Всякакви въпроси относно съдомиялните - 11

  • 53 630
  • 833
  •   1
Отговори
# 825
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
На мен са ми оставали песъчинки по същата причина и тогава проблемът беше с отлагане на варовик около самата втулка на перката.Беше образувал нещо като пръстен и я затрудняваше откъм движение. Избърсах я и се оправиха нещата.  Peace

# 826
  • Мнения: 2 172
А имате ли промени в налягането на водата?

При нас например редовно налягането спада драстично/най-горна точка на водопровода в селото сме/.Тогава например не мога да пусна миялната или пералнята.Изобщо не тръгват.Ако се покачи малко започват да работят,но пералнята ми онзи ден въртя над 2 часа при зададена 30 минутна програма  ooooh! Вече си чакам хубаво налягане и само тогава пускам  Tired

Та тези песъчинки от препарата може да са от такова слабо налягане  Thinking И при мен стана няколко пъти на чашите,които бях сложила като трети ред/върху тези страничните пластмасови свалящи се неща/.

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 14:49 от elfi4ka

# 827
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Но основната консумация е за нагряването, другото е минимум.
Не се демонтира нагревателя. Просто ако няма нужда да се донагрява водата за избраната програма, той не се включва и програмата се съкращава и по време при това. Но пак според мен зависи от миялната, някои знам,че са пригодени за това.

П.П сега погледнах моето упътване, пише, че може машината да се включи към студена или гореща вода, а температура не повече от 60 гр. Peace, но в никакъв случай да не се свърза към проточни водонагреватели.

Джемма, много ти благодаря, не ми и беше хрумнало да погледна в упътването. Наистина пише, че може да се свърже към топла вода, но трябва да е с подходящ маркуч - трябва да се провери какъв е маркуча.
Иначе относно горещината - водата в колектора рядко се вдига над 60 градуса, да не кажа почти никога - а и да се вдигне, ако се подбере точния момент на пускане на машината няма да има проблем с приток на твърде гореща вода. И през зимата би имало смисъл да се пълни с вода от бойлера, стига да се подбира удачен момент на пускане на машината. Даже и мъжлето започна да размишлява върху въпроса. Отначало не искаше и да чуе.

Много ви благодаря на всички за мненията!

Сега дискутирате песъчинките - при нас не е имало - но забелязвам силно издраскани дъна на стъклени съдове - мислех, че миялната нещо ги поврежда, но може би е защото не ползваме препарат за блясък - така просто се личи надраното от нож например ... въпреки че и по някои чаши има, пък там не съм драла с ножа  newsm78

# 828
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Да не би да е от препарата? Ако е някоя таблетка или прах,е твърде възможно. Пробвайте да минете на гел.  Peace

# 829
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аз нямам проблем с налягането на водата от водопровода.

# 830
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нещо в циркулационната помпа явно.

еее, отворете и я вижте, де.
Че са доста пари Money тези помпички.
Ако има теч от уреда, сега е момента да разберете. Може да се наложи само охлюва на помпата да се смени, ако има такъв (проблем).
Виж тук за нова пръскалка: http://nikelectric.com/index.php?cPath=35_161

Това с топлата вода е комплицирано... предвид многото електроника в днешните уреди. Има датчици (доста прецизни) за достигната Т. Те дават сигнал уредът да продължи напред по програмата и т.н. Аз не бих рискувала, но не е невъзможно да се пробва  Mr. Green

# 831
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Шани, мъжо каза, аз съм до тук, не искам да отварям нищо. Rolling Eyes То поне един сервиз да имаше в града. Записваш се в магазина за ел. уреди и в определен ден идва някакъв  техник от Добрич. Sad

# 832
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поне вижте дали има дъно (наклоненте я)? Ако няма бихте могли и сами да видите дали и от къде тече?
То и да има дъно, пак са видими следите от водата.

# 833

Общи условия

Активация на акаунт