Всякакви въпроси относно съдомиялните - 11

  • 57 636
  • 833
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 19 248
Нищо общо няма капачето на отделението за препарат с дозирането на гланц. неговото пускане се определя от пограматора. Както и отварянето на капачето, между другото, за да се подаде препаратът. Simple Smile

 Peace

А защо трябва да хвърляме таблетката вътре  newsm78 Моята си излиза без проблем, при това доста по- късно от началото на програмата, значи си знае кога имам предвид  Rolling Eyes

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 30 643
Миялната ми от снощи ми създава следния проблем-пускам я,почва уж да работи,минава цялата програма и като я отворя препарата седи,всичко мръсно...какво може да е запушено,че да не идва вода вътре  Thinking Нямам кранче за спиране и пускане.Това,което съм чистила е само филтъра под перката за вода,има ли и нещо друго,което трябва да почистя.Миялната е малка БОШ,модел от преди 8 год.

# 332
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Защо мислиш,че не идва вода? Може циркулационната помпа да не ти работи.

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 30 643
А къде се намира тази помпа...

Досега само такъв проблем съм нямала,имаше случай на преливане,който разреших благодарение на съветите тук,но сега с този не знам как да постъпя....
А вода не идва,з-то по време на работния цикъл я отварях няколко пъти и си беше сухо...,
Май наистина и е дошло времето за смяна...
Видях в продавалника същата,ползвана,но много запазена и работеща  за 220лв.На моята само за смяна на капака искаха 130лв./з-то пластмасовата част отпред и падна/
...изобщо отвсякъде е „издала багажа„   Mr. Green

# 334
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Е, щом е било сухо, значи може да е проблем с водата. Но интересно как програмата върви,ч е и приключва без да има постъпление на вода. Странно. Потърси техник или си купи нова,виждам си навита на втория вариант. Simple Smile

# 335
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
Към потребителките на малки Мидеи:
Може ли най-тежките цикли да са около 3ч.?  newsm78

# 336
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 876
Към потребителките на малки Мидеи:
Може ли най-тежките цикли да са около 3ч.?  newsm78
Най-дългата програма на моята Мидеа 6 комплекта е 170 минути-еко. Тоест около 3ч. Никога не я ползвам,честно казано.

# 337
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
Мерси, Пупитка  Hug

# 338
  • София
  • Мнения: 2 555
Миялната ми се развали и съм ''болна'' от това,да ви питам след като свърши програмата отваряте ли вратата да излезе парата или това не се прави , това е спора. Моята е Електролукс , сега се оглеждам за майстор който да не взима скъпо във Варна , ако някой се сеща да ми препоръча Cry

Моята я отварям, защото металните и пластмасови съдове не изсъхват, а и вратата на съдомиялната ми остава мокра, което ме дразни ....

Вчера сипвах сол, защото светна лампата и помислих, че е свършила, но успях да сложа само около 500 гр, само че  продължава да ми свети лампичката, някой да има идея защо  Rolling Eyes

# 339
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Да, аз. Реално лампичката светва на определен настроен интервал от време, а не че машината е отчела дали наистина е свършила солта. Когато миялната не се ползва всеки ден е нормално да се получи такава разлика.

# 340
  • Мнения: 5 105
При положение че купувам таблетки 5 в 1 и подобни , нужно ли е допълнително да се слага сол и гланц? Досега аз не съм , но пък ми омръзна да мия след нея , да не би това да е причината

# 341
  • Мнения: 19 248
При положение че купувам таблетки 5 в 1 и подобни , нужно ли е допълнително да се слага сол и гланц? Досега аз не съм , но пък ми омръзна да мия след нея , да не би това да е причината

Ами пробвай де  Heart Eyes Това е основателна причина  Peace

# 342
  • на Мелмак
  • Мнения: 12 711
При положение че купувам таблетки 5 в 1 и подобни , нужно ли е допълнително да се слага сол и гланц? Досега аз не съм , но пък ми омръзна да мия след нея , да не би това да е причината

Аз лично мия след миялната, когато използвам кратка програма или такава , несъобразена със замърсеността на съдовете ми.
затова принципно пускам интензивна.
за таблетките всичко или много в едно-нямам мнение - не ползвам , всичко си слагам отделно и солта и гланца и препарата за миене-винаги съм доволна от резултата- съдовете ми са чисти , сухи и скърцат Laughing

# 343
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 876
Моето лично мнение е,че това "всичко в едно" си е чист рекламен трик-уж да ти излиза по-изгодно,но според мен си трябва и сол и гланц. Това е причината-слагай сол и препарат за плакнене и няма да ти се получава така. Не са скъпи,а са нужни. Предпочитам да взема някой по-евтин препарат,но да си добавя и всичко останало по отделенията. Иначе нямаше да ги правят. Peace

# 344
  • София
  • Мнения: 2 555
Да, аз. Реално лампичката светва на определен настроен интервал от време, а не че машината е отчела дали наистина е свършила солта. Когато миялната не се ползва всеки ден е нормално да се получи такава разлика.

Джемма, благодаря, спести ми викане на техник  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт