новата ни темичка:)
Продължавам да се изумявам с тези безумни гадания за пола - аз на нещо, в което не откривам логика, не вярвам. Но пък мога да ви кажа нещо, което ми направиха на мен, не бях чувала подобен метод - бяхме на гости и сядам аз на 1 диван и около мен се чува "момиче ще е, момиче ще е!"... и какво се оказва - под единия диван била сложена ножица, под другия диван - нож - и понеже съм седнала на този, под който е ножицата - затова момиче... изобщо не вярвам в подобни глупости и си чакам - ако се види на ехограф, ако не- като се роди:) Предпочитания нямам понеже ми е първо дете... за второто вече, живот и здраве, бих искала да е от другия пол - винаги съм искала поне 2 деца - едно момиче и едно момче.

# 34
  • Мнения: 21
Злати,на мен ми се струва малко това,което ядеш.Хляб ядеш ли?

То при мене е малко особено, аз в началото на бременността си имах периоди на преяждане с много тестени болкуци и качих 10кг. За щастие го преодолях и сега се храня нормално и здравословно. Съответно изчистих задържалата вода и нормализирам тялото си. Малко не ям аз. От време на време си позволявам нещо различно, както в събота на лекцията за бременни - имаше банички и изядох една.

А Деси наистина е качила само 5кг за 9 месеца, има го документирано и в блога й, но е яла само плодове и салатки. Като тя си е суровоядка още от преди забременяването. Аз бих желала в деветия месец да съм 78кг. А два-три месеца след раждането да си отида на 65-66кг.

# 35
  • Мнения: 21
Момичета, искам да Ви попитам дали пиете все още Фолиева киселина?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 472
не знам защо в подписа ми излиза 4е съм 16+6, като от днес влизам в 18 седмица. На 12.03. като бях на консултация док ми каза, че сме на 17 седмици, и по гестограма и видеозон сме на толкова. Тоя подпис нещо се е объркал. Simple Smile Simple Smile

Когато направиш 16+7=17 (17 ще пише в подписа), т.е 17 пълни седмици (17 по 7 дни) и следователно на следващия ден влизаш в 18, т.е първи ден от 18 седмица или 17+1. Всичко си е наред и в подписа и в седмиците Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 14
Момичета, искам да Ви попитам дали пиете все още Фолиева киселина?

Аз лично още си я пия. Бих я спряла ако ми изпишат витамини, които я съдържат така или иначе.
Аз съм на мнение, че трябва да се пие възможно най-дълго.
А аз лично имам фамилна обремененост от анемия . На майка ми и се е отключила точно по време не бременност и не е било никак приятно по нейни думи, та според мен фолиевата помага поне да се забави ако може подобно нещо.

# 38
  • Мнения: 433
Момичета, искам да Ви попитам дали пиете все още Фолиева киселина?
Ами аз я спрях по заръка на доки в края на 3-ти месец,но пия витамини Пренатал,в които има също Фолиева киселина.

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами! Чета ви с интерес и много бих искала да се присъединя в групичката на мамите, които ще си имат малки сладки бебоци през август. Simple Smile Казвам се Ралица, на 22 години съм, бременна с момченце, с термин 19.08 Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте мами,

честита нова темичка! Аз ви чета от самото начало и през цялото време сте ми голямо успокоение   bouquet . Надявам се да ме приемете при вас. Терминът ми е на 1-ви август, първа бременност. И двамата доктори, при които ходя казват че чакаме момиченце  stork-girl, така че пишете ме в розовия отбор.

Приятен ден мамчета  Hug

# 41
  • Мнения: 200
Честита нова темичка!
Абе мацки много сте бързи, нова тема, а вече на трета страница! Браво! Днес съм на ЖК. Дано този път бебка не се крие, че да разберем и ние пола! Аз нямам притенции, но покрай вашите емоции които сте писали, искам и аз да знам вече!
 Честито на разбралите пола!
Добре дошли на новите мами!

# 42
  • Мнения: 31
На мен ми казаха, че ще  е момче! Wink Обаче ми се появи странен обрив от 5-6 едрички пъпки на външната страна на едното бедро, все едно нещо ме е хапало. Една седмица стои и не се маха, не сърби.  Довечера ще питам доктора, но ако някой има идея от какво може да е да си каже мнението. newsm78

# 43
  • Мнения: 3 154
Добре дошли на новите мами и честито на узналите пола!

Аз продължавам да пия ФК. Пия Неофолик Мета, въпреки че във витамините ми за бременни пак има фолиева киселина. Тя не може да се предозира така или иначе Laughing

# 44
  • Мнения: 91
Добро утро момичета  Hug
Това с палеца.....  newsm78 - вижда ми се малко не смислено.Ако примерно имаш 5 деца по това гадаене излиза,че и 5те трябва да са от един пол тъй като човек през годините не би си сменил начина по който си кръстосва ръцете  Peace
На мен ми излиза - момче,а на ФМто се видя момиченце.
Танюк,дано малката изкара много лека шарка  Praynig
Злати,аз пия Прегнан Кеър + Омега 3.В тях има и ФК.
Мамите които пият Прегнан Кеър + омега 3 на каква цена ги купувате  newsm78 Неделя мъжът ми ги е купил за 24лв,вчера ходих в същата аптека и шок - 31лв  #Crazy #Crazy #Crazy
Минахме и през още 2-3 аптека пак 31,32 лв.Как така скочиха изведнъж със седем лева буквално за часове - от неделя до понеделник идея си нямам.В УК са по на сметка та ще си поръчам от там  Peace
Devikici и на всички които днес са на прегледи - едно голямо УСПЕХ и после да пишете как е минало  Hug Hug Hug
Sweet_sl,Zinka,добре дошлu сред нас  Hug
Сега да ви се оплача - малката нали беше с конюктивит и ми го лепна.От 4 дни и аз съм така.Викам си:"То ще мине",да ама не минава,а става по-зле.Окото си сутрин едва го отварям.Вътре е супер червено и ме боли ужасно.Това е от вчера.Днес пак така.Влязох сега да чета листовката на капките Тобрин (на малката това и капах и се оправи за 2 капания) и пише,че може да се ползва,но само при категорична необходимост и след внимателна преценка на съотношението полза/риск  ooooh! Чували ли сте за някакви бабешки методи за борба с конюктивит????
Хайде лек ден сладурки аз се залавям с работа и ще поуча малко за изпита си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт