1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 575
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
А за Койна какво мислите? Ника? Кина?

бабешки

Прониза ме в сърцето! Ще го запомня! Naughty
Койна ми е едно от любимите имена. Сред първите фаворити в листата ми е. Кина е прабаба ми, а Ника съм го чувала. Mr. Green

Пиииинаааааа, знам, че Кина ти харесва, защото се римува с Пина! Хитруша! Crazy

# 61
  • Варна
  • Мнения: 195
Койна ми харесва много. Таткото не го възприема.
Моят списък беше доооооооооста дълъг... и като цяло - ретро(може и ''бабешки''). Ролята на таткото беше да отрича, да зачерква и да ме дразни. Тъй като не предлагаше нови варианти.  Grinning

Майка ми пък отсече, че избраните имена били, цитирам, ''ултра досадни''. Името трябвало да ''лети'' - като Волен и Вихра. Интересното беше, че за мъжко име се очертаваше Орлин(летливо, нали), но според нея Орлин е тъпо, а Волен - чудесно.  tongue За Ясна не е изразила негативно мнение, но пък започна да се тюхка как ще е галеното.

Тези главоблъсканици около избора на име могат да бъдат много забавни. Особено като се намесят и роднините.  Grinning

# 62
  • Мнения: 11 747
Пиииинаааааа, знам, че Кина ти харесва, защото се римува с Пина! Хитруша! Crazy

Ха-ха-ха  Laughing  не ми беше хрумнало!

Орлина много ми допада, много! Орлин не особено.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 195
За момче основен критерий ни беше следното: искахме името да няма женски еквивалент. Да носи чисто мъжка енергия. Без производни. Затова се бяхме спряли на Орлин. И Борил. И другите не ги помня вече.  Grinning
А ти сега - Орлина.  Mr. Green

Да допълня, че фамилията на децата е Германов/Германова.

# 64
  • Мнения: 399
Ясна - Яси  Heart Eyes

Волен и Вихра мноооого ми харесват!  Heart Eyes Ника също! Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 11 747
Не бях се замисляла има ли женски еквивалент, няма ли, но на познати детето е Орлина, тъй че има  Simple Smile  По принцип много ми допадат женските варианти на имена, които са уж само мъжки, но виж Борила не ми хареса, съвсем като бурия става...  Rolling Eyes  Но Явора, Ясена, Калояна, да речем... доста ми допадат.

# 66
  • Мнения: 0
Ееее, жалко, че Койна е отпаднала. Crossing Arms Щях да предлагам Явора, ама видях, че синът ти е Явор - прекрасен избор! Hug В крайна сметка вие си решавате. Ясна ми е готино. Обичам славянските, интересни, дори "бабешки" имена. Blush
Вела, Койна, Бориса, Лилия, Елена, Калина и т.д.... btw като споменах Калина, се сетих - винаги, когато чуя Явор, се сещам за Калина. Асоциирам го с прекрасното стихотворение на Пенчо Славейков, Неразделни.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 195
Аз Волен органично го отхвърлям. Заради онзи Волен. А Вихра се казва немската овчарка на съседите. Иначе, сами по себе си, намирам имената за наистина хубави. Просто асоциациите ми пречат.

Когато мислено си говоря с бебето, го наричам ''месечинка''. Грейна ясна месечинка. Виторога.  Grinning Но, да, май Яси се очертава. Колкото и да не ми допада...

''Стройна се Калина виеееееее... над брегаааа... усамотенииии...''  Wink

# 68
  • Мнения: 11 747
А, Елена е гръцко, да е славянско...  Thinking 

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Предлагам Лана. Има хубаво значение със славянски произход - "сърна". Звучи ми нежно и женствено. Ясна също ми харесва, запомнящо се, без да е натрапчиво и претенциозно.

# 70
  • Мнения: 11 747
Със значение 'сърна' любимо ми е Караджа! Нямаме турски произход и не е прието да ползваме турски имена.

# 71
  • Мнения: 0
А, Елена е гръцко, да е славянско...  Thinking 
Айде, айде! Laughing Те всички имена са гръцки, ако става въпрос. Дори и имената, които си казваме, че са български, като Никола(й), Димитър и т.н., пак са си с гръцки произход. "Изчанченото" име Йоан, което болшинството спряга за произлязло от Иван, е далеч по-древно, ама... newsm78 Laughing
Иначе да! Елена гръцко го спрягат, права си. Peace Пък в бившите съветски държави и къде ли още не, само Елени да искаш. Crazy

# 72
  • Мнения: 7 002
Койна е баба ми  Mr. Green
Аз го харесвам и бих го ползвала.
Но както съм казвала, не мога да народя толкова деца за всичките имена, които бих искала да ползвам  Crazy Laughing

Със значение 'сърна' любимо ми е Караджа! Нямаме турски произход и не е прието да ползваме турски имена.
Thinking Не знаех. Т.е. Стефан Караджа е Стефан Сърната? Thinking

# 73
  • Мнения: 11 747
Абе и аз бая съм се чудила Стефан Караджата от сърна ли идва прякора му  Thinking  Може да е бил тих като сърна или нещо друго присъщо на животното, не знам.  Thinking

Койна, оппа, Arlecchina,  Simple Smile  Йоан е еврейско  Simple Smile Дали Иван, дали Джон, дали Йон... В Русия ползват много- много гръцки имена и не по- малко еврейски.

# 74
  • Мнения: 0
Абе и аз бая съм се чудила Стефан Караджата от сърна ли идва прякора му  Thinking  Може да е бил тих като сърна или нещо друго присъщо на животното, не знам.  Thinking
Joy Joy Joy Сори. Blush

Аз Йоан предимно с Библията го свързвам. Мисълта ми беше, че ние си го спрягаме за българско, пък то... Mr. Green
Миналото лято се запознах с двама руснаци - Артур и Рем. Shocked Аз като цяло си им харесвам културата, та и имената ми допаднаха. Flutter

Еовин, и аз съм малко така. Имам много фаворити за имена, а всъщност имам фобия от деца. Те мен пък ме надушват от километри. Може би, защото на акъл съм по-малка и от тях. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт