БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 641
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 21 618
Весето, два-три козунака, за загрявка до Великден. Simple Smile  Омлети, баници...

# 706
  • Мнения: 7 779
не ми отнемай от яйцата  #Cussing out

# 707
  • Мнения: 6 709
Аз нещо не се справям добре с лидлския шоколад за готвене  Confused Може и при мен да е проблема, но определено не се разтопява хубаво и гладко като други готварски шоколади, които съм ползвала.

.... А съм се запасила баш с лидлски.... не е истина просото. Нали е безобразно евтин и аз да не се мина, имам десетина ooooh!
Аз съм го ползвала веднъж за глазура за мъфини с майонеза. Разтопи се идеално и лесно. За първи път правя глазура и разтопявам шоколад. На опаковката пише кувертюр за готвене, за него ли става въпрос?

# 708
  • Мнения: 108
В тоя ред на мисли (относно яйцата, имам предвид) имах позната, която правеше невероятна торта с 60! яйца. Зачудила съм се от известно време дали мога да изнамеря рецептата й, ама и да я намеря, какво ще я правя?! Първо - безумно скъпо, второ - адски нездравословно. Но тортичката наистина беше уникална, отгоре имаше украса от някакви калии...

# 709
  • Мнения: 1 883
В тоя ред на мисли (относно яйцата, имам предвид) имах позната, която правеше невероятна торта с 60! яйца. Зачудила съм се от известно време дали мога да изнамеря рецептата й, ама и да я намеря, какво ще я правя?! Първо - безумно скъпо, второ - адски нездравословно. Но тортичката наистина беше уникална, отгоре имаше украса от някакви калии...
Каква е тази торта? #Crazy Ако намериш рецептата пусни я ей така да я видиме.

# 710
  • Мнения: 567
Здравейте, какво мога да направя с шипков мармалад - ама не е от буркан, а е като тухличка. Купих го от един магазин до нас и въобще никой не го яде! Около 400 гр. е!
Само не ми се слепват сладки! И то не за друго, ами няма да мога да ги направя.  Embarassed Някакъв сладкиш дали има?

Благодаря ви предварително!  Hug

# 711
  • Мнения: 1 883
Здравейте, какво мога да направя с шипков мармалад - ама не е от буркан, а е като тухличка. Купих го от един магазин до нас и въобще никой не го яде! Около 400 гр. е!
Само не ми се слепват сладки! И то не за друго, ами няма да мога да ги направя.  Embarassed Някакъв сладкиш дали има?

Благодаря ви предварително!  Hug
Козуначени кифлички или козуначено руло. Или обикновенни кифли. А къде е това до нас за да си купя и аз такъв мармалад? В големите вериги дали продават?

# 712
  • Мнения: 567
vela, благодаря, а може ли линк за изпитана рецепта, че има много рецепти за кифлички и аз не мога да преценя коя. Ако ми отговориш, моля те да е по-лесна, че не съм майсторка на месенето.

А "до нас" е едно магазинче на ул. Нишава, в частта и към ул. Дойран. Това е районът на Красно село. Не знам адреса на магазина, но при някоя разходка с количката тия дни бих могла да го видя точно. Мармаладът е като тези терини за мазане, които продават в големите магазини - режат ти колкото искаш. Цената беше доста приемлива.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 21 618
spasdidi, и аз предлагам кифлички или руло, а също и едни дребни сладки:

Охлювчета:
1ч.ч. кис. мляко + 1ч.л. сода
1к.ч. олио/ масло
5с.л. захар
о-о 3ч.ч. брашно до средно меко, към твърдо тесто
Тестото се разточва се на тънка кора - 2-3мл, намазва се с мармалад/ сладко, навива се на руло и се режат парчета - 7-8мл. Пекат се на 180-200 градуса и топли се поръсват с пудра захар, по желание разбира се.


Много са вкусни. Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 5
Споделете някоя и друга хитрина, как се варят яйца за да останат здрави за боядисване. Ще варя 2500 броя на веднъж, на жив огън и трябва поне 2200 да са здрави. В какво съотношение се слага оцет.Кога е оцет, кога е сол.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 605
Ще варя 2500 броя на веднъж...
Shocked
Бонго, предлагам тук да се наредим за яйца Simple Smile, Весето само 100 има.
Извинявай, много ли ще е нетактично, ако те попитам какво ще правиш 2500 яйца?!?
И пак за пустия крем-карамел да си помрънкам аз. Стана ми вече перфектен самия крем, ама с карамела продължавам да не мога да се преборя. Продължава да става на втвърдено парче карамел, не е течен и става да се разбива само с бормашина.
Пиша ви подробно как правя карамела, моля да ме поправяте: на 50 гр захар слагам 1 с.л. вода. Като покафенее на котлона го насипвам в чашките. Заливам отгоре с хладната смес за крема и реда в тавата. Пробвах и  топла и  студена вода да сипя в тавата и в двата случая става твърд. Хич не ми е ясно къде бъркам.  

# 716
  • Мнения: 4 864
Можете ли да ми дадете рецепта за козуначно руло със сладко и орехи като пълнеж?   bouquet

# 717
  • Мнения: 7 779
Пиша ви подробно как правя карамела, моля да ме поправяте: на 50 гр захар слагам 1 с.л. вода. Като покафенее на котлона го насипвам в чашките. Заливам отгоре с хладната смес за крема и реда в тавата. Пробвах и  топла и  студена вода да сипя в тавата и в двата случая става твърд. Хич не ми е ясно къде бъркам.  
липсва ми печенето.  newsm78 печеш ли го ?

# 718
  • София
  • Мнения: 5 605
 Laughing да на водна баня на вентилатор на 150 гр за 45 минути Simple Smile много се смях!

# 719
  • Мнения: 7 418
В тоя ред на мисли (относно яйцата, имам предвид) имах позната, която правеше невероятна торта с 60! яйца. Зачудила съм се от известно време дали мога да изнамеря рецептата й, ама и да я намеря, какво ще я правя?! Първо - безумно скъпо, второ - адски нездравословно. Но тортичката наистина беше уникална, отгоре имаше украса от някакви калии...
   Тортите принципно  са нездравословни .... Няма какво да се лъжем .   Hug Просто трябва да сме умерени в честотата и количеството на употребата им .  Peace

    Колко е голяма споменатата торта ?
    Яйцата да не са 16 ? (8 за платките , 8 за крема ....)  Simple Smile

 

Общи условия

Активация на акаунт